Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

image.thumb.png.5af2cb1aa04989afc4947d0d381b60be.png

programu je v bistvu "vseeno", on vzame tako iz navigacije, kakor iz kamere

v programu se samo igraš s števci, merilniki, režeš, dodajaš naslove in to je to, osnovno editiranje

image.thumb.png.ebac96f9261b9ec430af30847460cd3e.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj je zanimivo, pa uporabno, potem pa je treba to še shranit za stara leta ko ne bo časa to gledat...? vmes se pa spremenijo protokoli iz digital v peš normal (ha-ha-ha), nekako obratno sorazmerno kot iz super 8  v HD, al ker format je sedaj cool,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprasanje?? se komu ze kdaj dogajalo, da kamera po dolocenem casu preneha snemat video in snema samo se zvok (gre pa za gopro max), dogaja se pa kljub temu da so ble zamenjane sd kartice, ki ustrezajo  gopro specifikacijam!

video v prilogi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima kera je najboljša pozicija za kamero...čelada, crash bars levo-desno ali spredaj na vetrobranu namreč te opcije imam na razpolago....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Snečer pravi:

čelada za moje pojme

pri čeladah (gledanju posnetka) me moti predvsem to, da se sama kamera non stop premika, kar je normalno saj voznik stalno čekira situacijo.

Je pa res, da je najmanj vibracij.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

pri čeladah (gledanju posnetka) me moti predvsem to, da se sama kamera non stop premika, kar je normalno saj voznik stalno čekira situacijo.

Je pa res, da je najmanj vibracij.

 

če maš na čeladi je prednost ta da lahko še pokrajino zajameš ko obrneš glavo....sam je spet problem če maš preklopno čelado in rad voziš z odprto...tako da jo moraš met montirano ob strani čelade...potem je pa še tu da moraš pazit kako čelado odložiš pa v kovček ne gre.....

men je tale zadeva všeč....https://www.wunderlich.de/shop/de/camrack-f-750-gs-f-850-gs-adv-44600-440.html 

glede vibracij pa mislim da dobre kamere že kr lepo izničjo to če ne je pa tu še gimble....

Popravljeno . Popravil Satao
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Satao pravi:

če maš na čeladi je prednost ta da lahko še pokrajino zajameš ko obrneš glavo....sam je spet problem če maš preklopno čelado in rad voziš z odprto...tako da jo moraš met montirano ob strani čelade...

men je tale zadeva všeč....https://www.wunderlich.de/shop/de/camrack-f-750-gs-f-850-gs-adv-44600-440.html 

glede vibracij pa mislim da dobre kamere že kr lepo izničjo to če ne je pa tu še gimble....

ja počasi so zadeve že kar na nivoju. No bom mal offtopic:

samo da ni dolgočasen en in isti posnetek, pa bo vse ok, da se zorni koti in pozicije spreminjajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ja počasi so zadeve že kar na nivoju. No bom mal offtopic:

samo da ni dolgočasen en in isti posnetek, pa bo vse ok, da se zorni koti in pozicije spreminjajo.

 

ja hitr to rata monotono...sploh če je pokrajina nezanimiva...je pa tudi drugi aspekt sploh za po mestih da si zavarvan z posnetkom če do česa pride izsiljene prednosti itd.....mah moram pogledat kok majo kej zornega kota kamere če jo počim spredi....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Satao pravi:

ja hitr to rata monotono...sploh če je pokrajina nezanimiva...je pa tudi drugi aspekt sploh za po mestih da si zavarvan z posnetkom če do česa pride izsiljene prednosti itd.....mah moram pogledat kok majo kej zornega kota kamere če jo počim spredi....

 

za take zadeve majo kitajce, kar fiksno na mopedu, spredaj in zadaj, snema v loopu.

