Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 9 minutami, Spasku pravi:

Ce ne bo ravno dez jutri grem en krog da posnamem en kratek video s kamero.Je se nova tako da nimam izkusnji z nastavitvami te kamera.Recimo da bo oblacno kaksne nastavitve naj uporabim???

Na ful resolucijo daj in stabilizacijo itd. Če pa je EIS (stabilizacija) v nižji resoluciji (npr. 2.7k) pa znižaš, da vidiš kakšna je razlika, kako požira vibracije.

Ene pa imajo tudi opcijo, da pojačajo svetlobo v slabšem vremenu.

Vidim, da ima 4K@30, prvo to sprobaj, to je najjaće, pa če ima v tem režimu stabilizacijo.

Citiraj

ELECTRONIC IMAGE STABILIZATION: Built-in Video Electronic Image Stabilization (EIS) anti-shake function, can make this action camera more stable. The default setting is OFF, please turn on if need.

Na čeladi recimo ni potrebna stabilizacija, na krmilu in drugje pa je smiselno imeti vklopljeno.

Za "socialna" omrežja po moje polna kapa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Spasku pravi:

Ja ima

Torej snemaš na polno :) al pa probaš še kakšno resolucijo nižje, ki ima 60fps.

Ko boš dal na YT bo itak padla kvaliteta :) sicer pa sem videl video, ki si ga dal, primerjalni, čisto spodobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Joker pravi:

Zelo dobri so kadri, posneti s kamero na prsih. Je pa dobro, če vetrobran ni previsok.

V vsakem primeru pa mora biti kamera montirana tako, da se vidi vsaj en delček motorja...

mi ni padlo na misel spljoh....moram mal pregruntat tole opcijo.... 

mislim da ma tale tako montirano.. klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Satao said:

mislim da ma tale tako montirano.. klik

Nima. To je nameščeno na motor, uporablja pa še gimbal stabilizator. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

Nima. To je nameščeno na motor, uporablja pa še gimbal stabilizator. 

 

ok pa ta...

ok bom takole vprašal a montiram kamero in vse te pizdarije na motor al si raje kupim en dober fotoaparat pa slike štepam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale ima dobro zmontirano kamero, nč ne trese, celih 20 minut posnetka je lepo gledljiv. Vmes razbije monotonijo še z dronom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in love with Yamaha Tenere 700...? čeprav je še nisem peljov mi je motor noro lep....

to ma kamero zmontirano ob strani čelade drone je pa Skydio 2 tudi to sem že razmišljov da bi si ubodu je pa boljši v sledenju kot Mavic....

razmišljam v smeri če ima smisel snemati z kamero če potem tega ne objaviš na yt?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem šel danes snemat k piha veter ku zmešan od kar smo Wajdovcem dovolili prekopat hrib za avtocesto da lahko pridejo v Mesto se to dogaja. Sem pa na Sd kartici dobil nekaj posnetkov in na brzino zložu skupa par odlomkov. Čas snemanja je bil neugoden celo pot direk sonce v kamero.Nikakor mi ne uspe postavit na Youtube posnetek da bi bil kvaliteten nimam pojma kaj narobe.Pri nalaganju ni nastavitev razen tiste osnovne.

2020-11-29_150322.jpg.a54966cc690f083a1a4ed28645624b40.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Spasku pravi:

Sicer nisem šel danes snemat k piha veter ku zmešan od kar smo Wajdovcem dovolili prekopat hrib za avtocesto da lahko pridejo v Mesto se to dogaja. Sem pa na Sd kartici dobil nekaj posnetkov in na brzino zložu skupa par odlomkov. Čas snemanja je bil neugoden celo pot direk sonce v kamero.Nikakor mi ne uspe postavit na Youtube posnetek da bi bil kvaliteten nimam pojma kaj narobe.Pri nalaganju ni nastavitev razen tiste osnovne.

2020-11-29_150322.jpg.a54966cc690f083a1a4ed28645624b40.jpg

precej soliden izgled, za YT pa samo naložiš file, nič posebnega, vendar pa traja kar nekaj časa, da v ozadju pretvori v 4K...

saj ti piše ko naložiš, da obdeluje posnetek in ko ga obdela piše, da pa sedaj obdeluje višjo ločljivost

počakaj kakšno uro in bo na voljo 4K :) 

 

sem danes malo snemal, pa isto rabi nekaj časa YT, da naredi 2.7k in 4k (ta je sicer samo v 2.7k)

ne skrbi, bo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

precej soliden izgled, za YT pa samo naložiš file, nič posebnega, vendar pa traja kar nekaj časa, da v ozadju pretvori v 4K...

