Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Thumper, ti iščeš dlako v jajcu.

so že pobrali ničkoliko predelanih mopedov in zakasirali po koliko že ??? nekih 500€ .. to da je omejitev zdaj 45km/h za mopede a da zmore moped 49 ne bo brigalo nobenega , če se policija zapiči striktno v zakon .. bi moral prav predelati na 45 ali pa homologirati kot starodobnika - tedaj bi mi baje dovoljevalo hitrost do 49 km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so že pobrali ničkoliko predelanih mopedov in zakasirali po koliko že ??? nekih 500€ .. to da je omejitev zdaj 45km/h za mopede a da zmore moped 49 ne bo brigalo nobenega , če se policija zapiči striktno v zakon .. bi moral prav predelati na 45 ali pa homologirati kot starodobnika - tedaj bi mi baje dovoljevalo hitrost do 49 km/h...

Jah, saj, ne vidim, v čem je problem glede homologacije kot starodobnik ... če je starodobnik in če smrdi kot starodobnik, potem JE starodobnik, kenede ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, saj, ne vidim, v čem je problem glede homologacije kot starodobnik ... če je starodobnik in če smrdi kot starodobnik, potem JE starodobnik, kenede ...

Mogoce v tem,da je registracija starodobnika visja kot mopeda?Sicer pa itak vse ves....tak,da verjetno imas ti prevec denarja...oziroma mislis,da nam je vsem vseeno za denar kot tebi....nismo vsi omejeni v glavi kot ti!Pac pa nas je vecina financni omejenih.Sem pa se vedno raje omejen financno kot tako kot ti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prihodkih in življenjskem standardu je povprečen slovenec zagotovo med top 20% prebivalstva na svetu ...

Lahko bi debatirala o povprečnem Slovencu in o trendu, ki prihaja.

pa se mi ne da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj,ko je Kresalka odstopila in nebo več hodila z avijonom v Milano po nakupih bi lahko kazni izenačili z Nemškimi pa čeprav je njihov povprečni dohodek(delavca) sigurno 100% večji kot pri nas ! Sicer pa čez eno leto bodo volitve volil bom tisto stranko,ki bo obljubila zmanjšanje glob na neko normalo.:hmm:

Popravljeno . Popravil Coban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj,ko je Kresalka odstopila in nebo več hodila z avijonom v Milano po nakupih bi lahko kazni izenačili z Nemškimi pa čeprav je njihov povprečni dohodek(delavca) sigurno 100% večji kot pri nas ! Sicer pa čez eno leto bodo volitve volil bom tisto stranko,ki bo obljubila zmanjšanje glob na neko normalo.:hmm:

Ravno tukaj vidim hud problem pri naslednjih volitvah in sicer koga voliti?

Kajti edino pri povišanju kazni za CCP so si bili enotni...se pravi je vsem politikom jasno, da lahko naberejo denar(ki ga bdw vsi trošijo prekomerno) edino skozi prekrške...drugega itak niso v stanju zajeziti, preprečiti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce v tem,da je registracija starodobnika visja kot mopeda?Sicer pa itak vse ves....tak,da verjetno imas ti prevec denarja...oziroma mislis,da nam je vsem vseeno za denar kot tebi....nismo vsi omejeni v glavi kot ti!Pac pa nas je vecina financni omejenih.Sem pa se vedno raje omejen financno kot tako kot ti...

Šešir, stvar je simpl - vsak si naj pač privošči toliko, kot si lahko ...Če si pa ne more ... ne vem, no ... thumper tolk pri plinu na avtu prišpara, da bi lahk verjetno dva oldtajmer mopeda registriral ...

No, glavno, da spet motoristi jokcajo ... in to še taki, kot si ti, ki imajo motor na mamico pisan ... daj no, zresni se malo.

Omejenost pa - sky is the limit!

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi debatirala o povprečnem Slovencu in o trendu, ki prihaja.

pa se mi ne da ...

Meni se pa dá!

