Skoči na vsebino

Vožnja na šverc.


R1FREAK

Priporočene objave

Hm...prav vedo sem kake bote meli pomisleke ko sem omeno konkurenca. Sej konkurenca si lahko na kak drug način tudi kot pa samo pri hitrosti. Motorje spoštujem, sam nevem kaj ma to veze s tem. Pri svojih letih si ga še ne morem kupit sam in tudi ne bo moj. Jaz vas pač vprašam malo o tem, vi ste mojstri glede motociklov pa vožnje. Sej bi lahko na kak drug način tudi napisal temo pa bi vsi odgovarjali drugače, samo tu se vidi da iskrenost spoštuje malo kdo od vas. Primer: Sem novopečeni motorist, kupil bom 250cc motor, rabim nasvet. Odgovori: IMO popolno nasprotje od tega kar ste napisali, nasvetov pa bi dobo malo morje. Če maš nasvet, ki lahk nekomu pomaga ga tudi deli, sej vas za nič drugega nisem proso. Naslov teme ni Odobravanje oz. neodobravanje vožnje z težkim motorjem pri 16... lepo vas prosim. Temo lahko tukaj tudi zaključim, ker sem itak v postih vido kdo bi mi lahko kaj koristnega povedal in mu, če me kaj zanima pošljem pm in vem, da mi bo odgovoril. Glede na to, da vsi pravite kak to ni vredu itd. pa nisem dobil (do zdaj) informacije kje se da stvar zablokirat.

HVALA!

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, nimam še izpita oz. imam za 125, oče pa namerava nabavit motor(600). Ne mi govorit da sem bedak če se bom gor vsedo kr kratite svoj in čas vseh bralcev te teme. Zanima me predvsem, če ste se drugi tudi tak vozli, kak daleč pa kak reagirat na policijo itd., malo nasvetov prosim. Hvala

Ti nisi vprašal za nasvet o vožnji s 600ccm, ampak za nasvet kako reagirat ko te ustavi policaj, ti pa nimaš izpita za to kategorijo.

Malo si pomešal vse skupaj :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej na policijo reagirat mi je nekdo že odgovoril sicer pa je vzadaj krajšava itd.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če pa že hočeš že dobesedno pa še vprašam glede kakih nasvetov, na kaj je treba najbol pazit, kak torej začet ko se začneš vozit s težjim motociklom. Nekaj že itak vem od avtošole samo to se mi ne zdi kaj dost uporabno.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, če že jaz tako hočem.

Je pa sedaj to vprašanje, ki si ga zastavil, povsem nekaj drugega kot je bilo prvo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj je počasi pa že vprašanje če maš kak nasvet al misliš samo kritizirat moje poste pa flejmat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji dogovori so bili v stilu tvojega prvotno zastavljenega vprašanja.

Sedaj pa ti lahko odg tako:

- prvo pamet v glavo pa počasi z gasom

- udeleži se kakšnega poligona (naprednejšega)

suma sumarum: ne bit preveč pogumen in počasi.

Glede blokade pa....odvisno od znamke motorja, najbolje povprašat pri pooblaščenem serviserju za dotično znamko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, glede teh poligonov pa šol vožnje je malo problem kr se do tja itak nebi pelau al pa da bi fotr ja no bi blo možno. Drugač pa se dajo tam tud rentat motorji al moreš bit s svojim? Ja no v bistvu ga itak nebi mogo rentat če nimam izpita...ul

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Temo lahko tukaj tudi zaključim, ker sem itak v postih vido kdo bi mi lahko kaj koristnega povedal...

jo pa daj!!! končno nekaj pametnega!!!! :worship:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, fantje, kaj pa ce gre fotru ravno tako na qrac, kot nam, pa je stari zacel novega sina delati, njemu pa bo dal kljuce od mopeda......

pa brez celade se pelji, da bo bolj ziher.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kandidatov za črno kroniko pa res nikoli ne zmanjka......

V primeru, da ti bi bil jaz foter ti bi kupil bergle dolge 125cm in te nalomil, da bi jih rabil nekaj mesecov (v primeru, da mi spizdiš motor in se vozakaš po cesti brez izpita)!

Sem imel priložnost videti takega modela, ko se je razsul, ko pička! Spizdil je motor fotru od njegove punce, ko je bil le ta na morju! Lani na Brdu pri Kranju. S šarcem sva se peljala mimo Brda proti Kranju, pred nama je vozil kombi, nasproti pa je peljal Clio! Kar naenkrat je Clio začel razpadati - deli so odpadali, kot, da bi jih odpihnilo z avta! WTF sem si mislil! Ko se pripeljem mimo Cliota mi ni bilo nič jasno, kaj se je zgodilo, samo Clio je bil na sred ceste ves razdrapan! Izkazalo se je da:

Cliota je prehiteval motorist v trenutku, ko je ta zavijal levo!

