Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

to vse res

sam kazen bi tut mogla bit različna, 

Tisti; ki je komaj podrapal skup za 15 let staro fiesto registracijo in prevozil 10 km/h več v naselju dobi isto kazen kot

on z X5. Z Fiesto nasljednji mesec vprasanje kaj bo 

Če bo pijan  pa se ve kaj bo z njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni se jih težko,težko pa mi je ko te iste ki izvajajo represijo vidim kako mižijo pri eliti..   rajo ubit pa na križ ,ostali pa ...  

Ko dobim kazen,dam glavo dol,plačam in ne jamram kako je svet krut,sam sem si kriv,a tako hlapčevsko se čedalje težje obnašam ker v sloveniji je že dolgo ljudstvo razslojenona male ljudi in priviligirance..    priznam težko se mi je držat vseh pravil pa  ne samo cestnoprometnih.... ko vidim kaj se dogaja.

Se mi pa zdi nesmiselno zganjat nestrpnost do vseh policajev kot isto do vseh beguncev.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh mojih prevoženih kilometrih in prekrških, ki sem jih naredil in tu ni dvoma, nisem bil nikoli opozorjen. Enako velja za vse člane naše družine. 

Ko pa so se nekateri posamezniki vozili po centru mesta, tudi po zadnjem kolesu, so pa gledali proč in celo mesto je gledalo policaje in vsakič je bilo enako. 

Imel sem tudi 3 primere, kjer je bil porazen odnos do mene. Imel pa sem tudi več primerov, kjer je bil  dober. Teh bi lahko bilo več. Saj jim sploh ne zavidam dela, so v težki situaciji, ker jih večina dela v okolju, kjer živijo.

Pa ne me narobe razumet - zagovarjam red, ampak za vse enako.

Aha, pa še to - kazni bi morale biti glede na višino dohodka ali pa vrednost nepremičnin.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se je treba drzat pravil, ce ne je kaos. Ampak zakaj bo ena mevza boljs cez prisla, ko bo cincala pod omejitvami, zmigavec in vzvratno ogledalo sta za okras, dinamike nobene, zabit krizisce, cakat k usrane na kriziscu, namest da potegnes, ker pac nisi sam pa je za tabo 15 drugih, ki caka tvojo nepsosobno, pocasno, leno rit. Pa tko naprej...? Tak usrane loh serje vsak dan po cesti, kolikor ga je volja. Jaz, ko se trudim tko peljat, da cim manj oviram, da se umikas, da speljes iz krizisca ce je luknja, da ne gres iz semaforja samo 2m naprej, ampak 10, cim globlje notri, da jih gre lahko cim vec cez.....recimo. Jaz, ki bom pa po dolenjki vozil 80, ker je siroka, pregledna, bom pa pribit na kriz, ker sem divjal! Ker ogrozam! Pa se to ne v konici, ker se ipak ne da. Ali pa na obvoznici 120 namest 80....Ozigosan maniak, ni kej!

Za telefoniranje bi mogl nabit kazni, pa za visece plisaste pisdarije in podobn crap, ki visi iz spegla dol, ker ti samo binglja pred nosom in manjsa koncentracijo, pa zmigavec recimo, pa tisti k rine v polno krizisce, takmu bi kar podvojil vse. :D   Ce gremo izven mesta pa itak, da folk po drugi strani vozi, pa take bedarije, to naj se kaznuje, to je nevarno. ne pa ena klinceva stevilka na radarju. Sej pravim, policist ne rabi radarja, da lahko vidi na svoj uc kako je nekdo tok prinorel, da je po bankini komaj speljal....naj ga cepi.

Pa se pescem, ki brezglavo lutajo okoli, ker imajo povsod kvazi prednost. Treba jih je mal prizemljit, ker v Lj je glede tega kaos. Pa ce ze ma zeleno na semaforju, pa jih gre ene 5 cez, v razmaku 3h metrov in se vsak po svoje vlece cez, pol Ljubljane pa stoji zarad njih....pa to so tipicni jebivetri, ki gledajo samo na svojo rit. Take je treba zbudit z eno vijolco recimo....

Tko, dost..... grem zdej ven, pa upam, da ni kje radarja :D 

In ja, VEMO, da obstajajo prijazni policisti, so se tudi taksni ze nasli, ki so mi polepsal dan, ker mi ni izdal poloznice, ampak opozorilo. Pa ko gledam nazaj, se je opozorilo bolj usedlo v glavo, ker se vseh spomnim, poloznic pac ne  :P 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DinDiin pravi:

