Skoči na vsebino

Vožnja na šverc.


R1FREAK

Priporočene objave

Js sem naredil cirka 1500km brez izpita. Ni prijetno. Sedaj ko mam izpit je vse dosti lažje, grem kamor hočem brez skrbi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene pol leta preden sem šel delat izpit sem si kupu vespo px 200, ker sem z njo mislu delat izpit, pa sem se tud vozu okol, sam res ni filing se peljat skoz v strahu kdaj bo kje kak policaj stal. Pa tud ko sem izpit delu, sem se mogu na šverc do avtošole pa dam vozit. Danes so drugi časi, ko ti avtošola da motor, mislim pa, da ni v redu, da takoj na začetku razmišljaš kako boš divjal po cesti. Upam, da ne bomo bral kake črne kronike o tebi, že tko je preveč nesreč. Želim ti, da bi čimprej opravil, oz pridobil izpit in se lepo po pometi in z užitkom vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz mel rs me kaj druga tut nebi tolk vleklo sm žal, nimam je.

PROSIM, NE NABIJAT! TISTI KO NE MISLITE ODGOVORIT RAJE NE NAPIŠITE NIČ, OZ. MI POŠLJITE PM!

Gospodič Freak (Wannabe, seveda) R1 (takisto wannablabla), koji si mi ti faktor, da se boš tu drl, pa še na rdeče?

Da, kot si ugotovil, si morebiti celo zgrešil forum. Ćeprav ga bodo pametnjakoviči a'la ti nemara celo uspelo spriditi.

Privlečeš svojo smrkavo rit tu gor in v neki spakedravščini želiš odpustke za svoje bedastoče. Ergo ti še niti jajca niso zrasla, saj sicer bi počel kar misliš, brez naukov in moralne podpore drugih. Takorekoč pičkica, ki se boji plave uniforme. Pa se je je še najmanj za bati. Boj se kakšnega fotra, ki ti bo brez pomislekov zbil domine v rit, ko bo pogruntal, da si mu s svojim nelegalnim početjem povzročil škodo ali bolečine. In brez skrbi, hitro boš naletel na takega, ki bo po tvojem zgledu zadevo tudi poravnal nelegalno.

In za konec še butast nasvet na butasto vprašanje:

Počakaj na fotrovega sportaka, spizdi mu ga, se vsedi nanj in fuuulll gasa v prvo steno. Bosta dva cepca manj na cesti. Ti in tvoj ta star, kateremu si očitno čez kvačkano olegumo ušel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem malo napačni forum izbral za postavitev takega vprašanja...verjamem da bom slišal še veliko moraliziranja itd. ker ste vsi tak pridni in se pred 21. letom, čeprav ste bli nori na motorje nebi vozli z njimi (četudi bi vam stal v garaži).

Mogoce res napacen forum, kot kaze je klub temu, da smo motoristi vecinoma ljudje, ki bolj redno krsijo CPP, med nami se vedno dovolj razumnih, ki takega pocetja ne podpiramo. In to me veseli. Saj ne recem. Ko sem bil mulc sem se tudi sam vozil brez izpita.. Pri 12 nabavil automatika in se vozil, doma so vedeli, ampak sem se moral kar se da izogibat cest in se vozit po njivah in gmajni.. Isti trenutek, ko bi se zvedelo da sem bil s frcjakom v mestu bi sel od hise. In edino pravilno in posteno, starsi so imeli razumevanje do mojega veselja, jaz pa sem moral upostevat dolocena pravila, dokler nisem imel izpita.

Enako je bilo pri 125. Motor kupil cca 3 mesece preden sem naredil izpit. Itak da ga nisem gledal, ampak sem se vozil. Vendar tudi v tem primeru, bolj sem se drzal hribovskih cest in domace okolice in ne izzival policije po nepotrebnem. Moram pa reci, da mi voznja nikoli ni bila v pravi uzitek, ker sem skozi samo gledal kje se bo pojavil prav avto in bo pizdarija..

Pa ne recem.. Tudi jaz sem ze bezal pred policaji in verjemi da ni prijetno!! Predvsem pol ko se pripeljejo pred hiso malce povprasevat kako pa kaj.. Je pa dejstvo, da je bezanje na vasi z ATXom, kjer zapeljes v gmajno in se skrijes v grm popolnoma nekaj drugega kot na javnih cestah z ss masino. Ni primerjave.

Če bi jaz mel rs me kaj druga tut nebi tolk vleklo sm žal, nimam je.

PROSIM, NE NABIJAT! TISTI KO NE MISLITE ODGOVORIT RAJE NE NAPIŠITE NIČ, OZ. MI POŠLJITE PM!

