Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

glede na ohranjenost praviš...doma iz cisterne ˝cuzni˝ liter kurilnega olja v plastenko od pijače (za plastenko od fruca garantiram da drži kurilnega), ga zlij 1dcl v lonček od margarine in čopič namoči v olje ter z njim očisti ketno, boš videl kako bo ohranjena, s tem gre stran tudi še tako zažrta umazanija in ketna bo kot nova, pa ne pozabi je potem dobro obrisati in pustiti kak dan da se dobro posuši preden jo podmažeš

Pozabil si ga opomniti, da preden opere ketno z nafto, prej še naroči novo, ker nafta lepo razžira gumjaste O ali X ringe in mu bo ketna kmalu šla, ketna se čisti z PETROLEJEM nato jo lahko še spereš z toplo vodo nato pa se jo dobro posuši s krpo, suho potem namažeš, pri takem čiščenju bo veriga zdržala kar nekaj km ( meni že 25.000 km pa je še zdaj dobra ) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si ga opomniti, da preden opere ketno z nafto, prej še naroči novo, ker nafta lepo razžira gumjaste O ali X ringe in mu bo ketna kmalu šla, ketna se čisti z PETROLEJEM nato jo lahko še spereš z toplo vodo nato pa se jo dobro posuši s krpo, suho potem namažeš, pri takem čiščenju bo veriga zdržala kar nekaj km ( meni že 25.000 km pa je še zdaj dobra ) :whistle:

Katera stvar iz nafte pa razžira gumice, ki je v petroleju ni???

Vsi govorie kak je petrolej za čiščenje ketne, nafta pa NE! Še lahko gdo to podkrepi z čim drugim kot baba čila baba rekla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera stvar iz nafte pa razžira gumice, ki je v petroleju ni?

Vsi govorite kak je petrolej za čiščenje ketne, nafta pa NE! Še lahko kdo to podkrepi s čim drugim kot baba čula, baba rekla ...

Ne more! Ker (preverjeno!):

Kurilno olje je obarvano Plinsko olje (dizel)!

Petrolej je (skoraj kot) Plinsko olje z nekoliko nižjim vreliščem.

Petrolej se uporablja kot dodatek dieselu za izboljšanje nizkotemperaturnih lastnosti.

Zato jaz (zaradi cene) za čiščenje verige uporabljam kurilno olje.

.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera stvar iz nafte pa razžira gumice, ki je v petroleju ni???

Vsi govorie kak je petrolej za čiščenje ketne, nafta pa NE! Še lahko gdo to podkrepi z čim drugim kot baba čila baba rekla...

Ti jo kar peri z nafto :OK: meni je itaq vseeno

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

držim se pravila..NE ČISTI KETNE. V izjemi z kakšno mlačno vodo pod nizkim pritiskom..Mi je prav vseeno če se ketna sveti ali ne važno da je namazana!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vsake toliko časa je pa tudi spucat treba.. Ker na ketni se nabere sprej, zraven še kakšna umazanija in ko je ketna tako zapacana tudi mazanje sploh nima več pravega efekta. Najbolš za verigo je, da jo vsake toliko časa opereš s petrolejem in čopičem - to priporočajo tudi številni tovarniški users manuali, ki jih dobiš zraven novega motocikla.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera stvar iz nafte pa razžira gumice, ki je v petroleju ni???

Vsi govorie kak je petrolej za čiščenje ketne, nafta pa NE! Še lahko gdo to podkrepi z čim drugim kot baba čila baba rekla...

Če bi si mal prebrau temo bi marsikej zvedu, je blo že parkrat objavlen... npr. en test je tlele: http://www.advrider....ad.php?t=345397

Popravljeno . Popravil Slyder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kahem, in katera od snovi v "tvojem" linku je dizel? oz. petrolej ali kurilno olje?

wd-40, kerozin, bencin, lps 3 (nekaj podobnega wd-40) , DOT 4 zavorno olje, PJ 1 (mazivo za verige), gumout (cistilec vplinjacev), zrak.

da, z dizlom, petrolejem ali kurilnim oljem lahko cistis X-, W-, Z-ring verigo; zakaj je z dizlom/kurilnim oljem ne? ker prevec smrdi. edini razlog.