Kaj pa s tem, ko ima policist moznost opozorila? Mora met res dober dan, da se posluzi tega :)  Drugac gledamo na zadevo, saj se vsi strinjamo ja, imamo omejitve, zakone, kazni....ampak eni slepo po zakoniku pisat, pa tud za 1km prehitro, kot roboti, nobenih cloveskih cutov. Nekateri recejo, naj vam bo, tretji ti napise minimalno za neko bedarijo, namesto 500 za hitrost. Verjetno se strinjamo, da je treba nevarneze pa norce kaznovat. Ampak a je to res vsak, ki gre 20 prehitr? Dejansko gre samo za polnjenje luknjaste drzavne malhe in ce vsi vemo, da politiki ne znajo z denarjem, kradejo, ne vem kaj....zakaj morjo bit pa policisti tolk najbolj posteni, pa vsem kazni pisat? Da bojo se naprej lahko kradl pa oslarije pocel, potem pa vse to zavijejo v faktor "varnosti". Ma smeh no.... Naj recejo ok, hitra voznja stane tolk pa tolk.....in lepo ob registraciji pavsalno vsi placamo in se gremo vozt. Dvomim, da bo texas, pa ne vem kolk mrtvih. Isti shit bo, ker hitrost ni glavni vzrok za nesrece, ceprav nekateri tako hocejo prikazat. Sanjanje, nezbranost, to so resne zadeve. Ne pa nekdo, ki gre zavestno 20 prehitr. Zakaj gre 20 prehitr zavestno? Ne vem...ker se mu mudi? Ker gre lahko? Ker je pri stvari? :) 

Opozorilo obstaja in je točno določeno kdaj se ga lahko izreče. Ampak vi vsi bi radi videli, da je policist pravnik (poznavanje vse možne zakonodaje), zdravnik (klasificiranje telesnih poškodb), sodnik (razsojanje v takšnih in drugačnih zadevah), Rambo, ... in na koncu še psiholog, da bo vedel, kdaj bo opozorilo zaleglo in ne bo treba izreči denarno kazen. Ima kdo od vas v službi opravka z ljudmi ? Je enostavno delati z ljudmi ? 

Poleg tega pa mora biti nekje meja, kar pomeni, da se do nekje spregleda prekršek in od nekje dalje sankcionira. Ker pa vsi nekaj pisarite o nekaznovanju, pa še v trgovini vedno zahtevajte popust. Ali pa naj vam kar zastonj dajo izbrano blago. 

So bili danes vsi tisti na avtocesti pri stvari ? Ne, bili so z nogo na gasu. In to v megli in v dežju. Pa naj še kdo reče, da tukaj ni bila kriva neprilagojena hitrost. Ker so se na internetu znašle zahvale nekomu, kateri je signaliziral, zaradi česar se mu nekdo zahvaljuje, ker se ni zaletel s 130 km/h v megli in v dežju. Kje je tukaj ZKP ? To je problem, glava brez pameti in brez enega miselnega procesa. 

pred 2 urami, solorider pravi:

Še tole bom dal, da ne bom samo .... ker to se pa ne dogaja pri nas

http://www.zurnal24.si/izpoved-slovenskih-policistov-o-inkasantsvu-clanek-264245

 

 

Verjetno ste vsi zelo pozabljivi, ker sem jaz o tem že zdavnaj pisal. Je pa ta članek bolj ali manj bombastično pisanje, saj so noter tudi neke neverjetne stvari, čeprav je v osnovi veliko resnice. Ampak bralca pritegne šokantnost. 

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Tako je v javni opravi. Merili bi radi uspešnost dela tam, kjer to ni primerno. Po drugi strani pa nadrejeni plezajo po stopničkah naprej na račun čimveč izdanih položnic. Varnost, človečnost jih ne zanima, samo uspešnost, ki se meri s položnicami.

Scarabeo

Točno tako, kot si napisal. 

pred 2 urami, solorider pravi:

Saj to skozi pravim in sedaj so policaji sami dali v javnost. Samo Borutt tega ne ve in nam zakone in člene tukaj šopa!

Tvoj spomin je kot preperelo sito. Prebrskaj moje objave. Lepljene zakonodaje prakticiram zaradi tega, da se sami prepričate o nečem in, da to ni baba čula, baba rekla. 

pred 2 urami, Alla pravi:

Ne vem kje je problem? Meni se pa zdi normalno, da vzamejo izpit tistim, ki vozijo naklani ko mambe (pa čeprav jih snamejo 10 m od gostilne)
In napišejo kazni tistim, ki divjajo po cestah k sneta skira (tudi avtoceste). 
In k meseđirajo in čvekajo po telefonih. 
In med šofiranjem berejo cajtnge. 

In po zadnjem / prvem šopajo po mestu od semaforja do semaforja. 

In ne uporabljajo jebenih smernikov.
 

Ker so tempirane bombe, ki lahko kaj hitro naredijo veliko pizdarijo.

A se je res tako blazno težko držat vsaj osnovnih pravil?????

Kaj je pa tebe tako vznemirilo ? 

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Ni se jih težko,težko pa mi je ko te iste ki izvajajo represijo vidim kako mižijo pri eliti..   rajo ubit pa na križ ,ostali pa ...  

