Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Ne morem več, da ne bi napisal :headbang: Včeraj takšna nesreča, danes spet :(

Ni mi vseeno za ponesrečene motoriste, ampak a vas bo kdaj izučilo, da ceste niso dirkališča :blink:

Jaz si bom dal montirat semafor, da bom lahko varno prišel na cesto, da ne bom kateremu dirkaču odvzel prednosti :wacko:

in bom potem jaz kriv.

Vsedite se v avto in preračunajte, koliko sekund rabite, da pogledate na cesto in z avtomobilom speljete iz stranske ceste ali dovoza(dvorišča) na glavno cesto. Potem pa preračunajte, koliko se kdo pelje z motorjem, koliko metrov prevozi, preden reagira in pritisne(stisne) zavoro ko zagleda oviro :krneki:

Vsak zase naj preračuna kako hitro vozi na priljubljenih odsekih, in koliko metrov in sekund bo potreboval, da se ustavi ali pa vsaj izogne oviri, če bo mogoče :whistle: Preklemano malo časa ostane in veliko metrov ane?

Sem skoraj siguren, da je v teh dveh nesrečah botrovala prevelika hitrost motoristov, ne pa odvzem prednosti :alien1:

Zdaj me pa obdelajte kolikor vam je volja :evilgrin: Out!

Žal je potegnil v smrt sebe in oba motorista :cry: . Motorista sta pripeljala prehitro, on pa ju je spregledal - hitrost in premajhna pozornost sta pomoje glavna krivca za to nesrečo. Tam je bila omejitev 90 km/h, je bilo povedano po poročilih in da se je tam zgodilo že veliko prometnih nesreč. Pazite nase, ker drugi ziher ne bodo. :(

Kako je z Cvičkarjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorista sta pripeljala prehitro, on pa ju je spregledal - hitrost in premajhna pozornost sta pomoje glavna krivca za to nesrečo.

dajmo raje bit bolj direktni. Ni kriva hitrost sama po sebi, tudi ne pozornost. Kriv je točno določen človek, ali več njih, ker so bili prehitri in/ali/oz. premalo pozorni.

Če rečemo - "kriva je hitrost", se zdi, kot da je človek povsem nedolžni uporabnik "hitrosti" ... pa ni tako. Hitrost je posledica človekovega dejanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rakete so rakete.....vsako besedičenje bedakom na njih....nima nobene veze........

Danes doživel vsaj 5x objestnost, nepredvidljivost,zanemarjanaje CPP,.......

Pa dejte se že enkrat mal umirit.........pizdu mater......že jaz pelem prehitro.....sam za raketaše sem še vedno stari, ki se plazi po cesti!!!!!!!!!!!!!!

Zanimivo kajne.......jaz sem pri svojih letih še vedno živ...........

BTW......Cvičkar.......mah...........da se ne ponavljam..........bom reku neki, kar zna razne rip-aše zmotit.............naj ti bo to izkušnja za bodoče......upam da čim bolj številne.......prevožene kilometre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rakete so rakete.....vsako besedičenje bedakom na njih....nima nobene veze........

Motoriranje veliko ljudi smatra kot šport-anje.

Kot nekateri samo hodijo v hribe, drugi pa rinejo na osemtisočake.

Nekateri trimčkajo, drugi pa švedrajo čez death valley.

Eni se bojijo z avionom na počitnice, drugi se pa gredo base jumping.

Go figure. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Go figure. :whistle:

Ne razumem......kaj si mi hotel s tem povedat........zgleda, da sem bolj "počasen"!!!!

BTW........niso vsi na petardah bedaki..........zato sem specificiral.........glej post nad tvojim.........CITIRAM PONOVNO........BEDAKOM NA NJIH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoriranje veliko ljudi smatra kot šport-anje.

Kot nekateri samo hodijo v hribe, drugi pa rinejo na osemtisočake.

Nekateri trimčkajo, drugi pa švedrajo čez death valley.

Eni se bojijo z avionom na počitnice, drugi se pa gredo base jumping.

Go figure. :whistle:

Smo že čisto :topic:

Verjetno ne razlikujejo vsi med extremom in užitkarstvom :whistle:

@Klimbra, sva že dva stara na dveh kolesih :kva2:

Tole še moram napisat kar sem ugotovil, odvzem prednosti je pri motoristih postal protiorožje neprilagojeni hitrosti :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo raje bit bolj direktni. Ni kriva hitrost sama po sebi, tudi ne pozornost. Kriv je točno določen človek, ali več njih, ker so bili prehitri in/ali/oz. premalo pozorni.

Če rečemo - "kriva je hitrost", se zdi, kot da je človek povsem nedolžni uporabnik "hitrosti" ... pa ni tako. Hitrost je posledica človekovega dejanja.

V bistvu res ni kriva hitrost... Kriv je pojemek, če smo čisto natančni...

Sicer pa glede na rakete, ki so švigale danes mimo mene se jih še malo pobije... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem......kaj si mi hotel s tem povedat........zgleda, da sem bolj "počasen"!!!!

