Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Nop totaln izbris je biu nc ni blo vec

Potem je moral biti virus, Windows pa je tu kriv samo v toliko, da je tako beden OS, da take reci funkcionirajo. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Exploitov, ti nimajo nobene veze z bogatim naborom itd. Gre za osnovne luknje, ki si jih takšen sistem koj je WIN XP ne bi smel privoščiti. Vendar če hočeš delovati kot največji back door, potem...

Kot je Cyc že dajal ni bila luknja v Linuxu ampak v enem izmed njegovih servisov OpenSSH, ki nima nobene veze z Linuxom. Wintendo pa ima luknje v samem jedru OS-a.

Mislim, da je vseeno, kje je luknja, če le ta obstaja in se jo da izkoristiti. Želel sem le polemizirati o tem kakšna je percepcija varnosti enega ali drugega sistema. Mislim, da Linux tu ni tako superioren kot ga prikazujete, vem pa tudi da bi Microsoft lahko naredil na tem področju več. Ker popolne varnosti ni, obstoječa pa upada z naraščanjem števila hackerjev, ki se trudijo nekaj najti in samih instalacij programske opreme same luknje niso tako problematične, saj so bile, so in bodo. Važno je kako učinkovito se jih zaznava in odpravlja. Požarne pregrade ali protivirusni programi kot pojem zaščite niso varni (ali vsemogočni), zato si pridno zlagajo dol nove definicije napadov. Da pa so vsi proizvajalci krvavi pod kožo dokazuje tudi tale analiza:

By Matthew Broersma

Special to

July 15, 2002, 11:20 AM PT

Hackers are increasingly targeting Web servers based on the Linux operating system, while the number of successful attacks on Windows systems decreases, according to a new report from a U.K. systems integrator.

The study by Mi2g also found that successful attacks on U.K. and U.S. government sites have decreased, which may be due to tougher laws and improved security. Mi2g has recorded 7,630 successful attacks on Linux systems in the first six months of this year, up sharply from last year's 5,736 attacks. In the meantime, successful attacks on Windows systems running Microsoft's Internet Information Server (IIS) have fallen by 20 percent from 11,828 in the first half of 2001 to 9,404 in the first half of this year.

Nisem pa trdil, da je Linux dražji, temveč da ni tako poceni kot je splošna percepcija. Kar se pa izobraževanja tiče pa ga rabimo eni (troti) več :oops: , drugi manj :wink: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj dela tale motosvet :lol: . ste mi čist sprovocirali s tem Linuxom, tako da sem celo noč brskala po eni krasni knjigici. :wink: Moram reči, da sem impresionirana nad možnostmi, ki jih ponuja in bo že jutri poskušala stvar doma podtaknit na računalnik in sprobat. Predvsem me zanimajo različni urejevalniki besedil in matematični programi pa tudi z grafiko izgleda da se da precej naredit, da ne omenjam interneta! Bomo videli, če mi bo inštalacija uspela, glede na to da je treba pazit na ful enih stvari.

Do Linuxa imam sicer dostop, samo ne bi bila jaz, če ne bi probala inštalirat, četudi "sesujem" računalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pogrejem malo tole corbo ... XP ima PowerTools dodatke, eden izmed njih omogoca, da imas vec namizij. To je mikromehki povzel po drugih window managerjih (linux/bsd/unix come to mind) ... ampak hec je, da tole deluje tako ubogo, je precej programckov, ki se jih enostavno ne da prepricat, da so samo na enem namizju in konec - so pa na vseh. ICQ, WinAmp 3 (dvojka ne tezi zacuda) ... tudi na splosno je vtis, ki ga tole daje, zelo amaterski, na silo dodano ... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...XP ima PowerTools dodatke, eden izmed njih omogoca, da imas vec namizij...

? To se je dalo narediti že v Win95, NT 4, Win98, WinME in W2K???

Tega sicer v praksi ne uporabljam dosti, mi pa tam, kjer to rabim, deluje brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

? To se je dalo narediti že v Win95, NT 4, Win98, WinME in W2K???

Aja? To da imas vec desktopov? In to je bil uradni dodatek s strani M$? Zanimivo, ker na microsoft.com so to opisali kot novost (spet) ...

Tega sicer v praksi ne uporabljam dosti, mi pa tam, kjer to rabim, deluje brez problemov.

