Skoči na vsebino

2T ali 4T


Cola400

Priporočene objave

En frend mi pač tam dela pa je reku da tm za ene 20€ mi spremeni da je 50ccm če čm :OK:

eja bi se mi2 lahko kj zmenla za tole ?

lahko na PM ce ces

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eja bi se mi2 lahko kj zmenla za tole ?

lahko na PM ce ces

Ja lej ne vem...prvo bom zase :) pol bom pa še za vas reku...sam je treba prašat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam fantje če bo kej...pir ne uide :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAh dam za gajbo tistih 20eur :OK: lhk i spit pomagamo :grrr B)

No no bom pohitu...za gajbo pa ja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sem pristaš 4t mašin zaradi zvoka, zanesljivosti in majhne porabe. 2t je hitrejši, močnejši, to je pa tudi vse. Hitrost ni vse v motociklizmu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam :) je pa hitrost dosti v motociklizmu :D 2T je res užitek če maš rad fajn adrenalina :) ( kar se 125ccm motorjev tiče, večja kubikaža je tak razred zase :D ) če bi pa še js 1x kupoval pa bi tut 100% kupo 4T 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam :) je pa hitrost dosti v motociklizmu :D 2T je res užitek če maš rad fajn adrenalina :) ( kar se 125ccm motorjev tiče, večja kubikaža je tak razred zase :D ) če bi pa še js 1x kupoval pa bi tut 100% kupo 4T 125

za tebe je 4T 125 ja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

:slap:

ze milijonsvestopetdesettisockrat napisano...

-2T - visja hitrost, veliko vec stroskov, radi crkujejo...

-4T - relativno nizka hitrost, prakticno nic dodatnih stroskov razn pac potrosni material...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri motorji so bolši za vas 2 taktni ali 4 taktni in zakaj.LP

jaz mam najraje 3 taktne, ker majo pospeške od 2-taktnih, ter vzdržljivost 4-taktnih.... :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

neumna vprašanja, neumni odgovori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame so boljši 4-taktni zaradi:

1.)Vzdržlivost

2.)Manj onesnažujejo okolje

3.)Manj popravila

4.)Boljši navor pri nižjih obratih

5.)Boljše in sigurnejše mazanje

6.)Cenejši za vzdrževanje

7.)Okloju bolj prijazni zaradi hrupa

8.)Veliko manjša poraba goriva

9.)Manjši strošek z oljem-menjaš enkrat letno ali na ca 5K kil.(v motor gre pri menjavi ca o,8l olja)

10.)Če nekdo vozi za dvotaktnem mu smrdi in kadi,zato sem moral kupit 4-taktni s Kat.(Honda Zoomer)

11.) frizura Polini (valčki,auspuh,elektronika in vsisna cev) dela ca 1 ura cena 300 EUR motorja se sploh neodpira

vse se motira odzunaj razen valčkov in gre do blokade 73 Km/h

2-taktni pa so slabši: veliki obrati,velika obraba(slabo mazanje),kadi smrdi,velika poraba benzina in olja,drago(dobro-kvalitetno)olje,na 10K Kil. sigurno generalna -4-taktni je neuničliv seveda redna menjava in kontrola olja. Pa še kaj bi se našlo!!!!

Ps: Moje mnenje - mislim,da je 2-taktnim(skuterjem in mopedom) ODKLENKALO,kakšna Štileica in nahrbtna kosilnica,bo zaradi težine in režima delovanja ostala.Namreč prednost dvotaktnega motorja,če ima membranski vplinjač je ta,da deluje in je podmazan neglede na nagib.Pri 4-taktnem je nagib omejen(olje v oljni posodi)pumpa nesme potegniti zrak-takrat motor ni mazan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa dober je no :cry: sj ni treba nove teme odpirat mal si preber forum. pa je že dost će greš na balkon ptičke poslušat ko že oni to vejo :cry:

kak za koga _ će ti je 100 Km/h dost pol 4takt če bi rad 150+ 2takt pač več stroškov ampak bistveno večji užitki ko obrneš gas

drgač je pa 3 takt zakon :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame so boljši 4-taktni zaradi:

1.)Vzdržlivost

2.)Manj onesnažujejo okolje

3.)Manj popravila

4.)Boljši navor pri nižjih obratih

5.)Boljše in sigurnejše mazanje

6.)Cenejši za vzdrževanje

7.)Okloju bolj prijazni zaradi hrupa

8.)Veliko manjša poraba goriva

9.)Manjši strošek z oljem-menjaš enkrat letno ali na ca 5K kil.(v motor gre pri menjavi ca o,8l olja)

10.)Če nekdo vozi za dvotaktnem mu smrdi in kadi,zato sem moral kupit 4-taktni s Kat.(Honda Zoomer)

11.) frizura Polini (valčki,auspuh,elektronika in vsisna cev) dela ca 1 ura cena 300 EUR motorja se sploh neodpira

vse se motira odzunaj razen valčkov in gre do blokade 73 Km/h

2-taktni pa so slabši: veliki obrati,velika obraba(slabo mazanje),kadi smrdi,velika poraba benzina in olja,drago(dobro-kvalitetno)olje,na 10K Kil. sigurno generalna -4-taktni je neuničliv seveda redna menjava in kontrola olja. Pa še kaj bi se našlo!!!!

Ps: Moje mnenje - mislim,da je 2-taktnim(skuterjem in mopedom) ODKLENKALO,kakšna Štileica in nahrbtna kosilnica,bo zaradi težine in režima delovanja ostala.Namreč prednost dvotaktnega motorja,če ima membranski vplinjač je ta,da deluje in je podmazan neglede na nagib.Pri 4-taktnem je nagib omejen(olje v oljni posodi)pumpa nesme potegniti zrak-takrat motor ni mazan.

na to se pa res požvižgamo ob nakupu motorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

ze milijonsvestopetdesettisockrat napisano...

-2T - visja hitrost, veliko vec stroskov, radi crkujejo...

-4T - relativno nizka hitrost, prakticno nic dodatnih stroskov razn pac potrosni material...

z izjemo tomosa :D

drugače pa meni osebno so v 125 kategoriji veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiko ljubši 2T motorji :)

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 2T pa gre najbolj yamaha DT, ko ji das turbino gor pa to...pa tak je popularna, da je v zadnjih dveh dneh dobla 3 nove teme :D je treba posebej zunanjost in notranjost obravnavat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!