Skoči na vsebino

Kje ste metalci?


metalbike

Priporočene objave

W.A.S.P.

To je? B) :rolleyes:

Ampak tanova Metallica pa nima zvoka sploh! Kdor reče, da je to dobra produkcija....

Sej se ve! Če pa ma kdo kakšen DVD koncerta Symphony X, se priporočam! Sem iskal v Muenchenu, pa našel NIČ! :cry: Jeba.

No, pa da še slišim recenzijo koncerta Ancient oz. Sladke žalosti?!

Bi šel, pa že dolgo ne morem več black ali death metala....

Ah, bluzim, no Ein?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Ein očitno še piknikira, bom kar jaz malo pokomentiral sinočnji bljak metal. Ja, ja, prav sem napisal. Okej, prišla sva pozno, ker smo Maksijevci pridno sestankovali. Plačala sva 2000 sitnih po glavi, ker je blagajničarka bila tolk fer in je povdarila, da sva zamudila že več kot pol koncerta. Kul! Ravno sva zamudila Sweet Sorrow, kot vedno, in padla direkt na Obnounce. Prvič videl in slišal, pa ne ostal nezadovoljen. Fantje iz Ljutomera so kar dobri, čeprav mi pevec s svojim videzom pač ne potegne na tako muziko. Prej bi ga med kake hardkorovce ali pa numetalce dal. Folka se je v channel ziru zbralo bolj malo, gužve nobene. No, veliko jih je postopalo zunaj in nabiralo moči, noter je bila pa itak nevzdržna vročina in dim. Obnounce je svoj nastop zaključil točno, pol se je pa začelo čakanje. Mater kako so lahko eni počasni pri pripravljanju opreme. Vse je že stalo, samo činele je blo treba zmontirat pa so za to rabil skoraj uro. Pol pa še soundcheck, pa ena kitara, pa druga, pa bas... Mikrofona pa ne. To je blo treba delat pol, ko se je koncert že začel. Fak, do takrat, ko sva se spokala, nekje na tričetrt koncerta, je še zmeraj piskal, da si je moral folk zatiskat ušesa. Še dobro, da nosim s seboj čepke, sem laže preživel. Zvoka tako ali tako niso znali spedenat, kitar se skoraj ni slišalo. Kakšni felerji, kot da bi bend šele prilezel iz svoje garaže. Kitarist JC se je med dvema komadoma spokal z odra, uletel nazaj na polovici komada, začel kao svinjsko žagat, a razlike ni bilo slišat. Kr'neki! Tile Ancient niso tisti, ki sem jih videl v K4 pred leti na turneji Mad grandiose bloodfiends in so me vrgli na rit. Toliko so se spremenili, da bi si lahko nadeli tudi kakšno drugo ime, pa furali dalje svoj trip. Kje je Deadly Kristin, kje so klaviature za atmosfero? Nič od tega! Samo nažiganje brez filinga. Mi je bilo bolj všeč, ko Alphazel ni rjovel, in se je posvečal samo kitari. Pa Dhilorz s svojim šeststrunskim basom. Come on! Kaj ti bo? Skratka beda na kvadrat.

Popizdil sem in šel, ker mi je tisto tuljenje mikrofona resno paralo živce, sicer bi ostal in se mučil do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ejga Einherjar kuko se je pa kej Simon unesu v bandu?

pa evo, tko je....

Koncert je bil za nas popoln uspeh... pokazali smo se v novi luci, vecina (ce ne kar vsi) so bili prijetno preseneceni (se celo trije clani Siddharte so nas prisli pogledat - pa kasneje skupaj pivo spit).

Sims se je obnesel fantasticno... Glede na to, da je bil do koncerta komaj kak mesec (oz. manj) v bendu je igral zraven zadnje 4 komade - ok. res je da je tudi zafusal, ampak konec koncev je bil prvic v zivljenju na odru :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
JUTR PA NA PURPLE !!!!! :D :yea2: :yea2:

kdo še gre?

lepo da se še kaj oglasiš....sem mislu da te ni več med nami...kolega gre...če vidiš 196 cm velikega metalca s čupo do riti, ki stoji v prvi vrsti na ograji ga pocukaj in pozdravi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, kva majo ze oni z metalom?

Kot najbrz ocitno - jaz ne :)

Stvar zgodovine!

V začetku 80` ko se je začel rojevati metal so imeli AC/DC, Twisted Sister, Quiet Riot, Wan Halen ....... za metalce (začetki metala) Konec 80` je bil pa itak razcvet metala in so te starejše bende preimenovali v Hard rock bende, saj so za metal skrbeli a la Pantera, Skid Row, Megadeth, Sepultura

Itak pa se je 2 polovico 80` začel metal deliti na več zvrsti in si mogu prov paziti ker band bi kam uvrstu, tko kot se sedaj Techno. Tko da bi se o tem dalo nakladati in nakladati. Pa še to ta zagrizeni metalci itak priznavajo samo skandinavske bende, češ da je tam ta prav metal doma.

Rock on

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar zgodovine!