Kakšen trend prihaja? Misliš trend SDS-ovske vlade, ki bo zagotovo bolj libertarna? Morda se pa stvari obrnejo na bolje! Ali misliš, da ne? In je to, ko govorijo, kako v qrcu je zdajšnja vlada, samo predvolilno flancanje? Ali pa misliš trend gospodarske krize? Morda trend zajebanih časov, ko si ljudje več ne bodo mogli kupovati BMW-jev na lizinge? Nategovati delavcev za prispevke in izvajati podobnih pravzaprav mafijskih podvigov?

Ali pa bomo/bodo ljudje končno poštekali, da je moč v naših rokah, da je treba enkrat polit-gospodarskim klikam izmakniti stole izpod riti in jih nagnat delat?

Ali pa bomo/bodo ljudje samo jokcali, kako je vse v qrcu in kakšna strašna krivica se dogaja?

A se ti zdi, realno gledano - če pride do nemirov - da bodo policisti potegnili z ljudstvom ali z "ablastniki"?

Fora je samo v tem, da (pre)mnogi tako prekleto radi jamrajo, da je to že patološko ... naredi pa (skoraj) nihče nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj,ko je Kresalka odstopila in nebo več hodila z avijonom v Milano po nakupih bi lahko kazni izenačili z Nemškimi pa čeprav je njihov povprečni dohodek(delavca) sigurno 100% večji kot pri nas ! Sicer pa čez eno leto bodo volitve volil bom tisto stranko,ki bo obljubila zmanjšanje glob na neko normalo.

Emmm, a se ti zdi, da je na državne stroške hodla šopingirat v Milano? Dvomim ... Zdaj bo šele hodla, ko bo mela cajt! Fauš ji nisem, Mirotu tudi ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tukaj vidim hud problem pri naslednjih volitvah in sicer koga voliti?

Kajti edino pri povišanju kazni za CCP so si bili enotni...se pravi je vsem politikom jasno, da lahko naberejo denar(ki ga bdw vsi trošijo prekomerno) edino skozi prekrške...drugega itak niso v stanju zajeziti, preprečiti....

A pa ti veš, kako zelo malo denarja (glede na celotni državni proračun) se nabere skozi prekršne, vsaj skozi prometne?!

je pa dejstvo - jamrajo Slovenci radi, državo pa tudi vsi radi okoli prinašajo pri vsaki možni zadevi, če se le dá ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. da malo prekinem "nabijače" in poskušam odgovorit na osnovno temo, ki se glasi "VŠJE KAZNI, ...trala-la-la..."

Sploh ne vem, zakaj vam te povišane kazni tako lezejo pod kožo in vas tako zelo nervirajo ?

Pa dajmo mi, motoristi, zajebat policaje in se vozit tako, kot pravijo predpisi ! Profitirali bomo mi, država bo pa eno malenkost manj zaslužila.

in ti to praviš ko imaš 3 motore,

bolj resno bi izpadel ko bi rekel da bi bodo prašiči začel letat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

in ti to praviš ko imaš 3 motore,

bolj resno bi izpadel ko bi rekel da bi bodo prašiči začel letat

Če slučajno vodiš evidenco, si jo malo posodobi: imam 4 motorje in en skuter.

Izpit A pa v družini imajo še žena in starejša dva otroka.

V zadnjih 5 letih pa niso ne policaji in ne mestni redarji od nas zaslužili niti ficka.

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno vodiš evidenco, si jo malo posodobi: imam 4 motorje in en skuter.

Izpit A pa v družini imajo še žena in starejša dva otroka.

V zadnjih 5 letih pa niso ne policaji in ne mestni redarji od nas zaslužili niti ficka.

v bistvu če pri men vzameš malo manj, tut pri men niso nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thumper tolk pri plinu na avtu prišpara, da bi lahk verjetno dva oldtajmer mopeda registriral ...

apn 38 let...suzi 30 let ...pa kok je potem meja za oldije ? 170 let?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa dá!

...

Fora je samo v tem, da (pre)mnogi tako prekleto radi jamrajo, da je to že patološko ... naredi pa (skoraj) nihče nič.