IN ZAKAJ KUPIT 600ss NE RS125? Trenutno nimas ne enega ne drugega? Zakaj kupit nekaj kaj bo v tvojem primeru ilegalno, nesmiselno in predvsem veliko bolj nevarno, kot skoraj enako dobra legalna alternativa???

Fak ej, nikoli ne bom razumel takih starsev. Kot sem rekel, tudi meni so pustili vozit pred izpitom, ampak pod dolocenimi pravili. Da bi pa omenil 600ss, bi pa dobil eno okoli kepe in prav je tako. Ok razumem, da je recmo tak motor slucajno doma, pa se gres vsake toliko peljat par km. Naj bo. Vsi smo ljudje. Ampak posebej klupit tak motor, zavedajoc se, da ga se kar nekaj casa ne bos mogel legalno vozit in ob dejstvu, da to ni moped ampak prava zverina, ki kar klice po pizdariji.. Jaz ne bom nikoli razumel. Kaj manjka RS125?? Cenejsa je, ravno tako gre, za naucit je super, pa se legalno jo bos vozil, miurne vesti in se ne bos kar naprej oziral, kje in kam bos moral bezat..

Sorry za nabijanje, ampak se nisem mogel zadrzat. Pa ne da bi tebe obsojal, pac si mlad in si zelis takega motorja in tudi se nisi dovolj star, da bi se od tebe pricakovalo neko res preudarno razmislanje glede tega. Zgrozen sem nad starsi ki to dpoustijo oziroma podpirajo. Zalostno.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm se vedno vozil z ustreznim izpitom. Kak mesec sm se vozil z neregistriranim motorjem brez tablice in mi je že to bilo neprijetno, ker sm skoz paranoično čez ramo gledu, kje je kak modri. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tvoji vroči glavi je verjetno tudi misel da boš bežal pred policaji , in ta pobeg se bo 100% končal z nesrečo ker 16 letnik brez izkušenj na 600ss ne ga srat no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj kupit nekaj kaj bo v tvojem primeru ilegalno, nesmiselno in predvsem veliko bolj nevarno, kot skoraj enako dobra legalna alternativa???<br /><br />Fak ej, nikoli ne bom razumel takih starsev. Kot sem rekel, tudi meni so pustili vozit pred izpitom, ampak pod dolocenimi pravili. Da bi pa omenil 600ss, bi pa dobil eno okoli kepe in prav je tako. Ok razumem, da je recmo tak motor slucajno doma, pa se gres vsake toliko peljat par km. Naj bo. Vsi smo ljudje. <br />Sorry za nabijanje, ampak se nisem mogel zadrzat. Pa ne da bi tebe obsojal, pac si mlad in si zelis takega motorja in tudi se nisi dovolj star, da bi se od tebe pricakovalo neko res preudarno razmislanje glede tega. Zgrozen sem nad starsi ki to dpoustijo oziroma podpirajo. Zalostno.<br /><br />LP, DeX<br />

Saj to je reku. Motor si bo njegov fotr kupu, ne bo zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tvojih letih smo bli vsi tak hiperaktivni, kot si ti zdaj. Ko boš malo starejši, boš razmišljal isto, kot ti piše v tistih postih nad tem. Zakon je takšen, kot je, velja za vse enako.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zateži fotru, da ti kupi kvaliteten kombinezon, čelado, rokavice in zaščite. Potem se pa vsedi na zadnji zic in pusti fotra, da te odpelje na raceland. Potem pa goni kukr čš, da potešiš svojo glad po motorju. Nazaj grede pa spet pusti fotru peljat.

Še bolje pa je, da ti fotr kupi kakšno športno 125 pa pejta dirkat na raceland (kjer boš sigurno konkurenčen).

Pri 21stih si pa magari kupi 1000 RR.

Če te pa kakšen vrstnik žoka, da ga odpelješ kakšen krog pa mu reči, da ne moreš, ker si ravno pripravil motor za dirko.

pa pamet

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tvojih letih smo bli vsi tak hiperaktivni, kot si ti zdaj. Ko boš malo starejši, boš razmišljal isto, kot ti piše v tistih postih nad tem. Zakon je takšen, kot je, velja za vse enako.

LP

a mislš da bo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraliziral ne bom, ker očitno nima smisla.

Če nočeš imeti problemov s policijo:

- vozi LE v skupini, po možnosti nekje proti koncu. Absolutno ne prvi, pa tudi zadnji ne

- če boš sam, omejitve hitrosti prekorači max. 5-10 km/h

- če bo policaj vozil za tabo, naredi sem ter tja kak manjši in nenevaren prekršek (npr. namesto 50 pelji 55 ali 60, prehiti avto pred seboj, čeprav je polna črta, itd.). Absolutno mu daj vedeti, da se zavedaš njegove prisotnosti. POZOR: če boš vozil popolnoma po predpisih, mu boš sumljiv in te bo ustavil za kontrolo dokumentov. Trotel ziher varianta je tudi, da se umakneš na rob ceste in mu pomahaš, naj te prehiti. Še potrobil ti bo v zahvalo!

