Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Dokler so firme, ki so pripravljene svoj denar nameniti za SW toliko časa bo tako kot je, ko bodo pa povsod imeli dovolj navdušence, ki se jim bo dalo skoraj zastonj ukvarjat z Linux-om (saj če je SW zastonj mora biti pa tudi support in vzdrževanje, al kako) bo pa drugače ...

:shocked!: :shocked!: :shocked!:

A si normalen :lol: :lol: Kako zastonj, za koga zastonj hehehe. :D :D Lahko pisejo na kako mailing listo in ce ne vprassajo gluposti/ponovijo vprasanja verjetno dobijo sled ali odgovor ... da bi pa kdo zastonj se sel admina ... hehehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja - Hotschko - vprasaj SFja, kako sva pri njemu namescala 3Comov Fast Etherlink :D :twisted: In to je cisto navadno opravilo - kao. Ne nucas sistemca za to, da namestis eno usrano mrezno. Trajalo je pa hmm ... ene dve uri, s tem da se je se on prej nekaj ur sam zafrkaval :D OS je bil Win98 :D

In to 3Com ... bi si mislil da je dost podprta zadeva :D :D :D Da jaz kerokoli podprto mrezno namestim v linuxu, traja - ce vem na pamet, kateri modul - priblizno 15s. Ce ne vem - traja 5 minut :D

Ne vem kaj sta vidva počela, ampak nekaj sta že narobe biksala ...

Katera kartica točno pa je bila (900, 900B, 905, 905B, 905C, 905B-TX-NM, 905C-TX-M, SOHO-TX ....) ?

Pri 3com-u je treba biti zelo natančen z driverji, sploh za tiste kartice ki so nastale po Win98, pa še kak VIA, SIS... ali drug ne-Intel bios mnogokrat štalo dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj sta vidva počela, ampak nekaj sta že narobe biksala ...

Katera kartica točno pa je bila (900, 900B, 905, 905B, 905C, 905B-TX-NM, 905C-TX-M, SOHO-TX ....) ?

Hmm ... sem ze pozabil - TX nekaj ... se ena oznaka je bila ... z dvema crkama. Fast Etherlink TX neki :wink: V cem je bila tezava - Windows je na vsak nacin hotel namestiti gonilnike za Etherlink TX namesto FastEtherlink TX, ceprav ni imel te kartice. Enostavno je vzel napacne driverje in boli ga k*. Kako se je resilo ... namestil sem driverje (napacne) in dal potem update drivers in mu dal spet pod nos prave, takrat jih je pogoltnil.

Userfrienldy do konca :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne očitam nobene kompliciranosti ... pravim, da je treba znat server načrtovat, nastavit in vzdrževat ...

Lepo, lepo, torej pridemo do tega, da Windows nima neke prednosti kar se delovanja tice :)

IN LINUX TUDI NE !!!!. ... kar je že skozi moja trditev.

Command prompt v Win32 my ass - se pol ko si das TAB za dopolnjevanje ... je neuporabno vse skupaj, je bistveno oblje, ko si das unix orodja za Win32 ... :D

zgornja izjava je dokaz da nimaš pojma o Win server platformah !!

Ne, imam pa /etc, kjer je vse. Cesa takega na Win32 ni. Imas registre ... in vemo kako je z njimi :D

Da je na ETC vse je super, da pa je potrebno register in command prompt ZNATI uporabljat in editirat je pa tudi res.

Ja res proizvajalci HW mnogokrat malomarno pišejo gonilnike za svoj HW in se ne držijo standardov, ki veljajo za HW in SW...
Vse to ne-drzanje ostalih sistemov ne moti kaj prida se mi zdi? :D

Ravno tako velja, vendar za win napiše gonilnike proizvajalec, včasih bolj na hitro, za ****X pa uporabniki sami in še popravijo jih, če kaj ne dela. Tu je velika prednost Linuxa, ker je razvijalcev desetisoče, pri MS konkretno za Win2k semizdi okoli 6000, pri ATI za grafične kartice pa morda 10.