drugi je, ker ima bandit montiranega mazaca in se veriga sproti cisti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kahem, in katera od snovi v "tvojem" linku je dizel? oz. petrolej ali kurilno olje?

wd-40, kerozin, bencin, lps 3 (nekaj podobnega wd-40) , DOT 4 zavorno olje, PJ 1 (mazivo za verige), gumout (cistilec vplinjacev), zrak.

da, z dizlom, petrolejem ali kurilnim oljem lahko cistis X-, W-, Z-ring verigo; zakaj je z dizlom/kurilnim oljem ne? ker prevec smrdi. edini razlog.

drugi je, ker ima bandit montiranega mazaca in se veriga sproti cisti. :whistle:

Kerozin je samo bolj "fensi" ime za petrolej.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr se jst spoznam na te zadeve, kerozin pridobivajo iz petroleja z destilacijo. Gre samo za prečiščeno verzijo brez nečistoč katero lahko uporabljajo turbine pri izgorevanju... Torej verjetno je kemična sestava dost podobna, je pa čist možno da kerozinu še kj dodajo ampak načeloma je to ista zadeva :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil v tej trgovini ki ima robo od Luisa...vendar nisem našel spreja ki ga je omenjal uporabnik "Jure"...z trgovko sma nato gledala katalog od louisa in preko spleta in kolikor je blo videt se tega spreja ne da dobit...majo samo Procycle Dry Lube ketten spray ki ga je omenil uporabnik "gsx750f"

Kakšno alternativo predlagate?

Popravljeno . Popravil ShAArK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se da da dobit, sta zgleda bolj površno gledala! Sprej je na njihovi spletni strani in v tiskanem katalogu.

Online: http://www.louis.de/_2026538d5dd0de7eb57531c990b94401be/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10004198

Katalog 2011 (stran 1011): http://www.louis.de/shop/katalog/2011/pdf/1011.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res..se posujem z pepelom...rekla da je vse kaj je dry lube samo tale procycle dry lube kettenspray, ki je na strani 1001 in potem več nisma iskala...bom se še 1x oglasil tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi si mal prebrau temo bi marsikej zvedu, je blo že parkrat objavlen... npr. en test je tlele: http://www.advrider....ad.php?t=345397

Ti je že Ice povedal kaj se tam preverja...

Jaz čistim z kurilnim, pa je ketna tudi čist ok. Če mi bo pa kdo zdaj od vas ''pametovalcev'' napisal zakaj je kurilni tolk slabši od petroleja, bom ga začel sam uporabljat...

BTW: A ve kdo kaj je v onem kettenreinigeriu iz Louisa??? mal ga povohajte pa preberite kaj piše odzadaj...

Napijate ne z kerherjem. Kolega je ne, pa mu je ketna prej crknila kot meni ki jo VEDNO z kerherjem potegnem sicer ne na 2cm ampak mal več in pod kotom... Ketna ni tak občutljiva kot mehanizem v uri...

Ne pretiravajte z kompliciranjem tam kjer ni potrebno. Če pa že vstrajate pri teh svojih teorijah o enem in edinem petroleju pa še to z čim podkrepite!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more! Ker (preverjeno!):

Kurilno olje je obarvano Plinsko olje (dizel)!

Petrolej je (skoraj kot) Plinsko olje z nekoliko nižjim vreliščem.

Petrolej se uporablja kot dodatek dieselu za izboljšanje nizkotemperaturnih lastnosti.

Zato jaz (zaradi cene) za čiščenje verige uporabljam kurilno olje.

.