No, pa si samo potrdil tisto kar si mi oporekal. Hlapčki pač, pa če ti kot posameznik še tako v luft skačeš, da nisi. :evilgrin:

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti veš, kako zelo malo denarja (glede na celotni državni proračun) se nabere skozi prekršne, vsaj skozi prometne?!

je pa dejstvo - jamrajo Slovenci radi, državo pa tudi vsi radi okoli prinašajo pri vsaki možni zadevi, če se le dá ...

Ne vem točno, pa dvomim, da tudi ti veš, ti pa lahko povem, da se oblast obnaša prekleto neracionalno in da vsak qurac ki pride do neke pozicije, po možnosti v državni ali pa v službi kjer lastnik ni točno znan (d.d. in podobno) pokrade in si prilasti kolikor le upa.....in to pa zato, ker je država sposobna kaznovati samo prekrškarje, kaj več pa ne...jokam? mogoče...predvsem pa kritiziram. In tega ne bom nehal, da ne bodo mislili, da mi je vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

, državo pa tudi vsi radi okoli prinašajo pri vsaki možni zadevi, če se le dá ...

Govori zase!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa smo pri tem, da se ponovno "podjebavamo" med seboj. Imamo vsaj dva "lobista", katerim je aktualno stanje odlično.

Vam pa povem eno stvar; z avtom letno napravim ca. 50.000 km. V zadnjih desetih letih naredil 0(nič) prekrškov in plačal 0(nič) €. Na motorju letno potolčem 12.000 km, pa sem samo v zadnjih dveh letih plačal 950,- € in dobil 8 pik. Še enkrat bom ponovil, da so hitrosti bile minorne !!Mimogrede; v soboto sva z kolegom vozila iz Grossglocknerja proti domu. Omejitev 60 km/h, jaz 61 km/h, kolega za menoj (ne vem kaj ga je pičilo) 84 km/h, ko ga je nameril. Naselje, razlika 24 km/h, kazen 25 (petindvajset !!) €.

Gnojnico, ki jo nekateri zlivajo, bi bilo bolje poslati na pravi naslov.

Sicer pa, ali ni Pezdir že enkrat premagal državo ? Ali imamo kakšnega Pezdiraja na MS-ju ?

Pa si že našel odgovor - zakaj si na "mopedu" - problem?

Nisi?

Ti pomagam. :naughty:

Nikjer v EU - pa i šire :rolleyes: - ni ločenih predpisov za avtomobile ter za motorje. :naughty:

Za vse udeležence v prometu veljajo natanko enaka pravila in omejitve!

Kaj ti da misliti, oziroma zakaj si jemlješ pravico, DA KOT MOTORIST lahko kršiš pravila - v avtu pa si "PRIDEN"?

Imam podobno zgodovino - kot ti! :worship: Povprečno 50.000 do 60.000 km letno z avtom. Posli pač. SLO, A, D, F, CRO, BIH, H, NL, I in še kje. Kazni 0€.

Pa to še ne pomeni, da sem O:-) , da nikoli ne prekoračim dovoljenega. Samo primer - AC Zagreb/Beograd ..... limit 130km/h. Moja običajna hitrost je 150km/h. Brez težav in brez slabe vesti in brez bojazni pred kaznovanjem. Sem imel "randy" z CRO "provido"! Kulturno. Dan. Dan. Malo je bilo hitro! Ja. 150. Ja. Dobro. Pa v bodoče ne pretiravajte. Ja. Hvala. Ne bom. 0€, 0 Kun! :OK:

BIH. Na omejitvi 50km/h - 60 z lahkoto. Na 70km/h - 80 z lahkoto. Tudi ko me ustavijo ( srbi, hrvati ali bošnjaki ) kakšno rečemo, mal pojokamo....... in gremo naprej. 0€, 0KM. :OK:

Druga stvar je ....... sploh če vem, da so kontrole, da na 50km/h ......... ZAVESTNO ....... padem 90 ali več. E tukaj pa ni več debate ........... in je konec prijateljstva.

Potem pa se vprašaj ........... ZAKAJ PA POTEM BI .........?

A da bom pandurju dokazoval .............. da je mona in opica in ..............?

Kvečjemu sam izpadeš BEDAK. Pa še denarnica joka. :D

In .... ja ......... se strinjam. SE ZGODI .......... napaka .......... SPREGLEDAŠ. 1X, 2X.