Narobe trdiš ... kaj pa je resna uporaba ??
Hja ... ce gre za uporabo kot server ... je katastrofa. :D Text fileov ni, kar pomeni da se moras ubadat z meniji in raznimi triki kako prebavi kake nastavitve. Ali pa da sam brodis po nepreglednih registrih, kar je visek bedarije :D

Kaj pa je razlika med .txt datoteko in registrom ... ista vsebina druga oblika... še en dokaz, da prepusti presojo in uporabo Win serverja drugim.

Spet mešaš destop in server okolje !!!!!!!!!

Ne. Ampak win2k server je oboje .. IIS crap nastavljas tam z GUIjem, vse ostalo tudi ... pravice, ta shareing, ona pizdarija ... vse prek GUIja. Ocitno je to tako misljen, ker je ukazna vrstica taka da ... ma saj sme ze napisal. :)

Večina stvari prek GUI-jev optimizing in napredne nastavitve v Command Prompt in Registru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se da komu od moderatorjev, naj zadnjih par strani prenese na Win vs. Linux :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu me je firbec matral, ce ste ze dobili programerja, pa naletim na tole solato ...

Zdaj me pa zanima ali obstaja v SLO kakšno "društvo ljubiteljev" Microsoftovih okenčkov, podobno kot je za Linux fanatike LUGOS ?

Ko sem prvič nekaj brala o Linuxu, se mi je zdelo znanstvena fantastika, misleč da se s tem v SLO ukvarja zgolj nekaj hekerjev in fanatikov, zdaj pa vidim, da je zadeva precej razširjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... sem ze pozabil - TX nekaj ... se ena oznaka je bila ... z dvema crkama. Fast Etherlink TX neki :wink: V cem je bila tezava - Windows je na vsak nacin hotel namestiti gonilnike za Etherlink TX namesto FastEtherlink TX, ceprav ni imel te kartice. Enostavno je vzel napacne driverje in boli ga k*. Kako se je resilo ... namestil sem driverje (napacne) in dal potem update drivers in mu dal spet pod nos prave, takrat jih je pogoltnil.

Tud to je treba znat :lol: . Če veliko delaš z Widnowsi so taki felerji običajni in vse skupaj tudi do 5 minut.

Če se srečaš drugič z podobnim felerjem oz. drugim obstajajo več rešitev. Ena bo prava. Z Micro$ vse dela.... samo način moraš najti.

Userfrienldy do konca :twisted:

Ko prideš prvic v Linux...seveda nic ne znaš...Imaš nekaj programov inštaliranih pa s tem delaj. Če hočeš inštalirat nov program ze že moraš učit prevajanja programov. In to je userfriendly?!

Sicer imam Linux na svoji mašini, vendar ga bolj malo uporabljam, V bistvu kombiniram med Windowsi in Linuxom. Ko neka stvar nekje ne dela dela drugje.

Drugače mi WinMe služijo čist uredu.

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš inštalirat nov program ze že moraš učit prevajanja programov. In to je userfriendly?!

Dragi motomanijak!

Predlagam ti, da zamenjas svoj Slackware 3.3 (ki je sicer super za ucenje in razumevanje delovanja gnu/linuxa) ali kaj imas in zacnes uporabljati recimo Debian (ce zelis vseeno veliko vecino sam na roke v /etc nastaviti) ali SuSE, RedHat, itd. Kako SuSE in RedHat skrbita za kolicino/azurnost paketov sicer ne vem, pri Debianu pa s tem enostavno ni tezav. Je pa fino imeti stalno povezavo na internet.

Povedano z drugimi besedami ... ce sem kdaj prevajal kaj na Debianu, je bilo to zato, ker sem hotel imeti nekaj zelo specificnega/drugacnega. Mislim, da je bil to ldap preveden z drugacnimi parametri, nisem pa preprican. Res redko te to doleti :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu kombiniram med Windowsi in Linuxom. Ko neka stvar nekje ne dela dela drugje.

Jaz tudi. V Win2k pridem igrat Diablo II :lol: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravim le-to, da windowsi niso nikakor superioren produkt ampak na hitro skup zmetan skupek kode, ki izhaja v novi verziji na osnovi čim večjega dobička.

Piši Gatesu naj TAKOJ neha služit denar in začne zastonj delit Windowse. A ne bi bilo potem fino ? Pozabljaš, da stotisočim ljudem po svetu MS daje kruh ... kdo so to ?

