Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Kakor za koga, jaz sem jo nabavil prek ebay-a in dobil točno tisto, kot sem jo naročil. Vsekakor se je pa treba pozanimat za točne mere in potem nabavit... Ebay

In kako ves,da je tocno tista?Al si kupil najcenejso?Ker ce nisi bi lahko to vedel le,ce bi kupil drug vezni clen,ki je res tisti model,ki si ga narocil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na svojem moram zamenjati verigo. Ve kdo kje najceneje dobiti 525? V louisu je dokaj ugodno, ve kdo še za cenejšo varianto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svojem moram zamenjati verigo. Ve kdo kje najceneje dobiti 525? V louisu je dokaj ugodno, ve kdo še za cenejšo varianto?

Kontaktiraj uporabnika Leteči , mojster na tem področju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en zob več zadej sploh pozna, ali je to tako majhna razlika da je skoraj neopazna? Zdaj imam 15/44, koliko bi vi dali čebi želeli dobiti poskočnost :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en zob več zadej sploh pozna, ali je to tako majhna razlika da je skoraj neopazna? Zdaj imam 15/44, koliko bi vi dali čebi želeli dobiti poskočnost :whistle:

Tudi jaz sem želel menjati - samo kaj, da dobim večjo poskočnost. Ker sem bil ravno pred menjavo verige sem se odločil za sprednji zob. Dal sem 14-ko.

Razlika je zame ravno pravšnja. Najbolj se pozna v 6. prestavi - vleče tako kot prej stara peta. Motor postane bolj uporaben. Izgubil sem pa 500 vrtljajev.

Prej sem imel pri 4500 - 100kmh; zdaj pa imam pri 100kmh - 5000 vrtljajev.

Še en forumaš je na v stromu naredil enako in je zadovoljen - 650. Priporočam.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se en zob več zadej sploh pozna, ali je to tako majhna razlika da je skoraj neopazna? Zdaj imam 15/44, koliko bi vi dali čebi želeli dobiti poskočnost :whistle:

Z 650 boš bolj slabo skakal razen,če se boš zadovoljil z manjšo končno hitrostjo in dal spredaj manjši zobnik !

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na XT660R bo potrebno zamenjati verigo, zato me zanima ali le-to zamenjati z original verigo ali pa kar kupiti DID/Regina (katera je boljša) v Louisu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na XT660R bo potrebno zamenjati verigo, zato me zanima ali le-to zamenjati z original verigo ali pa kar kupiti DID/Regina (katera je boljša) v Louisu?

Mnogo trpežnejša je DID + didov sprej za ketne ki najmanj pljuva črne madeže po tvoji zadnji feltni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za hondo cbr 1000 bi rad kupil sprednji zobnik -1. original je 16, jaz bi dal 15.

a mogoče ve kdo, kje v lj al pa bližnji okolici imajo kaj tagega na zalogi? vsi uradni tega nimajo, lahko samo naročijo in bo trajal.

a so zobniki enaki za različne znamke al so enaki? imam pa original ketno gor, torej verjetno 530.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me kako očistite verigo, ko motor pripravite na prezimovanje. Jo samo očistite in pustite takšno do spomladi, ko jo ponovno namažete ali jo očistite in takoj namažete in pustite čez zimo namazano? Jo čisti kdo z wd 40 ali je bolje uporabiti za to namenjene spreje (recimo Motulovega)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očisti in namaži, da ne zrjavi. Jst uporabljam kar svetilni petrolej in deluje super. Glede WD40 so ble že obsežne debate-wd namreč lahko škodi gumi tako da možno da lahko poškoduje tudi o in x ringe ketne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako očistite verigo, ko motor pripravite na prezimovanje. Jo samo očistite in pustite takšno do spomladi, ko jo ponovno namažete ali jo očistite in takoj namažete in pustite čez zimo namazano? Jo čisti kdo z wd 40 ali je bolje uporabiti za to namenjene spreje (recimo Motulovega)?

Jaz jo z nafto, potem jo zbrišeš in namažeš z sprejem. Sprej uporabljam repsol, najman paca feltno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako očistite verigo, ko motor pripravite na prezimovanje. Jo samo očistite in pustite takšno do spomladi, ko jo ponovno namažete ali jo očistite in takoj namažete in pustite čez zimo namazano? Jo čisti kdo z wd 40 ali je bolje uporabiti za to namenjene spreje (recimo Motulovega)?

Ni problema z wd40. Ko jo čistim, porabim celo flaško wd40. Ni bojazni, da bi razžrlo gumice, ni dovolj močen.

http://www.louis.de/_2009c4a066b7068ca149f5db4808aabd7e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=320&wgr=427&list_total=4&anzeige=0&artnr_gr=10004309

Ta sprej iz louisa najmanj meče (nič).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je pametno tudi na tubi : how to? napisat, pa se marsikaj dobi, med drugim tudi načini čiščenja in mazanja verige:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta video je bolj primer, kako se ne maže čisto "korektno" :)

Saj maš v navodilih od motorja kako se maže in s čim se čisti.

Ketna se maže z notranje strani.

Akter pa bi si lahko dal vsaj kak karton zadaj ali časopis.

Je pa res, da je glavno, da mažeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za mazanje zelo zadovoljen z Motul(road+), nič ne meče. Za čiščenje pa od Fucs-a. Glede mazanja verige z Fuch-sovim sprejem pa odsvetujem, vsaj za cestni motor ne. šprica, da joj. Sprobal obe varijanti, ki se prodajata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem uporabljal Motul chain lube factory line in ko sem imel v mislih, da "meče" sem mislil, da se da opaziti tu pa tam kakšen flek na platišču in okoli, pri lujzovem pa tudi tega ni oziroma je tega manj. Prav tako oba pretirano ne svinjata pri sprednjem zobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam za mazanje mazivo za kitnr od firme REPSOL in sem kar zadovoljen. Ponavadi jo namažem zvečer in drug dan je mogoče videt tu pa tam da je kaj odneslo maziva z kitne.

Po parih km vožnje samo še 1x obrišem in je mir.

Lp Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Profi Dry Lube ga ni... :naughty: Veriga je lepo vzorno namazana, a izgleda, kot da je suha... Prav zabavno, ko me 'pravoverni mazači' grdo gledajo, ko jim pravim, da verige ne mažem... :lol1:

60-54-thickbox.jpg

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, kako preverjate raztegnjenost ketne v kolikor si zamenjal kak zobnik, ker potem indikatorji ne veljajo več?

a to po občutku, pa predvsem da je še vedno enakomerno raztegnjena, ali obstaja tudi kakšen bolj empiričen pristop? (brez dam dam nazaj original zobčenik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!