Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

nene, sem ti že napisal, pri nas je idila, povsod, se cedita mleko in med in policaji delijo lizike :P

ps. in talne označbe na Rakitni so qul :D ter v skladu z zakonodajo, opravljajo svoje poslanstvo, ter prispevajo k varnosti v cestnem prometu, predvsem pa usmerjajo motoriste na idealno linijo :grupni:

 

samo ko vozim agresivno in sem sklonjen navzdol do rezervarja :D

 

Vidiš, da si spregledal :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih v ponedeljek sem se pelu tam. Ker mi ni škoda motorja sem probal kok se drži. Pa kljub pesku drži k svina. Ne vidm problema. Mogoče edin, da ste preveč dal za motorja pa se jih vam preveč škoda zdi. :jezik:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Pa koga briga kaj te nervira? Prodej in se odseli. Ne pustim, de posplošuješ in me enačiš s komerkoli. 

aaa? da ti ne bo kaki kmet unega akrapoviča na hrbtu razbiu. tudi sam vozim moprduljo, ma probam čimanj škodovat drugim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, BRANE said:

aaa? da ti ne bo kaki kmet unega akrapoviča na hrbtu razbiu. tudi sam vozim moprduljo, ma probam čimanj škodovat drugim. 

A ma nemoj? Zdej bo pa usak k ma polna jajca in 10min cajta grozil? Kar postav se. Delaj druzbo stricu z raznjem. Nej stopi pred mene, pa bomo vidli kako se bo koncalo. Ker me spet nekam tlacis, in  igras na neko skupinsko krivdo, ti se enkat povem. NE! Odjebi s takimi. Kot de bi  ti jez pisal, de bi rad vec bral o  zajlah po gozdu, ker vidim da vozis wr!? Pa kje smo? Vemo kdo je odgovoren za kraval, in vemo cigava sluzba je kraval preprecevat. Ker so nekateri ekstremno neucinkoviti, bi ti rad videl splosno nevarnost, de bos u miru siestal? 

Pred leti, se je verjetno rudi v ridah nekdo delal red na lastno pest, je clovek zgubil nogo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nevem.  Očitno sta ti je kurčenje in ego kr domača.  Sem pač napisal svoje mnenje o pesku na cesti in pika.  Ses takimi debili in egoti pa se mi res ne rabi ukvarjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Weisbriach, Golica, Jezersko, Tarcento, Mauria, Plockenpass, Ljubelj, Sella Nevea, itd.; boli me, ce je na tisth petih ovinkih na ridah pesek... :P Tolk ene panike pa razglabljanja, ker imajo tmle ene ride delo na cesti. kot da je konc usega, prodat motor, ker ni nobenih ovinkov vec nikjer...

 

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res me nervira, ko dobivam po picki zarad posplosevanj. In res me nervira, ko folk ne vidi niti metra mimo sebe in sebe in sebe. Brane, zvim sred mesta. 10m od moje spalnice je lokal. Vecinska klientela ima zelo rada fucbal. Predstavlej si kravala te dni. In kaj naj? Nej grem na teraso in se derem na navijace? Ce se rompompom zavlece na polnoc, soseda klice polcijo. Ti bi pa pesk, pa obtozujes me ropotanja z akrapovici, pa nevem kaj se. VSI MOJI MOTORJI SO VEDNO OPREMLENI Z OEM DIMNIKI! Skoz naselja vedno pelem previdno in pocasi. 

 

Janez, ni point u pesku na ridah. Vsaj zame ne.  Point je, da je stanje zelo cudno, pa ne dobim(o) nobene jasne razlage. Dokler je blo okrog kaj mehanizacije, ok. Delajo.  Ni se fertik. Zdaj pa so samo se table. To cesto rabimo tud za comuting do idrije, precej ljudi se vozi tja delat. Pa see enkat, razumem de se dela, ne razumem pa, de nimam koga prasat, kaj se zdej dogaja, da je tako kot je. Ker situacija ni cist vsakdanja. Thats it. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

On 6/26/2018 at 9:59 PM, C eagle said:

Kolikor se spomnim, je bil podoben način dela na Izolski obvoznici. Govorim o precej let nazaj, ko še ni bilo tunela...

