Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Vsi tisti, ki zagovarjate striktno upoštevanje omejitev hitrosti, napišite koliko km ste po naših lokalnih cestah opravili letos po sprejetju zakona na ta način? Pa recimo, da bomo ostali verjeli.

Jaz sem včeraj ponovno preveril tak način vožnje in moram reči, da stalno pogledovanje, če ne grem slučajno 1km/h prehitro nič kaj blagodejno ne vpliva na varnost.

In Gorškovo klobasanje ob sprejetju zakona se je izkazalo za eno veliko safalado. Plavci kar lepo in striktno globijo in pišejo pike. Seveda po stari navadi na preizkušenih inkasantskih mestih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, 77 miljonov evrov letos planirano. To ni malo. To so naprimer kompletni prispevki za socialno varnost od delodajalcev in delavcev skupaj, pa še ostane. Ali pa več kot se nateče od DMVja. Potem predlagam da kazni enormno povišamo, in ne rabimo več plačevati DMVja. Ali pa socialnih prispevkov. A ni dobr'?

Narobe razumeš namen sprejemanja takih zakonov.

Je pa lepo da imaš pozitivne ideje in bi vsem zagotovil socialne prispevke. Priden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, 77 miljonov evrov letos planirano. To ni malo. To so naprimer kompletni prispevki za socialno varnost od delodajalcev in delavcev skupaj, pa še ostane. Ali pa več kot se nateče od DMVja. Potem predlagam da kazni enormno povišamo, in ne rabimo več plačevati DMVja. Ali pa socialnih prispevkov. A ni dobr'?

A ti se šališ malo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da dodam še malo podatkov:

Povprečna plača v SLO za junij 2011: cca 1500€

Mesečni prispevki za socialno varnosti pri povprečni plači (pokojninsko, zdravstveno in ostala zavarovanja) delavca in delodajalca: 573 €

Število delovno aktivnega prebivalstva v Slovneniji junija 2011: 829210

Kar pomeni, da je mesečni znesek prispevkov za socialno varnost: 475.137.330,00 €

Pomnoži to z 12 in dobiš 5701647960 €

Pa primerjaj s 77 miljoni. OK, nekaj več kot procent ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, vsak dan gledam v informativnem programu te lenobe ko pred fabrkami štrajkajo, namesto da bi delali ali sami peljali fabrko v lepšo bodočnost. To da že mesece ne dobijo plač in imajo doma lačne otroke in brez učnih pripomočkov pred začetkom šolskega leta so si itak sami krivi. Ja, ja, lenoba, lenoba ...

teh, ki štrajkajo, je vendarle relativno malo ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tisti, ki zagovarjate striktno upoštevanje omejitev hitrosti, napišite koliko km ste po naših lokalnih cestah opravili letos po sprejetju zakona na ta način? Pa recimo, da bomo ostali verjeli.

Jaz sem včeraj ponovno preveril tak način vožnje in moram reči, da stalno pogledovanje, če ne grem slučajno 1km/h prehitro nič kaj blagodejno ne vpliva na varnost.

In Gorškovo klobasanje ob sprejetju zakona se je izkazalo za eno veliko safalado. Plavci kar lepo in striktno globijo in pišejo pike. Seveda po stari navadi na preizkušenih inkasantskih mestih.

ne vem, mene letos še niso kaznovali, se mi zdi. Po pravilih sem vozil maksimalno, kolikor je bilo v danih okoliščinah možno :P

Pa ti? So te kaznovalo vsakič? Mogoče vsaj vsak mesec enkrat? Ali pa morda le ni taka kriza, kot skušaš prikazati?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomnoži to z 12 in dobiš 5701647960 €

Pa primerjaj s 77 miljoni. OK, nekaj več kot procent ...

Spoštovani, hvala, ker si pokazal, da država ne bo dobila zlatih policijskih uniform iz naslova kazni za prometne prekrške.

Čeprav, si želim, da bi inšpektorji bolj kaznovali tiste barabinske delodajalce, ki ne plačujejo plač in prispevkov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nimam odgovora ............ pričakujem tvojega, morda ti veš bolje.

OK, v nedeljo grem ponovno v Avstrijo. Naj vzamem s seboj kamero, da bo vsem "trdim bučam" jasna razlika med Avstrijcem in Slovencem ??!???

Pismo, v Avstriji se voziš po REGIONALNI cesti večinoma 100 km/h, občasno 70 km/h, REDKOKDAJ 50 km/h !!!!!!!

