Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

1 hour ago, Borutt said:

Razlikuješ med delom na cesti in onesnaženjem ceste? 

Kaj je razlika med peskom in blatom na cesti? Oba pa je nekdo spravil na cestišče med delom. Nisem vedel,da če vržeš na cesto pesek je delo na cesti,če pa blato je pa onesnaženje. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

 

Verjetno ima stanje svoj razlog, in bi blo uporabnikom lazje, ce bi se tocno vedelo kaj se dogaja. Cemu sluzi taka situacija, kot je zdaj na ridah.  In situacija je,  bodmo posteni, precej cudna, in za motorista neprijetna. Takih del enostavno ne poznamo. Kar ne pomeni, de je pa to absolutno narobe....

 

A to besnenje ste opazili? 

https://insajder.com/magazin/pozor-cestno-podjetje-je-nastavilo-smrtno-past-za-motoriste

 

 

 

Si opazil spodnja prometna znaka? Še veš, kaj pomenita? 

Bojana so pa vsi pozabili in se mora nekako pokazati. Nič novega. 

1125

image063.png

 

Delo na cesti

A

Bližina mesta na cesti, kjer se izvajajo dela.

B

Koeficient retrorefleksije: RA3

C

Ponoči in v razmerah zmanjšane vidljivosti mora biti znaku dodan znak 7202.

 

1113

image034.png

 

Pršenje kamnitih zrn

A

Bližina dela ceste, kjer je vozišče posuto z neuvaljanim kamnitim slojem in obstaja možnost pršenja kamnitih zrn izpod koles vozil.

B

 

C

Znak se postavlja samo zunaj naselij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Marcel-F pravi:

Kaj je razlika med peskom in blatom na cesti? Oba pa je nekdo spravil na cestišče med delom. Nisem vedel,da če vržeš na cesto pesek je delo na cesti,če pa blato je pa onesnaženje. :hmm:

Očitno ne razlikuješ med delom na cesti in onesnaževanjem ceste. 

Ti oziroma nekdo je onesnažil cesto, vendar ni opravljal delo na cesti. Na ridah potekajo dela na cesti in ne na zasebnem zemljišču nekje v bližini. Bo šlo sedaj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se spomnim, je bil podoben način dela na Izolski obvoznici. Govorim o precej let nazaj, ko še ni bilo tunela...

Ne razumem se veliko v asfaltiranje, vendar so takrat uporabili ta način, da so nasuli pesek, na položen asfalt, da bi ga vozila utrla v samo podlago. Neko razlago sem slišal, da se s tem načinom ojača struktura, še posebej na delu, kjer tečejo kolesa... Zdi se mi nekako logično...

my 2 cents...

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, Borutt said:

Očitno ne razlikuješ med delom na cesti in onesnaževanjem ceste. 

Ti oziroma nekdo je onesnažil cesto, vendar ni opravljal delo na cesti. Na ridah potekajo dela na cesti in ne na zasebnem zemljišču nekje v bližini. Bo šlo sedaj? 

Ok,zdaj razumem. Zajebal sem v  bistvu samo v tem,da nisem namerno poškodoval bankino ,ker potem bi se lahko očitno izgovoril,da opravljam dela na cesti,ker sem pač pri svojih delih (na privat zemljišču),poškodoval cesto. Ah ne,spet ne bo uredu,ker ni blo razpisa.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Marcel-F pravi:

Ok,zdaj razumem. Zajebal sem v  bistvu samo v tem,da nisem namerno poškodoval bankino ,ker potem bi se lahko očitno izgovoril,da opravljam dela na cesti,ker sem pač pri svojih delih (na privat zemljišču),poškodoval cesto. Ah ne,spet ne bo uredu,ker ni blo razpisa.  

Točno tako. Sem vedel, da boš razumel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

In še citat (preis dela) članka:

Kaj je odgovornim ljudem šinilo v glavo, da so naredili takšno NORO potezo, ki se lahko konča tudi s smrtjo? Zdrs motocikla zaradi neenakomernih plasti peska na asfaltu je trenutna in se zgodi tudi pri majhnih hitrostih, še posebno na takšnih serpentinastih ovinkih, kjer se cesta lomi in so velike višinske razlike na majhnih razdaljah.

Ne vem, naj jih poimenujem idioti, bedaki, norci, morilci ali samo slaboumneži, ki so na vsak način hoteli preprečiti motoristom, da bi vozili »normalno« kot vsi ostali štirikolesni udeleženci.

VIR: Bojan Črnologar, bivši urednik in testni voznik revije Motorist, ki hudičevo dobro ve, kaj so motocikli

tale se pa ni pelal iz banja luke proti doboju v dežju...

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

hm, mogoče ti je znana razlika med makedamom in peskom na novem asfaltu?

Naj ti povem da je, druga verzija je hudo varljiva, sploh če ti še sonce posveti v oči. Kar je običajno za popoldan na ridah. Za nas, ki vemo da so ride drseče je mnogo lažje kot za nekoga drugega, ki je samo "u prolazu". In takrat je ta pesek na asfaltu slabo viden in nevaren ampak saj vem" neprilagojena" je potem enostaven odgovor.