Ko dobim kazen,dam glavo dol,plačam in ne jamram kako je svet krut,sam sem si kriv,a tako hlapčevsko se čedalje težje obnašam ker v sloveniji je že dolgo ljudstvo razslojenona male ljudi in priviligirance..    priznam težko se mi je držat vseh pravil pa  ne samo cestnoprometnih.... ko vidim kaj se dogaja.

Se mi pa zdi nesmiselno zganjat nestrpnost do vseh policajev kot isto do vseh beguncev.....

Policijo vodi politika. Prav tako vodi politika naše vohune in ostale službe. In, če pogledamo še naprej, se tudi sodstvo podreja politiki. In za to tako imenovano elito bi jaz uvedel črne može.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je bila kriva neprilagojena hitrost, ni pa treba sedaj te nesrece izrabljat za izgovor o prehitri voznji in radiranju, ker v takem primeru bi blo 40 lahko dovolj za karambol....ko pa ob soncnem vremenu letimo 200, je pa vse ok. Edin radarju ne.

Folk pac na pamet vozi, to jaz skos govorim, sanjaci in posledicno ne znajo prilagodit hitrosti ocitno....pa so vsi na kupu danes. Ampak nekdo se je pa danes cez taisto meglo recimo peljal z primerno hitrostjo, ker je pri stvari in prilagodil hitrost, drug tedn bo pa soncno in se mu bo recimo mudilo, bo pa radar na 200, pa ozigosanje, da je nevaren. Pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DinDiin pravi:

Sej se je treba drzat pravil, ce ne je kaos. Ampak zakaj bo ena mevza boljs cez prisla, ko bo cincala pod omejitvami, zmigavec in vzvratno ogledalo sta za okras, dinamike nobene, zabit krizisce, cakat k usrane na kriziscu, namest da potegnes, ker pac nisi sam pa je za tabo 15 drugih, ki caka tvojo nepsosobno, pocasno, leno rit. Pa tko naprej...? Tak usrane loh serje vsak dan po cesti, kolikor ga je volja. Jaz, ko se trudim tko peljat, da cim manj oviram, da se umikas, da speljes iz krizisca ce je luknja, da ne gres iz semaforja samo 2m naprej, ampak 10, cim globlje notri, da jih gre lahko cim vec cez.....recimo. Jaz, ki bom pa po dolenjki vozil 80, ker je siroka, pregledna, bom pa pribit na kriz, ker sem divjal! Ker ogrozam! Pa se to ne v konici, ker se ipak ne da. Ali pa na obvoznici 120 namest 80....Ozigosan maniak, ni kej!

Za telefoniranje bi mogl nabit kazni, pa za visece plisaste pisdarije in podobn crap, ki visi iz spegla dol, ker ti samo binglja pred nosom in manjsa koncentracijo, pa zmigavec recimo, pa tisti k rine v polno krizisce, takmu bi kar podvojil vse. :D   Ce gremo izven mesta pa itak, da folk po drugi strani vozi, pa take bedarije, to naj se kaznuje, to je nevarno. ne pa ena klinceva stevilka na radarju. Sej pravim, policist ne rabi radarja, da lahko vidi na svoj uc kako je nekdo tok prinorel, da je po bankini komaj speljal....naj ga cepi.

Pa se pescem, ki brezglavo lutajo okoli, ker imajo povsod kvazi prednost. Treba jih je mal prizemljit, ker v Lj je glede tega kaos. Pa ce ze ma zeleno na semaforju, pa jih gre ene 5 cez, v razmaku 3h metrov in se vsak po svoje vlece cez, pol Ljubljane pa stoji zarad njih....pa to so tipicni jebivetri, ki gledajo samo na svojo rit. Take je treba zbudit z eno vijolco recimo....

Tko, dost..... grem zdej ven, pa upam, da ni kje radarja :D 

In ja, VEMO, da obstajajo prijazni policisti, so se tudi taksni ze nasli, ki so mi polepsal dan, ker mi ni izdal poloznice, ampak opozorilo. Pa ko gledam nazaj, se je opozorilo bolj usedlo v glavo, ker se vseh spomnim, poloznic pac ne  :P 

 

Ni vsak voznik sposoben voznik. In ZKP odpoveduje na celi črti. Zakaj voziš prehitro ? Saj veš, da je prehitra vožnja prekršek, za katero je predpisana določena kazen.

Točke za vse prekrške. Radarja ne potrebujemo ? V eni drugi temi ste pa zahtevali dokaze meritve. Se bo potrebno odločiti, kaj bi sploh radi. 

Spet ZKP.

