Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jaz tut špricam Dry Lube gor po ketni. Zadovoljen,nič ni na felgi.

Kupujem pri Lojzu.

Prej mev Motula,kar nekaj ga je blo na felgi.

Na Dry Lube prešaltal po dancijevi pozitivni kritiki.

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm mogoč bom pa sprobal tale Dry Lube. Predvsem zarad tegam, ker mažem ketno v garaži in ponavad ketna ni pretirano vroča, pa ne da se mi čakat da se mazivo uleže. Posledično mi ga mal zmeče z ketne. Aja uporabljam pa Motulovo belo zadevo

Jest sem tut zaprisezen uporabnik Motula, od takrat, ko sm videl razrezano zarjavelo ketno po dolgotrajni uporabi castrolovega spraya (je pa to ze cca 5 let nazaj in verjetno se je kaj spremenil tudi pri ketnsprejih).

Bi pa z veseljem poizkusil tudi kaj drugega, če bi mel kdo informacijo o stanju ketne po uporabi tegale Dry Lube-ja pa kar na dan znjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V posnetku je prikazan napačen način mazanja verige. Verigo se maže iz "notranje" strani...

...

mi lahko kdo pove v čem je razlika oz. zakaj od znotraj?

motor mam 1 leto tak da še nisem vseh veščin osvojil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove v čem je razlika oz. zakaj od znotraj?

motor mam 1 leto tak da še nisem vseh veščin osvojil.

Sodobne verige ne potrebujejo mazanja. Moraš pa mazat "spoj" verige z zobniki (zato moraš mazati z notranje strani).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove v čem je razlika oz. zakaj od znotraj?

motor mam 1 leto tak da še nisem vseh veščin osvojil.

Z notranje strani zato, ker pri rotaciji pride do sil, ki olje-mazivo porivajo navzven. Se pravi, če bi na zunanji strani mazal, bi večino maziva odletelo in ne bi bila veriga enakomerno namazana-oz. cela namazana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodobne verige ne potrebujejo mazanja. Moraš pa mazat "spoj" verige z zobniki (zato moraš mazati z notranje strani).

lp

Franc

hja, po logik..... če mažeš 'zunaj' ti centrifugalna sila zelo hitro vse skupaj zmeče naokrog, če mažeš 'znotraj' pa mal kasnej :) :)

de pa obstaja večno namazana ketna 'sodobna ketna', franc, bi pa prosil link do njene tehnične specifikacije....

@dami33 me je mal prehitu...

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, po logik..... če mažeš 'zunaj' ti centrifugalna sila zelo hitro vse skupaj zmeče naokrog, če mažeš 'znotraj' pa mal kasnej :) :)

de pa obstaja večno namazana ketna 'sodobna ketna', franc, bi pa prosil link do njene tehnične specifikacije....

@dami33 me je mal prehitu...

Bolje 2x pojasnit kot nobenkrat. Jaz sicer uporabljam kar od yamalube. In raje mažem pogosto pa malo manj...na cca 300-500km. Feltno pa čisto enostavno očistim s krpico, ki jo malce namočim v nafto.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, po logik..... če mažeš 'zunaj' ti centrifugalna sila zelo hitro vse skupaj zmeče naokrog, če mažeš 'znotraj' pa mal kasnej :) :)

de pa obstaja večno namazana ketna 'sodobna ketna', franc, bi pa prosil link do njene tehnične specifikacije....

@dami33 me je mal prehitu...

to so vse verige z ˝O˝, ˝Z˝, ˝X˝, ˝ŽNJ˝ ringi, znoraj teh ringov je mast, kar lepo vidiš če menjaš ketno ko daš na vezni člen mast ter gor ring, zato verige tudi ne smeš prati z wapom, ker lahko to mast spereš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, po logik..... če mažeš 'zunaj' ti centrifugalna sila zelo hitro vse skupaj zmeče naokrog, če mažeš 'znotraj' pa mal kasnej :) :)

de pa obstaja večno namazana ketna 'sodobna ketna', franc, bi pa prosil link do njene tehnične specifikacije....

@dami33 me je mal prehitu...

Vse O,Z,X,... verige so "trajno" mazane (tako kot zaprti ležaji). http://www.did-coltd.com/english/products/pdf/up_fx.pdf

Ali pa si jaz to narobe razlagam?

Lp

Franc

Ko sem iskal povezavo me je koci prehitel.

