Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000


miki

Priporočene objave

Glede na prevožene km bo potrebno zamenjati prednje ploščice, zanima me katere mi priporočate.

 

Do menjave keten set-a še me loči nekaj km ampak vseeno kateri set priporočate DID ?

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na prevožene km bo potrebno zamenjati prednje ploščice, zanima me katere mi priporočate.

 

Do menjave keten set-a še me loči nekaj km ampak vseeno kateri set priporočate DID ?

Bom povedal mojo iskušnjo:

Na mojga zja sem dal brembo sintrane racing, katere naj bi po njihovih specifikacijah odgovarjale Zju. Moram priznati, da je bil zavorni učinek boljši, a hkrati sem po dobrih 10kkm ugotovil, da brusijo diske. Nato sem dal original kawasakijeve, ki so bile 2x dražje :( tako da predlagam ali original, ali kake mehke.

Kar pa se tiče verige: nabavil sem najdražji DID ZVMX gold, in po dobrih 20kkm so začeli frčati ven xringi. Nato sem dal spet gor EK-Enumo, kot je bila prva vgradnja, vendar rang boljšo (MWXZ), kot veriga se mi zdi v redu, po 5000 prevoženih sploh še ni bilo potrebno šponanje. Več pa ne vem, ker je lubica šla od hiše, ampak sigurno ko bom pri novem verigo menjaval ne bo šla gor DID :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom povedal mojo iskušnjo:

Na mojga zja sem dal brembo sintrane racing, katere naj bi po njihovih specifikacijah odgovarjale Zju. Moram priznati, da je bil zavorni učinek boljši, a hkrati sem po dobrih 10kkm ugotovil, da brusijo diske. Nato sem dal original kawasakijeve, ki so bile 2x dražje :( tako da predlagam ali original, ali kake mehke.

Kar pa se tiče verige: nabavil sem najdražji DID ZVMX gold, in po dobrih 20kkm so začeli frčati ven xringi. Nato sem dal spet gor EK-Enumo, kot je bila prva vgradnja, vendar rang boljšo (MWXZ), kot veriga se mi zdi v redu, po 5000 prevoženih sploh še ni bilo potrebno šponanje. Več pa ne vem, ker je lubica šla od hiše, ampak sigurno ko bom pri novem verigo menjaval ne bo šla gor DID :D

Se strinjam, samo original ploščice......Pri gumah in ploščicah ni za šparat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

off: Razlog prodaje drugega - zaradi nakupa močnejšega...

 

Na Slo cestah je 1000ccm/125 KM res malo švohceno :)

Ne rečem da ni res. Saj kolikor sem slišal naj bi bil št. 2. prej uranžen, seveda pa nevem kaj naj bi blo narobe; al je biu paden al pa je lastnik meu preveč časa in zelencov da je motor preštrihov na belo. meni se to razmerje nezdi napčno, ubistvu me sploh ne moti (1000ccm/125KM)....kolikor sem se pogovarjal z lastniki, usi pravjo da se lepo vozi. Vozil sem ga enkrat pa še to ne veliko, vendar mi je na prvo muho kr zelo ugajal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Glede na matico na nihajni roki,ki je iste "barve" bi prej rekel,da je to rjavina, ker matica ne rata rjava od izpuha-temperature... Verjetno je nek na vlažnem stal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na matico na nihajni roki,ki je iste "barve" bi prej rekel,da je to rjavina, ker matica ne rata rjava od izpuha-temperature... Verjetno je nek na vlažnem stal...

Imaš prav, vna vijakih se vidi oksidacija..pomojem je kje na dežju po možnosti stal. Pod streho bolj težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, vna vijakih se vidi oksidacija..pomojem je kje na dežju po možnosti stal. Pod streho bolj težko.

 

Tip ni mel motorja sam za sončne nedelje. Svoje opravijo tudi fure po dežju in ne redno čiščenje motorja. Krivine pa, ob večkratnem segrevanju in ohlajanju in ob prisotnosti vode, postanejo take kot so ( rjave + še malo po možnosti zapečenega blata in to je to ) 

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip ni mel motorja sam za sončne nedelje. Svoje opravijo tudi fure po dežju in ne redno čiščenje motorja. Krivine pa, ob večkratnem segrevanju in ohlajanju in ob prisotnosti vode, postanejo take kot so ( rjave + še malo po možnosti zapečenega blata in to je to ) 

 

Šmirgl papir pa urca dela in to je to :)...so nove ko iz fabrke =)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip ni mel motorja sam za sončne nedelje. Svoje opravijo tudi fure po dežju in ne redno čiščenje motorja. Krivine pa, ob večkratnem segrevanju in ohlajanju in ob prisotnosti vode, postanejo take kot so ( rjave + še malo po možnosti zapečenega blata in to je to ) 

kupiš polirno pasto purol in spoliraš krivine do sijaja.

js sem  na prejšnjem motorju iz krivin izpoliral rumeno modro barvo, ki se naredi od vročine...tk da gre ok...in ni agresivna...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš polirno pasto purol in spoliraš krivine do sijaja.

js sem  na prejšnjem motorju iz krivin izpoliral rumeno modro barvo, ki se naredi od vročine...tk da gre ok...in ni agresivna...