@mausvem, da jo ima. Evo en posnetek, ko nas je baba kmalu snela. V resnici je bilo še mnogo bolj "sočno"

https://www.youtube.com/watch?v=exAwUT5twM8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

za take zadeve majo kitajce, kar fiksno na mopedu, spredaj in zadaj, snema v loopu.

@mausvem, da jo ima. Evo en posnetek, ko nas je baba kmalu snela. V resnici je bilo še mnogo bolj "sočno"

https://www.youtube.com/watch?v=exAwUT5twM8

Pismu teb je kr motor zaplesov..? sam ta prvi bi pa lahko izvedel manever čez sredinsko črto....ja lako je bit pameten zdaj? 

skratka men se gre da posnamem stranske ceste-šuder itn..ni mi tolk za te glavne ceste... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Satao pravi:

Pismu teb je kr motor zaplesov..? sam ta prvi bi pa lahko izvedel manever čez sredinsko črto....ja lako je bit pameten zdaj? 

skratka men se gre da posnamem stranske ceste-šuder itn..ni mi tolk za te glavne ceste... 

dokler ne veš kaj bo koza naredila, ne moreš izvesti manevra, ker če se ne ustavi, te lahko zbije direktno na drugo stran. Sicer je ta prvi rekel (maus) da bi se ustavil. Moj je zaplesal saj sva bila 2 na motorju in so vse lučke zagorele :P

Kaj lahko narediš v takem primeru, ko baba neumna ne ustavil pa točno vem. So slike v vtisih z dnevnih voženj. 18.december 2015 (no kak dan kasneje sem objavil, pred tem sem bil zadet ko mamba na intenzivni) in koliko časa traja rehab tudi vem.

Če se vrnem na kamere, snemanje na ofroadu zna biti nekoliko problematično, prah, blato itd, potem je kamera na čeladi res najboljša verjetno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

dokler ne veš kaj bo koza naredila, ne moreš izvesti manevra, ker če se ne ustavi, te lahko zbije direktno na drugo stran. Sicer je ta prvi rekel (maus) da bi se ustavil. Moj je zaplesal saj sva bila 2 na motorju in so vse lučke zagorele :P

ok če je vedel da se bo ustavil sam v primeru ko gre res na nož pa bi jaz sigurno izvedel manever pomoje maš več šans da spelješ al pa direktivo v avto...jaz sem za manever v vsakem primeru, mene je sam strah da ga ne izvedem prehitro-premočno pa mi odnese prvi konc......sicer pa je bla videt cesta kr ravna pregledna ok oteževalna okoliščina avto pred vami mal zastira pogled lahko bi ta prvi mal predvideval oziroma jaz v takih primerih ko vidim avto iz strani vedno zmanjšam...predvidevanje je božja mast...

dober si da lahko ob vsem tem še čekiraš kere lučke utripajo...

mah kot sem rekel lahko je bit general po bitki

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

Če se vrnem na kamere, snemanje na ofroadu zna biti nekoliko problematično, prah, blato itd, potem je kamera na čeladi res najboljša verjetno.

ok če imaš v mislih res hard offroad pa da za kako krosko furaš...v mojem primeru ko bi bila kamera v višini vetrobrana pa mislim da to ni problem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Satao pravi:

 

ok če imaš v mislih res hard offroad pa da za kako krosko furaš...v mojem primeru ko bi bila kamera v višini vetrobrana pa mislim da to ni problem....

v skrajni sili jo boš preložil.

Ostalo sem ti odgovoril tule, da ne smetiva:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Satao said:

če maš na čeladi je prednost ta da lahko še pokrajino zajameš ko obrneš glavo....sam je spet problem če maš preklopno čelado in rad voziš z odprto...tako da jo moraš met montirano ob strani čelade...potem je pa še tu da moraš pazit kako čelado odložiš pa v kovček ne gre.....

men je tale zadeva všeč....https://www.wunderlich.de/shop/de/camrack-f-750-gs-f-850-gs-adv-44600-440.html 

glede vibracij pa mislim da dobre kamere že kr lepo izničjo to če ne je pa tu še gimble....