Pa se pelji od Maribora proti Kopru po regionalni cesti. 50,50,60,40,90,50,40....!!!!!

Mojster, ne gre samo za višino kazni, ki je mimogrede nenormalna, pa naj se Biber vsaja kolkor se hoče, ampak tudi za postavitev prometne signalizacije. Danes sem peljal od Ilirske proti Pivki. Sredi naselja imaš znak naslonjen na pločnik 40 km/h. Ti je jasno, da ga je tja postavil ŽUPAN. Jutri bo taisti kupil radar in ti pobral xxx €, ker boš vozil 55 km/h !!!

Še to, ko že delava kilometre; v avtu me rešuje tempomat, katerega v naseljih redno uporabljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, v nedeljo grem ponovno v Avstrijo. Naj vzamem s seboj kamero, da bo vsem "trdim bučam" jasna razlika med Avstrijcem in Slovencem ??!???

Pismo, v Avstriji se voziš po REGIONALNI cesti večinoma 100 km/h, občasno 70 km/h, REDKOKDAJ 50 km/h !!!!!!!

Pa se pelji od Maribora proti Kopru po regionalni cesti. 50,50,60,40,90,50,40....!!!!!

Mojster, ne gre samo za višino kazni, ki je mimogrede nenormalna, pa naj se Biber vsaja kolkor se hoče, ampak tudi za postavitev prometne signalizacije. Danes sem peljal od Ilirske proti Pivki. Sredi naselja imaš znak naslonjen na pločnik 40 km/h. Ti je jasno, da ga je tja postavil ŽUPAN. Jutri bo taisti kupil radar in ti pobral xxx €, ker boš vozil 55 km/h !!!

Še to, ko že delava kilometre; v avtu me rešuje tempomat, katerega v naseljih redno uporabljam.

Lej "prjatu", dejva razpucat par stvari. Ja?

Praviš Avstrija. V redu. Sem bil na začasnem delu v Jodlariji 4 leta. Uni tm gor svoje ceste dokaj lepo šlihtajo in rihtajo. Pa so delovne zapore, pa odseki z nižjo hitrostjo, pa skozi predore 80km/h in tako naprej.

Pa mi lahko verjameš, da čez njihov "ASFINAG" nihče ne pljuva in jih nihče na križ ne pribija, ko so zastoji in je kaka kolonca. NITI SLUČAJNO.

Pa pri nas? ...............

Pa druga stvar. Pelji od Šentilja do Graza in naprej proti Dunaju. 130km/h. Na določenih mestih 100 ali 110km/h. Pa ne vidiš JUNAKA, ki bi šponal kaj bistveno več. Se najde sicer kdo, ne rečem - ampak tako malo, da ni omembe vredno. In še nekaj - pred Dunajem je AC 4 ali celo 5 pasovna. Preko so table. Če je na vseh pasovih napis 100km/h, potem boš videl, da se na vseh 4 ali 5 pasovih vozi 100 km/h +- kak kilimeter. Tisti trenutek NI VEČ voznega in prehitevalnega pasu.

Pa pri nas?

Ljubljanska obvoznica! Vsa križanja in priključki so 80 km/h. Na obeh voznih pasovih. Kaj to pomeni? Ja, ampak pri nas NE. Tam se šopa 100 po voznem in 130 ali več po levem voznem pasu.

KAKO TO?

ZAKAJ TAKO?

Aaaa ha........... že vem - ker se začneš ti spraševati ........... koji qrac od kretena je tam postavil tisto qrčevo tablo?

Pa sej lohk brez blema tm pelem 150. Pa sva tam.

"Prjatu" - ne misli - ampak VOZI. Ti bo lažje.

Pa glede omejitve in gledanja na kazalce! To si si lep IZGOVOR zmislu. Ne vem sicer koliko let furaš mašine po svetu, ampak glede na kilometrino, ki jo navajaš - NEKAJ NE ŠTIMA.

A si gluh, al pa nimaš nobenega občutka, al pa ti radio igra praveč na glas.

Zakaj?

Običajno ne gledam na števce. Ni potrebe. Na BMW-ju, če je 60 butnem dol u 3-jo in po glasu motorja in "vibracijah" cca odmerim gas na ročki - pa se redko kdaj peljem več kot 5km/h hitreje.

