Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Hej,kje bi dobu kaksne smernike (poleg lojzeta,ker v avstrijo neb hodu)?? Na motorju so bili ze menjani in mi niso vsec + to,da se zadaj pritozujejo,da se jih nic ne vidi :( Bi pa vzel cimbolj klasicne,da nebi polcajem ekstra v oci padali :)

Še rabiš žmigavce? Jst mam ene "simpatične" viška, pa še papirje dobiš zraven za homologirat. če bi slučajno hotel. PM če te zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tudi vprašanje glede smernikov, in sicer:

Ko sm kupil motor so bili zadaj že zmontirani LED smerniki, zanima me če kdo pozna od katerega proizvajalca so, da kupim enake še za spredaj.

slikca:

Poglej v Louisov katalog mislim da jih boš dobil tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še rabiš žmigavce? Jst mam ene "simpatične" viška, pa še papirje dobiš zraven za homologirat. če bi slučajno hotel. PM če te zanima :)

Papirje?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Papirje ?

Če preveč razmišljamo o papirjih ni čudno, da gre država tja, kamor pač gre, u pm.

Še mal pa bo zakon, da ne boš smel sam šravfat motorja, ampak ga boš kar lepo peljal na pooblaščen servis.

Jest ne mislim nič homologirat, ne dodatne luči, ne smerokazov. Če se bom z organi v najslabšem primeru lahko kaj zmenil, se bom, drugače pa bodo izstavil položnico, to kar najbolj obvladajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, papirje :) Tudi jaz imam žmigavce homologirane..

Kaj si potreboval za homologacijo smernikov?!?

Sam sem jih kupil v Louisu in naj bi bili primerni za homologacijo, ko sem pa klical na RTI pa hočejo od mene potrdilo slovenskega uvoznika da so primerni za vgradnjo? Tako da bi te prosil za kak napotek.

Hvala Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm eno vprašanje. Zamenjou sm original smernike 4x10W z LED ki so 0,5W oz 1W. Original rele sem zamenjal s tem iz louisa. In ubistvu mi smerniki z novim relejem skos gorijo, kakršno kol kombinacijo dam gor (2xLED, 2xoriginal al pa mešano). Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe? Je možno da je zanič novi rele?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm eno vprašanje. Zamenjou sm original smernike 4x10W z LED ki so 0,5W oz 1W. Original rele sem zamenjal s tem iz louisa. In ubistvu mi smerniki z novim relejem skos gorijo, kakršno kol kombinacijo dam gor (2xLED, 2xoriginal al pa mešano). Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe? Je možno da je zanič novi rele?

Probaj zamenjat kabla na releju !:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm eno vprašanje. Zamenjou sm original smernike 4x10W z LED ki so 0,5W oz 1W. Original rele sem zamenjal s tem iz louisa. In ubistvu mi smerniki z novim relejem skos gorijo, kakršno kol kombinacijo dam gor (2xLED, 2xoriginal al pa mešano). Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe? Je možno da je zanič novi rele?

jaz sem uporabil te: http://www.louis.de/_10c0f76ecda8c1744a49b4057bb093651a/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=410&list_total=21&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10032089

in dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko zamenjam kabla, ker se držita skupi, razn če bi jih zlomu narazn :hmm:zdj sm sicer že sestavu nazaj tko k je blo, bom naslednič k bom rastavlou mal probu še to magar.

Z upori se mi pa res ne da ukvarjat, bi blo ful fajn če bi mi ratal kej z tem relejem rešt :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko zamenjam kabla, ker se držita skupi, razn če bi jih zlomu narazn :hmm:zdj sm sicer že sestavu nazaj tko k je blo, bom naslednič k bom rastavlou mal probu še to magar.

Z upori se mi pa res ne da ukvarjat, bi blo ful fajn če bi mi ratal kej z tem relejem rešt :blush:

Nevem kako to misliš, da se držita skupaj verjetno sta dva kabla v enem konektorju in če jih nemoreš medseboj zamenjat (v konektorju) potem naredi vmesna kabla in problem je rešen !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no to sm mislu, pač en tak pravokoten konektor je z obema kabloma. Sj sm že mal pozabu kako je narjen, če se ne da zamenat bom pa prelotov tista dva kabla pa je. Bomo vidl če bo pol delal unsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no to sm mislu, pač en tak pravokoten konektor je z obema kabloma. Sj sm že mal pozabu kako je narjen, če se ne da zamenat bom pa prelotov tista dva kabla pa je. Bomo vidl če bo pol delal unsure.gif

V konektorju sta štekerja vštekana in z pomočjo manjše špice se da ta dva kabla iz štekerja vzeti ven in med seboj zamenjati !!!:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo zahteval od trgovine Louis certifikat za smernike?