Saj ne da bi bil problem s tem, samo ne dela tako dobro kot v window magerjih malo bolj resnih sistemov :twisted: Tokrat ni hrosc, samo ni pac zamisljeno dobro, slabo kopirajo :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kako se vam pa sicer zdi XP? Men se zdi, da bi ga bili otroci v vrtcu zelo veseli, ko je vse tako pisano ! :lol: :lol: :lol:

Jest bi tut balvice meu! :lol: :lol: :wink: Jaz jih imam zaradi moznosti obnovitve registra s starejso verzijo, ki je se delovala (ce ti kak program razmontira Windows). Sem ze enkrat s pridom uporabil, zaradi PGP Net ... ce to namestis ti tako razmontira TCP/IP stack v Win2k, da noben recover ne pomaga, reinstall temeljit samo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? To da imas vec desktopov? In to je bil uradni dodatek s strani M$? Zanimivo, ker na microsoft.com so to opisali kot novost (spet) ...

Saj ne da bi bil problem s tem, samo ne dela tako dobro kot v window magerjih malo bolj resnih sistemov :twisted: Tokrat ni hrosc, samo ni pac zamisljeno dobro, slabo kopirajo :twisted: :twisted:

:lol: :lol: Nič ni bil dodatek, je bilo že kar zraven. :lol: :lol:

Kaj pa vem, meni zadeva s profili in AD zelo lepo deluje. Politika v firmi me pač sili, da to obvladam. Za kaj drugega trenutno nimam časa. :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:  :lol: Nič ni bil dodatek, je bilo že kar zraven.  :lol:  :lol:

:?: :?: :shock: :shock:

Kako/kje/kdaj, kje je blo to skrito, saj tega nihce ni uporabljal? No, pa cetudi je - na XP je to med "power tools" - vkolikor govoriva o isti zadevi. In ono dela bolj zalostno, kar se funkcionalnosti tice :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, super duper. Samo, se mi zdi, da je v XP-ju še vedno ena pomanjkljivost - ne da se "likvidirat" vseh userjev naenkrat ampak še vedno enega po enega :cry:

Traja !!!! :evil: No, itak ni panike. Tam kjer jih brišem, smo še na 98'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Start - Nastavitve - Nadzorna plošča - Uporabniki.

Se mi je zdelo, da ne govoriva o istem ... en user ima vec namizij .... like ... eno bo za multimedijo, na enem mas pisarniske reci, na enem spletne reci ... vse dostopno samo z enim klikom ... en sam user account in to :) Z misko se med njimi pomikas :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Start - Nastavitve - Nadzorna plošča - Uporabniki.

Se mi je zdelo, da ne govoriva o istem ... en user ima vec namizij .... like ... eno bo za multimedijo, na enem mas pisarniske reci, na enem spletne reci ... vse dostopno samo z enim klikom ... en sam user account in to :) Z misko se med njimi pomikas :D

In to koristi čemu :shock: :? :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to koristi čemu  :shock:  :?  :?:  :?:

Hehe se tocno vidi, kako ste oleseneli ker cesa drugega niti ne poznate :D :D :D Urejeno je pol ... nimas na enem namizju 20 programov, pac pa so lahko tematsko razdeljeni ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe se tocno vidi, kako ste oleseneli ker cesa drugega niti ne poznate :D :D :D Urejeno je pol ... nimas na enem namizju 20 programov, pac pa so lahko tematsko razdeljeni ... :)

Tudi tebe lahko smatram za olesenelega ... vsaj 3 načini so da si sam urediš programe, bližnjice ipd... od Win95 naprej ... brez dodatnih SW ...

Po tvoje mora biti ravno multi-desktop, ker je ostalo preveč primitivno in enostavno, al kaj :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvoje mora biti ravno multi-desktop, ker je ostalo preveč primitivno in enostavno, al kaj  :?:  :?:

Ce malo pogledas nazaj, bos videl, da sem napisal, da M$ kopira druge window managerje, pa se to slabo. Ker tisti feature je menda res z XPji prisel na plano. Pa se to samo v PowerTools. In za tisti feature sem napisal da dela zanic oz. ni tako uporaben kot v drugih window managerjih (KDE, WindowMaker, ...) :D

Skratka, pri M$ so videli, da je fajn in na hitro skupaj sklamfali ... :twisted: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In za tisti feature sem napisal da dela zanic oz. ni tako uporaben kot v drugih window managerjih (KDE, WindowMaker, ...)  :D

Skratka, pri M$ so videli, da je fajn in na hitro skupaj sklamfali ...  :twisted:  :lol:  8)

Ker je bil pri uporabnikih interes, so pri MS po moje kupili eno firmo, ki to dela, skupaj s programerji in dali gor nalepko MS ...