Ta nosilček wunderlich je uredu cena je pa nabita 77eu za košček aluminija,2 gumici in 2 vijaka,to zlahko narediš doma za par eurov hvala za idejo.

Tale nosilec sem nabavu materijal  aluminijeva zlitina pri Kitajcih je enak kot na tistem linku zgoraj samo da je 3x cenejsi,in kvalitetno napravljen.

2020-11-28_151854.thumb.jpg.6c3c931223ce7cbf7d23fb850f2208ad.jpg

IMG_20201128_152517.thumb.jpg.427d914f0eaca5fbaf3f7962abc7d9c4.jpg

In to 128GB kartico za 22eu kar je ugodna cena

https://www.ebay.com/itm/SanDisk-Extreme-128-GB-microSDXC-Memory-Card-SD-Adapter-with-A2-App-Performanc/392313407785?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Kamero  imam Akaso V50 Native 4K Edition in sem zadovoljen z njo.

https://www.ebay.com/itm/AKASO-V50-X-Action-Camera-Native-4K-Wifi-Underwater-40M-EIS-Anti-Shake-Cam-with/254780859667?epid=5035416689&hash=item3b521f6513:g:pTEAAOSwMbxfs6PU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maš potem na krmilu montirano? kakšen je zorni-kot snemanja? maš kak posnetek da vidim? Kako je z vibracijami jih kamera lepo izniči?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Satao said:

a maš potem na krmilu montirano? kakšen je zorni-kot snemanja? maš kak posnetek da vidim? Kako je z vibracijami jih kamera lepo izniči?  

Tega nosilca nisem se sprobal kupu sem ga v istem casu kot kamero ker sem mislu da bom rabu,potem sem ugotovil da tisti od kamere gre lepo na vzratno ogledalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Spasku pravi:

Tega nosilca nisem se sprobal kupu sem ga v istem casu kot kamero ker sem mislu da bom rabu,potem sem ugotovil da tisti od kamere gre lepo na vzratno ogledalo.

malo pokažo "sliko", da vidimo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dobri so kadri, posneti s kamero na prsih. Je pa dobro, če vetrobran ni previsok.

V vsakem primeru pa mora biti kamera montirana tako, da se vidi vsaj en delček motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

malo pokažo "sliko", da vidimo :) 

Jutri bom oba  nosilca zmontiral na motor in poslikal.Za sliko in video je kar uredu na krmilu zorni kot imam nastimano 170% tako da ulovi tudi naravo na obeh straneh ceste pribizno enako..Video bom jutri postavil kar mi je ostalo adame virus mi  zaklenu vse kar je bilo na Cju pripravljeno za arhivirat- Decrypter za enkrat se ne obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ne bo ravno dez jutri grem en krog da posnamem en kratek video s kamero.Je se nova tako da nimam izkusnji z nastavitvami te kamera.Recimo da bo oblacno kaksne nastavitve naj uporabim???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Spasku pravi:

Jutri bom oba  nosilca zmontiral na motor in poslikal.Za sliko in video je kar uredu na krmilu zorni kot imam nastimano 170% tako da ulovi tudi naravo na obeh straneh ceste pribizno enako..Video bom jutri postavil kar mi je ostalo adame virus mi  zaklenu vse kar je bilo na Cju pripravljeno za arhivirat- Decrypter za enkrat se ne obstaja.

Ja, mislil sem samo, da vidim kvaliteto videa, ker je na papirju kar solidna. Sicer pa so kamere sedaj dosegle že v tem rangu 100-150 eur precej solidno kvaliteto.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snečer said:

Ja, mislil sem samo, da vidim kvaliteto videa, ker je na papirju kar solidna. Sicer pa so kamere sedaj dosegle že v tem rangu 100-150 eur precej solidno kvaliteto.

 

 

Jutri posnamem en kratek video tu je pa en test Gopro vs Akaso X50 Native

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!