- če te vseeno ustavlja, mu za božjo voljo ne poizkušaj pobegniti, kajti ne bo ti uspelo. Taki poizkusi pobegov se običajno končajo z nesrečo, pa še kazen je na koncu veliko višja. Ta kratko boš v vsakem primeru potegnil ti!

- če boš udeležen v nesreči, ga boš najebal!

Verjetno bi ti lahko napisal še kaj, a se ta hip ne spomnim. A če se ti bo kaj zalomilo, ne obtožuj mene zaradi nasvetov, ker si boš sam kriv! Tudi če se slučajno ubiješ, mi bo vseeno, kajti po mojem mnenju je takih norcev še preveč na svetu in te bo pač nadomestil kak drug. In če misliš, da po 40k prevoženih km obvladaš vse znanje vožnje, se motiš, kolikor imaš las na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BO, bo. V bistvu je že &quot;malo&quot; starejši. Od zjutraj že 4 ure...<br />V glavnem r1freak, naredi tko, da bo prav zate, pa za vse okol tebe.

Popravljeno . Popravil Triiik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 16. sem naredil za 125 izpit ampak ni bilo nič pametnega za kupit in je foter na moje prepričevanje "si kupil" 250 enduro. malo je pizdil da se nesmem vozit potem pa obupal in mi rekel da si bim kazni sam plačeval. no tako sem se vozil skoraj do 18 leta (takrat si dobil neomejeno avtomatsko ko si bil 18) dokler nisem zjebal mašine in je bilo popravilo predrago.

kam sem se vozil? po mestu, po pohorju in v MB v šolo (cca 25 km v eno smer). dobili me niso nikoli, ampak to so bili še časi ko so policaji dosti manj kontrolirali ker so lahko še pili pire in kavice v gostilni pa jih ni noben gnjavil. vseeno pa ni blio prijetno skoz gledat čez ramo ali kje stojijo. ampak enduro je praktičen ker če si jih kje videl si lahko po kaki njivi okoli peljal, z cestakom pa se je težje izognit.

ne mislim moralizirat, ne zdi se mi pametno ker sigurno ne obvladaš (zaenkrat) dovolj za 600 ccm, v glavi itak nimaš dovolj pameti in izkušenj ker jih noben pri 16-18 letin nima, AMPAK JEBI GA, NISI MOJ SIN, NI MOJ MOTOR - ČE TI STARI DOVOLI SE VOZI, ČE PA MU GA BOŠ UKRADEL BO PA ITAK HITRO UGOTOVIL IN TE BO NAREZAL KO BIKA (upravičeno).

aja pa še to, enega podobnega kalibra sem poznal pred leti. oče mu je pustil vozit avto pri 16-17 letih če je bil on zraven. nekega dne je sam vzel avto ko sta bila oče in mama pri kolegih, stisnil po gasu dosti bolj kot če je bil oče zraven in zletel z ceste. bil je na mestu mrtev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tistim nekaterim, ki so odgovorili(pa čeprav se nekaterim zdi na butasto vprašanje) hvala še enkrat. Andi1 ti si prosim preberi celo temo, nekdo pa me je vprašal če se bom lahk vozo in odgovor je ja. Bolše da mi da sam za pelat ko da ga spizdim pa še kako pizdarijo naredim pa sploh vedo nebi. Sicer sem sam tudi razmišljal da je bol pametno 125, sam v bistvu se motor ne kupuje zame ampak si ga bo kupo foter tak da nevem mislim da kaj dost izbire nimam. Probal bom čim manj bluzit mimo "cop spot"-ov pa po pameti kolk se da. Tisti pesimisti, ki pa ste mi pisali da ob pobegu ne preživim pa vam dajem mogoče tudi prav. Mogoče preveč resno vi to jemljete. Pr nas je v bistvu že skoraj na vasi in jas se drugje tut nimam namena vozit, tu pa sem že tudi skoraj vse ovinke spravo do limita tak da mam filing kolk se je še možno pelat.

btw.: Kje bi lahk potem zablokiro na 25kW?

/ Ni se treba na moj nick naslanjat(nekdo se je pa se mi ne da še 1x brat skozi) ker pač ko sem se registriro(drugič) pač istega nicka nisem mogo met spomno se pa nič ka pametnega nisem. Sicer pa stvar okusa, tut jas se tebi ne delam norca in ne interpretatiram tvojega imena javno kr nena s tem nič dosežeš le nekoga hočeš "zaj*" in verjetno si si s tem malo povzdigno raven svoje morale.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolše da mi da sam za pelat ko da ga spizdim pa še kako pizdarijo naredim pa sploh vedo nebi.

