Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

Nemška revija video "september"; rang lestvica najbolje ocenjenih 32" LCD TV

post-6569-1221940650_thumb.jpg

Nemška revija video "september"; rang lestvica najbolje ocenjenih 32" LCD TV

zeleni kvadratek = full hd

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Žio!

Rabm pomoč. Doma nam je crknu tv. Kupit mormo novo, ogledujem si LCD tv-je. Dosedaj smo mel diagonalo 72cm, 4:3. Koliko veliko naj torej kupim da bom vidu naše programe enako velike kot do sedaj, na kaj naj bom pozoren pri nakupu, kaj predstavlja svetilnost, kontrast, HD ready, vgrajeni različni mpeg sprejemniki itd. Torej na kaj naj bom pozoren oz. kaj mi priporočate. Cena nekje do 600€. Če veste za kaj pametnga, mi kar prlepte link.

Vglavnem, razsvetlite me!

Hvala super hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio!

Rabm pomoč. Doma nam je crknu tv. Kupit mormo novo, ogledujem si LCD tv-je. Dosedaj smo mel diagonalo 72cm, 4:3. Koliko veliko naj torej kupim da bom vidu naše programe enako velike kot do sedaj, na kaj naj bom pozoren pri nakupu, kaj predstavlja svetilnost, kontrast, HD ready, vgrajeni različni mpeg sprejemniki itd. Torej na kaj naj bom pozoren oz. kaj mi priporočate. Cena nekje do 600€. Če veste za kaj pametnga, mi kar prlepte link.

Vglavnem, razsvetlite me!

Hvala super hvala :)

Glede LCD televizorja , najmanj z diagonalo 94, lahko več, svetilnost, kontrast zaenkrat še ni toliko odločilna, bolj čas, ki naj znaša čim manj. Drugače pa imaš v prodaji že popolnoma novo tehnologijo LED TV, ki je mnogo naprednejša od LCD. Visoko kakovostna slika, manjša poraba, in daljša življenska doba..

ps: http://www.mimovrste.com/katalog/2237/led-tv-sprejemniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diagonala LCD eja se izbira glede oddaljenosti gledanja, najboljša slika se vidi če pomnožiš diagonalo x 3, to se pravi če boš od zaslona oddaljen 3m izbereš velikost 94cm (37") ali 102cm(40") to je tam tam, sicer pa tvoja odločitev. Izberi LCD ki bo FULL HD s čim večjim kontrastnim razmirjem in 100Hz zaslonom, predlagam ti Philipsa serije PFL 7404 ali PFL 8404 s temi so imetniki zelo zadovoljni, tudi sam bom decembra kupil slednjega ko bo cena še malo nižja :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa nekaj ni jasno - a je funkcija PIP (Picture in Picture) postala tako samoumevna, da je pri specifikacijah napišejo le redki ali pa je večina res nima??

Skratka - če kdo pozna kak LCD/LED TV, ki ustreza spodnjemu spisku lastonsti in funkcij (sortirano po pomembnosti - najpomembnejše na vrhu) in se ga še da kupiti, naj se kar oglasi:

  • PIP z ločenim tunerjem za malo sliko (ko so na DSF reklame, preklopiš na PIP in jih 'gledaš' v malem oknu, tačas pa malo trpiš in gledaš MotoGP na POP TV)
  • velikost 32-42"
  • full HD
  • DVB-C

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa nekaj ni jasno - a je funkcija PIP (Picture in Picture) postala tako samoumevna, da je pri specifikacijah napišejo le redki ali pa je večina res nima??

Skratka - če kdo pozna kak LCD/LED TV, ki ustreza spodnjemu spisku lastonsti in funkcij (sortirano po pomembnosti - najpomembnejše na vrhu) in se ga še da kupiti, naj se kar oglasi:

  • PIP z ločenim tunerjem za malo sliko (ko so na DSF reklame, preklopiš na PIP in jih 'gledaš' v malem oknu, tačas pa malo trpiš in gledaš MotoGP na POP TV)
  • velikost 32-42"
  • full HD
  • DVB-C

D.

