Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Ja pišuka de res ko pa je zoki celo žlahto zaposlu!! Ni čudno da za nas ni več posla na javnih delih. Po moje bi blo treba narest fabrko za selekcijo odpadkov in tam bi zmeraj bil prostor za kaznjence :OK:

to si ti reku :P počas vozte pa nau taka vrsta.... ;)

Popravljeno . Popravil pajkica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Po moje bi blo treba narest fabrko za selekcijo odpadkov in tam bi zmeraj bil prostor za kaznjence :OK:

Dobra ideja - ko zažgemo parlament, bo to prvi projekt. Zdaj ni več Goljaca, bo pa lager okoli fabrike - za razne paciente iz tajkunsko-političnih vrst.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 let pozneje...

Dobr da štrajkajo, je veliko večja prometna varnost... Vsaj jaz sem dobil tak občutek. Marsikje je tudi pretočnost prometa mnogo večja...

Glede brezhibnosti opreme ne bi zgubljal besed, boljša plača tako nobenemu ne škoduje, ampak rezultat stavke pa so tudi zanimivi..:blush:

strajk.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi bilo po vaše najbolj pravilno in najbolj pošteno ? Višje kazni, nižje kazni, striktno kaznovanje, zasegi, odvzemi, prepovedi, zdravljenja, opozarjanje, ... ? Kaj bi po vaše najbolj odvrnilo udeleženca v cestnem prometu od nepravilnega ravnanja ? Se boste vprašali pri sebi, kateri ukrep bi vas najbolj bolel in ga potem predlagali ?

Kaj je tisto, kar odvrne človeka od kršenja zakonodaje ? Sploh morajo biti kazni za neko človekovo ravnanje ? Mogoče karkoli pridobimo, ko nekomu naložimo kazen ? Zakaj je sploh potrebna zakonodaja z vsemi obveznostmi in prepovedmi ? Naj ukinemo zakonodajo ? Bi bil svet lepši in varnejši brez zakonodaje ? 

Preveč vprašanj ? Še premalo, ker še vedno nismo dobili odgovor na vprašanje, kako narediti naše ceste varne. In samo to je pomembno in ne denar nabran na takšen ali pa drugačen način v imenu varnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon je samo črka na papirju in že itak imamo pravi kaos.

Nič ne rešuje represija, ne previsoke in ne premile kazni. Vzrok kršenja bilokaterih predpisov je kaos v državi. V urejeni državi, kjer vladajo tudi vrednote se zakoni manj kršijo. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi brez zapisanih pravil, so od nekdaj v družbi veljala pravila. Zapisali so jih zgolj zato, da so postala enotna.

V taki družbi, kjer ni spoštovanja vrednot, je žal potrebna represija, trda palica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Tudi brez zapisanih pravil, so od nekdaj v družbi veljala pravila. Zapisali so jih zgolj zato, da so postala enotna.

V taki družbi, kjer ni spoštovanja vrednot, je žal potrebna represija, trda palica.

Po večini ne spoštujejo vrednot prav tisti ki bi morali biti zgled družbi ,jih kršijo in  v 90% niso kaznovani .....družba pa to gleda in ponavlja ,samo družba dobi po grbi (represija) eliti ki jih krši pa se ne zgodi nič ,oziroma ponavadi jih premestijo še na boljše delovno mesto .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

To nekako opisuješ bmwjaše bi rekel

Tud kakšen bmflar se najde ,seveda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljsa varnost bi bila po moje, ce nebi lih vsakmu dal izpita, ki denar prinese.... Ker kaksnim likom se izda izkaznica, pa to je komedija. Tko da glavni krivec za stanje je komisija na izpitni voznji..... Pa dokler se bo opeval, da je hitrost glavni vzrok za ne vem kaj, tud ne bo bolje....Ker sem mnenja, da bo nek sanjac prej zgazil nekoga (drugega sanjaca ocitno), kot nekdo, ki 90 pelje po Celovski recimo.  Za extremiste pa ne rabis radarja, da ocenis, da je pa res noro pripeljal.....Radar je sam za razpredelnico kazni dobr....da slucajno nebi komu premal nakasiral.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu za povečanje varnosti ne rabimo nič izzumljat, dovolj je da se ozremo kakšne ceste majo naši sosedje, pogledamo višine kazni ki jih plačujejo, ter preverimo kako so njihove plače, hitro ugotovimo da živimo v bananastanu, kjer povzročitelj prometne nesreče kjer nastanejo težje fizične poškodbe, lahko dobi nižjo kazen kot nekdo, ki je šel 75 na 50 omejitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denarna kazen v večini primerov ne ustavi dirkačev ! Če ne bi bila država tako pogoltna bi se lahko lotila dirkačev na prav poseben način in vsi bi bili zadovoljni ...Primer: prekoračiš omejitev v naselju ,povzročiš nesrečo iz objestnosti itd.....kazen ,vsak dan po službi  v Sočo za 8ur ,pomagat žrtvam nesreč ,čas trajanja 1 mesec ....ko vidiš reveže se zamisliš ,občutil na lastni koži ,sej ga še stisnem ,toda v naseljih nikoli več !