V avtui je podobno. No za razliko do tebe - sam zlorabljam tempomat le na AC. v naseljih imam isto taktiko, kot na motorju.

In ja "sem trda buča", ampak spet si pozabil na bistvo zadeve. Če že primerjaš Avstrijo in SLO - potem si pozabil na KULTURO VOŽNJE. V Avstriji, te nihče - razen Balkancev na začasnem delu in Turkov - NE BO POŠILJAL U PM skozi odprta okna in ne bo HERCINFARKTA dobu, ko ti bo razlagal - kakšen kreten si - ko se zakvačkaš na križišču.

NE MOREŠ PRIMERJATI NEPRIMERLJIVIH STVARI.

Visoke kazni so za nas - očitno EDINO ZDRAVILO, da se bomo nehali POBIJATI NA cestah. Žal očitno!

Glede signalizacije se deloma strinjam s teboj - da v veliko primerih ni niti logična - niti življensko realna.

Za mene, ali za tebe, v nekem kraju - kjer šibava mimo. Če pa bi vprašal LOKALCA. bi ti natresel 100+1 razlog in verjemi, da bi bili BEDAKI NA MOTORJIH eden glavnih in prvih za omejitve v nekem kraju.

Sprašuješ o km in kaznih po novem zakonu?

Nič posebnega. 0€, tako na dveh, kot 4 kolesih. Če dobro pomislim - zadnjih 7-8 let nisem plačal ničesar.

Pa je letos po dolgem času sezona, ko bom očitno samo z mopedom prekoračil 10.000km, kar se mi je prejbolj po redko dogajalo.

Mislim, da sem že enkrat rekel: Proti vetru scat - se ne da. :naughty:

No, ja lahko sicer tudi to počneš - je pa ena nerodnost - malo si moker. :whistle: Da pa se! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster, ne gre samo za višino kazni, ki je mimogrede nenormalna, pa naj se Biber vsaja kolkor se hoče,

A sem kje rekel, da je normalna kazen?

Nehaj jokcat, no ...

Še to, ko že delava kilometre; v avtu me rešuje tempomat, katerega v naseljih redno uporabljam.

Načeloma tempomata nimaš kaj uporabljat v naselju ... :-)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem kje rekel, da je normalna kazen?

Nehaj jokcat, no ...

Biber, prej sem namenoma uporabil roza barvo. Pri nas samo babe najdejo za vsako reč tisoč pripomb. Saj ne vem ali nas provociraš, pa se v resnici z nami strinjaš ali te malo meče.

Še enkrat; v državi, kjer je povprečna plača ca. 985,- €, ne moreš začeti z kaznijo 300,- €. Pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biber, prej sem namenoma uporabil roza barvo. Pri nas samo babe najdejo za vsako reč tisoč pripomb. Saj ne vem ali nas provociraš, pa se v resnici z nami strinjaš ali te malo meče.

Še enkrat; v državi, kjer je povprečna plača ca. 985,- €, ne moreš začeti z kaznijo 300,- €. Pika.

Stari, nekaj roza pišeš ... kažeš svoje barve? :)

Še enkrat; v državi, kjer je povprečna plača ca. 985,- €, ne moreš začeti z kaznijo 300,- €. Pika.

Kolikor vem, se začne z nižjimi kaznimi STOP Kaj meniš STOP

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 pik je 74 km/h..edina greška....eden od plavih me je gledu kot kriminalca, drugi...ja me je opozoril da naj drugič bolj gledam kje stojijo...pa nima veze...mi ni problem plačat...se pa vprašam...a je smiselno za tak prekršek dobiti 5 pik in 500/2 € kazni? Ne ni, je brezvezno, oderuško in kretensko....če bi bile kazni kot v nemčiji ali kje drugje bi naslednjič plačal, tako pa ne bom....bo samo gas in dolge luči! Vzgojno? Varno? Ne ni, je pa resnica.

in kaj misliš bo potem sledilo ko boš dal gas in dolge luči ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa druga stvar. Pelji od Šentilja do Graza in naprej proti Dunaju. 130km/h. Na določenih mestih 100 ali 110km/h. Pa ne vidiš JUNAKA, ki bi šponal kaj bistveno več. Se najde sicer kdo, ne rečem - ampak tako malo, da ni omembe vredno. In še nekaj - pred Dunajem je AC 4 ali celo 5 pasovna. Preko so table. Če je na vseh pasovih napis 100km/h, potem boš videl, da se na vseh 4 ali 5 pasovih vozi 100 km/h +- kak kilimeter. Tisti trenutek NI VEČ voznega in prehitevalnega pasu.