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so vse verige z ˝O˝, ˝Z˝, ˝X˝, ˝ŽNJ˝ ringi, znoraj teh ringov je mast, kar lepo vidiš če menjaš ketno ko daš na vezni člen mast ter gor ring, zato verige tudi ne smeš prati z wapom, ker lahko to mast spereš

ne, sej ok, mao heca more bit pri 'visoki znanosti mazanja ketne' ampak zej pa čist zares: Laverda 500 l.82 naredu z njo 45.000km, menjov ketno 1x;

kar od oka pomeni nekej več kot 20.000km/ketno. ok, regina, klasika brez 'xyz' ringov; v tistih cajtih 'full gut' raznih sprejev za ketno ni bilo pri nas za dobit al pa cena za moj žep ni bla ok; mazana z ina delta motornim oljem (bohved kolk cajta je sploh gor ostov?) in v sili z wd40....

vprašanje: kakš pofl od ketn delajo dons, če ob vsej visoki znanosti mazanja, super duper sprejih, super duper čistilcih za ketno in boh ve kva še vse drucga, zdržijo enako ali malenkost več? (ok, zej se bodo oglasil lastniki 'xyzčžš' ojlerjev....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ketno brez ringov lahko z wd40 mažeš, ker nima teh gumic na katere wd40 vpliva negativno, zato se verig ne sme mazati z njim....zakaj zdržijo enako kot takrat ketne brez ringov??? ne vem, ampak predvidevam, da tvoja laverda takrat ni preko verige prenašala 180KM na kolo :)

aja ketno si mazal z oljem....saj jih tudi dandanes mažejo z oljem, ampak mora olje konstantno dotekat (scottoiler in podobne variante), sprayi pa so zelo limasti, da se dlje obdržijo gor ker ketno mažemo le na 500km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ketno brez ringov lahko z wd40 mažeš, ker nima teh gumic na katere wd40 vpliva negativno, zato se verig ne sme mazati z njim....zakaj zdržijo enako kot takrat ketne brez ringov??? ne vem, ampak predvidevam, da tvoja laverda takrat ni preko verige prenašala 180KM na kolo :)

tud 3/4 tistih ali še kak %več, ki jamrajo o mazanju ketne tukaj, nima 180km na kolesu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor jaz opažam tistih 3/4 bolj skrbi čistoča feltne kot pravilno mazana ketna, ali pa skrbijo zanjo tako kot bi za jermen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z notranje strani zato, ker pri rotaciji pride do sil, ki olje-mazivo porivajo navzven. Se pravi, če bi na zunanji strani mazal, bi večino maziva odletelo in ne bi bila veriga enakomerno namazana-oz. cela namazana.

to se pravi, da bi na tem posnetku:

tip moral špricat po ketni PRED zobčenikom.

potem bi bla ketna mazana 'kao od znotraj'?

jaz tak delam, s tem da pod verigo dam kako čisto plastiko, da se nekaj spreja še nazaj odbije in ne gre preveč mimo.

no, pol pa še en krog vseeno naredim kot na posnetku. za ziher. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se pravi, da bi na tem posnetku:

tip moral špricat po ketni PRED zobčenikom.

potem bi bla ketna mazana 'kao od znotraj'?

jaz tak delam, s tem da pod verigo dam kako čisto plastiko, da se nekaj spreja še nazaj odbije in ne gre preveč mimo.

no, pol pa še en krog vseeno naredim kot na posnetku. za ziher. :)

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv filmček, ampak, da pa z rokavico, v kateri je imel sprej in zamaščeno cunjo, šlata po zunanjem delu gume, uf...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da kje kupit tista trostranska ščetka, ki jo tipo uporablja za čiščenje verige?

V louisu jo majo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv filmček, ampak, da pa z rokavico, v kateri je imel sprej in zamaščeno cunjo, šlata po zunanjem delu gume, uf...

In? :hmm:

Saj si ni nasprejal rokavice, pa tudi cunja je bila zamaščena le z 'druge' strani.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv filmček, ampak, da pa z rokavico, v kateri je imel sprej in zamaščeno cunjo, šlata po zunanjem delu gume, uf...

ko pa na pumpi zapelješ v lužico bencina oz. nafte je pa dobro ? :) na cesti je itak polno prahu, ki na gumi potem deluje kot absorbent

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za Aprilio RS sem kupil DIDov set (DID 520 DZ) in zraven dobil nek sprej za mazanje. Tale: Moja povezava

Kako je kaj s tem spreju? Je vredu al ga dajo zraven glih tolk da dajo neki?

Zanima me še, sedaj ko jo bom namontiru, a jo namažem takoj al vseeno nardim kak krog da se sergeje, in jo šele potem prvič namažem?

Hvala :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!