Skoči na vsebino

Stunt, vragolije, wheeliji, stoppiji, burnouti


Stric Burek

Priporočene objave

Živjo!

Čeprau je naslov teme stunti se mi ne zdi, da je bilo kaj točno povedanega o tem! Ko pišete po forumu pustite svoj ego in butaste pripombe iz faušije itd...!

Ker pa mene in tudi drugi kažejo zanimanje za stunte bi proso tiste ki vedo več naj o tem kaj napišejo. Lahko bi kaj napisali menjavi zobnikov, kako izbrati pravega za koliko večjega, zaščite motocikla pred padci tako za plastike kot za pokrove mašine... Tudi kaj o svoji taktiki kdo kaj lahko pove, kako ste se začeli učiti, kako se treba za različne trike zraven spravit in motor pripravit. Skratka to kar bi se moralo pisati!

Sam imam zx-6r letnik 98 in imam namen začet z stunti, pomagale pa bi seveda vaše izkušnje! Zelo bi pomagalo če je kdo iz okolice MB-ja ki že kaj zna ali bi se rad kaj naučil, da si skupaj poiščemo prostor za vadbo in se imamo fajn!

Lp Kris

Živjo!

Evo jst ti loh mal več povem od tega ker se ukvarjam s stuntam.Glede zobnika je tko,npr. jst mam cbr 900 in ima original zadej 42 zob in sem ga zamenjov za 60 zob.Če ti po pravici povem je kar mal prehudo,no odvisno kuko se navadš,sam jst bi raje dal gor ene 55 zob.Zaščita mašine je obvezna da ne prebiješ deklca pri padcu,mi smo doma naredil kletko iz cevi in je kar dostikrat že prav pršla :D Velik lažje boš stuntov če si boš namontiral visoko balanco gor pa naštimov še eno zadnjo bremzo na roki,sicer je pa to stvar po želji. Drugače pa ni kaj dosti za povedat....vaja vaja vaja :P

LP Tadej

Popravljeno . Popravil DolencT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aloha

mi lahko prosim kdo pove kje naj dobim za fz6 zadnji večji zobnik, zdaj je trenutno gor 46 rabil pa bi večjega....pa če kdo ve koliko zobcev sploh imajo ti večji zobniki?? rabil pa bi za stunt :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aloha

mi lahko prosim kdo pove kje naj dobim za fz6 zadnji večji zobnik, zdaj je trenutno gor 46 rabil pa bi večjega....pa če kdo ve koliko zobcev sploh imajo ti večji zobniki?? rabil pa bi za stunt :winkiss:

Evo tuki pri tem nemcu ga boš dobu,nardi po naročilu za katerikol motor,mi smo ga naročil tud že za fazerko tko da ga boš sigurn dobu !

http://www.halcour-machines.de/html/kettenrader.html

LP Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dobr si, a to mas na nogi se eno zadno bremzo, da lahko brez rok po zadni vozs?

:worship::worship::worship::worship:

a bi mogoce lohk prlimu link se do tapruga filmcka

Popravljeno . Popravil primoz14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že en čas spremljam temo in na zaćetku je bla res čisto off, zdaj pa vidim da ste se lepo vrnili na bistvo vidim tudi da je dosti zanimanja za stunt, sam vem kako težko je dobit kako informacijo glede tega sploh pri nas zato bom tukaj pripopal par slik moje cbr, da malo vidite kaj je potrebno in kaj ne.........

Prvo kot prvo je na posamezniku če se odloči stuntat se mora odločit če je pripravljen žrtvovat motor za take vragolije,saj ga je treba kar dobro predelat, ker eni bi pač stuntali pa še meli motor za na kavice po možnosti še za kaki Grobnik tega ni dečki.......

nekaj podatkov:

Honda cbr 600 Fs L 2002

c_q24_lErnMT2Pqt.v.jpg

ZlxPidL5zbxrK6LB.v.jpg

predelan rezervar za gorivo da se lahko vanj vsedeš in tukaj je lepo vidna zaščitna kletka in njen kot(kar fajn ven štrli)

7pjfFbnKfG5Ju650.v.jpg

Zadnja zavora na balanci (spodnja ročka) in pa sklopka (zgornja ročka)

Wl0PqVeyEjUYXA6e.v.jpg

Stikalo za ventilator, in pa vijak za nastavitev Štant gasa

fd7bB110KfHwHj23.v.jpg

tukaj je lepo viden original izpuh ki je skrajšan

m1MSHxWPGjhlNeNH.v.jpg

No na motorju je dosti predelav kot lahko sami vidite.....:

-Balanva DH od štirikolesnika

-zadnja zavora na balanci

-zobnik 60 zobov

-12 o clock bar

-predelan rezervar

stikalo za ventilator

-vijak za štant gas

-predelan zadnji cilinder za zavoro

-predelava pri zračnem filtru

.................

no tukaj pa še par slikic mene in Hondice v akciji

8pY2P4PnqTkT7G74.v.jpg

iIm9L0f3B3sLvoLP.v.jpg

myQIcBog37k_w6sl.v.jpg

u4Zui9yg_jcV5YXu.v.jpgTQf7PnQKlk3mlErT.v.jpg

TQf7PnQKlk3mlErT.v.jpg

fjnyPlHBgNqN2K3u.v.jpg

tako če ima kdo kakšno vprašanje glede biločesa z veseljem pomagam,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DolencT je kar nekaj vragolij prikazal tudi na moto zboru MC FREISING RIDERS v Kranju. Čeprav je bil omejen s prostorom je z MZ-jem točke speljal profesionalno. Se bomo slišal spet drugo leto.

BRAVO :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že en čas spremljam temo in na zaćetku je bla res čisto off, zdaj pa vidim da ste se lepo vrnili na bistvo vidim tudi da je dosti zanimanja za stunt, sam vem kako težko je dobit kako informacijo glede tega sploh pri nas zato bom tukaj pripopal par slik moje cbr, da malo vidite kaj je potrebno in kaj ne.........

Prvo kot prvo je na posamezniku če se odloči stuntat se mora odločit če je pripravljen žrtvovat motor za take vragolije,saj ga je treba kar dobro predelat, ker eni bi pač stuntali pa še meli motor za na kavice po možnosti še za kaki Grobnik tega ni dečki.......

nekaj podatkov:

Honda cbr 600 Fs L 2002

c_q24_lErnMT2Pqt.v.jpg

ZlxPidL5zbxrK6LB.v.jpg

predelan rezervar za gorivo da se lahko vanj vsedeš in tukaj je lepo vidna zaščitna kletka in njen kot(kar fajn ven štrli)

7pjfFbnKfG5Ju650.v.jpg

Zadnja zavora na balanci (spodnja ročka) in pa sklopka (zgornja ročka)

Wl0PqVeyEjUYXA6e.v.jpg

Stikalo za ventilator, in pa vijak za nastavitev Štant gasa

fd7bB110KfHwHj23.v.jpg

tukaj je lepo viden original izpuh ki je skrajšan

m1MSHxWPGjhlNeNH.v.jpg

No na motorju je dosti predelav kot lahko sami vidite.....:

-Balanva DH od štirikolesnika

-zadnja zavora na balanci

-zobnik 60 zobov

-12 o clock bar

-predelan rezervar

stikalo za ventilator

-vijak za štant gas

-predelan zadnji cilinder za zavoro

-predelava pri zračnem filtru

.................

no tukaj pa še par slikic mene in Hondice v akciji

8pY2P4PnqTkT7G74.v.jpg

iIm9L0f3B3sLvoLP.v.jpg

myQIcBog37k_w6sl.v.jpg

u4Zui9yg_jcV5YXu.v.jpgTQf7PnQKlk3mlErT.v.jpg

TQf7PnQKlk3mlErT.v.jpg

fjnyPlHBgNqN2K3u.v.jpg

tako če ima kdo kakšno vprašanje glede biločesa z veseljem pomagam,

Dobr si naštudirov ti tole hondico didl,svaka ti čast .) Men je pa maja u kranju na showu pri Hondi razgonil mašino,tko je letos bol žalost od stuntanja.Zdej sem kupu še eno zbito cbrko in bomo iz dveh eno nardil.Katastrofa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DolencT je kar nekaj vragolij prikazal tudi na moto zboru MC FREISING RIDERS v Kranju. Čeprav je bil omejen s prostorom je z MZ-jem točke speljal profesionalno. Se bomo slišal spet drugo leto.

BRAVO :worship::worship::worship:

Fajn je blo ja,malo za popestritev celotnega dneva,če ga je že vreme skoz neki sral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo da je nekaj z motorjem narobe da te ni nič za čut....eh se boš porihtal, 15. grem verjetno na hapening , greš mogoče ti tudi???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je zdelo da je nekaj z motorjem narobe da te ni nič za čut....eh se boš porihtal, 15. grem verjetno na hapening , greš mogoče ti tudi???

uuufff težka da bom šu zdej dol.Loh bi se pa konc avgusta al pa septembra enkrat dobl mal za kšn session :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuufff težka da bom šu zdej dol.Loh bi se pa konc avgusta al pa septembra enkrat dobl mal za kšn session :)

Ja 22-23.8 je tak edina tekma letos na Scooter Festu, tak da smo tak tam, pol v začetku septembrapa ne vem kak bo kaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!