V začetku 80` ko se je začel rojevati metal so imeli AC/DC, Twisted Sister, Quiet Riot, Wan Halen ....... za metalce (začetki metala) Konec 80` je bil pa itak razcvet metala in so te starejše bende preimenovali v Hard rock bende, saj so za metal skrbeli a la Pantera, Skid Row, Megadeth, Sepultura

Itak pa se je 2 polovico 80` začel metal deliti na več zvrsti in si mogu prov paziti ker band bi kam uvrstu, tko kot se sedaj Techno. Tko da bi se o tem dalo nakladati in nakladati. Pa še to ta zagrizeni metalci itak priznavajo samo skandinavske bende, češ da je tam ta prav metal doma.

Rock on

bull-shit... Metal se je zacel razvijati takoj ko se je zacela razvijati klasicna glasba, ki je tako ali tako edina se tako (oz. bolj) kompleksna kot je metal.

Taki dolgcasi kot so 60s hippy rock bendi, pa vsaj zame (pa une k jih jaz poznam) cisto brez vsebine in smisla...

Je pa res, da je najboljsi metal glih se samo iz skandinavije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem! Treba je poznati in spoštovati svoje korenine. Pa vsaj en dober koncert je po dolgem času spet pri nas.

Metal je relativno mlada zvrst glasbe, od nekje pa mora izvirati. In reference ima med drugim tudi v 60 in 70 letih. Tudi klasika je gledano na razvoj človeštva precej mlada zvrst. Pred njo smo pa imeli trubadurje, pa kitajci so prnš delali svašta...

Ein, da nisi glede kompleksnosti mogoče na jazz malo pozabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest grem! Treba je poznati in spoštovati svoje korenine. Pa vsaj en dober koncert je po dolgem času spet pri nas.

Metal je relativno mlada zvrst glasbe, od nekje pa mora izvirati. In reference ima med drugim tudi v 60 in 70 letih. Tudi klasika je gledano na razvoj človeštva precej mlada zvrst. Pred njo smo pa imeli trubadurje, pa kitajci so prnš delali svašta...

Ein, da nisi glede kompleksnosti mogoče na jazz malo pozabil.

Zame skreganost izvjalcev ni enako kot kompleksnost :)

Ce bi se jazzerji zmenili ker komad bojo igral vsi skupaj, ne pa vsak svojega bi blo takoj bolje (joke)

Pozabil, ampak zato, ker je fusion se bolj marginalna stvar k metal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einh, jast bom tam, pa če ti je všeč al pa ne. :P

No vidis - cisto vseeno mi je...

Nikoli nisem trdil, da je kaj narobe, ce je ljudem to vsec, ampak ne mi mesat hipijade z metalom...

To je vse, kar bi rad povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm :hmm: :hmm:

A mi lahko na kratko - lahko tudi samo v 5 stavkih opišeš zgodovino metala ? Prosim, da si malo razširim svojo razgledanost :wacko: .

Pa ni treba opisovati novodobne bende, daj opiš pred letom 1990

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm :hmm: :hmm:

A mi lahko na kratko - lahko tudi samo v 5 stavkih opišeš zgodovino metala ? Prosim, da si malo razširim svojo razgledanost :wacko: .

Pa ni treba opisovati novodobne bende, daj opiš pred letom 1990

Hvala

Neee... please ne....

Rockerji so odkrili, da lahko tudi vec kot 4 akorde uporabljajo, odkrili klasiko in zaceli igrat malce hitreje, malce bolj melodicno, malce bolj komplicirano... Naucil so se pet, pa ne samo o cesti/pijaci/babah ampak so odkrili tudi kake metafizicne stvari, ki jih lahko opevajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravkar smo pripujsali iz lj.

tisto kr sm vidu in slišu je blo odlično!!!!

september sm sicer zamudu ampak koncert purplov se mi je zdel kratek, hitro je minilo??? ne vem, mogoče meni

kakorkoli, blo je vredno poslušanja in doživetja, kdor je pristaš take glasbe in je koncert zamudil, mu je lahko žal

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem slišal da je bilo veliko ljudi zelo različnih starosti....tudi starejši stari rokerji da so bili na koncertu...predskupina pa baje da ni dobila priložnosti zaigrati celega špila...je bil folk preveč nestrpen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem slišal da je bilo veliko ljudi zelo različnih starosti....tudi starejši stari rokerji da so bili na koncertu...predskupina pa baje da ni dobila priložnosti zaigrati celega špila...je bil folk preveč nestrpen....

Folka je blo velik, no sej je bil koncert razprodan. Blo je tud dost starih rokerjev ja, pa tud kr neki poznanih obrazov iz bajkerske scene.

Predskupina men ni kej preveč sedla, so pa res mal časa špilal (3-4 komade).

Folk je bil nestrpen O:-)

Odigral so par komadov iz nove plate, drgač pa skor vse uspešnce, pogrešu sm sam childa pa burn.

Jz sm bil u eni 6 vrsti in je blo res kul. Začel so z Higway star, končal pa z Black night, k so ga res teh best odšpilal, nam se je pa na konc tko strgal :yea2: :yea2:

Jz nism Purplov nikol mel za metal, zame je strari rok in to noro dobr. Vsi k ste zamudl vam je lahko žou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nama z Altermannom je bilo zelo všeč. Ni dvoma, fantje so že vedno zelo dobri. Zelo so se potrudili in razpoloženje je bilo res enkratno. Skratka FANTASTIČNO!! :OK: :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!