Prodajalci, distibuterji, učni centri, programerji v MS okoljih, vzdževalci ... nanazadnje programerji v Microsoftu. Ves denar, ki se obrne z MS produkti ne gre izključno v Microsoft ampak tudi kam drugam ... nekaj celo k meni :)

Dokler so firme, ki so pripravljene svoj denar nameniti za SW toliko časa bo tako kot je, ko bodo pa povsod imeli dovolj navdušence, ki se jim bo dalo skoraj zastonj ukvarjat z Linux-om (saj če je SW zastonj mora biti pa tudi support in vzdrževanje, al kako) bo pa drugače ...

Zakaj pa nič ne pizdiš na unega, ki je pogruntal kozmodisk in zdaj samo sedi doma in šteje denar. Mater mu kapitalistično. Ali pa Deloit&Tuche (ne vem če sem prav napisal) ... a se tebi sploh sanja koliko zaračunavajo za inštalacije SAP programov itd... mater jim lopovska ... zastonj naj delajo ...

....hotschko..........pozabljaš še na kubike potrebnih vzdrževalcev ,ki so potrebni,da ljudje na windowsih lahko delajo.............

......PS......glede kosmodiska .......če zadeva ne deluje,ti denar povrnejo......če windowsi ne delujejo kot bi morali.....jebi ga,pač ne delajo,nikom ništa.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....hotschko..........pozabljaš še na kubike potrebnih vzdrževalcev ,ki so potrebni,da ljudje na windowsih lahko delajo.............

... tudi oni živijo od oz. zaradi MS-a ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni frke v tem katir OS uporabljaš.

Važn je Admin.

Če je Admin dober, užuren in pozoren na vse napake bodo tudi stari NTji popolnoma isto oz bolj varni kot če bi imel pod nadzorom kakš linux sistem.

:shocked!: :shocked!:

NTji bolj varni? :lilangel:

Hehe :twisted: :twisted: Pa ja :D :evil: Vsekakor je admin pomemben, ker brez njega je Windows sploh katastrofa, izjava o boljsi varnosti pa ne vzdrzi resne debate odkar obstajajo neki CodeRedi, Nimbde, bugi zaradi katerih popolna nula prek weba brise disk v nepatchanih XPjih, itd. itd. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa imajo pri Wintendu idejo, da bi lahko v novem Winsmehu poganjali samo programe, ki bodo odobreni in certificirani s strani Microsmeha.

Pametno Polde, pametno. :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa imajo pri Wintendu idejo, da bi lahko v novem Winsmehu poganjali samo programe, ki bodo odobreni in certificirani s strani Microsmeha.

Kot da bi to kaj pomagalo .. IE je zelo odobren kar se M$ tice, pa ima vseeno Klik zaradi nje svoj exploit :lol: :lol: (Mozilla kolikor vem ni ranljiva :D :twisted: )

Ampak vazen je admin. Ta lahko sedi pred serverjem in zuga "ti, ti IE" dokler ni patcha ... :twisted: :twisted: :lol: :lol: (namig: pri luknjah v linuxu tudi, vkolikor nisi programer/heker, pridejo pa popravki neprimerno prej ven :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smesni ste:)

Najboljsi win so za mene 98SE...XPji so itak totalen drek, 2k pa ne uporabljam, ker ne rabim neke varnosti in nedelovanja iger:)

sem pac bolj HW frik, ne pa SW. Vem pa, da mam Red Hat v predalu ze dooolgo casa, ampak ga se zdaj nisem instaliral. Prvic zato, ker bi mogo novo particijo z novim datotecnim sistemom naret, pol pa tudi za to, ker sploh ne vem kaj naj delam v linuxu, meni pac ne ustrezajo.

Pa finta je, da se linux se dolgo ne bo razsiril med domace uporabnike ravno zaradi tega. Podpora igram je na psu, priznajte...in veeliko ljudi uporablja racunalnik za to, saj drugace ne bi kupli najnovejse graficne kartice in procesora:) Na lan partyju se tudi valjda ne bos pojavo z linuxom:) pa take stvari pac...

Z HW v winsih pa v bistvu ni nekih vecjih problemov, saj se vsi dajo resit, ce ves kako. Prvo pa pac mores vedet:)

Pa rekl iste da winsi niso za poslovne aplikacije?

