Skoči na vsebino

frizura za 125ccm 4T


kekec

Priporočene objave

:yes: kje so tisti časi :OK:

no pa le vidmo d ni motor edini s katerim se dosega adrenalin, ztu so vsakršne predelave sm zato d seb lahku nekej dokažemo...d mamo tud mi nekej posebnga :P s katerim se ločmo od večine :D

torej še kakršne koli novosti dobrodošle :OK:

...v tej temi se razume

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ztu so vsakršne predelave sm zato d seb lahku nekej dokažemo...d mamo tud mi nekej posebnga :P s katerim se ločmo od večine :D

tocno. in pa da stvar izboljsamo, da nekaj sami naredimo, ker nam je serijsko presvoh, ker moci ni nikol dovolj, in pa ker nobena stvar ni tak dobra, da se neb dala se izboljsat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno. in pa da stvar izboljsamo, da nekaj sami naredimo, ker nam je serijsko presvoh, ker moci ni nikol dovolj, in pa ker nobena stvar ni tak dobra, da se neb dala se izboljsat. :OK:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, v temi avspuh ni nč pametnga, ztu kr tlele kot sm že pa še enkat vprašam, kku je z avspuhi, po internetu sm iskov pa leo vince nima nč pametnga, akrapovič bi sicr vrjetn naredu, sm za $$$, tku d odpade, gianelli tud nima nč pametnga, v glavnem, kej konkretnga, kdorkoli, kjerkoli? na posnetkih od ybr je vidt d majo druge avspuhe, se prav, dobi se, sm kje pa za kašno ceno... :?

ma kdu kšn pametn odgovor?

pa še tole...tale zadevca me tud zanima, sicr poznam nekoga k se ukvarja z izdelovanjem spojlerjev iz poliestra, sm če nimaš kalupa si ne morš pomagat dost, torej, če kdu ve kej o tem...z besedo na dan :P

aja pa na sliki je ybr, spojler pa naj bi biu original :?

post-12378-1162239468.jpg

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, tukaj imas originalen bugspoiler za yamaho ybr

bugspoiler

Sedaj pa glede izpuha - mislim da res ne obstaja lonec, ki bi bil prav narejen za yamahco. Tisto kaj si pa videl, pa dajejo gor lonce, ki so namenjeni drugim motorjem. Pri 4t je itak skoraj vseeno, ker se pridobi zeeeloooo malo (sam zvok je malo boljsi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

auspuha res ni problem nardit - malo iznajdljivosti in veselja, mogoce se denarja, pa je to to.

na minimototu sm si naredu 3x tisji in 2x vecji avspuh, ki ni spremenil moci, za vsega 2 jurja stroskov. ;)

pi es: ne gledat gume :P

post-1466-1162243426_thumb.jpg

post-1466-1162243544_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zanimivo, VaraderoDriver, hvala za info, sej sem neumen :slap: najbol se je pozanimat pr trgovcu yamahe ne...tole vidm d je z nemške spletne strani, po moje bi se dal tud pr nas dobit...

glede avspuha pa ja...zvedu sm d ma ybr katalizator, pa neko zožano cev na kolenu (v cevi k vod od lonca do cilindra), pa me zanima, če se da to kako odstrant, tko, doma v garaž

drgač pa Zok, k se da dobit kšno shemo al pa načrt, al pa če mal na kratku poveš kko se to da nardit, k js sm bol laik pr teh zadevah :blush:

a drgač pa pol v bistvu ni važen kakšen lonec je sm d se nekaku predela da gor paše al kko :?

aha, pa še glede filtra, sej sm že prašov, sm ni blo pametnga odgovora, serviser mi je sicr reku, d za 125cc 4T ni športenga filtra, zdej ne vem, mislm d je mislu d se ga pač ne splača gor dajat, ker se z njim nič ne pridobi...torej, če lahko gdo pojasni kko je s temi zadevami, pa ja...še to...en znanc ma na ybr sm pokrov dol od filtra pa ma ful hud glas, sm po moje in po besedah mojga fotra to ni priporočlivo...al :?

lp

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, pr mojem avspuhu je tak, da motor ima 40 ccm, izpuh je pa od 50 ccm motorja, s tem da moj motor ima vec kot 2x vec moci od onega 50 cc, je pa vseeno 50 cc dusilec bolj propusten, in sem mojega preprosto snel, in dal gor tega, ki ga imam zdaj (od mini cross-a), pa je to blo to. kupil sem ga za 2 jurja. :)

in vedno je tak, da dusilec je lahko katerikoli, le da premajhna propustnost ti masino dusi (se ne zvrti dobro, ima pa zato vec navora), prevelika pa naredi masino neelasticno - motor ima vecjo moc, pa zato nima navora v srednjih in nizkih obratih - vedno je treba najti nek kompromis. ampak pri dvotaktnikih in pri nizjih kubaturah je ta problem bolj perec kot pri 4T, ti bi lahko gor mirne duse nasvasal dusilec od 500 ali 600 ccm, ampak na tvojem mestu neb pretiravu, ce ima dusilec 10 centi premera, je to ze iber... ...potem vecji volumen kot ima izpuh, tisji je - ob ne nujnem zmanjsanju moci.