In na relaciji Most...-Idrija niso posipali nobenega peska. Zalikali asfalt pa konec.

 

toliko znakov kot jih je bilo na ridah že dolgo nisem videl .. mogoče jih je pa preveč in so se vozniki zdolgočasili..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Borutt pravi:

Je na delu ceste označeno delo na cesti? 

Se prav čudim, da niste zagnali takšnega joka in stoka na cesti Idrija - Most na Soči, ko je bil makadam namesto asfalta. Tisto ni bilo nevarno? Aja, delali so nekaj. Ja, na ridah pa ne delajo, kajne. 

Najboljši je pa vir. Swašta. 

Aha , zdej ti pa vir ne paše , čeprav je avtor članka napisan s polnim imenom in primkom .....

Zakaj pa limaš potem bedarije iz virov Swašta ........drži se načel , si , kot politik  po vetru .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Snecer said:

Kolko jih je že poknilo zaradi nevarnega peska na tej stezi?

 

Prazna mnozica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

 

 

Verjetno ima stanje svoj razlog, in bi blo uporabnikom lazje, ce bi se tocno vedelo kaj se dogaja. Cemu sluzi taka situacija, kot je zdaj na ridah.  In situacija je,  bodmo posteni, precej cudna, in za motorista neprijetna. Takih del enostavno ne poznamo. Kar ne pomeni, de je pa to absolutno narobe....

 

A to besnenje ste opazili? 

https://insajder.com/magazin/pozor-cestno-podjetje-je-nastavilo-smrtno-past-za-motoriste

 

 

 

Smo, par postov nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Zivnorc said:

V razmislek:

...ali je to položen že zaključni - fini  sloj asfalta?

... če je.... pa če so po njem posuli pesek, je verjetno z razlogom. Ko se zavalja nov asfalt je gladek (z bitumnom zalita površina asfalta) in tak asfalt ne nudi velikega oprijema ...in novi asfalt je na mehak še nekaj časa, sploh če je vroče. Če po njem vozijo čez serpentine več-osni kamioni (šleperji) z zadnjimi kolesi spodkopavajo novi mehki asfalt in ga uničujejo s tem, da površino bodisi spraskajo, ali pa preveč zagladijo. .... ta pesek pa pomaga, da med tistimi kolesi, ki jih zanaša pri ostrih zavojih in asfaltom ni prevelikega trenja in kolesa ne delajo škode v novem asfaltu.

... ravno tako verjetno ta pesek preprečuje še večjo zagladitev asfalta serpentin (kot sem najprej omenil zgoraj) in nekako "popivna" višek bitumna, da ta pesek naredi asfalt bolj abraziven... ..in se mi zdi, ko bodo očistili ta pesek, da bo novi asfalt nudil več oprijema, kot če ga ne bi posuli ...oz. bi kamioni dodobra uničili novi asfalt.

...samo glasno razmišljanje. Lahko da se motim.

tole sm šele zdej vidu, in če je to res, bi blo fino, da bi blo kje kaj objavleno, ker poprečnež pač ne ve, zakaj zgleda tako kot zgleda. In zgleda katastrofalno. 

Nevednost pa od nekdaj jezi in straši. Od pradavnine z bliskom in gromom, do modne in nore birokracije.  

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vedno tako, da ljudje vtikamo nos kamor ne sodi in komentiramo stvari, ki jih ne poznamo. Isto smo komentirali podiranje cestninskih postaj -cigane pokličeš pa odpeljejo postajo v eni noči, nihče pa ne ve, kaj vse je treba še zraven naredit. Na ridah potekajo dela, pesek je verjetno tam z razlogom, omejitve so postavljene, opozorila tudi. Če bi pesek nasuli, ko bodo dela zaključena je eno, tako pa se še dela in je to čisto nekaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MdAzz said:

To je vedno tako, da ljudje vtikamo nos kamor ne sodi in komentiramo stvari, ki jih ne poznamo. Isto smo komentirali podiranje cestninskih postaj -cigane pokličeš pa odpeljejo postajo v eni noči, nihče pa ne ve, kaj vse je treba še zraven naredit. Na ridah potekajo dela, pesek je verjetno tam z razlogom, omejitve so postavljene, opozorila tudi. Če bi pesek nasuli, ko bodo dela zaključena je eno, tako pa se še dela in je to čisto nekaj drugega.

s tabo se popolnoma strinjam. bi blo pa mord smiselno, če bi bil narod mal obveščen, zakaj je tako kot je, v resnici prav in dobro. 