Ne pa vsak dan in vse dni in VSAKIČ.

Pa še en odgovor mi daj ............. če lahko?

Naše drage cestninske postaje na AC. Tam je najprej tabla 100km/h, sledi tista z 80km/h, pa še ena z 60km/h. Verjetno imajo nek namen. Verjetno je smisel upočasniti prometni tok pri prečenju tistih nesrečnih hišic. Pa niti ni važno. Dejstvo je, da tam stojijo.

PA?

Pelji kot narekuje tabla! :(

Življensko nevarno početje! :xx:

Prehitevajo te po levi, po desni, se pa najde včasih kak model, ki bi šel kar preko tebe :cry: - če bi šlo :hmm:

No z avtom - to še nekako gre - z mopedom pa je štala.

In zakaj je tako?

Sam nimam odgovora ............ pričakujem tvojega, morda ti veš bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si že našel odgovor - zakaj si na "mopedu" - problem?

Nisi?

Ti pomagam. :naughty:

Nikjer v EU - pa i šire :rolleyes: - ni ločenih predpisov za avtomobile ter za motorje. :naughty:

Za vse udeležence v prometu veljajo natanko enaka pravila in omejitve!

Kaj ti da misliti, oziroma zakaj si jemlješ pravico, DA KOT MOTORIST lahko kršiš pravila - v avtu pa si "PRIDEN"?

Imam podobno zgodovino - kot ti! :worship: Povprečno 50.000 do 60.000 km letno z avtom. Posli pač. SLO, A, D, F, CRO, BIH, H, NL, I in še kje. Kazni 0€.

Pa to še ne pomeni, da sem O:-) , da nikoli ne prekoračim dovoljenega. Samo primer - AC Zagreb/Beograd ..... limit 130km/h. Moja običajna hitrost je 150km/h. Brez težav in brez slabe vesti in brez bojazni pred kaznovanjem. Sem imel "randy" z CRO "provido"! Kulturno. Dan. Dan. Malo je bilo hitro! Ja. 150. Ja. Dobro. Pa v bodoče ne pretiravajte. Ja. Hvala. Ne bom. 0€, 0 Kun! :OK:

BIH. Na omejitvi 50km/h - 60 z lahkoto. Na 70km/h - 80 z lahkoto. Tudi ko me ustavijo ( srbi, hrvati ali bošnjaki ) kakšno rečemo, mal pojokamo....... in gremo naprej. 0€, 0KM. :OK:

Druga stvar je ....... sploh če vem, da so kontrole, da na 50km/h ......... ZAVESTNO ....... padem 90 ali več. E tukaj pa ni več debate ........... in je konec prijateljstva.

Potem pa se vprašaj ........... ZAKAJ PA POTEM BI .........?

A da bom pandurju dokazoval .............. da je mona in opica in ..............?

Kvečjemu sam izpadeš BEDAK. Pa še denarnica joka. :D

In .... ja ......... se strinjam. SE ZGODI .......... napaka .......... SPREGLEDAŠ. 1X, 2X.

Ne pa vsak dan in vse dni in VSAKIČ.

Pa še en odgovor mi daj ............. če lahko?

Naše drage cestninske postaje na AC. Tam je najprej tabla 100km/h, sledi tista z 80km/h, pa še ena z 60km/h. Verjetno imajo nek namen. Verjetno je smisel upočasniti prometni tok pri prečenju tistih nesrečnih hišic. Pa niti ni važno. Dejstvo je, da tam stojijo.

PA?

Pelji kot narekuje tabla! :(

Življensko nevarno početje! :xx:

Prehitevajo te po levi, po desni, se pa najde včasih kak model, ki bi šel kar preko tebe :cry: - če bi šlo :hmm:

No z avtom - to še nekako gre - z mopedom pa je štala.

In zakaj je tako?

Sam nimam odgovora ............ pričakujem tvojega, morda ti veš bolje.