Ha, ha, ha...

21 let delam z Avtrijci. Na regionalkah se res skušajo držat omejitev, ker so NORMALNE. Poudarek skušajo, ker se na regionalkah vozi med 100-120 km/h (vozila z avstrijskimi tablicami). Na avtocesti v A vozim redno 142 km/h (nad to hitrostjo se bojda vklopi radar). Domačini, ki natančno vedo, kje so ti radarji me redno prehitevajo, res pa je, da tam kjer so omejitve npr. 80, 100 itd... spustijo pedal in vozijo po omejitvah. Še nekaj upoštevajo, SEMAFORJE. Drugače pa ne vozijo nič slabše ali boljše od nas.

Nas jebe četica posameznikov, ki se požvižgajo na vse zakone. TE JE TREBA SPRAVIT S CESTE. Tega pa ne bomo opravili z višino kazni, ko policijska omladina med 20-25 let (potem tako najdejo večinoma drug poklic) veselo pobira dohodnino, davek, pico ali kakor koli se pač to imenuje od majhnih ribic, ampak z vsesplošno zavesto, da so to potencialni morilci.

Če se jaz z motorjem peljem 62 km/h to NISEM.

Še to, vozniška kultura se v Sloveniji popravlja. Zaradi nas samih, predvsem pa zato ker smo si zgradili avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti se šališ malo ?

Da dodam še malo podatkov:

Povprečna plača v SLO za junij 2011: cca 1500€

Mesečni prispevki za socialno varnosti pri povprečni plači (pokojninsko, zdravstveno in ostala zavarovanja) delavca in delodajalca: 573 €

Število delovno aktivnega prebivalstva v Slovneniji junija 2011: 829210

Kar pomeni, da je mesečni znesek prispevkov za socialno varnost: 475.137.330,00 €

Pomnoži to z 12 in dobiš 5701647960 €

Pa primerjaj s 77 miljoni. OK, nekaj več kot procent ...

Proračun RS 2011, postavka 701: http://www.uradni-list.si/files/RS_-2009-099-04371-OB~P001-0000.PDF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, mene letos še niso kaznovali, se mi zdi. Po pravilih sem vozil maksimalno, kolikor je bilo v danih okoliščinah možno :P

Nezadostno!

Pravila in zakoni obstajajo (no ja, naj bi) zato, da je možno sobivanje. Kršenje njih v osnovi pomeni oškodovati ali ogrožati nekoga drugega. Zato ni izgovora, "kolikor je bilo v danih okoliščinah možno"! Vedno je možno in če zagovarjaš zakon kakršen je, se ga moraš držati! Vedno! Sicer ga ne zagovarjaj!

Da te niso kaznovali ne pomeni, da vedno voziš po pravilih. To le pomeni, da igraš na srečo.

Če je to namen zakona, da gremo gemblat, potem pa res fino! :angry:

Pa ti? So te kaznovalo vsakič? Mogoče vsaj vsak mesec enkrat?

Ne k sreči jo po novem zakonu še nisem kasiral. Niti ni bilo vzroka, ker striktno spoštujem omejitve in sem se tudi odpovedal nameravani malenkostni predelavi motorja ker težijo tudi s tem, čeprav bi uporabljal zgolj CE opremo. Se ne mislim z idioti na cesti pregovarjat, ki iščejo dlako v jajcu.

In vožnja na ta način je nevarna. Sam sem še ne dolgo nazaj negiral tiste, ki so trdili isto in so hitrosti prekoračevali za nekaj deset km, sedaj ko je potrebno pikolovsko opazovati števec in zmanjka pozornosti za cesto, pa trdim isto! Koliko časa bom s tako vožnjo zdržal, ne vem. Vem le, da se vedno bolj izogibam pohajkovanju po Sloveniji in hodim na izlete raje v sosednje cestno prijaznejše dežele. Na avtocesto, gasa do slabih 130km/h ali manj, pa hop čez mejo. Tam tudi zapravim denar za kofe in kakšno kosilo.

... Ali pa morda le ni taka kriza, kot skušaš prikazati?

O tem ali je kriza lepo kaže višje opredeljena primerjalna tabela kazni.