A pol vsi spletni dizajnerji delajo v linuxu? I don't think so. Pol v Photoshopu tudi navadno delajo vsi v win pa tak naprej...

torej ne govorte, da winsi niso poslovna aplikacija:)

Je pa res, da ce bi rabil kak FW al pa kak web server in take stvari, bi ziher instaliral Linux. ampak pac ne rabim, kot vecina drugih uporabnikov. zato Linux uporabljajo tisti, ki to res nujno rabijo. in linux je zelo frdamano user unfrienldy za kake bolj napredne stvari. Za vsako stvar mores brat neki manual al pa readme fajl. jaz nimam za to casa;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato Linux uporabljajo tisti, ki to res nujno rabijo. in linux je zelo frdamano user unfrienldy za kake bolj napredne stvari. Za vsako stvar mores brat neki manual al pa readme fajl. jaz nimam za to casa;)

Najprej razčistimo o kateri distribuciji Linuxa govoriš. Vsako TELE si lahko današnje distribucije Linuxa instalira brez problema in brez branja nekih readme datotek. Enako je s programi za Linux, ki se instalirajo brez vsakega problema.

Torej o čem govorimo o navadnih uporabnikih, ki jih je 99.99% ali o administratorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mislil instaliranja al pa podenja z misko po linuxu, ker to je se kar izi ja:)

Mam naprimer shell pr prijatlu in ko rabis kaj, ko ne ves, mores it brat neke manuale, kar se mi dostikrat ne da in rajsi pustim stvar na miru pa vprasam koga ki zna da mi pomaga pr cem:)

Naprimer, ze dolgo bi si rad naredo Crontab za poganjanje bncja, ko pade dol pa se mi enostavno ne da brat vsega tega in gledati primerov na netu:) mogoce pa kdaj;)

to je ta problem, ki ga v winsih ni. tam lahko naprimer zazenes program, ki so ga drugi ze naredili:)

sicer pa pravo delo v linuxu poteka v shellih, ki ga obvladajo le tisti, ki se ze dolgo ukvarjajo z linuxom, priznaj.

kako naj potem en newbie dela tam...v windowsih mas vsaj kake ikonce al pa neke, da jih vidis. v shellu ni nic narisanega:) razen z ASCII kodo mogoce:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprimer, ze dolgo bi si rad naredo Crontab za poganjanje bncja, ko pade dol pa se mi enostavno ne da brat vsega tega in gledati primerov na netu:) mogoce pa kdaj;)

Hja, kaj ti morm ...

to je ta problem, ki ga v winsih ni. tam lahko naprimer zazenes program, ki so ga drugi ze naredili:)

To ni problem linuxa, to je tvoj problem in sicer, da si dusevno len :D Sicer pa mesas jabolka in hruske - to zveni kot da si moras sam scodeat cron daemon na linuxu da ga lahko uporabis. Clovek, saj cron je tudi program, crontab je samo nastavitvena datoteka. In ja, na Windows tega ni, ker pac ni crona. Now what ... shit happens, a ne ... ne mores tega narest sploh, in zdaj je linux kriv, ker se to da narest, moras pa pogledat manpage crona :D

sicer pa pravo delo v linuxu poteka v shellih, ki ga obvladajo le tisti, ki se ze dolgo ukvarjajo z linuxom, priznaj.

Zelo odvisno od tega, kaj si ti s "pravim delom" predstavljas. Kar se mene tice, to pogosto uporabljam, ker se tam dajo reci resiti na nacin, ki se z GUIjem sploh ne dajo. Pac ... regular expression pa to :D

Ce pa mislis s "pravim delom" izdelovanje ikon za spletne strani (za kar Gimp popolnoma zadosca) pa shell seveda tu nima nic. Edino seveda ce si napises skripto ki ti izdelavo cesa avtomatizira, ampak spet gre tu za moznost, ne obvezo.

kako naj potem en newbie dela tam...v windowsih mas vsaj kake ikonce al pa neke, da jih vidis. v shellu ni nic narisanega:) razen z ASCII kodo mogoce:))

Ta je sploh biser od izjave, ja ... Codeine ti ze cel cas vbija v glavo da imas GUI tudi v linuxu ... saj ves .. click click - easy to use :D :D KDE, Gnome, .Window Maker .... izberes po zelji.

