Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

A mi lahko prosim kdo tko na enostovano pove, kako lahko das na motor drug izpuh, ki nima TUV ali kej podobnega.

Gre za izdelek iz Tajvana, kjer se pac teh homologacij ne grejo tko kot pr nas. V ameriki imajo svoj distribucijski center. To je vse kr je.

Imam lahko sam racun in izpuh.

Kaj zdej? (d bo cim manj glavobolov) :smoke:

Kako zadevo zrihtat?

Namontiral bi mi ga uradni serviser, to je pa tud vse kr imam.

Saj menda veš, da lahko na svoje vozilo vgradiš samo homologirane dele in naprave. Drži se tega, pa boš imel vse "zrihtano".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa daš na kitajca vgravirat nekaj evropskega..

vse se da če se hoče. glede na to da imajo pri nas papirje zaradi papirjev in ne zaradi "varnosti" ali "primernosti".

Je pa na tebi ali jim zaupaš da ne bo sredi avstrije dol padu auspuh..

aja..pa v avstriji se mal drugač obnašajo če te dobijo z neprimirnim auspuhom..pa tut če so ga naši uradniki vpisali v homologacijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle ni problem kvaliteta. Ta auspuh ima ta nar taboljs materiale, najbrz d je clo boljsi kot orginal.

Pa se dost boljs je slisat...  :kva2:

Proizvajalc se enostavn ne meni za neke "homo" zgodbe. Pravi: mi jih prodamo zadost tud brez tega... In ga rec ne zanima.

Sm vprasal kako je s posamicno homologacijo. Pa se je iskazal da nimajo pojma kaj bi naj sploh gledal, razen dB in plinov. To je vse v mejah. 

Tko da nimam pojma kaj narest. Ror mi je pa ful dobr. Prou skoda no... beda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Končno sem se odločil za registracijo svojega Tomos Avtomatika 3M letnik 81. Že od začetka sem gor nataknil Marvingov dušilec in Momo ročko za gas. Homologacijskih papirjev za to opremo ni možno dobiti. Bodo na tehničnih težili, ali je boljše si nekje sposodit originalni avspuh in z njim narest tehnični?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živjo!

Včeraj sem v oddaji Svet na Kanalu A zasledil omenjeno zadevo in seveda se mi je zadeva zdela super, samo jasno me je odvrnila cena

Sem malo pokompal in zasledil omenjeno podjetje ,ki postavlja tudi spletno stran

A mogoče kdo ve ali bi bilo možno, da bi omenjeni rele za vklop/izklop premontiral iz avta?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj smo o tem že debatirali oz. so že enkrat izumitelji tukaj iskali kunce.

Kaj vem, men se zdi zadeva "brezveze". Večina na motorju itak smerokazov sploh ne uporablja :) ne pa da bi jih pozabili.

Na motorju si dosti bolj skoncentriran na samo vožnjo kot v avtu, pa da bi bil pozabljen blinker tako varnostno tveganje, je kr nekaj. Te ceneje pride, da si montiraš zvočno opozorilo, ki piska pr blinkerjih, kot pa zadevo, ki lahko morda tudi zataji.

Če sem pravi videl v prispevku, to ni kar p&p...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilski ne gre na motor. Tale ki ga tle navajaš dela na timer, tisti ki si ga gledal na A kanalu pa gleda kaj počneš in izklaplja takrat ko je treba.

Snecer, eni ste Supermani. Vedno vse oh in sploh prav, skoncentrirani na vožnjo 102,7%, napake nikol ne naredite, sploh ni možno da bi zaradi kakšnega bizarnega razloga nekaj pozabili narest. Eni smo bolj Batmani, uporabljamo zadnje pridobitve tehnologije, da nam pomaga takrat ko nas recimo zmotijo lepo napete in oblikovane joga hlače ki bi rade šle čez cesto. Če ti pri takem koncentracija ne pade za vsaj 5% imam slabe novice zate, ampak to ni za tukaj. Važno je da si pri 5% pod 100, kar pomeni da se je naenkrat odprlo okence za napakico, ki lahko pomeni da bo nekdo vpil, tačas ko te pobirajo s tal, "ja pa sej je mel žmigovc, ne vem zakaj se je pol naravnost pelu!".

Zvočno opozorilo nekako pri meni ne pride v poštev, ga nebi slišal čez nabijanje Rammsteinov v čeladi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še izumijo sistem, da izklopi dolge luči in meglenke, ki so namerno vklopljene.

Glede blinkerja. Učili so in tako je prav, da dokler se ne prepričaš, zakaj ima blinker, ne siliš.

Si torej kupil zadevo?

Nasvet: ne vozi na pamet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se strinjam z Snecerjem! Imel sem priložnost videti ta hitech sistem in po pogovoru z lastnikom je zadeva dobra a je problem, da tudi na trenutke zataji. Če si 100% v napravo in ji zaupaš je lahko v  trenutkih njene šibkosti enak problem, kot da naprave nimaš. Kot mi je dejal je to le nek dodatek na motorju, katerega zaradi lastne varnosti še dodatno nadzoruješ. Torej te sama naprava nauči kontrole smernikov in nato postane to rutina-pol pa lahko napravo prodaš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snecer pravi:

Naj še izumijo sistem, da izklopi dolge luči in meglenke, ki so namerno vklopljene.