O tem ali je kriza povedo visoke kazni in število pik prijateljev, ki so se na neumno postavljenih omejitvah za minimalne prekoračitve kasirali visoke kazni. Poznaš oboje, prijatelja in lokacijo. Točneje osebno! :beer1:

O tem ali je kriza lepo kaže lastna izkušnja in ocena, da vožnja ni več varna zaradi preveč pozornosti na inštrumente namesto na situacijo na cesti. Pa ne govorim o divjanju 100km/h skozi naselje, temveč o manjših prekoračitvah.

O tem ali je kriza priča odnos marsikaterega policista, ki nas motoriste gleda kot največje zločince in se pikolovsko vtikajo v vsako malenkost. S temi kaznimi so zelo pridobili na moči in marsikdo od njih uživa v strahospoštovanju.

Če je to namen zakona, bravo, uspeli ste, dragi (dobesedno) ministri in policaji!

A nimam nobenega namena na ta način prispevati v državno blagajno.

Resno pa že dalj časa razmišljam o dobrem načinu kamuflaže registrske tablice. Te običajne ne pridejo v upoštev.

Treba je pogruntati neko res dobro nesumljivo in za policijo neoprijemljivo varianto in jo zadržati zase. In kaj takega mi pred sprejetjem tega zadnjega zakona ni tudi na kraj pameti padlo.

Justin, naj te spomnim na tvojo pripoved o prijatelju, ki so ga policisti dobili vinjenega na kolesu in se ti njihovo striktno obnašanje ni zdelo korektno. Zakaj pa sedaj pri motoristih zagovarjaš tako striktnost? Mar ni zakon za vse enak?!

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani, hvala, ker si pokazal, da država ne bo dobila zlatih policijskih uniform iz naslova kazni za prometne prekrške.

Čeprav, si želim, da bi inšpektorji bolj kaznovali tiste barabinske delodajalce, ki ne plačujejo plač in prispevkov ...

No za 77 mio € si lahko kljub vsemu marsikaj privošči.

Jaz pa, da bi nekatere srečala pamet in ne bi ponavljali napak iz začetka 90tih in s tem uničevali možnost preživetja podjetij (čeprav je zdaj že malo prepozno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezadostno!

Pravila in zakoni obstajajo (no ja, naj bi) zato, da je možno sobivanje. Kršenje njih v osnovi pomeni oškodovati ali ogrožati nekoga drugega. Zato ni izgovora, "kolikor je bilo v danih okoliščinah možno"! Vedno je možno in če zagovarjaš zakon kakršen je, se ga moraš držati! Vedno! Sicer ga ne zagovarjaj!

Da te niso kaznovali ne pomeni, da vedno voziš po pravilih. To le pomeni, da igraš na srečo.

Sploh nimaš res. Po pravilih in previdno vozim tudi takrat, ko sem v krogu nekaj sto metrov edini udeleženec na cesti. Ha! :)

Jaz pa, da bi nekatere srečala pamet in ne bi ponavljali napak iz začetka 90tih in s tem uničevali možnost preživetja podjetij (čeprav je zdaj že malo prepozno).

Katerih napak? Takrat mi je še šmrkelj iz nosa tekel :-)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerih napak? Takrat mi je še šmrkelj iz nosa tekel :-)

Ni to tema ...

Kdaj iz ok v oke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katerih napak? Takrat mi je še šmrkelj iz nosa tekel :-)

No pa smo tam...

Verjetno smo podobnih let in temu primerno razmišlajmo eni tako, drugi malo drugače. Domnevam, da smo vsi pred 15-20 leti delali kozlarije na dveh kolesih. In preživeli. Nekateri niso, žal.

Vendar zato, ker so se nam misli nekako uredili, ne moremo moralizirati, kako pridni in natančni morajo biti mlajši kolegi.

To je tako, kot foter svojga sine prebuta ko ga najde s cigareto v ustih, je pa taisti foter 20 let dnevno 4 škatle pokadil. Potem pa se je odločil, da to več ne gre. In postane največji nasprotni kajenja.

Spreobrnjenci so poavadi najhujši. Se spomnite zgod o janičarjih / poturicah ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj misliš bo potem sledilo ko boš dal gas in dolge luči ?

Marsikaj lahko sledi...pa o tem ne bi, če si razumel si, če nisi pač nisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar zato, ker so se nam misli nekako uredili, ne moremo moralizirati, kako pridni in natančni morajo biti mlajši kolegi.

