Skoči na vsebino

Vožnja po zadnjem kolesu


Megajver

Priporočene objave

Trenirat je treba - in to z bicikli (je precej ceneje).

Tukaj lahko pogledate tipa, ki je vozil motore komaj dva meseca, ko je bilo to posneto. Je pa prej počel vse živo z bicikli - kar si lahko pogledate tukaj.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah z kolesom se tud js peljem po sprednji, sicer čist mal, pa dobr.. po zadnji pa.. kolkr dolgo hočeš :) po hribu navzdol, navzgor, kak češ :) Motor je čist druga stvar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

mogoče kateri majster ve,na kakšen način pa bi se dalo po zadnjem z aprilio rs 125?

LP

zelo preprosto - imeti moreš odlično ravnotežje in občutek, enako kot če se po zadnjem voziš z kolesom. če pa znaš po zadnjem samo z močjo motorja pa težko :whistle:

pa preden me kdo napade - tudi sam ne znam ker me ta "disciplina" motorizma ni nikoli zanimala ampak videl sem pa dosti tipov, ki so se z mopedi odlično vozili po zadnjem tako da mora z rs 125 tudi it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo preprosto - imeti moreš odlično ravnotežje in občutek, enako kot če se po zadnjem voziš z kolesom. če pa znaš po zadnjem samo z močjo motorja pa težko :whistle:

pa preden me kdo napade - tudi sam ne znam ker me ta "disciplina" motorizma ni nikoli zanimala ampak videl sem pa dosti tipov, ki so se z mopedi odlično vozili po zadnjem tako da mora z rs 125 tudi it.

okej,hvala bom probau :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da gre :P

meni je ni nikoli ratalo dvignit do te mere da bi sploh lahko začel lovit ravnotezje...

med drugim pa to lani z R1 ni blo problema...še v 4i je šla komot po zadnem B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kateri majster ve,na kakšen način pa bi se dalo po zadnjem z aprilio rs 125?

LP

Eh veš da gre. Jaz sem na prvi, ko sem imel še RAVE, komot dvignil. Sicer nisem nikoli znal furat kot ta na posnetku, samo nekaj metrov je pa šla. Drgač pa tam pri 6k rpm sem jo zmeri dvignil, če ti kej pomaga :).

Bi se pa tudi sam naučil vozit po zadnjem, sam kaj ko sem tak skeptik :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh veš da gre. Jaz sem na prvi, ko sem imel še RAVE, komot dvignil. Sicer nisem nikoli znal furat kot ta na posnetku, samo nekaj metrov je pa šla. Drgač pa tam pri 6k rpm sem jo zmeri dvignil, če ti kej pomaga :).

Bi se pa tudi sam naučil vozit po zadnjem, sam kaj ko sem tak skeptik :D.

hehe,ja tm nekje 6k rpm se najbol zavrti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale na posnetku, ga dvigne s sklopko. Zame je to še najlažji način, za 125ke pa skorajda edini smile.gif

Maš prov, brez sklopke se ne da. :grrr

Jst sm se z yzf-r125 neki časa po zadnjem v stoje vozu (dokler nism prov grdo padu), sm pa motor prov povleku v luft + kuplenga pa do konca gas. Tolk da z rs-ko nism več probavu, se pa da sigurno in je še veliko lažje ker ma šenkrat več konjev od yamahinih 15. .)

Zdej ko je pa 600 v garaži gre pa samo z gasom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovo ste najbrž že vsi imeli od kolesa?

Kašno osnovo? Jst sm se s kolesam lohk pelu po zadnjem neomejen dovg. Pa mi ni nič pomagal pri vožnjo po zadnjem z motorjam. Čist druga pesem, morš le uzignt eno maso ne pa tiste 2kg železa. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovo ste najbrž že vsi imeli od kolesa?

Osnova je pač, držanje motorja/kolesa v vagi. To se da dobr naučit na kolesu ja. smile.gif Dviganje je pa druga zadeva .Npr. R6-ke sploh od 2006 letnika naprej se zelo nerade dvignejo samo z gasom. Nad 15k obratov čutiš, da je kolo v zraku ampak nikoli ti ga ne dvigne do vage. Treba je al mal potegnt al pa že v štartu frcnt sklopko da te dvigne. R1 je pa itak wheelie machine in gre lepo z gasom do vage tudi v drugi in tretji. Za učit bi pa js izbral en 60konjski supermoto, ker se da vozi po zadnjem tudi z manjšo hitrostjo in z lahkoto smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnova je pač, držanje motorja/kolesa v vagi. To se da dobr naučit na kolesu ja. smile.gif Dviganje je pa druga zadeva .Npr. R6-ke sploh od 2006 letnika naprej se zelo nerade dvignejo samo z gasom. Nad 15k obratov čutiš, da je kolo v zraku ampak nikoli ti ga ne dvigne do vage. Treba je al mal potegnt al pa že v štartu frcnt sklopko da te dvigne. R1 je pa itak wheelie machine in gre lepo z gasom do vage tudi v drugi in tretji. Za učit bi pa js izbral en 60konjski supermoto, ker se da vozi po zadnjem tudi z manjšo hitrostjo in z lahkoto smile.gif

Zarad tega pa jo imajo čifoti tok radi :D.

Eh kolo se že da dvignt na zadnjo, pa držat ka tudi ni tok težko, pač vaja dela mojstra. Motor pa čist druga pesem, ker moraš dražati ravnotežje z roko in ne z "pedaljenjem" :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zato k poznajo samo 2 modela motorja R1 pa Ninja tongue.gif Poj pa bele čarape pa pederušo gor pa gasa po Dunajski biggrin.gif

Hahahaha, o fak. "bele čarape" :lol1:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prov, brez sklopke se ne da. :grrr

Jst sm se z yzf-r125 neki časa po zadnjem v stoje vozu (dokler nism prov grdo padu), sm pa motor prov povleku v luft + kuplenga pa do konca gas. Tolk da z rs-ko nism več probavu, se pa da sigurno in je še veliko lažje ker ma šenkrat več konjev od yamahinih 15. .)

Zdej ko je pa 600 v garaži gre pa samo z gasom :P

Moja Husqvarna gre u luft tudi brez kuplenge. V 1. prestavi lepo počasi pelješ in imaš obrate nekje na 8000 obratov, potem pa gas do konca in dvigne. Motor je pa samo odblokiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!