Sicer pa ne vem zakaj bi uporabljal multi-desktop, če obstajajo drugi/enostavnejši/hitrejši/zaneslivejši/itd.. načini za urejanje namizja oz. programov znotraj svojega OS-a ...

Kdor se pač ne zna držati reda mu nobena pomoč ne pomaga ... bo imel vse desktope zasvinjane z ikoncami, ali bo pa imel dvajset desktopov s po tremi ikoncami ... nesmisel ... red je v glavi !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko se popolnoma strinjam. Delaš tudi samo za eno mizo, a ne. Če ti pa placa zmanjka, jo pa pospraviš, ne pa da si drugo nabaviš :lol: Zdej pa eno vprašanje: Ne vem, a spada to v tole temo ali ne, ampak... Mene pa zanima kako se odstrani geslo (win98II). Inštaliral sem mrežno kartico, zdej moram pa geslo vpisovat. Se mi ne da. Kako eliminiram okno, ki sprašuje za geslom? Pomoč prosim.

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko se popolnoma strinjam. Delaš tudi samo za eno mizo, a ne. Če ti pa placa zmanjka, jo pa pospraviš, ne pa da si drugo nabaviš :lol:  Zdej pa eno vprašanje: Ne vem, a spada to v tole temo ali ne, ampak... Mene pa zanima kako se odstrani geslo (win98II). Inštaliral sem mrežno kartico, zdej moram pa geslo vpisovat. Se mi ne da. Kako eliminiram okno, ki sprašuje za geslom? Pomoč prosim.

lp, Onim

Desni gumb na omrežna soseščina -> lastnosti in za osnovno omrežno prijavo izbereš Windows ( restart ).

Če pa govoriš o geslu za dostop do Windows-ov potem pa briši vse .pwl datoteke na disku. Prijavi se kot drug uporabnik in zaženi iskanje vseh datotek tipa *.pwl in najdene zbriši.

Glede na to da si inštaliral mrežno ti je OS verjetno spremenil osnovno omrežno prijavo.

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede "window managerja" pa samo tole:

cyc : računalniki so namenjeni za delo, avtomatični obdelavi podatkov, ... ne pa zato da se otroci igrajo in razkazujejo ( no ja sej se lahko, ampak zakaj moramo brati o takšnih malenkostih in dokazovanju kdo je boljši )

Inštaliraj kakšno igrico in bo čas bolj koristno preživet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se pač ne zna držati reda mu nobena pomoč ne pomaga ... bo imel vse desktope zasvinjane z ikoncami, ali bo pa imel dvajset desktopov s po tremi ikoncami ... nesmisel ... red je v glavi !!

Ma jaz sploh ne govorim o ikonicah, jebes ikonice, jaz govorim o povrsini, ki jo imas na voljo, da razporedis gor okna programov ... in s 4 namizji je te povrsine 4x toliko. Tko tezko za zastopit? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja sej se lahko, ampak zakaj moramo brati o takšnih malenkostih in dokazovanju kdo je boljši

Kaj ma to z razkazovanjem spet? :D Sicer je pa itak brez veze, ce si vajen pac vso kramo na enem namizju, to imej ...

Kar se mene tice, imam pa to tako ... Dve mozilli, vsaka s po vecimi tabi, ena za delo, druga za motosvet/ostalo, jasno vsaka na svojem desktopu ... in potem imam sistematicno razdeljene programe po resnosti in/ali namembnosti. En zaslon za priklope s ssh na druge masine ipd. Je fino ko med masinami kaj copypasteas, pa ce kaj primerjas na razlicnih masinah in je prav pregledno :)

To idilo kvari dejstvo, da na vsakem od desktopov vidim WinAmp in ICQ, ampak teh problemov doma z linuxom ni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!