Me veseli, da opozorilo zaleže. Veliko raje opozorim, kot pa pišem neke enormne, ampak zakonite, zneske glede na plačo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vozmo po ZKP... :) . Pa ZKP tudi ugotavlja, da zivimo v posrani, kradljivi drzavi.....  zalostno pa je, da ce bi vsi po pravilih vozil, recimo omejitvah, bi pa drugje denar notr drzava potegnila, al bi registracije dvignl, al davke se pa jos, neki bi ze.... Ker bi mel "minus"!

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DinDiin pravi:

Seveda je bila kriva neprilagojena hitrost, ni pa treba sedaj te nesrece izrabljat za izgovor o prehitri voznji in radiranju, ker v takem primeru bi blo 40 lahko dovolj za karambol....ko pa ob soncnem vremenu letimo 200, je pa vse ok. Edin radarju ne.

Folk pac na pamet vozi, to jaz skos govorim, sanjaci in posledicno ne znajo prilagodit hitrosti ocitno....pa so vsi na kupu danes. Ampak nekdo se je pa danes cez taisto meglo recimo peljal z primerno hitrostjo, ker je pri stvari in prilagodil hitrost, drug tedn bo pa soncno in se mu bo recimo mudilo, bo pa radar na 200, pa ozigosanje, da je nevaren. Pa ni.

Zelo me zanima, kaj se bodo sedaj izmislili, ko se je to zgodilo. To mislim na naše šefe brez hrbtenice. 

Na tem odseku je megla zelo gosta in predstavlja velik problem, ker vozniki niso sposobni prilagoditi hitrosti vožnje trenutnim razmeram in zmanjšani vidljivosti, ampak z nezmanjšano hitrostjo peljejo skozi. Vidljivost je praktično nična, pa kljub temu vozijo na pamet z enako hitrostjo. Tukaj je potrebno psihiatrično zdravljenje, ker to resnično ni normalno. Sam se tam vozim vsak dan in vsak dan me prehitevajo, kot, da je najbolj jasen dan in vidljivost do Pekinga. 

Mešaš različne pojme, kar je prilagoditev hitrosti zaradi vremenskih razmer in zmanjšane vidljivosti ter prekoračitev največje dovoljene hitrosti, saj je oboje prekršek. In oboje je nevarno. Pa kljub temu ni nihče ožigosan za nevarnega, ker nekaj takega ne obstaja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Borutt pravi:

Policijo vodi politika. Prav tako vodi politika naše vohune in ostale službe. In, če pogledamo še naprej, se tudi sodstvo podreja politiki. In za to tako imenovano elito bi jaz uvedel črne može.

Spremljam tvoje razmišljanje. Svaka ti čast, da se tako izpostavljaš s svojimi mnenji. Verjetno si že dovolj star, da si to lahko privoščiš :D. Lepo, da pomagaš z nasveti.:OK:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DinDiin pravi:

Vem, da ti gledas vse cez knjigico zakonov...zato je pa taka razlika. :) 

Tista knjiga je veljavna in nam nalaga ter prepoveduje vse mogoče zaradi varnosti. Kaj in kako pa jaz gledam, bi pa že lahko ugotovil iz mojih zapisov. 

pred 2 urami, stuhec pravi:

to vse res

sam kazen bi tut mogla bit različna, 

Tisti; ki je komaj podrapal skup za 15 let staro fiesto registracijo in prevozil 10 km/h več v naselju dobi isto kazen kot

on z X5. Z Fiesto nasljednji mesec vprasanje kaj bo 

Če bo pijan  pa se ve kaj bo z njo

Kaj bo z njo ? 

pred 9 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Spremljam tvoje razmišljanje. Svaka ti čast, da se tako izpostavljaš s svojimi mnenji. Verjetno si že dovolj star, da si to lahko privoščiš :D. Lepo, da pomagaš z nasveti.:OK:

Scarabeo

Mlad sem :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Zelo me zanima, kaj se bodo sedaj izmislili, ko se je to zgodilo. To mislim na naše šefe brez hrbtenice. 

Na tem odseku je megla zelo gosta in predstavlja velik problem, ker vozniki niso sposobni prilagoditi hitrosti vožnje trenutnim razmeram in zmanjšani vidljivosti, ampak z nezmanjšano hitrostjo peljejo skozi. Vidljivost je praktično nična, pa kljub temu vozijo na pamet z enako hitrostjo. Tukaj je potrebno psihiatrično zdravljenje, ker to resnično ni normalno. Sam se tam vozim vsak dan in vsak dan me prehitevajo, kot, da je najbolj jasen dan in vidljivost do Pekinga. 

Mešaš različne pojme, kar je prilagoditev hitrosti zaradi vremenskih razmer in zmanjšane vidljivosti ter prekoračitev največje dovoljene hitrosti, saj je oboje prekršek. In oboje je nevarno. Pa kljub temu ni nihče ožigosan za nevarnega, ker nekaj takega ne obstaja. 