Ja res je. PIP so začeli zmanjševati v TVjih. Vsaj tako je nam povedal prodajalec, ko smo kupovali. No na koncu smo kupili Grunding-a, ki sicer ima sliko v sliki, vendar ne moreš predvajati skupaj 2 kanala, ampak le kanal in npr. DVD, VRC,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene matra,da bi kupil tale tv..http://Panasonic Plazma TV TX-P50V10E |MediaPlanet.si-€

Le kako je možno,da je tukaj veliko ceneje....PANASONIC plazma TV TX-P50V10 Full HD - trgovina Mediamarket

Je slučajno kdo že kupoval v Mediamarketu???Kakšen se vam zdi tale tv....??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[*]PIP z ločenim tunerjem za malo sliko (ko so na DSF reklame, preklopiš na PIP in jih 'gledaš' v malem oknu, tačas pa malo trpiš in gledaš MotoGP na POP TV)

[*]velikost 32-42"

[*]full HD

[*]DVB-C

Jz mam gorenje 37" in imaš lahko dve enako veliki sliki(zvok iz desne)ali veliko in malo v poljubnem kotu ekrana(zvok z velike).Seveda z različnim ali istim programom.Ful HD pa lahko ima ali ne!Takšne funkcije imata oba!

DVB-C ali MPEG-4 nima!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz se odločam za nakup med lcd in plazmo... najverjetneje bo lcd okoli 100 cm ...

edin ne vem, k mi je prijatu povedu, da so tisti ki padejo s tovornjaka cenejši :yes: ... a se ne poškodujejo preveč pri padcu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,pogrešam vaše komentarje o novejših LED televizorjih-prednosti,slabosti. :worship: za vaše objektivne komentarje in srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,pogrešam vaše komentarje o novejših LED televizorjih-prednosti,slabosti. :worship: za vaše objektivne komentarje in srečno.

Kot 'LED TV' se tržijo LCD zasloni z LED osvetlitvijo, kar ni neka blazno velika razlika. Obstajajo v dveh variantah:

  • RGB LED razporejene po celotnem ozadju zaslona
  • bele LED na robu, svetloba pa se enakomerno porazdeli s pomočjo motnega stekla/plastike

Prvi imajo prednost, da lahko LED diode lokalno ugasnejo / spremenijo barvo in tako pripomorejo h kontrastu (črna je lahko res črna), so pa precej dragi.

Oboji pa imajo nižjo porabo in verjetno tudi daljšo življensko dobo...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa nekaj ni jasno - a je funkcija PIP (Picture in Picture) postala tako samoumevna, da je pri specifikacijah napišejo le redki ali pa je večina res nima??

Skratka - če kdo pozna kak LCD/LED TV, ki ustreza spodnjemu spisku lastonsti in funkcij (sortirano po pomembnosti - najpomembnejše na vrhu) in se ga še da kupiti, naj se kar oglasi:

  • PIP z ločenim tunerjem za malo sliko (ko so na DSF reklame, preklopiš na PIP in jih 'gledaš' v malem oknu, tačas pa malo trpiš in gledaš MotoGP na POP TV)
  • velikost 32-42"
  • full HD
  • DVB-C

D.

http://www.mimovrste.com/artikel/1350134623/lcd-tv-sprejemnik-philips-37pfl8404h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ta Philips ni LED LCD TV, ker LED TV-eja pri nas še ni pod JURJA € :whistle:

In kaj potem, če ni LED (osvetljen)? Preberi si vprašanje tistega, ki je iskal TV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj potem, če ni LED (osvetljen)? Preberi si vprašanje tistega, ki je iskal TV.

Ata smrk, je kot je meni razumljivo iskal LED LCD TV, to Philips 8404 ni, ta ima na zadnji strani osvetlitev ki se prilagaja sliki ( Ambilight ) :yawn: Philipsov led TV pa je: LED TV 40PFL8664H ki pa je kar drag okoli 1200 € :whistle:

<h1 class="green_title">

</h1>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ata smrk, je kot je meni razumljivo iskal LED LCD TV, to Philips 8404 ni, ta ima na zadnji strani osvetlitev ki se prilagaja sliki ( Ambilight ) :yawn: Philipsov led TV pa je: LED TV 40PFL8664H ki pa je kar drag okoli 1200 € :whistle:

<h1 class="green_title">

</h1>

Ne, Danci je iskal LED ali LCD TV z lastnostmi, kot jih je naštel in AtaSmrk, mu je enega takega ponudil. Preberi kaj preden začneš kracat po tipkovnici.

In ker je vse skupaj :topic: predlagam moderatorjem, da zbrišejo vse poste od Zajotovega 'LED je drag' pametovanja naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, Danci je iskal LED ali LCD TV z lastnostmi, kot jih je naštel in AtaSmrk, mu je enega takega ponudil. Preberi kaj preden začneš kracat po tipkovnici.

In ker je vse skupaj :topic: predlagam moderatorjem, da zbrišejo vse poste od Zajotovega 'LED je drag' pametovanja naprej.