Jaz ti bom odgovoril. Zato ker z avtom cepam 90 % ac in je tam precej manjša možnost, da me zakasirajo. Drugače pa ne delam razlik med eno in drugo vožnjo, je pa res, da sem precej bolj skoncentriran na radarje v službenem vozilu, ko se mi mudi od točke a do točke b, kot na motorju, kjer predvsem uživam. da ne bo pomote..leto 09- 5 pik v avtu, leto 10- 5 pik na motorju....brez veze, a sem kriminalec? Nekateri bi mi že radi to dopovedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti bom odgovoril. Zato ker z avtom cepam 90 % ac in je tam precej manjša možnost, da me zakasirajo. Drugače pa ne delam razlik med eno in drugo vožnjo, je pa res, da sem precej bolj skoncentriran na radarje v službenem vozilu, ko se mi mudi od točke a do točke b, kot na motorju, kjer predvsem uživam. da ne bo pomote..leto 09- 5 pik v avtu, leto 10- 5 pik na motorju....brez veze, a sem kriminalec? Nekateri bi mi že radi to dopovedali.

Zakaj kriminalec ...........?

Nima veze.

Pike maš ti .............. in posledično probleme z dodatnimi usposabljanji.

Tudi sam na mopedu predvsem uživam. To je tudi primarni razlog, da ga imam - nenazadnje.

Je pa vprašanje, ali je res užitek ............ ali bistvo ........... da skozi naselje (60km/h ) res MORAM šponat 100km/h, sploh če še vem, da me lahko CEPIJO? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj kriminalec ...........?

Nima veze.

Pike maš ti .............. in posledično probleme z dodatnimi usposabljanji.

Tudi sam na mopedu predvsem uživam. To je tudi primarni razlog, da ga imam - nenazadnje.

Je pa vprašanje, ali je res užitek ............ ali bistvo ........... da skozi naselje (60km/h ) res MORAM šponat 100km/h, sploh če še vem, da me lahko CEPIJO? :whistle:

5 pik je 74 km/h..edina greška....eden od plavih me je gledu kot kriminalca, drugi...ja me je opozoril da naj drugič bolj gledam kje stojijo...pa nima veze...mi ni problem plačat...se pa vprašam...a je smiselno za tak prekršek dobiti 5 pik in 500/2 € kazni? Ne ni, je brezvezno, oderuško in kretensko....če bi bile kazni kot v nemčiji ali kje drugje bi naslednjič plačal, tako pa ne bom....bo samo gas in dolge luči! Vzgojno? Varno? Ne ni, je pa resnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa si samo potrdil tisto kar si mi oporekal. Hlapčki pač, pa če ti kot posameznik še tako v luft skačeš, da nisi. :evilgrin:

To nima nič s hlapčevstvom. Ljudje so enostavno preleni, da bi kaj spremenili ... tako pri sebi, kakor v širšem okolju.

Ne vem točno, pa dvomim, da tudi ti veš,

Vem.

Jaz ti bom odgovoril. Zato ker z avtom cepam 90 % ac in je tam precej manjša možnost, da me zakasirajo.

Ne več dolgo ... :)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nima nič s hlapčevstvom. Ljudje so enostavno preleni, da bi kaj spremenili ... tako pri sebi, kakor v širšem okolju.

Jap, vsak dan gledam v informativnem programu te lenobe ko pred fabrkami štrajkajo, namesto da bi delali ali sami peljali fabrko v lepšo bodočnost. To da že mesece ne dobijo plač in imajo doma lačne otroke in brez učnih pripomočkov pred začetkom šolskega leta so si itak sami krivi. Ja, ja, lenoba, lenoba ...

No, saj po drugi strani imaš pa spet prav. Če ne bi bili leni, bi komu, ki jih je pripeljal v tako zavidljiv standard že malo črevca na pod spustili.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti veš, kako zelo malo denarja (glede na celotni državni proračun) se nabere skozi prekršne, vsaj skozi prometne?!

Hm, 77 miljonov evrov letos planirano. To ni malo. To so naprimer kompletni prispevki za socialno varnost od delodajalcev in delavcev skupaj, pa še ostane. Ali pa več kot se nateče od DMVja. Potem predlagam da kazni enormno povišamo, in ne rabimo več plačevati DMVja. Ali pa socialnih prispevkov. A ni dobr'?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!