Da, se strinjam, neprilagojena hitrost, pa tudi kar sem že večkrat omenil:

nezbranost, malomarnost, površnost, slovenceljlnost, da tipičen slovenski način vožnje (brez uporabe zdrave pameti) in mogoče tudi nesrečen splet okoliščin, saj ko začne pokati, samo še poka, pa da ne bo pomote sočustvujem z vsemi žrtvami in nobenemu ne priželim tega kar se je zgodilo.

Bom pojasnil zakaj tako trdim: ogromno sem se prevozil po Italiji in po padski nižini in tam videl, kaj pomeni megla, ki je kot betonski zid. In če bi tam vsi tako vozili kot se vozi pri nas, bi se nesreče in verižna trčenja dnevno dogajala, pa se ne (vsaj ne v takem obsegu kot pri nas). Le zakaj ne?

Ker je prvo pravilo, da folk, takoj ko uleti (ali še prej) v meglo nabije po zavori, ko zmešan. Ravno zaradi morebitnih sranj na cesti. To so jih naučile iskušnje. Žal pa se pri nas pojavi tako gosta megla le vsakih par let in narod nima iskušenj.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

15 hours ago, Borutt said:

So bili danes vsi tisti na avtocesti pri stvari ? Ne, bili so z nogo na gasu. In to v megli in v dežju. Pa naj še kdo reče, da tukaj ni bila kriva neprilagojena hitrost. Ker so se na internetu znašle zahvale nekomu, kateri je signaliziral, zaradi česar se mu nekdo zahvaljuje, ker se ni zaletel s 130 km/h v megli in v dežju. Kje je tukaj ZKP ? To je problem, glava brez pameti in brez enega miselnega procesa. 

Omejitev hitrosti v primeru, da ne vidiš 50m pred seboj je 50km/h in vsi tisti, ki so včeraj vozili 130km/h so hitrost presegli za 2.6x, kar je enako kot če bi ob normalnih pogojih brez megle ter snega na AC vozili 338km/h ali pa v naselju, kjer je omejitev 50km/h, 130km/h!

Je torej smiselno včerajšnje prekrškarje na primorski AC metati v isti koš kot nekoga, ki po AC ob odlični vidljivosti ter prazni cesti vozi 160km/h ali pa nekoga, ki ne vozi tri dni 40km/h, ker je 10km stran nekdanja cestninska postaja?

  • Všeč mi je 7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, NajinSvet pravi:

 

Omejitev hitrosti v primeru, da ne vidiš 50m pred seboj je 50km/h in vsi tisti, ki so včeraj vozili 130km/h so hitrost presegli za 2.6x, kar je enako kot če bi ob normalnih pogojih brez megle ter snega na AC vozili 338km/h ali pa v naselju, kjer je omejitev 50km/h, 130km/h!

Je torej smiselno včerajšnje prekrškarje na primorski AC metati v isti koš kot nekoga, ki po AC ob odlični vidljivosti ter prazni cesti vozi 160km/h ali pa nekoga, ki ne vozi tri dni 40km/h, ker je 10km stran nekdanja cestninska postaja?

Počasi boš tudi ti razumela, kaj želim povedati s tem lepljenjem členov in opozarjanjem na upoštevanje prometnih predpisov. Kajti, tako neprilagojena hitrost, kot prekoračitev največje dovoljene hitrosti sta prekršek. Torej v obeh primerih kršimo predpise.

Zakaj je vse to pomembno ? Ker je v primeru prekoračitve največje dovoljene hitrosti pot ustavljanja daljša, kot v primeru upoštevanja omejitve hitrosti. In tega se nisem izmislil jaz, ampak so to dokazali strokovnjaki z izračuni in s preizkusi. Prav tako so dokazali, da so hitrosti v primeru trčenja višje pri prekoračitvi največje dovoljene hitrosti, kot pri upoštevanju omejitve. Je razumljivo ali moram napisati, da se z večanjem hitrosti povečuje teža poškodb ? 

Potem imamo pa še včerajšnje prekrškarje, kjer sta bila glavna prekrška premajhna varnostna razdalja in neprilagojena hitrost. Kaj ima tukaj veze neprilagojena hitrost in premajhna varnostna razdalja s prekoračitvijo največje dovoljene hitrosti ? Marsikdo bi rekel, da nič, ker so vozili do 130 km/h. Se kdo spomni, kakšne vremenske razmere so bile včeraj in kolikšna je bila vidljivost ? Bo še kdo trdil, da so vozili v okviru največje dovoljene hitrosti ? Verjamem, da so nekateri sposobni peljati 130 km/h v gosti megli z opazovanjem črt. Dokler se nekaj ne zgodi,kajne. In enako je s prekoračitvijo največje dovoljene hitrosti na prazni avtocesti ali v naselju. Do usodnega trenutka je ta hitrost kot orgazem, katerega konec jaz gledam. In verjemite, tega si res ne želite gledati. 