Jaz sem se zdaj dogovoril z njimi in me zanima če se jih potem da s tem certifikatom homologirati?!? Ker drugače bom ubral pot tako kot vsi ostali.....:evilgrin:

Hvala za odgovore.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo zahteval od trgovine Louis certifikat za smernike?

Jaz sem se zdaj dogovoril z njimi in me zanima če se jih potem da s tem certifikatom homologirati?!? Ker drugače bom ubral pot tako kot vsi ostali.....:evilgrin:

Hvala za odgovore.....

Jsz, so mi poslali za smernike, ogledala, sprednje luči, zavorno/stop luč luč za tablico pa še kej :). Skratka vsaka jim čast trance_27_notworthy.gif Kakšna je pa kvaliteta teh papirjev ti pa javim... Ampak kolikor vem mora biti za vgradnjo (v kolikor ni večja predelava/custom) del predviden z strani proizvajalca...si pa pri nas različne institucije zelo različno tolmačijo zakone.

P.S.-za homologacijo se raje opbrni na RTI kot LPP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo!

Mene pa zanima kako se pri motorjih montirajo LED diode, kje je najbolše mesto za postavitev,in vse te inforamcije kar se tiče ledic.. ;)

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kam jih misliš dat na agregat,osvetlitev tablice,osvetljitev armature...

Živjo!

Mene pa zanima kako se pri motorjih montirajo LED diode, kje je najbolše mesto za postavitev,in vse te inforamcije kar se tiče ledic.. ;)

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kam jih misliš dat na agregat,osvetlitev tablice,osvetljitev armature...

ja tko uspod pod mašino al pa kej tazga.. pa tm zravn zadnjega blatnika.. ;) da sveti praktično v tla čist tko da mal lepš zgleda.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima kako se pri motorjih montirajo LED diode, kje je najbolše mesto za postavitev,in vse te inforamcije kar se tiče ledic.. ;)

Hvala in LP

Jih imam "čuda": zadnje luči na kufru (20), okrasne dodatne luči (2 x 15), obroba sprednje luči (25), osvetlitev kestla (25), osvetlitev mašine (75), auspuha (25), napis XJR (22)... najprej kupoval in lotal sam (conrad) potem mi je cenejše in že zlotane komplete (po 25) naročal kolega na E-bayu, kjer boš te zadeve iz Tajvana itd našel bistveno ceneje kot v katerikoli tuning ali moto trgovini.

Po zoren bodi edino na vezavo... Diode so večinoma 3 ali 2,2 voltne, kar pomeni da jih moraš obvezno vezat zaporedno po 5 ali 6, če vežeš vzporedno moraš dodati predupor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tko uspod pod mašino al pa kej tazga.. pa tm zravn zadnjega blatnika.. ;) da sveti praktično v tla čist tko da mal lepš zgleda.. ;)

vso srečo z policijsko kontrolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računaj, da ne svetijo na široko, kot navadne žarnice, ampak nekako 20 stopinjski snop. Dajejo jih pod rezervoar, večinoma. Pa glej, da bodo vodotesne, saj večinoma so. Poraba elektrike.. skoraj nič. :whistle:

Superstrela ima trake s po 15 Ledicami. Samo priklopiš, pa je.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih imam "čuda": zadnje luči na kufru (20), okrasne dodatne luči (2 x 15), obroba sprednje luči (25), osvetlitev kestla (25), osvetlitev mašine (75), auspuha (25), napis XJR (22)... najprej kupoval in lotal sam (conrad) potem mi je cenejše in že zlotane komplete (po 25) naročal kolega na E-bayu, kjer boš te zadeve iz Tajvana itd našel bistveno ceneje kot v katerikoli tuning ali moto trgovini.

Po zoren bodi edino na vezavo... Diode so večinoma 3 ali 2,2 voltne, kar pomeni da jih moraš obvezno vezat zaporedno po 5 ali 6, če vežeš vzporedno moraš dodati predupor.

aha.. a niso neke LEDice k se jih da dobim pač tko v traku nwm 20cm pa maš zravn že kabl in use da sam prklopš na akumulator oz. baterijo, cena pa mislim da je okol 20€ za 2x20cm.? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kje je najbolše mesto za postavitev...

nikjer.

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!