 

V kolikor greš kupit sedaj Purol pasto v trgovino, je to izguba časa...če pa imaš v predalu še kakšno Purol iz pred 10 let potem bo super. "novodobni" purol je redek ko voda, tudi granulacija "zrnc" je pol manjša, učinek puliranja pa 80% manjši. Totalna izguba časa. Preverjeno na lastni koži. Mi je zmanjkalo starega Purola, sem kupil novegal, vesel ker sem ga sploh dobil, začel en kos aluminija polirat, sem ga sam zabrisu v smeti. Preden spoliraš krivine z "novodobnim" porulom, ma mačka že 5x mlade....

 

srečno

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor greš kupit sedaj Purol pasto v trgovino, je to izguba časa...če pa imaš v predalu še kakšno Purol iz pred 10 let potem bo super. "novodobni" purol je redek ko voda, tudi granulacija "zrnc" je pol manjša, učinek puliranja pa 80% manjši. Totalna izguba časa. Preverjeno na lastni koži. Mi je zmanjkalo starega Purola, sem kupil novegal, vesel ker sem ga sploh dobil, začel en kos aluminija polirat, sem ga sam zabrisu v smeti. Preden spoliraš krivine z "novodobnim" porulom, ma mačka že 5x mlade....

 

srečno

jaz sem to naredil pred tremi leti in sem takrat tudi kupil purol. res je, da se malo namatraš, sam rezultat je pa ok. kar se granulacije tiče, je pa manjša mogoče boljša, ker ni tako abrazivna/agresivna. sam priporočam. verjetno pa se najde tudi kak nadomestek našemu purolu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem to naredil pred tremi leti in sem takrat tudi kupil purol. res je, da se malo namatraš, sam rezultat je pa ok. kar se granulacije tiče, je pa manjša mogoče boljša, ker ni tako abrazivna/agresivna. sam priporočam. verjetno pa se najde tudi kak nadomestek našemu purolu.

mogoče tole....... https://www.louis.de/en/artikel/autosol-anti-blue-content-125-ml/10004423?list=58235333

al pa tole....... https://www.louis.de/en/artikel/autosol-metal-polish-content-75-ml/10004015?list=58235333

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako me mika posodobitev modela in mi je v oči padel ta motor: http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9525974&show=1

To da je paden me nemoti bi že zrihtal bolj me motijo krivine zgledajo kot da ima 100k km oz. da ga je nekdo na mestu turiral to te mere da je vse žarelo. Vaše mnenje ?

 

Je bil čez vikend že obnovljen??

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9562479&show=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paden motor je bil, tudi tiste "masivne" blastike ki pokrivajo sprednje vilice nima gor, pa sprednji blatnik ni originalen, men je ta neke čudne oblike.. 

Men se sploh ne zdi ugoden motor, glede na to, da je bil paden, pa uvožen in bog ve kaj je še narobe, da koliko je realnih km sploh ne govorim.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

 

Vem da sem že en čas nazaj spraševal za zavorne ploščice, zanima me cca koliko ste plačali za njih. Sploh nisem vedel da potrebujem 4 pare po 2 ploščic za spredaj :/

 

Trenutno se odločam o nakupi teh saj jih lahko dobim najhitreje in najbližje.

http://www.motonet.si/e-trgovina/motorno-kolo/kawasaki/1000/z-1000/?good_detail=zavorne-obloge-a3-4-kosi-v-kompletu-f6bfb7603ed365b4925e4d1716a9abd8m

 

vendar vem da je kolega lani dal cca 50-60€ za fz1 tukaj je pa cena 84€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

Vem da sem že en čas nazaj spraševal za zavorne ploščice, zanima me cca koliko ste plačali za njih. Sploh nisem vedel da potrebujem 4 pare po 2 ploščic za spredaj :/

 

Trenutno se odločam o nakupi teh saj jih lahko dobim najhitreje in najbližje.

http://www.motonet.si/e-trgovina/motorno-kolo/kawasaki/1000/z-1000/?good_detail=zavorne-obloge-a3-4-kosi-v-kompletu-f6bfb7603ed365b4925e4d1716a9abd8m

 

vendar vem da je kolega lani dal cca 50-60€ za fz1 tukaj je pa cena 84€.

Jaz sm na SXa montiral Sintrane od Brembo (cca 60€) in so mi začele najedati zavorne diske. Pol sm pa lepo izpljunil 140€ za original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj na tvojem modeli si tudi imel 8 ploscic spredaj? Jaz sem kupil tote iz linka in ni obcutit da bi kaj bolj prijele tak da menda mi nebo diskov jedlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj na tvojem modeli si tudi imel 8 ploscic spredaj? Jaz sem kupil tote iz linka in ni obcutit da bi kaj bolj prijele tak da menda mi nebo diskov jedlo :)

ne 4 komade, sicer če bo začelo najedat, boš videl na diskih raze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!