Nekateri uživajo v izletih, potovanjih z umirjeno vožnjo, drugi pa iščejo adrenalin in preizkušajo svoje meje, žal na javni cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa tanovi Jaguar, ne Maserati. Ej, ampak takele dovozne poti pa mene spravijo v cisto paniko, ponavadi bremzam k norc, ko ugotovim, da sem v takem obmocju.

Pa da ne bo cisti :topic: , kako je kaj s Cvickotom? Drzim pesti ze tok casa, da me ze vse boli... pa se poznam ga ne... go figure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu res ni kriva hitrost... Kriv je pojemek, če smo čisto natančni...

Sicer pa glede na rakete, ki so švigale danes mimo mene se jih še malo pobije... :headbang:

Ne. Krivda je atribut, ki se ga pripisuje osebi. Krivo je lahko živo bitje, ki ima zavest - torej ne more biti kriv nek 'pojem', ali pa recimo pes ... Kriv je torej lahko le - človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikano takoj po nesreči ko so oba motorista že odpeljali v bolnišnico.

IMHO ta 2 motorista nista šla nevem kako zelo hitro. motorja sta premal sesuta, in zelo na kupcu je vse skup. men so enkat na križišču pr 50 uzeli prednost, je zgledalo podobno. . . . upam da so vsi upleteni okej.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf najbolje je bit prej in pol pametn zakaj ljudje na ceti umirajo, sej tko gledano umirajo tud planinci pa kolesari pa pešci.... samo take pozornosti iz strani medijev ni!!! kakor hitro je motorist upleten v nesrečo je čez pou časopisa naslov Zaradi neprilagojene hitrosti bla bla bla... Za pou nesreč mi sploh ne vemo da se jih je zgodilo, če ni biu motorist zravn... Sploh pa najprej naj odgovorni uredijo ceste... štukan asfalt, pesk in kameneje po cesti, razne odvečne table, logične omejitve, da ne govorim kako ob robu asfalta cestari namečejo pesek in ga razni kamionari in avtomobilisti potem nehote zvozijo na cesto.... Če pa se že pritožiš, dobiš odgovor prilagodi hitrost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je potegnil v smrt sebe in oba motorista :cry: . Motorista sta pripeljala prehitro, on pa ju je spregledal - hitrost in premajhna pozornost sta pomoje glavna krivca za to nesrečo. Tam je bila omejitev 90 km/h, je bilo povedano po poročilih in da se je tam zgodilo že veliko prometnih nesreč. Pazite nase, ker drugi ziher ne bodo. :(

Ali pa sta motorista potegnila njega v smrt? Avtomatsko pripisovati nekomu, da je ubil 2 človeka ("potegniti v smrt" se ponavadi uporablja v takšnih primerih), brez kakršnega koli poznavanja dejstev je kratko malo brezveze in neokusno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem več, da ne bi napisal :headbang: Včeraj takšna nesreča, danes spet :(

Ni mi vseeno za ponesrečene motoriste, ampak a vas bo kdaj izučilo, da ceste niso dirkališča :blink:

Jaz si bom dal montirat semafor, da bom lahko varno prišel na cesto, da ne bom kateremu dirkaču odvzel prednosti :wacko:

in bom potem jaz kriv.

Vsedite se v avto in preračunajte, koliko sekund rabite, da pogledate na cesto in z avtomobilom speljete iz stranske ceste ali dovoza(dvorišča) na glavno cesto. Potem pa preračunajte, koliko se kdo pelje z motorjem, koliko metrov prevozi, preden reagira in pritisne(stisne) zavoro ko zagleda oviro :krneki:

Vsak zase naj preračuna kako hitro vozi na priljubljenih odsekih, in koliko metrov in sekund bo potreboval, da se ustavi ali pa vsaj izogne oviri, če bo mogoče :whistle: Preklemano malo časa ostane in veliko metrov ane?

Sem skoraj siguren, da je v teh dveh nesrečah botrovala prevelika hitrost motoristov, ne pa odvzem prednosti :alien1:

Zdaj me pa obdelajte kolikor vam je volja :evilgrin: Out!

ti nisi se nikdar imel nobene nesreče ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti nisi se nikdar imel nobene nesreče ?

Verjetno jo je imel. In ravno zato je vse to napisal, ker ga je (zelo verjetno) prav nesreča izučila! In strinjam se z vsako črko njegovega posta.

Zakaj smo ljudje ena tako blesava bitja, da se nočemo ničesar naučiti iz tujih napak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO ta 2 motorista nista šla nevem kako zelo hitro. motorja sta premal sesuta, in zelo na kupcu je vse skup. men so enkat na križišču pr 50 uzeli prednost, je zgledalo podobno. . . . upam da so vsi upleteni okej.

pritdrim iz lastne izkušnje, ker je potem ko je hotel avtomobilist: "što si išao tako hitro", policaj rekel ravno to: da bi motor in jaz bla potem nekje drugje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti nisi se nikdar imel nobene nesreče ?

Nesreče ne ... imel sem pa 'neumnost'. Svojo, seveda ...

PS: a ni to beli huso na fotki? Kaj ni en forumaš imel belega husota?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!