Glede blinkerja. Učili so in tako je prav, da dokler se ne prepričaš, zakaj ima blinker, ne siliš.

Si torej kupil zadevo?

Nasvet: ne vozi na pamet...

... vozi po predpisih :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

... vozi po predpisih :lol1:.

NE..... kupi si KTM ima že serijsko samoizklopljive smernike :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Judah Ben-Hur pravi:

je kdo nabavil tale slovenski izdelek? Ne, da je dobil na test za šenk.

kmet, to imajo vdi ktmi? Ali samo višji modeli za senilne ateje?

KTM1050  in 1290 in 1190 itd imajo , za manjše kobilice pa mislim da ne .....ja bolj za nas senilne :P

So me kontaktirali iz te firme da mi vgradijo to zadevo za test in vidijo kaj in kako , sem se strinjal če mi potem sistem pustijo pa ni bilo iz te moke kruha , jaz pa nisem dovolil da mi za kilo zraka šarajo po elektroniki , pa smo bili zmenjeni .....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je uradna stran

http://www.safer-turn.com/slo/

Po moje je res še največji problem množičnega nakupa cena? (149 mislim da "vsakega" odvrne) in neugodna montaža.

Veliko nas je nabavilo npr. pokazatelj prestav (ni nujna zadeva, večina ima to danes serijsko), kjer je bila montaža simpl, samo si vtaknil v servisno vtičnico in je že delalo.

http://www.safer-turn.com/slo/pogosta-vprasanja/

  1. Kako se naprava namesti?
    Napravo se namesti na motor in sicer se poveže z naslednjimi žicami (levi in desni smernik, reset ali utripajoča napetost, 12V napetost in ozemljitev. Pri večini verzij motorjev je potrebno za namestitev prerezati prve tri navedene žice, je pa mogoče napravo tudi odstraniti in vzpostaviti osnovno povezavo.

Jaz mislim, da fantje bolj ciljajo na prodajo firmam, ki bi to integrirale, maloprodaja zaradi sitne namestitve po moje ne bo zalaufala, dokler jih kak kitajec ne prekopira.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Kmet2 pravi:

NE..... kupi si KTM ima že serijsko samoizklopljive smernike :P

Al pa HDja, imajo že sto let avtomatski izklop :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, Kmet2 said:

So me kontaktirali iz te firme da mi vgradijo to zadevo za test in vidijo kaj in kako , sem se strinjal če mi potem sistem pustijo pa ni bilo iz te moke kruha , jaz pa nisem dovolil da mi za kilo zraka šarajo po elektroniki , pa smo bili zmenjeni .....

Da niso bili pripravljeni pustiti napravice na motorju po končanem testu..., no ja, so me malo negativno presenetili. Verjetno so imeli dovolj ovc ki so se bile pripravljene zastonj pustiti strič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jim napisal mail - ko je bila začetna akcija 89e ..nobenega odgovora..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HD-Dyna pravi:

Al pa HDja, imajo že sto let avtomatski izklop :P

Ko nehaš z roko kazat kam boš zavil, spet primeš rogovile in je avtomatsko stvar zaključena.:grupni:

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, twom pravi:

Da niso bili pripravljeni pustiti napravice na motorju po končanem testu..., no ja, so me malo negativno presenetili. Verjetno so imeli dovolj ovc ki so se bile pripravljene zastonj pustiti strič...

Sej me strižejo dovolhj že profesorji ion magistri ni potrebe še po zelenih elektrotehnikih :D tudi jaz sem bil začuden pa sem bil pripravljen motor pustiti tam par dni .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, raza pravi:

Ko nehaš z roko kazat kam boš zavil, spet primeš rogovile in je avtomatsko stvar zaključena.:grupni:

Nope, za to imam sopotnico zadaj :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 11. 2016 at 10:16, Snecer pravi:

To je uradna stran

http://www.safer-turn.com/slo/

Po moje je res še največji problem množičnega nakupa cena? (149 mislim da "vsakega" odvrne) in neugodna montaža.

Veliko nas je nabavilo npr. pokazatelj prestav (ni nujna zadeva, večina ima to danes serijsko), kjer je bila montaža simpl, samo si vtaknil v servisno vtičnico in je že delalo.

http://www.safer-turn.com/slo/pogosta-vprasanja/

  1. Kako se naprava namesti?
    Napravo se namesti na motor in sicer se poveže z naslednjimi žicami (levi in desni smernik, reset ali utripajoča napetost, 12V napetost in ozemljitev. Pri večini verzij motorjev je potrebno za namestitev prerezati prve tri navedene žice, je pa mogoče napravo tudi odstraniti in vzpostaviti osnovno povezavo.

Jaz mislim, da fantje bolj ciljajo na prodajo firmam, ki bi to integrirale, maloprodaja zaradi sitne namestitve po moje ne bo zalaufala, dokler jih kak kitajec ne prekopira.

So tole original navodila o montaži? Dovolj povedo.

ozemljitev na motorju? No ja ko se pokriješ z njim potem že....A strelovod potem tudi rabiš al kako???  :-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, ZdravkoK said:

So tole original navodila o montaži? Dovolj povedo.

ozemljitev na motorju? No ja ko se pokriješ z njim potem že....A strelovod potem tudi rabiš al kako???  :-)

Hehe .. pa vse tri faze moraš priklopit .. ;)

Prav zaupanje vliva ta proizvod ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!