Da vsaj malo obrazložim; hitrost je sama po sebi izziv, vzburjenje, ..., pa tudi dokazovanje in potrjevanje. Pri upoštevanju omejitve hitrosti in pri vsaj nekoliko spodobni varnostni razdalji naj ne bi prišlo do naleta oziroma bi morala biti naša hitrost prilagojena na trenutne razmere. Čeprav je kljub zmanjšani hitrosti težko preprečiti trčenje v stoječe vozilo v takšnih razmerah, so posledice veliko manjše, kot v primeru višje hitrosti. In tukaj jih je večina veselo pritiskala na gas, ker se jim pač ne more nič zgoditi. Pa so se motili.

Kdo meče včerajšnje prekrškarje in prehitre voznike v isti koš (tako, kot si napisala) ? Včerajšnji prekrškarji so povzročitelji prometne nesreče, od katerih so nekateri storili kaznivo dejanje (III. in IV. kategorija), medtem, ko so prehitri vozniki kršili zakonodajo s prekoračitvijo največje dovoljene hitrosti. In oboje se sankcionira. Se pa postavlja vprašanje, zakaj nekdo pri hitrosti 100 km/h v naselju (prometna nesreča se ni zgodila) dobi večjo kazen, kot nekdo, ki naredi prometno nesrečo zaradi neprilagojene hitrosti (prometna nesreča I. ali II. kategorije). Je mogoče kdo pomislil, da je višina kazni pri prekoračitvi največje dovoljene hitrosti preventivne narave in s tem že vnaprej prisili voznike k upoštevanju omejitve ? 

Predvsem je pa potrebno uporabiti ZKP in vedeti, da se z vsako napačno reakcijo pri preveliki hitrosti povečuje možnost za nastanek poškodb. Ampak še vedno je preveč mislečih, da se njim ne more nič zgoditi. Hitrost je problem, ker jo ne obvladujemo. Saj vem, da ne boste tega priznali, ker ste najboljši. Dokler ne bo potrebno varno ustaviti ali pa vsaj obvoziti oviro, ne boste vedeli, da ste vozili prehitro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ni omenil tehnične težave - večina novejših vozil, ki imajo spredaj tako imenovane dnevne luči, je zadaj temna. Pri dnevnih lučeh namreč pozicijske luči zadaj NE GORIJO! Takšno vozilo je v megli od zadaj praktično nevidno. Tudi če se skozi meglo vidijo samo pet metrov je to pet metrov več varnosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč takšnega ni bilo imeli so samo.......

Hec .....zares pa R.I.P. žrtvam .

12274617_10206827630143628_6981277147454289425_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Tista knjiga je veljavna in nam nalaga ter prepoveduje vse mogoče zaradi varnosti. Kaj in kako pa jaz gledam, bi pa že lahko ugotovil iz mojih zapisov. 

 

Mlad sem :ras:

samo nam civilom ali vsem uniformirancem različnih služb? 

da povzamem dogajanje v sloveniji nekaj let nazaj , ko se je spošno mnenje državljanov nagnilo v prid težav zaposlenih v policiji.. in kaj do dobili za protiukrep ?

naši politiki v povezavi z raznimi službami in vrinjenimi plačanimi huligani so jim spodkopali mirno in nenasilno nestrinjanje s politiko naše države.

na osnovi dejanj teh elementov , ki so s svojimi dejanji in rezultati povzročili intervencijo varnostnih sil policije je kulturen narod dobil sred zime vodne topove, solzilec in pendreke .. 

dandanes se ta stavka policistov spet nagiba k temu , da bi dobili podporo naroda na svojo stran - ej zakaj morajo imeti v policiji dva sindikata a niso dovolj enotni za enega ?? - potem ko bi jim dvignili plače pa bi bilo spet vse po starem ... 

no ja saj tega smo navajeni , da je vse po strame.. samo kaj ko je vsakič potem še slabše..

ne potrebujem raznih komentarjev v smislu ni za v to temo ..ker je ..

zakaj ? ker je to vse skupaj povezano ..od politike , zakonov ki so sprejeti in jih ni nobenemu politiku za spreminjat , do vodstva policije ki mu je glavna prioriteta denar in po upokojitvi delovanje v politični stranki ne pa varnost svojega lastnega naroda in mir ter blagostajne v naši mali švici .

mi mali pa švicamo za plačilo kazni , ki smo si jih seveda zaslužili ..

in švicamo - kar verjetni malokdo opazi - posredno tudi za plačilo kazni- redkokdaj pri eliti -  in razne kuverte ki redno romajo v prave roke zato , da se že vnaprej zaščitijo pred sankcijami ... 

mal tko v premislek o stavki in višini kazni ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon zakon zakon, tut ce je butast je se zmer zakon. Zakaj bi nekdo moral placevati kazni, ce se lahko 30 let recimo vozi po avtocesti orng cez 130, pa nikoli problemov......cez vse megle, pa zastoje, pa divjad, pa karkoli.... Zakaj? Ker je tak zakon. Na Drugi strani pa sanjaci, ki so skos v okviru 130 recimo, pa v meglo 100, ceprov je 40 prevec....? Pa prakticno brez kazni. Ker je tak zakon....vrhunsko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Borutt said:

Potem imamo pa še včerajšnje prekrškarje, kjer sta bila glavna prekrška premajhna varnostna razdalja in neprilagojena hitrost. Kaj ima tukaj veze neprilagojena hitrost in premajhna varnostna razdalja s prekoračitvijo največje dovoljene hitrosti ? Marsikdo bi rekel, da nič, ker so vozili do 130 km/h.

