Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jst ketnspreja sicer ne mislim kupit, bom pa šel za foro po čistilo za ketno - 1.19€ :) Sicer jo načeloma pucam s petrolejem, ampak me prav zanima če je za kej ta sprej :)

A pa mislis, da si ne bos naredil vec skode kot koristi, ko bos sprobaval ce cistilo dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj jo ne bom z nitrotom pral. Konec koncev gre le za namensko čistilo za verigo. Glede na to, da verige vseeno niso tako občutljive kot porcelan, mislim, da izdelek, ki ga v EU legalno prodajajo za čiščenje le teh, najbrž spet ne more bit tako napačen, da bi lahko ob enkratni uproabi naredil kakšno hudo škodo.

Kot sem napisal, zame je petrolej + čopič optimalna kombinacija in je ne bom zamenjal. Me pa zanima če je to za kej, oziroma če sploh kej spuca. Predvsem zato da ga bom vrgel v torbo z orodjem in imel za vzet sabo na kakšen Marof, itd.. Kakšen razmaščevalec zmer prav pride, ko se lotiš na pisti šraufat in eksperimentirat s prenosi, da nisi lih cel črn :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas je nanesel, da sem moral zamenjati verigo...Verigo sem naročil direktno od DIDA http://www.didchain....reetChains.html in situacija je taka....

Po emailu sem poslal info. v DID in navedel za katero vozilo ( R1 ) , letnik ( 2004 ), in katero vrsto verige zelim ( x ). Odgovorili so, da jo imajo in mi jo pošljejo po pošti. Cena seta 192 e....Do zdaj vse okej.... Doma odrežem staro verigo ( in vse kar paše zraven ), in jo zamenjam z novo ZVM-X ....in nato opazim, da je zadnje kolo čisto na koncu zadnje vilice - veriga je bila dalša za en člen, čeprav so garantirali, da je veriga enaka ( po dolžini oz. prav za ta motor )...

Verigo sem imel že stisnjeno, tako, da je reklamirat nisem mogel - upam, da se mi ne bo preveč rastegnila v kratkem.... Uglavnem, pozorni bodite na to, ker zgleda moraš za vsako stvar 16krat vse preverit ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas je nanesel, da sem moral zamenjati verigo...Verigo sem naročil direktno od DIDA http://www.didchain....reetChains.html in situacija je taka....

Po emailu sem poslal info. v DID in navedel za katero vozilo ( R1 ) , letnik ( 2004 ), in katero vrsto verige zelim ( x ). Odgovorili so, da jo imajo in mi jo pošljejo po pošti. Cena seta 192 e....Do zdaj vse okej.... Doma odrežem staro verigo ( in vse kar paše zraven ), in jo zamenjam z novo ZVM-X ....in nato opazim, da je zadnje kolo čisto na koncu zadnje vilice - veriga je bila dalša za en člen, čeprav so garantirali, da je veriga enaka ( po dolžini oz. prav za ta motor )...

Verigo sem imel že stisnjeno, tako, da je reklamirat nisem mogel - upam, da se mi ne bo preveč rastegnila v kratkem.... Uglavnem, pozorni bodite na to, ker zgleda moraš za vsako stvar 16krat vse preverit ....

Hm, verigo vedno skrajšamo na pravo dimenzijo, na "suho" jo preizkusimo predno jo stisnemo.

Vedno kupim razčlenjeno verigo za specifični motor, pa je bilo potrebno še vsakič 1-2 glida skrajšat.

Mogoče bo to šola za naslednjo ketno, tako kot si sam napisal, 16krat preveri in ne bodi šlampast :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ketnspreja sicer ne mislim kupit, bom pa šel za foro po čistilo za ketno - 1.19€ :) Sicer jo načeloma pucam s petrolejem, ampak me prav zanima če je za kej ta sprej :)

sm jst kupu dans to čistilo za ketno.

Ščistl jo je tko kot je treba.

Res pa da ni bla dost umazana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa htel ketnsprej kupit pa jih je zmankalo...na žalost sem šel komaj 18:30 v trgovino, ker prej ni blo časa. Bo treba res kake dedije za drugič angažirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa htel ketnsprej kupit pa jih je zmankalo...na žalost sem šel komaj 18:30 v trgovino, ker prej ni blo časa. Bo treba res kake dedije za drugič angažirat.

v LJ na rudniku jih je še polno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RK verige so po mojih izkušnjah izvrstne...

Bi rekel, da je za kako silo. ;)

D.

ja sem mislo to vzet , pa mi je trgovec reko, da ta ni neki,da zdrži tam 10 jurjev ,da naj vzamem močnejšo za 120€ + zobniki cca 35€. zaenkrat še nism nič kupo ,morm pa ta teden zrihtat, če bo kaj toplega vremena že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem mislo to vzet , pa mi je trgovec reko, da ta ni neki,da zdrži tam 10 jurjev ,da naj vzamem močnejšo za 120€ + zobniki cca 35€. zaenkrat še nism nič kupo ,morm pa ta teden zrihtat, če bo kaj toplega vremena že

Jaz bi vzel kar to RK 525XSO, trgovca pa bi nekam poslal... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V kratkem (ko pride pošiljka) bom menjal verigo pa me zanima če ima kdo za posodit orodje za kovičenje verige (DID 530).

lp, Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vzel kar to RK 525XSO, trgovca pa bi nekam poslal... ;)

D.

evo sem menjal verigo (RK 525XSO) plus oba zobnika,cena kita 113€ plus menjava 20€, občutek vožnje je veliko boljši, bolj varen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj res noben nima primeža za kovičenje verige?

Jaz ga imam samo orodje in babo se NEPOSOJA!!! :headbang:

Ps:lahko pa en dan prideš k meni pa to narediš-narediva !! :whistle:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga imam samo orodje in babo se NEPOSOJA!!! :headbang:

...pa motorja tud ne... :whistle:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako že gre to z verigo, mazanjem ipd v puščavskih razmerah ? lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga imam samo orodje in babo se NEPOSOJA!!! :headbang:

Ps:lahko pa en dan prideš k meni pa to narediš-narediva !! :whistle:

Hvala, sem ga dobil in je ketna že zamenjana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako že gre to z verigo, mazanjem ipd v puščavskih razmerah ? lp

Na suho.

Tako saj zatrjujejo "strokovnjaki".

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na suho.

Tako saj zatrjujejo "strokovnjaki".

lp

Franc

To bo kar držalo, kajti vsako mazanje bi povzročilo,da bi se pesek oprijel verige in bi jo šebolj trošilo,če ni namazana se tudi pesek neprime in jo manj žre seveda pa mora biti veriga tesnjena z oringi tako, da so zglobi vsaj odznotraj podmazani.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

Eno majckeno vprasanje, nikjer ne nejdem odgovora....Je problem ce imas verigo enega proizvajalca, in vezni člen drugega (seveda v istem razredu).

Pomoje nebi smelo biti problem, ker 525 veriga ima enake mere ne glede na proizvalajca...ali pac???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

Eno majckeno vprasanje, nikjer ne nejdem odgovora....Je problem ce imas verigo enega proizvajalca, in vezni člen drugega (seveda v istem razredu).

Pomoje nebi smelo biti problem, ker 525 veriga ima enake mere ne glede na proizvalajca...ali pac???

To lahko uporabiš samo pazi,da zarezo varovalke obrneš v pravo stran.Če je varovalka na verigi zgoraj mora zareza varovalke gledat proti zadnjemu koncu !!

Če pa verigo gledaš odspodaj, mora biti zareza varovalke obrnjena proti mašini !!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!