saj ti piše ko naložiš, da obdeluje posnetek in ko ga obdela piše, da pa sedaj obdeluje višjo ločljivost

počakaj kakšno uro in bo na voljo 4K :) 

 

sem danes malo snemal, pa isto rabi nekaj časa YT, da naredi 2.7k in 4k (ta je sicer samo v 2.7k)

ne skrbi, bo :) 

Potem sem ukapiral da rabi čas jutri bom poslikal še mesto postavitve kamere na vzvratnem ogledalu na tem posnetku bi moral dvignit kamero malo bolj gor da bi lovilo manj ceste se mi zdi da bi blo boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Spasku pravi:

Sicer nisem šel danes snemat k piha veter ku zmešan od kar smo Wajdovcem dovolili prekopat hrib za avtocesto da lahko pridejo v Mesto se to dogaja. Sem pa na Sd kartici dobil nekaj posnetkov in na brzino zložu skupa par odlomkov. Čas snemanja je bil neugoden celo pot direk sonce v kamero.Nikakor mi ne uspe postavit na Youtube posnetek da bi bil kvaliteten nimam pojma kaj narobe.Pri nalaganju ni nastavitev razen tiste osnovne.

 

A to si dons snemu?? Vidm polna guzva pred koco na Starem vrhu? Morm mal na obisk na moje staro delavno mesto ?

Video pa res ni svoh ni svoh 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snemal sem enkrat po prvi zapori na občine to mi je ostalo od cele sezone posnetkov drugo mi je zje... virus poglej pod računalnistvo.Po mojem bi moral malo dvignit kamero da nebi snemala toliko ceste pred sabo.Sedaj nalagam ponovno isti video na Youtube ga noče uplodat na 4K.Bom vidu jutri zjutraj kaj bo.Sem ga pa danes na brzinu sestavu u Filmori.Stari vrh je zakon za motor  in dušo to sezono sem bil 3x gor.Edino mi ni jasno zakaj je 2x asfalt držal dobro 1x pa je zdrsavalo da smo skoraj vsa trojica skoraj pogrnili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tudi jaz sem se najprej čudil zakaj mi yt noče dat na 4k... no potem je pa že v štartu to, da moraš v programu v katerem obdeluješ dati kakšno resulucijo želiš pri exportu. Jest zdej samo še 4k/60 snemam in potem tudi exportam tako iz Adobeja. Seveda pa traja neki časa, da yt obdela ta svoje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, Vito23 said:

Tudi jaz sem se najprej čudil zakaj mi yt noče dat na 4k... no potem je pa že v štartu to, da moraš v programu v katerem obdeluješ dati kakšno resulucijo želiš pri exportu. Jest zdej samo še 4k/60 snemam in potem tudi exportam tako iz Adobeja. Seveda pa traja neki časa, da yt obdela ta svoje.

 

 

Sm dal že v programu 4K potem sem ugotovu da moraš počakat preko noči da se naloži v 4K na Youtube traja kar nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da ne odpiram nove teme.

Kupujem kamero do 130 euro, tam nekje.

Kaj kupiti, rabljeno gopro, ali  XIAOMI Mi. posnetkov ne mislim deliti, samo za lastno uporabo. Mogoče kdo na forumu prodaja brezhibno kamero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj.

Povej kaj več, ne poznam zadeve, pravzaprav ne poznam nobene kamere, kaj ponujaš in za koliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za ponudbo.

Ni mi do tega, da bi ostale dele iskal nekje po Kitajski. Zadeva mora biti komplet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 3. 2021 ob 18:51, Mfarjan pravi:

Da ne odpiram nove teme.

Kupujem kamero do 130 euro, tam nekje.

Kaj kupiti, rabljeno gopro, ali  XIAOMI Mi. posnetkov ne mislim deliti, samo za lastno uporabo. Mogoče kdo na forumu prodaja brezhibno kamero?

https://www.wayteq.si/si/sportne-kamere/30-sjcam-sj4000-wifi-sportna-kamera.html

bo kar v redu za domačo rabo, brez skrbi, po mesecu dni bo že v omari :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Mogoče pa res. Pogledam zadevo.

Kamero bi uporabljal na motorju, v kolikor je sploh smiselno, če te prav razumem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Mfarjan pravi:

Hvala.

Mogoče pa res. Pogledam zadevo.

Kamero bi uporabljal na motorju, v kolikor je sploh smiselno, če te prav razumem.

 

Pri večini začetni zagon hitro pojenja... :)

Samo to sem mislil, morda si ti rojen kamerman in boš not padel.

Za tak denar nimaš kaj razmišljat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!