lahko dobis tudi kakega rabljenega sportnega za male pare in mu menjas stekleno volno v notranjosti, pa tud ne bo prekomerno glasen...

s sportnimi filtri je pa tak, da ce si ga das gor, mors se na nov nastavit uplinjac (menjavat dize, itd), drugace se ti zaradi preredke zmesi goriva in zraka lahko zacne motor pregrevat...

glede pokrova filtra - ce gre zrak skozi filter je skoraj vseeno (da le ni pretok zraka prevec povecan), drugace pa res ni dobro, in zaradi praha/smeti, in zaradi neuravnovesenosti uplinjaca (ce je to naredil, ga po moje ni sel stelat).

hja, katalizator ti ziher ukrade kakega konja. hmmm... ...najbolje bi bilo kar cel auspuh nardit na novo. :)

drugace ti pa dalec najvec pomaga kombinacija ostre odmicne gredi, sportnega izpuha in novih nastavitev uplinjaca (seveda s sportnim filtrom)! ;)

sam sportni filter ne pomaga skor nic, razen seveda pri zvoku. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o, hvala

sm kko pa je s temi odmičnimi gredami, to zna bit drago al ne?

aja pa men se gre v bistvu tud zato, d je mau bolši zvok (poleg moči seveda)

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmicne gredi so zlo precizno narejena zadeva (na 0,1 mm natancno), in zal je tud cena temu primerna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmicne gredi so zlo precizno narejena zadeva (na 0,1 mm natancno), in zal je tud cena temu primerna...

Ok cena je eno, drugo pa me zanima ali kdo ve, kako je z ventili in gredjo. Ce recimo na moji hondi 125ccm odprem ventile na 0.08-0.10 (tovarnisko 0.05) se motorju to zelo, zelo pozna ( seveda z sportnim auspuhom, nastavljenim fergazarjem ter odprtim filtrom)

Zanima pa me ce naj na vse to nabavim se novo gred z bolj ostrim kotom??

Sktratka ali je sama nastavitev ventilov dovolj ali naj zamenjam se gred da bo stvar tekla se bolje?

Drugo pa je vprasanje glede auspuha na sliki je moje vprasaje, ali je torej tale zadeva, ki je od glave do tam ozja in potem sirsa. Ali je to restriktor ali ne??

THX[attachmentid=85177]

post-12510-1162267593.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tulele s štelanjem ventilov bi tud znal bit zanimivo ne, sm kok se to da pa če sploh kej profitiraš :?

pol se tud poraba poveča ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmicne gredi so zlo precizno narejena zadeva (na 0,1 mm natancno), in zal je tud cena temu primerna...

kšna konkretna številka, vsaj prbližn 20, 50, 100k :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmicna gred drzi ventile dlje casa in bolj odprte, ampak vecja globina odpiranja ni ravno dobra za zivljenjsko dobo masine (ampak to velja bolj za tiste, ki se sucejo na 13k+ rpm).

se pa kr fajn pozna. isto ko da bi pri 2T dal kanale povecat (drug timing + vecji pretok plinov).

o stevilkah pa tezko karkoli zanesljivega recem, sem namrec pristas dvotaktne tehnike, ampak ce se ne motim je sportivo odmicna gred za husqvarno TC/TE 570 pri zupinu nekaj casa nazaj stala 158 evrov??

ah, btw, to je sporten motor s katerim tekmujejo, tako da itaq da se dobijo vse sorte deli, pa za MZ 125 se tud dobi, za druge pa nebi vedu...

se fotka:

post-1466-1162399831_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm 158 €, če se da za ybr dobit pa, če je res tak iskoristek, mi neb blo težko dat tud 200€, glede ventilov je pa bol d serviserja prašam al :?

pa če gdu za zihr kej zve nj se oglas al pa piše na pm

tnx

o stevilkah pa tezko karkoli zanesljivega recem, sem namrec pristas dvotaktne tehnike, ampak ce se ne motim je sportivo odmicna gred za husqvarno TC/TE 570 pri zupinu nekaj casa nazaj stala 158 evrov??

kje pa je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx, sm tlele ni vidt sploh nobenih zadev za yamaho...sej mogoče bi tud od kerga druzga gor pasal kej :?

aja, kku je pa kej s temi kiti, edn mi je reku d je za tomosa (isti šit k ybr) 155ccm 1000€, sm vem d bi se dal cenej dobit al pa še celu kej večjega (170cc), kku pa tu sploh zgleda? bat, cilinder, blajerca... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js sn neki gledu za kite, ampak nism nic najdu... ...za pomoc naj povem, da majo Yamaha YBR, XTZ in Tomos 125 v osnovi enake masine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js sn neki gledu za kite, ampak nism nic najdu... ...za pomoc naj povem, da majo Yamaha YBR, XTZ in Tomos 125 v osnovi enake masine...

za tomosa sm vedu, za xtz pa ne, ka pa xt? nima tud?

sej pol bi se vrjetn za drugu dubl, pa bi vseen pasalu gor :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!