Motor je bil parkiran v smrekcah za cesto!

Mulc potolčen in z zlomljeno roko!

Mulo brez izpita.

Skratka - nekaj dni me je minilo vse veselje do vožnje.....

Tudi objava (tema prometne nesreče brez smrtnih žrtev - kar poglej si), ko se je v Mavčičah razsul Kawasaki ima ozadje! Vozil ti je kolega, ki ni imel izpita, fotrov motor z njegovim vedenjem! Kolegialno je foter čakal policijo in rekel, da je on vozil...... :headbang:

Rabiš še kak primer!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, nimam še izpita oz. imam za 125, oče pa namerava nabavit motor(600). Ne mi govorit da sem bedak če se bom gor vsedo kr kratite svoj in čas vseh bralcev te teme. Zanima me predvsem, če ste se drugi tudi tak vozli, kak daleč pa kak reagirat na policijo itd., malo nasvetov prosim. Hvala

Poglej R1FREAK! Skušal sem razmišljati s tvojo glavo v tvojih letih. Popolnoma razumem tvoj zagon, vojo in hotenja. Vem pa, da mi boš rekel; Še en bedak, na moto prizorišču! Dvomim tudi, da ti bo moj nasvet (in še veliko drugih) kaj zalegel.

Torej, fotru boš "snel" motor in stavim, da bodo omejitve in predpisi tvoja španska vas. Ko bo počilo, bo vse prepozno! Če ne bo, boš rekel, da sem trot! Toda zavedaj se, da bo vsaka naslednja vožnja nov izziv, nevarnost in "ruleta"! Zato si najprej oglej Črni forum MS-ta in zadnjo sliko iz Logatca!

Če jo boš odnesel, le z razbito pločevino, te bo fotr stolkel kakor kanto. To pa bo najmilejša kazen za "podvig".

Nato se vprašaj, kdo bo plačal škodo in poškodbe drugih udeleženih v karambolu? Zavarovalnica SIGURNO NE, ampak tvoj fotr! Samo še podvprašanje;

Misliš, da te bo vesel?... Torej, te bo za to še enkrat stolkel!

Če se ubiješ, bo zate to najboljša "odrešitev"... Zato pred ŠVERC vožnjo pomisli na očeta, mamo itd...

Če pa ostaneš na vozičku, bo to najhujša kazen ZATE, kakor za očeta, mamo, "prave" prijatelje (ki jih je silno malo) itd.

Nekaj ti svetujem;

Pojdi najprej do inštruktorja Braneta Legana in na MAXI delavnico v Šiško in jim reci, kaj ti je "naplozal moto rider".

Garantiram, rekli bodo, da sem največje teslo na planetu! :hmm:

Z veseljem bom prevzel žalitev nase, samo da bi ti še desetletja, užival na motorju!!!

Torej, odločitev je popolnoma v tvojih rokah... Posledice enako!

mr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja sej kroniko gledam, mi je prav gnilo, strah me je motorja sam vseeno vem da se bom vozo sam ne mislim noret ko nek speglanec...mam take kolege, sem se vozo z cestaki sem jim poveo da sem šparal z gasom pa da nisem neke v ornk obrate spuščal pa so mi rekli da sem pička pa da bi oni ziher prtisnli do konca pa vseeno- naj jim bog da, jaz se s tem ne mislim igrat. Sej ta moja vožnja ne bo drugačna kot pa od marsikoga na tem forumu ko je mel kdo v familiji motor pa se je pač šou vozit sem pa tja malo okol po domačem naselju. Prva objava je bila verjetno preveč na grobo napisana tak da je vse to izpadlo čist drugače.

Sliko, ko se je 16letnik zabil z ninjo 10 staro če se prav spomnim, sem vido... sam pomoje je blo pr njem krivo špananje pa brezglavo norenje. Jas se mislim vozit u izi, čisto po hitrostnih omejitvah tudi ne ampak zagotovo ne več kot 10-15km/h več od omejitve. Mogoče še kaj o teh šolah varne vožnje al pa kaj takega če lahk keri malo opiše al pa kak link da.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadne 3 strani se mi vec ni dalo brat...pa bom vseeno dal svoj butast odgovor na se bolj butasto vprasanje...