Glej jaz nisem pojedla vse pameti tega sveta, a če zakon narekuje, da se v megli vozi 50km/h, je za mene vse, kar je +50km/h, prekoračitev največje dovoljene hitrosti in ni govora le o neprilagojeni hitrosti.
Če se spotikaš ob vsaki besedi, katero napiše kdo drugi, bodi vsaj toliko dosleden, da sam pravilno uporabljaš izraze ter interpretiraš predpise, katere tako zvesto kopiraš ter zagovarjaš.
Pa mimogrede... od nekoga tako podučenega na področju prometa kot si ti bi pričakovala, da pozna spodaj kopirani člen ter da ve, da je bila omejitev hitrosti ob včerajšnjih pogojih 50km/h in ne 130km/h + prilagoditev hitrosti zaradi vremenskih razmer...

47. člen

(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil)
4. 50 km/h:
– za vsa vozila, kadar je vidljivost manjša od 50 m.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo malo v vednost, koliko ljudem na položaju pomeni sočlovek. Policist začne misli da v 21 razredu. Naj povem, da nekje do 16 razreda te ščiti zakon o minimalni plači in do tja dobijo vsi enako - jaka motivacija.

Zdaj pa primerjajte plačilni razred 30 in 60 pa bo vsakomur jasno, da  se plače dvigajo nesorazmerno in za koga je najbolj poskrbljeno, za elito. Večina operativne javne oprave je do 25 razreda. Da ne bo nesporazume to so bruto vsote.

Ko bo potrebno po podobni lestvici plačevati kazni - pa to ni več v skladu z zakonom..., takšen zakon je težko sprejet, saj vemo kdo kaj spreminja.

 

plačna lestvica 2015.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Samo malo v vednost, koliko ljudem na položaju pomeni sočlovek. Policist začne misli da v 21 razredu. Naj povem, da nekje do 16 razreda te ščiti zakon o minimalni plači in do tja dobijo vsi enako - jaka motivacija.

Zdaj pa primerjajte plačilni razred 30 in 60 pa bo vsakomur jasno, da  se plače dvigajo nesorazmerno in za koga je najbolj poskrbljeno, za elito. Večina operativne javne oprave je do 25 razreda. Da ne bo nesporazume to so bruto vsote.

Ko bo potrebno po podobni lestvici plačevati kazni - pa to ni več v skladu z zakonom..., takšen zakon je težko sprejet, saj vemo kdo kaj spreminja.

 

plačna lestvica 2015.pdf

če jaz prav vidim se procentualno dvigujejo do 40 razreda enako , potem pa ta procent malo pade - celo ... 

a obenem ljudje z višjim bruto dohodkom padejo v višji dohodninski razred  - khmm bodmo pošteni pa dejansko se vidi , da z višjim plačnim razredom dobiš procentualno manj ven na koncu..

to da so pa osnovni  življenski stroški za vse enaki v denarju in ne v procentih je pa druga in kruta realnost .. bolj pravilne kazni bi bile , da bi bila osnova za določitev kazni osebni dohodek od katerega se odšteje določen normiran znesek osnovnih potreb na mesec - potem pa procent od tega .. 

res je - neke minimalne kazni oz. zneske bi bilo treba določiti ..kot je rekel stuhec - tako bi tiste z nizkimi dohodki ki imajo zaradi nižjih prihodkov manj denarja stimulirali k boljši vožnji ker ko kaznuješ nekoga ki mu ostane 240e na mesec ko plača vse položnice in bencin za avto s katerim se vozi v službo je to tretjina mesečnega ostanka ... in to je recimo kar velik udarec po denarnici za takega človeka ker mu ostane 160e do konec meseca..

za nekoga , ki pa mu ostane 1500e ko plača položnice in je kazen 500e - oz.1/3 ostanka - pa mu ni hudega do konca meseca s preostalimi 1000e .. 

za tiste pa ki niso zaposleni - oddelati kazen z delom samim .. 