Končno en kemik ki je razložil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem dvignil motor ,da pogledam verigo, na določenem mestu je lepo našpanana ,ko pa zavrtim kolo je preveč našpanana, torej je pretegnjena in jo bo potrebno zamenjati. motor ima 20.000km ali je dovolj ,da menjam samo verigo in pri naslednji menjavi menjam komplet z zobniki? Klical sem v promoto v drešinjo vas ,močnejša veriga pride cca 130€ imajo pa še eno za 100€ in prodajalec mi je reko, da mi svetuje kar to za 100€ saj je prav tako kvalitetna in ni potrebe ,da vzamem dražjo, tak,da nevem ali bi vzev to cenejšo in za razliko v ceni kupim še zobnike in imam mir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem dvignil motor ,da pogledam verigo, na določenem mestu je lepo našpanana ,ko pa zavrtim kolo je preveč našpanana, torej je pretegnjena in jo bo potrebno zamenjati. motor ima 20.000km ali je dovolj ,da menjam samo verigo in pri naslednji menjavi menjam komplet z zobniki? Klical sem v promoto v drešinjo vas ,močnejša veriga pride cca 130€ imajo pa še eno za 100€ in prodajalec mi je reko, da mi svetuje kar to za 100€ saj je prav tako kvalitetna in ni potrebe ,da vzamem dražjo, tak,da nevem ali bi vzev to cenejšo in za razliko v ceni kupim še zobnike in imam mir?

O vsem tem smo se že pogovarjali. Ketne DID ali RK ali Regina pa naj jim reče prodajalec boljše ali slabše. Dobiš jih pa tudi pri nas malo drazje, oz. Austrija za okoli 110€ (toliko je razumna cena za eno izmed teh keten. Če boš našel kako novo za 40€, to ni TO!)

Zobčenik pa JT sprocket, zelo ugodno, zamenjas lahko tudi sedaj pri menjavi ketne(Lahko se poigraš z večjim manjšim zobčenikom), sicer pa počakaj na drugo menjavo ketne in takat zobčenike menjaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa ima življensko dobo kardan?

Vaše izkušnje; ali je doživljenski ali se menja na določene kilometre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa ima življensko dobo kardan?

Vaše izkušnje; ali je doživljenski ali se menja na določene kilometre?

Na VN 1500 prevoženih malenkost pod 90kkm, zadeva bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem dvignil motor ,da pogledam verigo, na določenem mestu je lepo našpanana ,ko pa zavrtim kolo je preveč našpanana, torej je pretegnjena in jo bo potrebno zamenjati. motor ima 20.000km ali je dovolj ,da menjam samo verigo in pri naslednji menjavi menjam komplet z zobniki? Klical sem v promoto v drešinjo vas ,močnejša veriga pride cca 130€ imajo pa še eno za 100€ in prodajalec mi je reko, da mi svetuje kar to za 100€ saj je prav tako kvalitetna in ni potrebe ,da vzamem dražjo, tak,da nevem ali bi vzev to cenejšo in za razliko v ceni kupim še zobnike in imam mir?

Svetujem menjavo obojega, saj je spabo stanje enega pogojeno z stanjem drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem dvignil motor ,da pogledam verigo, na določenem mestu je lepo našpanana ,ko pa zavrtim kolo je preveč našpanana, torej je pretegnjena in jo bo potrebno zamenjati. motor ima 20.000km ali je dovolj ,da menjam samo verigo in pri naslednji menjavi menjam komplet z zobniki? Klical sem v promoto v drešinjo vas ,močnejša veriga pride cca 130€ imajo pa še eno za 100€ in prodajalec mi je reko, da mi svetuje kar to za 100€ saj je prav tako kvalitetna in ni potrebe ,da vzamem dražjo, tak,da nevem ali bi vzev to cenejšo in za razliko v ceni kupim še zobnike in imam mir?

Z novo ketno namesti na motor nove zobnike. Ni tak strošek. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa ima življensko dobo kardan?

Vaše izkušnje; ali je doživljenski ali se menja na določene kilometre?

Ni ravno 'potrošna' roba, se pa slej ko prej kaj iztroši oz. pokvari. Če imaš BMW, malo pač prej... Če ga 'zlorabljaš', pa še prej (burnout, wheelie, ...). :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...v pondelek ma lidl v akciji kettenspray...me prav zanima če ga je kdo že uporabil iz kakih prejšnih akcij. A se obnese? Jaz ga bom verjetno probla...glede na ceno...tudi če ga po 1x uporabi stran fliknem...se bo verjetno splačalo probat... Lild sprej za ketno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ketnspreja sicer ne mislim kupit, bom pa šel za foro po čistilo za ketno - 1.19€ :) Sicer jo načeloma pucam s petrolejem, ampak me prav zanima če je za kej ta sprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!