:slap: Hja želim ti veliko varnih kmjev.....in če me srečaš nekje na cesti, prosim, izogni me se v največjem možnem loku.

Hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kdo si ti tak da te ne pričakujem v mojih koncih, če pa te pa se te ne bom izogibal oz. nevem zakaj bi se te. Sej se vsak enkrat začne vozit z motorjem eni pač prej eni kasnej, važno je pa KAKO in ne kdaj. Zgleda da motoristi neradi dobivate podmladek in s tem konkurenco :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da motoristi neradi dobivate podmladek in s tem konkurenco :worship:

Konkurenco? Prepričuješ nas, da imaš v glavi pošlihtano, iz te tvoje izjave pa sklepam, da misliš, da je cesta dirkališče, kjer motoristi med seboj tekmujejo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kdo si ti tak da te ne pričakujem v mojih koncih, če pa te pa se te ne bom izogibal oz. nevem zakaj bi se te. Sej se vsak enkrat začne vozit z motorjem eni pač prej eni kasnej, važno je pa KAKO in ne kdaj. Zgleda da motoristi neradi dobivate podmladek in s tem konkurenco :worship:

Ko boš imel vse papirje pošlihtane, ni problema tudi za kakšen :beer2:. Ne pravim, da so papirji merilo za izkušenost.....vendar ne bi rad..ne daj bog, da se kaj zgodi, ti pa brez papirjev. Očitno se ne zavedaš kakšne so potem lahko pravne posledice.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kdo si ti tak da te ne pričakujem v mojih koncih, če pa te pa se te ne bom izogibal oz. nevem zakaj bi se te. Sej se vsak enkrat začne vozit z motorjem eni pač prej eni kasnej, važno je pa KAKO in ne kdaj. Zgleda da motoristi neradi dobivate podmladek in s tem konkurenco :worship:

ko boš doživu moja leta, mi boš konkurenca :unsure: ampak, a res misliš, da ti bo kdo tukaj svetoval, da počni neumnosti po cesti :headbang: ... vozit se začne v avtošoli in ne za kozolcem, kjer ti prijatu pokaže, kako se šalta gor in podobne gluposti.... in kaj je narobe, če se voziš z 125- ko ??? Meni ni noben problem it s tabo na furo, čeprav ne dosegaš visokih hitrosti.... da se pa vozim v skupini tudi z 125-kami, ti lahko potrdi kar nekaj motosvetovcev, čeprav imam 150 KM in 1000 kubično lubico .... zato raje pamet v glavo in zaključi to temo, ker na neumna in bedasta vprašanja dobiš take odgovore kot si jih.

lep dan

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... le nekoga hočeš "zaj*" in verjetno si si s tem malo povzdigno raven svoje morale.

UUuaaaaauuuuuuu!!!

No saj drugega ne bi več komentiral, le še to, da ne bom nič povzdigo, temveč kvečjemu kaj dvignem, ali se mi dvigne.

Slovenački ti nije baš jaka strana!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....in če me srečaš nekje na cesti, prosim, izogni me se v največjem možnem loku.

Ne vem kdo si ti tak da te ne pričakujem v mojih koncih, če pa te pa se te ne bom izogibal oz. nevem zakaj bi se te. Sej se vsak enkrat začne vozit z motorjem eni pač prej eni kasnej, važno je pa KAKO in ne kdaj. Zgleda da motoristi neradi dobivate podmladek in s tem konkurenco :worship:

Zakaj se izogibi - ker me je strah unih ki cenjo svoje mašine in se znajo pelat, pa vseen pretiravajo ne pa takih kot si ti ki pač dobijo doma eno 600tko pr teh letih in itak ne znajo cent ka je kaj !!!

1. Nabavit si morš s svojim dnarjem in s spoštovanjem met in pucat in se počas učit!!!

2. Če kdajkoli pikneš v koga (nedolžnega) si pač zaslužiš najslabše (kazen)- ker tak način vožnje pač ni moder - verjem da pr teh letih človek (ki ni nikol furu se velik po cesti - kar se pač nisi mogu) ne zna in ni sposoben (v glavi si premlad - rabiš dozoret - pa verjem k jz to iz lastnega življenja vem kak je - sm mel že svašta in sm vesel da je tak k je!!!)vožnje 600tke - počas pa na zihr

3. lepo da omenjaš blokado - če jo daš not je že bolj modro!!!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem od kod si... lahko da si kje napisal, pa nisem gledal vseh strani...

Najdi kakšno bolj zakotno turo... po vaseh ponavadi ni toliko miličnikov. Pazi pa na domače živali in traktorje.

Sicer je pa tako... če te dobi miličnik ne bo fino... če pride do nesreče še manj. Pač po pameti....

Kaj bo pa oči reku?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!