kar se pa samih policistov tiče v okviru ozaveščanja civilnih voznikov pa tole : služba policista bi morala biti spoštovana ..bila a ni več .. a vseeno tudi v drugih državah to niso najbolje plačane službe .. ker so državne službe ..ne pa kot pri nas , ko se veliko - ne spet vsi - civilov po končani srednji šoli potem ko drugje ne dobijo službe pač odloči za službo policista ... tečaj namesto šole , pri nekaterih odpor do policistov še iz civilnega obdobja kar potem samo še stopnje odpor do sodelavcev ko se po opravljenem tečaju - ki ga seveda ne plačajo iz svojega žepa ali pa s kreditom - zaposlijo v policiji , nabildan šerifski ego iz ameriških filmov podprt s pooblastili , elektrošokerjem , solzilcem , pištolo in lisicami ...

kot drugje tudi za policiste velja - en dober odtehta deset slabih - a nažalost ta ki je res s srcem pri svojem delu in to delo opravlja poklicno in človeško večinoma doživi polena pod noge in šikaniranje tako od predpostavljenih kot od sodelavcev ..

in tak policist se seveda potem sprašuje kje je spoštovanje do njegovega dela ... in sčasoma mu začne dol viset za vse , kar bi moral on kot spoštovana uradna oseba predstavljati - a tudi delati.. delati vzgled navadnim državljanom ...

ko mi nekdo reče , da dobi samo 850e plače , povprečni stroški za položnice in preživetvene potrebe so pa pri njemu 700e obenem pa vozi avto z mesečnim obrokom 250e sem pa :eek::eek::eek::eek::eek::eek: .. kej dobi ostalih 100e ??? krade ? ja mal je premočna se strinjam .. fuša? od kje mu čas če je pa skoz v službi - tako kot moram biti jaz plus skoz ma nočne ko ga šef šikanira pa dežurstva  ... oči pa mami??? ja ok ..tko kot cigani s porscheji pisanimi na staro mamo k je vse otroke prodala sam njegovga fotra je pustila za seme ...

in potem tak človek dela pač kot ga prisilijo v sistemu .. in si pač privošči biti nevzgled ostalim državljanom ker mu je to tako omogočeno .. ne daje smerokazov s službenim vozilom , vozi prek omejitev ko je na navadnem transferju ,ne drži varnostne razdalje , ob zastoju ne pusti prostora za intervencijsko reševalno vozilo ... načeloma se mi smili ... ampak načela so šla adijo ..in nisem jih jaz poslal tja stran...

poiskati odgovor torej ni na naši strani in izvedba rešitve problema ni v naši civilni moči ravno tako kot ne pravilna višina kazni .. dejstvo je , da mora vsak kmet , ki je predsednik združenja kmetov najprej svojo štalo skidat šele potem lahko sosednjemu pametuje kakšno štalo ima ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

Borutt@ kakšna je kaj statistika zaseženih motociklov lanskega leta? ...

Se mi zdi, da so podatki za vsa motorna vozila skupaj. Pa še za celo leto ni. 

http://www.policija.si/images/stories/Statistika/LetnaPorocila/PDF/PorociloZaPrvoPolletje2015.pdf

pred 6 urami, thumper pravi:

samo nam civilom ali vsem uniformirancem različnih služb? 

da povzamem dogajanje v sloveniji nekaj let nazaj , ko se je spošno mnenje državljanov nagnilo v prid težav zaposlenih v policiji.. in kaj do dobili za protiukrep ?

naši politiki v povezavi z raznimi službami in vrinjenimi plačanimi huligani so jim spodkopali mirno in nenasilno nestrinjanje s politiko naše države.

na osnovi dejanj teh elementov , ki so s svojimi dejanji in rezultati povzročili intervencijo varnostnih sil policije je kulturen narod dobil sred zime vodne topove, solzilec in pendreke .. 

dandanes se ta stavka policistov spet nagiba k temu , da bi dobili podporo naroda na svojo stran - ej zakaj morajo imeti v policiji dva sindikata a niso dovolj enotni za enega ?? - potem ko bi jim dvignili plače pa bi bilo spet vse po starem ... 

no ja saj tega smo navajeni , da je vse po strame.. samo kaj ko je vsakič potem še slabše..

ne potrebujem raznih komentarjev v smislu ni za v to temo ..ker je ..

zakaj ? ker je to vse skupaj povezano ..od politike , zakonov ki so sprejeti in jih ni nobenemu politiku za spreminjat , do vodstva policije ki mu je glavna prioriteta denar in po upokojitvi delovanje v politični stranki ne pa varnost svojega lastnega naroda in mir ter blagostajne v naši mali švici .

mi mali pa švicamo za plačilo kazni , ki smo si jih seveda zaslužili ..

in švicamo - kar verjetni malokdo opazi - posredno tudi za plačilo kazni- redkokdaj pri eliti -  in razne kuverte ki redno romajo v prave roke zato , da se že vnaprej zaščitijo pred sankcijami ... 

mal tko v premislek o stavki in višini kazni ..

Moram odgovoriti na prvi stavek ? Kar sam najdi odgovor v tej isti knjigi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!