pocnem ravno to kar ti sprasuje,...in to ze kr en cas...najprej pred 2 leti z 125ko,...kupil sem si motor 8 mesecev pred izpitom...2 tedna brez registracije,potem registrirat in gasa,...verjemi da pol ko sem dobil izpit sem zacel studirat kako tele sem bil....pa se ponavadi sem mel kolega gor,...kar bi blo se dostikrat hujs ce bi se kaj zgodilo,vendar se k sreci ni,....potem naredil izpit,se vozil do letos do konc junija z izpitom(naredo cca 20k km)...dok ni druga rska crknla(vse skup ze 4ic)....vmes naredil cca dobrih 500km z atovim(brez izpita),vedno bil v strahu,gledal kje bo policija,pred kakimi tremi mesci sem celo 50m pred policaji obracal in bezal domov(ceprav ni nujno da bi me vstavli,ker so imeli v postopku en avto-ampak nikoli se ne ve).....zdaj ker je pac rska crknla sem si kupil svoj motor cbr600....trenutno se ne registriran,naredil dosti km,...vendar v vecjem strahu,kot pred dvemi leti....ker vem da ni prav kar delam,...in komaj cakam da dobim cez teden dni aprilio nazaj iz servisa da se bom spet lahko normalno vozil,brez strahu....

za zanimivost kaksno sreco sem mel....teden dni po izpitu me vstavi policaj,dobil sem sodnika in kasneje tudi ukor,zaradi nepravilno postavlene tablce,....prej sem se vozil 8 mescov tako....16 junija letos me vstavi provida,...100 na 50,pa se par prekrskov vmes...k sreci bil stric od sosolca k keremu sem sel na roj.dan,...to sma zvedela sele kasneje....

tako,da moj predlog....ce se ze bos vozil s fotrovim motorjem in z njegovim dovoljenjem,se vozi samo do prve gostilne da se kolegom pokazes,ker drugace lahko slej ko prej pride kaj narobe,...jaz se do danes s svojim motorjem dva tedna nisem vozil nic,oz sem naredil 20km....

upam da bos dojel kaj sem mislo povedat.....ceprav se sam ne vem ce sem prav napisal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, nimam še izpita oz. imam za 125, oče pa namerava nabavit motor(600). Ne mi govorit da sem bedak če se bom gor vsedo kr kratite svoj in čas vseh bralcev te teme. Zanima me predvsem, če ste se drugi tudi tak vozli, kak daleč pa kak reagirat na policijo itd., malo nasvetov prosim. Hvala

predn greš malo poslušaj radio, kje so v tvoji regiji kaki radarji, vozi se raje v skupini, v naseljih ne pretiravaj s hitrostjo, če kje vidiš policaja motorista ki se vozi v podobno smer kot ti, ali je celo za tabo, spizdi čimprej stran, v glavnem bodi bolj pozorn na modre"angele" pa ti nima kaj bit....no drugač če si že 18 let star, pa maš 2 leti izpit A kategorije, pa daj noter blokado 25 kw, tolko da se ti vpiše v prometno, pa se lepo mirno voziš dalje brez problema....aja pa no tudi če te vstavijo, se mi zdi da če maš A kategorijo niso tak pozorni na te kilovate, ker vem za par ljudi ki so jih vstavli, pa jim tega niti omenli niso, prej so gnjavli za kake poševno štrleče tablice, prve pomoči, itd... no sej odvisno na kake policaje naletiš...

Ma ja sej kroniko gledam, mi je prav gnilo, strah me je motorja sam vseeno vem da se bom vozo sam ne mislim noret ko nek speglanec...mam take kolege, sem se vozo z cestaki sem jim poveo da sem šparal z gasom pa da nisem neke v ornk obrate spuščal pa so mi rekli da sem pička pa da bi oni ziher prtisnli do konca pa vseeno- naj jim bog da, jaz se s tem ne mislim igrat. Sej ta moja vožnja ne bo drugačna kot pa od marsikoga na tem forumu ko je mel kdo v familiji motor pa se je pač šou vozit sem pa tja malo okol po domačem naselju. Prva objava je bila verjetno preveč na grobo napisana tak da je vse to izpadlo čist drugače.

Sliko, ko se je 16letnik zabil z ninjo 10 staro če se prav spomnim, sem vido... sam pomoje je blo pr njem krivo špananje pa brezglavo norenje. Jas se mislim vozit u izi, čisto po hitrostnih omejitvah tudi ne ampak zagotovo ne več kot 10-15km/h več od omejitve. Mogoče še kaj o teh šolah varne vožnje al pa kaj takega če lahk keri malo opiše al pa kak link da.

zdaj če se boš vozil z motorjem, največ pozornosti posvečaj motorju in temu da se ga navadiš, ker ti 600ss so res pravi strupi....ne neke preveč razmišlat o tem če te dobijo, pa kaj bo če te dobijo pa tak dalje.... raje glej da se čimprej navadiš na motor pa bo.... aja drugač pa ne preveč si k srcu jemat moraliziranja teh starih "modrecev" tu na forumu, sej majo prav včasih nič ne rečem, ampak verjemi da so oni bli vsi isti al pa še hujši ko mi, mi se pa tud ne bomo spremenili, pač preživet je treba to obdobje hehe.... v glavnem ti se najprej lepo navadi na motor, vmes pa še malo glej v vzvratnem ogledalu al pa po okolici če so kje kaki nepridipravi.... pa srečno vožnjo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadne 3 strani se mi vec ni dalo brat...pa bom vseeno dal svoj butast odgovor na se bolj butasto vprasanje...