 

Primer čist blizu rid. Postojna je bla par let nazaj fino razkopana. Cesto so prekopali, položili cevi zasuli. Čez kak teden so spet odkopavali, polagali druge cevi, zasuli teptali. Pa še enkat....cesta je bla prekopana slabo leto, in je obča javnost začela nergat. Vključno z mano. A je res treba 4×odkopat isti odsek? Se ne da na enkat? Odgovor? JA TREBA. in NE, NE DA SE NAENKAT! Štimalo se je z EU sredstvi. Razpis je zahteval določeno gradbeno fazo. Pa je bilo nujno stvari kopat trikrat, da so zadostili vsem trem ali šterim razpisom. A je še kdo kej nergal? ne. Ker smo vedeli zakaj je tako. 

 

In če bi v ridah vedli, če bi blo jasno, to se utrjuje asfalt, to preprečuje trganje na serpentinah itd itd itd....bi vedli pri čem smo, normalni ljudje ne bi bli nervozni. 

 

Ps; če se zdej u ridah te dni sklesti kak motorist ki ni popolni novinec, je u igri darwin. Ko prepeleš prvi meter ti more glava TAKOJ in automatsko preklopu u "vozi ko po jajcih mode" 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako cesto jest pogrešam po črnokalskih klancih. da bi bil vsaj par dni mir. domačini imamo polhn k. takih in drugačnih kamikaz tam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, BRANE said:

tako cesto jest pogrešam po črnokalskih klancih. da bi bil vsaj par dni mir. domačini imamo polhn k. takih in drugačnih kamikaz tam.

 

Pa koga briga kaj te nervira? Prodej in se odseli. Ne pustim, de posplošuješ in me enačiš s komerkoli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 6. 2018 ob 13:30, DAMI34 pravi:

lahko da je vse res, ampak trenutno je situacija nevarna.

Razen za izjeme je kar vem cesta prepovedana za kamione težje od 7,5 tone

Prvič vidim, da se posipa pesek

mogoče so pa to nove tehnologije..se bom pustil presenetiti :P

 

 

Tak poseben posip so pred več meseci vrgli tudi na serpentinah nad Starim Logom na relaciji Dvor - Kočevje.

Prej je bil že kar zglajen asfalt, sem imel tudi sam tam kakšen zrds zadnjega oz. prednjega kolesa. Potem je bilo kakih 14 dni nevarno ko hudič, dokler se ta pesek, ki se ni sprijel s podlago pomete in rezultat je oprijem, da se lahko še v dežju pelješ po tačkah. Tudi pri Soteski in še kje v naših koncih so tako obdelali cesto in ji na ta način povečali oprijem za večkratnik. Če je to primer na Ridah, potem se vam bo, ko bo pesek odstranjen, samo smejalo, ker bo oprijem odličen!

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, skalaprava pravi:

Tak poseben posip so pred več meseci vrgli tudi na serpentinah nad Starim Logom na relaciji Dvor - Kočevje.

Prej je bil že kar zglajen asfalt, sem imel tudi sam tam kakšen zrds zadnjega oz. prednjega kolesa. Potem je bilo kakih 14 dni nevarno ko hudič, dokler se ta pesek, ki se ni sprijel s podlago pomete in rezultat je oprijem, da se lahko še v dežju pelješ po tačkah. Tudi pri Soteski in še kje v naših koncih so tako obdelali cesto in ji na ta način povečali oprijem za večkratnik. Če je to primer na Ridah, potem se vam bo, ko bo pesek odstranjen, samo smejalo, ker bo oprijem odličen!

sej vemo, da ponavadi ko se na novo položen asvalt udela je oprijem bp, gre se za enostavno dejstvo, da je trenutno zelo slabo viden in tudi nevaren. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Sej imas KTM z vso elektroniko. Ce to ne gre cez ride pol pa kurac. :D

jaja...amapk včasih grem čez ride tudi s kawelnem in takrat sm v smrtnem strahu. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so luknje nam ni prav , če flikajo nam ni prav , če asvaltirajo na novo je kurac , ker ni oprijem takoj , kot na  moto GP :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sej vemo, da ponavadi ko se na novo položen asvalt udela je oprijem bp, gre se za enostavno dejstvo, da je trenutno zelo slabo viden in tudi nevaren. 

Delo na cesti je označeno. Tudi znak za pesek je. Sta znaka slabo vidna in nevarna? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Borutt pravi:

Delo na cesti je označeno. Tudi znak za pesek je. Sta znaka slabo vidna in nevarna? 

nene, sem ti že napisal, pri nas je idila, povsod, se cedita mleko in med in policaji delijo lizike :P

ps. in talne označbe na Rakitni so qul :D ter v skladu z zakonodajo, opravljajo svoje poslanstvo, ter prispevajo k varnosti v cestnem prometu, predvsem pa usmerjajo motoriste na idealno linijo :grupni:

 

pred 17 minutami, krucymucy pravi:

Ne vidi, ker ima temno sipco.

samo ko vozim agresivno in sem sklonjen navzdol do rezervarja :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Če so luknje nam ni prav , če flikajo nam ni prav , če asvaltirajo na novo je kurac , ker ni oprijem takoj , kot na  moto GP :worship:

bod srečen da ni ležečih policajev :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!