Ne razumem se veliko v asfaltiranje, vendar so takrat uporabili ta način, da so nasuli pesek, na položen asfalt, da bi ga vozila utrla v samo podlago. Neko razlago sem slišal, da se s tem načinom ojača struktura, še posebej na delu, kjer tečejo kolesa... Zdi se mi nekako logično...

my 2 cents...

 

7 hours ago, skalaprava said:

Tak poseben posip so pred več meseci vrgli tudi na serpentinah nad Starim Logom na relaciji Dvor - Kočevje.

Prej je bil že kar zglajen asfalt, sem imel tudi sam tam kakšen zrds zadnjega oz. prednjega kolesa. Potem je bilo kakih 14 dni nevarno ko hudič, dokler se ta pesek, ki se ni sprijel s podlago pomete in rezultat je oprijem, da se lahko še v dežju pelješ po tačkah. Tudi pri Soteski in še kje v naših koncih so tako obdelali cesto in ji na ta način povečali oprijem za večkratnik. Če je to primer na Ridah, potem se vam bo, ko bo pesek odstranjen, samo smejalo, ker bo oprijem odličen!

 

 

14 minutes ago, Kugelschreiber said:

Res me nervira, ko dobivam po picki zarad posplosevanj. In res me nervira, ko folk ne vidi niti metra mimo sebe in sebe in sebe. Brane, zvim sred mesta. 10m od moje spalnice je lokal. Vecinska klientela ima zelo rada fucbal. Predstavlej si kravala te dni. In kaj naj? Nej grem na teraso in se derem na navijace? Ce se rompompom zavlece na polnoc, soseda klice polcijo. Ti bi pa pesk, pa obtozujes me ropotanja z akrapovici, pa nevem kaj se. VSI MOJI MOTORJI SO VEDNO OPREMLENI Z OEM DIMNIKI! Skoz naselja vedno pelem previdno in pocasi. 

 

Janez, ni point u pesku na ridah. Vsaj zame ne.  Point je, da je stanje zelo cudno, pa ne dobim(o) nobene jasne razlage. Dokler je blo okrog kaj mehanizacije, ok. Delajo.  Ni se fertik. Zdaj pa so samo se table. To cesto rabimo tud za comuting do idrije, precej ljudi se vozi tja delat. Pa see enkat, razumem de se dela, ne razumem pa, de nimam koga prasat, kaj se zdej dogaja, da je tako kot je. Ker situacija ni cist vsakdanja. Thats it. 

2 hours ago, Xebec said:

Na koncu prispevka v Videu, ki ga je prilepil @Xebec, lepo povejo, da se pesek vtre v podlago( s tem se poveča obstojnos novega asfalta ), višek pa bodo v roku naslednjega tedna odstranili... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, C eagle said:

Na koncu prispevka v Videu, ki ga je prilepil @Xebec, lepo povejo, da se pesek vtre v podlago( s tem se poveča obstojnos novega asfalta ), višek pa bodo v roku naslednjega tedna odstranili... 

Potem pa vsi na ride da vtremo pesek da bo potem bolj držalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te znaki so tako.. potrebno jih je upostevati, so pa na mnogih mestih odvec, ali pa nepravilno postavljeni. 

Isto je na Jadranki, minimalno 20 znakov zapored za nevaren ovinek omejitev 30/60, odpeljes ga pa lahko mnogo vec nato pa naletis na takega kjer je se 30/60 prevec.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

bod srečen da ni ležečih policajev :ras:

samo zdaj pa ne sme bit več srečen če so ležeče policajke..:P

pred 10 urami, skalar36 pravi:

Lih v ponedeljek sem se pelu tam. Ker mi ni škoda motorja sem probal kok se drži. Pa kljub pesku drži k svina. Ne vidm problema. Mogoče edin, da ste preveč dal za motorja pa se jih vam preveč škoda zdi. :jezik:

ko so cesto od grčarevca proti planini zrezkali sem na zrezkanem delu z jajci od bonija komot prehitel tistega sportaka , ki me je komot prehitel prej v naselju grčarevec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, C eagle said:

 

 

 

 

 

 

Na koncu prispevka v Videu, ki ga je prilepil @Xebec, lepo povejo, da se pesek vtre v podlago( s tem se poveča obstojnos novega asfalta ), višek pa bodo v roku naslednjega tedna odstranili... 