Če človeku vzameš prosti čas in ga postaviš v stresno situacijo in vrjemite ob pogledu na žrtve nesreč je stresno bi veliko bolj učinkovalo kot Jankovičevemu Jurčku plačat kazen ......sam mi znamo postavljat vsakodnevno samo radarje in namesto delovnih mest  pa ustvarjat nove davke .........konec se bliža.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej, prejsn tedn sem kisto prepozno opazil, na obvoznici!!! K je res tolk pescev, pa krizisc, pa nekih nevarnosti, da je treba tja postavt! Ludilo! Tolk sm prletu, da so skor 3je umrl....ce mi v mestu ne morjo kesa pobrat, mi ga pa na avtocesti probajo....k res, vsakic k grem na avtocesto, 1 umre, majke mi! :fyou: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me prav zanima koliko jih je plačalo kazen za oviranje prometa k so vozil po prehitevalnem pasu na avtocesti pod 100 na uro..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

me prav zanima koliko jih je plačalo kazen za oviranje prometa k so vozil po prehitevalnem pasu na avtocesti pod 100 na uro..

Jaz sem dobil plačilni nalog v nedeljo zjutraj ,prazna cesta nikjer nobenega na lj obvoznici ker sem vozil po prehitevalnem v mejah omejitev (km),ko pa grem proti Kopru so vsi kot boln srat na prehitevalnem ,noben se ne umakne tudi ko se lahko .....tako da .....eno policaji so za (ni za javnost):dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se niso taka katastrofa, k sotor postavjo na prehitevalcu, je se zmer prostor po voznem pasu :).... Kaj k ameba zabije krizisce sred konice v Lj, da nas 30 caka za zavijanje levo, tist hrcek pa zapira pot, ker se je nasral v krizisce. In meni nic tebi nic njemu bingjla za cel svet, ker gleda sam na svojo rit. Da pa pol Lj stoji zarad njega.....to nima veze. Takih je cel kup, tam bi zacel z jurjem za dober dan, pol pa naprej....na konc bi mu stisnil tista jajca od avta in ga pes poslal domov......:bum:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo šli prvič v Italijo se je kolegica temeljiti pripravila s priporočili za Italijo. Eno izmed njih je bilo. Prometni znaki so zgolj priporočilo, bolj važno je, da promet teče tekoče.:D 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Ko smo šli prvič v Italijo se je kolegica temeljiti pripravila s priporočili za Italijo. Eno izmed njih je bilo. Prometni znaki so zgolj priporočilo, bolj važno je, da promet teče tekoče.:D 

Scarabeo

In to drzi. Ce nisi globoko nekje v mestnem jedru. Tam je se zmer desno pravilo. Zdi se mi da taljani razumejo promet kot nebodi ga treba. Ampak usi mormo nekam pridet, pa pejmo. Ljubljana....JEZ GREM PAZTE,  FAKOF!! UMAKNTE SE JEZT MAM PREDNOST.,,,,kreten kaj gledas cakej na strsnski...a ne vidis de grem jez....po prednostni..,,

 

ne vem. Raj se zakadim v Udine kot v ljubljano, in raj grem do bologne kot po stajerski do cjela. Po moje je na cesti isti problem kot v politiki. V poprecju smo slovenci full of shit. Problem=Narod. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma Italia je super,akcija skoz :) Povprecn Janez Si ne upa v Trst it.... pa povedat o voznji najvec.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Ko smo šli prvič v Italijo se je kolegica temeljiti pripravila s priporočili za Italijo. Eno izmed njih je bilo. Prometni znaki so zgolj priporočilo, bolj važno je, da promet teče tekoče.:D 

Scarabeo

Sam to je res, pa vsi štirje utripajoči smerniki pomenijo da si na nujni vožnji, celo po AC lahko z njimi po odstavnem pasu rikvercaš :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

me prav zanima koliko jih je plačalo kazen za oviranje prometa k so vozil po prehitevalnem pasu na avtocesti pod 100 na uro..

Po možnosti sredi dneva s prižganimi meglenkami spredaj in zadaj, ko je vozni pas prost. Verjetno je to znak, da prehiteva meglo v njegovi glavi.

 

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Jaz sem dobil plačilni nalog v nedeljo zjutraj ,prazna cesta nikjer nobenega na lj obvoznici ker sem vozil po prehitevalnem v mejah omejitev (km),ko pa grem proti Kopru so vsi kot boln srat na prehitevalnem ,noben se ne umakne tudi ko se lahko .....tako da .....eno policaji so za (ni za javnost):dry:

Prav ti je levaš. Drži se počasnega pasu kjer ti je mesto.

 

pred 11 urami, Scarabeo 500 pravi:

Ko smo šli prvič v Italijo se je kolegica temeljiti pripravila s priporočili za Italijo. Eno izmed njih je bilo. Prometni znaki so zgolj priporočilo, bolj važno je, da promet teče tekoče.:D 

Scarabeo

Še posebej teče promet tekoče na Primorskem ali Krasu, ko imaš pred sabo italijansko registersko tablico in vozi 50 na uro po regionalki izven naselja. Zato pa ponavadi v naselju navije na 70 na uro. Večjih šelebajzerjev kot so špagetarji ni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zakon je samo črka na papirju in že itak imamo pravi kaos.