Zakaj ne. Ali bi morali podpirati isto butasto razmišljanje, ki je teplo nas, ko smo bili v njihovih letih. Saj res, da se nekatere stvari moraš naučiti iz lastnih izkušenj a se le mazohist uči izključno na lastnih napakah, pameten se kaj nauči tudi na tujih. Promet je v tem še toliko bolj problematičen, ker je napaka lahko usodna..zadnja in nekoga stane življenja, ki ga ni več možno povrniti ali tako hude poškodbe, da se mu življenje postavi na glavo.

Sicer se strinjam, da so kazni previsoke (že strah pred kazenskimi pikami oz. odvzemom dovoljenja bi moral biti dovolj) in da se policisti nekje gredo inkasantstva, za kar ni opravičila a je rešitev enostavna, kot je že marsikdo napisal..spoštuj omejitve in si dovoli le minimalna odstopanja, tako te bodo spoštovali tudi drugi in ne boš v nevarnosti, da bi te oglobili. Zelo enostavno. In če je omejitev 50km/h je to 50km/h (recimo, da je sprejemljivo tudi 55km/h), ne pa 74km/h kot v Damijevem primeru. Kdor se čudi, da je dobil kazen za takšno hitrost v naselju si kazen res zasluži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne. Ali bi morali podpirati isto butasto razmišljanje, ki je teplo nas, ko smo bili v njihovih letih. Saj res, da se nekatere stvari moraš naučiti iz lastnih izkušenj a se le mazohist uči izključno na lastnih napakah, pameten se kaj nauči tudi na tujih. Promet je v tem še toliko bolj problematičen, ker je napaka lahko usodna..zadnja in nekoga stane življenja, ki ga ni več možno povrniti ali tako hude poškodbe, da se mu življenje postavi na glavo.

Sicer se strinjam, da so kazni previsoke (že strah pred kazenskimi pikami oz. odvzemom dovoljenja bi moral biti dovolj) in da se policisti nekje gredo inkasantstva, za kar ni opravičila a je rešitev enostavna, kot je že marsikdo napisal..spoštuj omejitve in si dovoli le minimalna odstopanja, tako te bodo spoštovali tudi drugi in ne boš v nevarnosti, da bi te oglobili. Zelo enostavno. In če je omejitev 50km/h je to 50km/h (recimo, da je sprejemljivo tudi 55km/h), ne pa 74km/h kot v Damijevem primeru. Kdor se čudi, da je dobil kazen za takšno hitrost v naselju si kazen res zasluži.

Čisto pravilno, da sem dobil kazen...vprašam se samo o smiselnosti višine in pikah? Če mi verjameš je še policist zavrtel z očmi, ko je pogledal v tisto njegovo knjigico. Pa v mojem primeru je bil zavesten prekršek, sem pa prepričan, da marsikdo tudi zgreši in nenamensko zapelje čez 70 km, potem ga pa mestni redarji raje 3x poslikajo in šele potem pošljejo položnico. Vzgojno ali inkasantstvo?

moraš pa vedeti, da tudi 55km ni sprejemljivo. Vendar je vse bistvo v višini zneska in pikah. Se čisto strinjam, da me tudi za 1km prekoračitve kaznujejo....ampak predhodno naj preučijo višine kazni sosednjih držav, pa plače kakršne imajo ljudje tam, potem pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne. Ali bi morali podpirati isto butasto razmišljanje, ki je teplo nas, ko smo bili v njihovih letih. Saj res, da se nekatere stvari moraš naučiti iz lastnih izkušenj a se le mazohist uči izključno na lastnih napakah, pameten se kaj nauči tudi na tujih. Promet je v tem še toliko bolj problematičen, ker je napaka lahko usodna..zadnja in nekoga stane življenja, ki ga ni več možno povrniti ali tako hude poškodbe, da se mu življenje postavi na glavo.

Mi lahko tukaj nabijamo teorijo do nebes. Tudi jaz se strinjam glede spoštovanja predpisov, vendar še enkrat poavljam; prometna signalizacija je v Sloveniji razsuta, kakor se vaškemu (ali pa mestnemu) poglavarju zazdi. Ko bo to področje urejeno, lahko to temo zaključimo.

Glede mladih voznikov; a ni Akrapovič v svojih rosnih letih prislanjal prvo kolo na BUS. Meni se je to takrat zdelo "frajersko". Danes se mi zdi butasto.

Mater, ali imate že malo amnezije ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!