 

Jez sm bil jezen se od prej, predno je prsu video :) 

Zdej zarad ceste nism vec. Zalostn pa. Ne zarad ceste, zarad nekaterih ljudi. Oziroma “ljudi”. Ker eno je clovek, drugo je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo za vtiskanje peska v podlago uporabljali VALJAR. Izgleda da so nove tehnologije bolj naravne in BIO. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Včasih smo za vtiskanje peska v podlago uporabljali VALJAR. Izgleda da so nove tehnologije bolj naravne in BIO. :P

 

Outsourcajo valjanje na uporabnike cest. Je drago, milijonof pa premalo...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 6. 2018 ob 20:04, Joker pravi:

Ne bosta minila 2 tedna, ko se bodo peli slavospevi novi podlagi...

Še en teden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Joker said:

Še en teden...

V nedeljo se je na zadnjem 180 stopinjskem ovinku proti Postojni asfalt že trgal.Očitno so kamijoni že nardil svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram it preverit, a je narava, lastna teža in pridne gume ostalih udeležencev utrdilo podlago al bo če 9 mesecev ponovno remont rid. Bom pa vzel en mali kladuček s sabo, da kako zrno šodra ročno zatoučem, pol pa k bo praznik rid se bom trkal po prstih, da sem jih pomagu zgradit :P

 

pred 20 urami, Marcel-F pravi:

V nedeljo se je na zadnjem 180 stopinjskem ovinku proti Postojni asfalt že trgal.Očitno so kamijoni že nardil svoje.

da niso slučjno pretiravali pri vtisku šodra? :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rogerg pravi:

mau pofotki odseke... da vidjamo kk zgleda

Zgleda kot čigumi...to se bo vse drobilo po vogalih. Ne vem, verjetno najcenejši izvajalec. Jao Korzika kje so tvoji ovinki.

Aja, so že pometli...sam ni še filinga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podrobno sem si ogledal tudi serpentine. Šleparji so že naredili ogledalo od ovinka, tam kjer gume drsijo namesto da bi tekle. V glavnem groza, če je to asfalt, sem tudi jaz jedrski fizik :P

Takole izgleda, kot bi jim zmanjkalo denarja za kvaliteten pesek, imeli bi pa viška bitumna. Brezveze. Podoben asfalt postavim jaz in to tisti, ki ga kupim v najlon vrečki, pa mal potolčem čez njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, DAMI34 said:

Podrobno sem si ogledal tudi serpentine. Šleparji so že naredili ogledalo od ovinka, tam kjer gume drsijo namesto da bi tekle. V glavnem groza, če je to asfalt, sem tudi jaz jedrski fizik :P

Takole izgleda, kot bi jim zmanjkalo denarja za kvaliteten pesek, imeli bi pa viška bitumna. Brezveze. Podoben asfalt postavim jaz in to tisti, ki ga kupim v najlon vrečki, pa mal potolčem čez njega.

Sej pravim,da tole zgleda spet po precejšnjem zaslužku nekaterih v ozadju. Na TV pa pravijo,da bo ta pesek,ki ga je bilo par kubikov na cesti,podaljšal življensko dobo za cca 15 let.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Marcel-F pravi:

Sej pravim,da tole zgleda spet po precejšnjem zaslužku nekaterih v ozadju. Na TV pa pravijo,da bo ta pesek,ki ga je bilo par kubikov na cesti,podaljšal življensko dobo za cca 15 let.:lol1:

Po moji logiki, ko se klobasa o vtiskanju šodra v podlago:

1. Zakaj niso vtisnili z valjarjem?

2. Kaj pa tam kjer gume od avtomobila ne vozijo, a se bo sam vtisnil v podlago?

3. Meni tudi diši po zaslužku, predvsem pa po preveč bitumna in mehke podlage. Zato so nafukali šoder da popije vso to sranje.

Na določenih delih so čisto cele črne plošče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes peljal čez ride ,čudo jedno-tako na oko izgleda kot ,da je ta asfalt položen že 20 let. Planina -Unec pa Bp.razen peska v ovinkih seveda:hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!