Nič ne rešuje represija, ne previsoke in ne premile kazni. Vzrok kršenja bilokaterih predpisov je kaos v državi. V urejeni državi, kjer vladajo tudi vrednote se zakoni manj kršijo. 

Scarabeo

Mora potemtakem država zaradi kaosa v svoji sredini prevzeti odgovornost nase namesto pijanega voznika, kateri je zapeljal na pločnik poln ljudi ? Je tudi pri sekanju nepreglednega ovinka država dolžna nositi svoj del krivde ? Se moramo vsi tako destruktivno obnašati, ker nam vsakodnevne novice parajo živce s skorumpirano in nesposobno javno upravo ? 

pred 15 urami, Kmet2 pravi:

Po večini ne spoštujejo vrednot prav tisti ki bi morali biti zgled družbi ,jih kršijo in  v 90% niso kaznovani .....družba pa to gleda in ponavlja ,samo družba dobi po grbi (represija) eliti ki jih krši pa se ne zgodi nič ,oziroma ponavadi jih premestijo še na boljše delovno mesto .....

Zakaj moraš ponavljati prekrške, kot pred teboj vozeči ? Te sili delati prekrške ? Mogoče velja tisto, da zgledi vlečejo ? 

pred 14 urami, DinDiin pravi:

Boljsa varnost bi bila po moje, ce nebi lih vsakmu dal izpita, ki denar prinese.... Ker kaksnim likom se izda izkaznica, pa to je komedija. Tko da glavni krivec za stanje je komisija na izpitni voznji..... Pa dokler se bo opeval, da je hitrost glavni vzrok za ne vem kaj, tud ne bo bolje....Ker sem mnenja, da bo nek sanjac prej zgazil nekoga (drugega sanjaca ocitno), kot nekdo, ki 90 pelje po Celovski recimo.  Za extremiste pa ne rabis radarja, da ocenis, da je pa res noro pripeljal.....Radar je sam za razpredelnico kazni dobr....da slucajno nebi komu premal nakasiral.

Ti kriviš komisijo na izpitni vožnji. Bravo. Sem že večkrat napisal, da je namen šole vožnje dobiček in ne učenje. Karkoli se kandidat nauči, so tiste stvari, na katere gleda stric ali teta na izpitni vožnji. In, če je ta stric zadovoljen, bo dal pozitivno oceno. To je moje videnje zadeve z različnih sedežev. Obstajajo tudi zelo dobre šole vožnje, katere se resnično trudijo vzgajati varne in dobre voznike. In samo to bi moral biti namen šole vožnje; poučevanje in vzgajanje. 

Ampak jaz še vedno trdim, da je za nepravilno in preveč drago poučevanje vožnje kriva država s svojimi programi ter vsemi kuvertami, zaradi česar se stvari počnejo na takšen način, kot se pač počnejo. 

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

V bistvu za povečanje varnosti ne rabimo nič izzumljat, dovolj je da se ozremo kakšne ceste majo naši sosedje, pogledamo višine kazni ki jih plačujejo, ter preverimo kako so njihove plače, hitro ugotovimo da živimo v bananastanu, kjer povzročitelj prometne nesreče kjer nastanejo težje fizične poškodbe, lahko dobi nižjo kazen kot nekdo, ki je šel 75 na 50 omejitve.

Kaj je varnost ? Kako se jo izmeri ? Je statistika dovolj merodajno merilo ?

Recimo, da je število kršitev zakonodaje pokazatelj varnost. Pri nas se vsakodnevno krši vsa mogoča zakonodaja. Nič novega in še manj šokantnega. Torej je naše gore voznik vsak dan kršitelj na takšen ali pa na drugačen način. In se ta "super duper" voznik odpravi v tujino oziroma v opevano in "ah in oh ter sploh" neko malo bolj severno državo. Pa ta naš voznik kar naenkrat opazi vse prometne znake, pozna splošne omejitve hitrosti, celo ve, katero opremo mora imeti pri sebi, ... Ampak tam so kazni nižje, tam so policisti bolj prijazni, tam ni radarjev na vsakem vogalu, ... tam ni takšne represije. Zakaj je ta naš voznik kar naenkrat spremenil obnašanje in spoštuje vse predpise ? Tam bi moral hitreje voziti, ker so kazni nižje, tam bi moral vsak ovinek speljati po kolenu, ker so ceste boljše , tam bi se moral veseliti policijske kontrole, ker so policisti tako prijazni in radi klepetajo. Ni neke logične razlage, kajne. 

Hude telesne poškodbe v prometni nesreči so kaznivo dejanje (če jih nekdo povzroči drugemu), prekoračitev največje dovoljene hitrosti pa je prekršek. Višine kazni so pa tudi napisane za vsako dejanje posebej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!