Tebe je FOTR NAKRACAL zato se pa v vsaki temi znašaš nad drugimi, zmotil sem pa se ja, Danci je iskal TV in tisti post je bil namenjen njemu, ne pa tebi FRITZL:P

P.S. Danci narobe sem razumel, ti iščeš LED ali pa LCD TV a ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe je FOTR NAKRACAL zato se pa v vsaki temi znašaš nad drugimi, zmotil sem pa se ja, Danci je iskal TV in tisti post je bil namenjen njemu, ne pa tebi FRITZL:P

P.S. Danci narobe sem razumel, ti iščeš LED ali pa LCD TV a ne ?

Jaz iščem LCD (LED = predrago), ki mora nujno imeti dva (analogna) sprejemnika, tako da lahko prikazuje dva programa naenkrat. Takih TV-jev je, kot sem ugotovil, bore malo - še največ jih ponuja Gorenje...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz iščem LCD (LED = predrago), ki mora nujno imeti dva (analogna) sprejemnika, tako da lahko prikazuje dva programa naenkrat. Takih TV-jev je, kot sem ugotovil, bore malo - še največ jih ponuja Gorenje...

D.

Ja tega je bilo v preteklosti več še posebej pri ta starih ta debelih TV zaj pa tega ni več ne vem zakaj :whistle: zgleda da se ne obnese

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kahm, kahm... moj 37PFL8404 z najnovejso nadgradnjo se se zmeraj ne strinja s tem da PiP dela, ceprav na mimovrste to pise. Seveda sem nebodigalen odlocen poklicati in se pozanimati kako so prisli do te informacije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kahm, kahm... moj 37PFL8404 z najnovejso nadgradnjo se se zmeraj ne strinja s tem da PiP dela, ceprav na mimovrste to pise. Seveda sem nebodigalen odlocen poklicati in se pozanimati kako so prisli do te informacije :)

Daj mi povej kako si kaj zadovoljen s tem LCD-ejem ker ga mislim tudi jaz nabavit :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj mi povej kako si kaj zadovoljen s tem LCD-ejem ker ga mislim tudi jaz nabavit :yea1:

Ok... uradno sporočam da so ljudje na mimovrste.com, kmetje :)

Njihov odgovor:

Lepo pozdravljen Vladimir,

pri referentu smo dobili informacijo da tehnična lastnost PIP pomeni

možnost slike v sliki ob priklopu druge naprave (PC) ali branja

teletexta, ne podpira pa gledanja dveh programov hkrati, saj sta za to

potrebna vgrajena dva Tv tunerja.

Lep pozdrav,

Kar se tiče zadovoljstva je pa tkole:

PRO: Super slika na analogni kabelski, pixel precise in natural motion pridejo do izraza ceprav sta na trenutke malo moteca pri kakih filmih kjer zgleda kot da je stvar posneta v stilu telenovele ampak res je super. Pred nakupom sva z zeno primerjala s Sony BRAVIO, LGjem ampak je ta zmagal. Slika je celo na divx/xvid odlicna (te ponavadi dam kar preko USBja ceprav se nisem uspel usposobiti podnapisov. ce jih rabim uporabim dvd player), da o mkv sploh nebi govoril (mkv mi bere dvd player ampak imam zvezano preko hdmi kablovja...). Sama odzivnost je super, poveziljivost in moznosti priklopa je vec kot dovolj (PC, HDMI, Video, USB...) in ambligiht funkcija je zdaaaaleč samo lepotni dodatek. Ekran umetno poveča in zabriše oster prehod iz temnega ozadja v televizijo. NET TV funkcija je super ker lahko brskas tudi po navadnih straneh (celo gmail dela jupiii :P) ampak seveda malo okorna ker ne uporabljas miske ampak smerne tipke.

CONTRA: NET TV je obcutno prepocasen. Ampak konec koncev imas TV za gledat TV in ne youtuba, prebiranja poste itd itd. Se malo bojo morali na tej zadevi podelat. Zal DLNA funkcije se nisem sprobal torej streamanja z racunalnika tako da to zadevo sporocim cez vikend :)

Ce se kaj rabis pisi :)

Lp,

V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok... uradno sporočam da so ljudje na mimovrste.com, kmetje :)

Njihov odgovor:

Lepo pozdravljen Vladimir,

pri referentu smo dobili informacijo da tehnična lastnost PIP pomeni

možnost slike v sliki ob priklopu druge naprave (PC) ali branja

teletexta, ne podpira pa gledanja dveh programov hkrati, saj sta za to

potrebna vgrajena dva Tv tunerja.

Lep pozdrav,

A zato pa meni ne vleče 2 kanala v isti ekran....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!