pocnem ravno to kar ti sprasuje,...in to ze kr en cas...najprej pred 2 leti z 125ko,...kupil sem si motor 8 mesecev pred izpitom...2 tedna brez registracije,potem registrirat in gasa,...verjemi da pol ko sem dobil izpit sem zacel studirat kako tele sem bil....pa se ponavadi sem mel kolega gor,...kar bi blo se dostikrat hujs ce bi se kaj zgodilo,vendar se k sreci ni,....potem naredil izpit,se vozil do letos do konc junija z izpitom(naredo cca 20k km)...dok ni druga rska crknla(vse skup ze 4ic)....vmes naredil cca dobrih 500km z atovim(brez izpita),vedno bil v strahu,gledal kje bo policija,pred kakimi tremi mesci sem celo 50m pred policaji obracal in bezal domov(ceprav ni nujno da bi me vstavli,ker so imeli v postopku en avto-ampak nikoli se ne ve).....zdaj ker je pac rska crknla sem si kupil svoj motor cbr600....trenutno se ne registriran,naredil dosti km,...vendar v vecjem strahu,kot pred dvemi leti....ker vem da ni prav kar delam,...in komaj cakam da dobim cez teden dni aprilio nazaj iz servisa da se bom spet lahko normalno vozil,brez strahu....

za zanimivost kaksno sreco sem mel....teden dni po izpitu me vstavi policaj,dobil sem sodnika in kasneje tudi ukor,zaradi nepravilno postavlene tablce,....prej sem se vozil 8 mescov tako....16 junija letos me vstavi provida,...100 na 50,pa se par prekrskov vmes...k sreci bil stric od sosolca k keremu sem sel na roj.dan,...to sma zvedela sele kasneje....

tako,da moj predlog....ce se ze bos vozil s fotrovim motorjem in z njegovim dovoljenjem,se vozi samo do prve gostilne da se kolegom pokazes,ker drugace lahko slej ko prej pride kaj narobe,...jaz se do danes s svojim motorjem dva tedna nisem vozil nic,oz sem naredil 20km....

upam da bos dojel kaj sem mislo povedat.....ceprav se sam ne vem ce sem prav napisal :hmm:

mater ti pa nisi mel sreče hehe... samo sej sam vidiš kako je, kljub slabim izkušnjam glede tega še vedno ponavljaš iste napake....pa sej jaz bi jih verjetno tudi na tvojem mestu, smo pač v takem obdobju, ki ga je treba samo preživet s čim manj finančne, kaj šele telesne škode.... nekako bi radi trezno in odraslo razmišljali, pa ne gre hehe, nagon in želja po izzivih nardijo svoje...: D

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dvomim da se boš dolgo vzdržal te tvoje vožnje po omejitvah. Jz sm si isto govoru, sam pol ko sem se malo motorja navadu sem ga parkat pošteno prišponal, čeprav sem šel krepko nad omejitvijo. Me je sram, a to sem naredu

drugače je pa pomembneje da znaš vozit (ne pa da peleš skozi celo naselje z vžganim žmigovcem), da ne tiščiš preveč, pa da ma motor registracijo (da si vsaj na daleč videti legalen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem pri 15 ih spizdil motor fotru mz 250 ki si ga lahko užgal samo z izvijačem seveda sem ga stolkel pa še foter me je nabil :whistle:

pri 16 sem vozil yamaho tzr 125 brez izpita in sem hotel pobegniti dvema letečima normalno da sta me dobila .

v 15 kilometrih kolikor je trajal lov sem naredil 27 prekrškov sodnik mi je vzel motor za 6 mesecev plačal sem 80 tisoč kazni .ampak to je bilo pred 14mi leti če bi isto naredil danes bi bila kazen verjetno par tisoč eur .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dvomim da se boš dolgo vzdržal te tvoje vožnje po omejitvah. Jz sm si isto govoru, sam pol ko sem se malo motorja navadu sem ga parkat pošteno prišponal, čeprav sem šel krepko nad omejitvijo. Me je sram, a to sem naredu

drugače je pa pomembneje da znaš vozit (ne pa da peleš skozi celo naselje z vžganim žmigovcem), da ne tiščiš preveč, pa da ma motor registracijo (da si vsaj na daleč videti legalen)

tablico hočeš rečt...heheh....glede omejitve pa tak ko sem rekel... v naseljih in takih cestah v naseljih ki so malo bolj odprte, in je idealen plac za radar.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi brat vsega. Pa koliko tem boš še odprl in se potem režal butastemu folku, ki grabi kot nor na tvoje vabe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!