Razen kake zelo specializirane distribucije ni vec takih, kjer po namestitvi ne bi dobil katerega od graficnih vmesnikov. Ce se skusas dokopati do prave konzole (ne terminalskega emulatorja!) moras ze nekaj znati. Torej je tocno obratno kot ti trdis :twisted: Ampak shit ko se videl nisi, smola ... sshjal si se na shell in mislis da je to to ... tudi prav, tvoj problem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da brat vsega tega in gledati primerov na netu:) mogoce pa kdaj;)

to je ta problem, ki ga v winsih ni. tam lahko naprimer zazenes program, ki so ga drugi ze naredili:)

Po tvojih izjavah uporabljajo windovse samo lenuhi in ljudje, ki nimajo pojma o pojmu, saj uporabljajo KLIK KLIK in to je vse. Ko pa kaj zaštrikajo in kaj crkne pa jočejo po forumih in morijo ljudi naokoli, namesto, da bi prebrali navodila.

sicer pa pravo delo v linuxu poteka v shellih, ki ga obvladajo le tisti, ki se ze dolgo ukvarjajo z linuxom, priznaj.

Normalno, saj ti itak nimaš kaj tam iskati, zato lepo ostani na GUI in kaj te to moti sploh.

Kakorkoli vse nastavitve sam 99% hitreje opravim v shellu, kot pa da bi klikal naokoli po teh prokletih wizardih. Zakaj? Ker izvedem recimo za novo virtualno domeno samo COPY/PASTE od obstoječe domene in v 20 sekundah zamenjam domeno in vpisem nov direktorij in CTRL+KX in koncano!

Vse to lahko opraviš tudi v GUI, če hočeš (recimo Comanche je GUI za Apache ali pa si namesti Red Hat, ki ima vse to build-in)

kako naj potem en newbie dela tam...v windowsih mas vsaj kake ikonce al pa neke, da jih vidis. v shellu ni nic narisanega:) razen z ASCII kodo mogoce:))

Zdej ne vem več a na ušesih sediš al kaj, če ti že skozi pravim, da lahko tudi v Linuxu večino stvari nastavljaš preko GUI, recimo Apache, FTP, SMTP, SSH, SAMBA, mrežo, whatever... Torej navaden nebiew lahko vse brez problema in brez shella nastavi preko GUI. Torej kje je problem? Kar pa se tiče ostalih stvari pa newbie itak nima kaj z njimi početi in jih ne RABI (tudi prej naštetega ne rabi newbie).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je resno delo z računalnikom ?

grafično oblikovanje ... ah ne

studijska snemalna platforma ... ma brezveze

....

Internet server ... to ti je najbolj resna in naj zadeva, ki se jo da na PC-ju počet. :twisted: :twisted:

Torej Linux Rules ... ostalo Sux.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je resno delo z računalnikom ?

grafično oblikovanje ... ah ne

studijska snemalna platforma ... ma brezveze

Tudi to lahko počneš na Linuxu. Če še ti nisi slišal, da se to da, to še ne pomeni, da ne obstaja. To pomeni, da si slabo informiran.

....

Internet server ... to ti je najbolj resna in naj zadeva, ki se jo da na PC-ju počet. :twisted: :twisted:

Torej Linux Rules ... ostalo Sux.

Na tem področju pa itak ni vprašanja tako glede cene kot performans.

Torej, kaj hočes povedati?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je resno delo z računalnikom ?

grafično oblikovanje ... ah ne

studijska snemalna platforma ... ma brezveze

Tudi to lahko počneš na Linuxu. Če še ti nisi slišal, da se to da, to še ne pomeni, da ne obstaja. To pomeni, da si slabo informiran.

mogoče se res da, ampak kdo to počne na Linux-u :?: :?: ... NOBEN KI SE GRE ZARES !!

....

Internet server ... to ti je najbolj resna in naj zadeva, ki se jo da na PC-ju počet.  :twisted:  :twisted:

Torej Linux Rules ... ostalo Sux.

Na tem področju pa itak ni vprašanja tako glede cene kot performans.

se NE strinjam popolnoma.

Torej, kaj hočes povedati?!?

get a life ... go outside and take a walk, your GUI will take care of everything :twisted: :twisted: :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!