Skoči na vsebino

BMW R 1150 GS


marting

Priporočene objave

Pobi včeri sm končno vozu od kolega gs-a pa je majka! Na mestu dokaj težek sam ko pa peleš pa tak na izi - res ma ful nizk težišče in v ovinku sploh nič ne čutiš. Bremze hude, piha en cink, obavtn pa je, sam sm mislu da ma viši zic pa sm kr dosegu kamot do dol - sam mnde boma adventurja nabavla - bl šikan, okovje že zravn, 30litru tank... :OK: U glavnem jutr grema s fotrom dva gledat pol pa bo treba neki nabavt!!! Kak mali hitri nasvet pri nabavi (no zdej vsam vem da je to glasno šaltanje normalno, pa zvok svojevrsten..., še kej druga?)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobi včeri sm končno vozu od kolega gs-a pa je majka! Na mestu dokaj težek sam ko pa peleš pa tak na izi - res ma ful nizk težišče in v ovinku sploh nič ne čutiš. Bremze hude, piha en cink, obavtn pa je, sam sm mislu da ma viši zic pa sm kr dosegu kamot do dol - sam mnde boma adventurja nabavla - bl šikan, okovje že zravn, 30litru tank... :OK: U glavnem jutr grema s fotrom dva gledat pol pa bo treba neki nabavt!!! Kak mali hitri nasvet pri nabavi (no zdej vsam vem da je to glasno šaltanje normalno, pa zvok svojevrsten..., še kej druga?)

lp

Vseeno prej pelji Adventure-ja, da ne boš razočaran. Po mojih izkušnjah je precej bolj štorast od GS-a, je pa res lepši.

LP GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobi včeri sm končno vozu od kolega gs-a pa je majka! Na mestu dokaj težek sam ko pa peleš pa tak na izi - res ma ful nizk težišče in v ovinku sploh nič ne čutiš. Bremze hude, piha en cink, obavtn pa je, sam sm mislu da ma viši zic pa sm kr dosegu kamot do dol - sam mnde boma adventurja nabavla - bl šikan, okovje že zravn, 30litru tank... :OK: U glavnem jutr grema s fotrom dva gledat pol pa bo treba neki nabavt!!! Kak mali hitri nasvet pri nabavi (no zdej vsam vem da je to glasno šaltanje normalno, pa zvok svojevrsten..., še kej druga?)

lp

30l tank je pri Adventure 1200, 1150 ima 22 literski tank, preverjeno mam ga doma :grim

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30l tank je pri Adventure 1200, 1150 ima 22 literski tank, preverjeno mam ga doma :grim

LP

Ma ne sm bral teste pa ma že 1150gs adventr že 30l kesl - pa še izrecno mi le človek reku k prodaja da je 30l - tak da po moje je že res - bom pelu dans pa da vidimo

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30l tank je pri Adventure 1200, 1150 ima 22 literski tank, preverjeno mam ga doma :grim

LP

Giant, Adventure 1150 je bil v izvedbi z 22 in 30l tankom. Kolikor se pa jaz spomnim tvojega motorja, imaš gori širšega, to je 30l varijanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Giant, Adventure 1150 je bil v izvedbi z 22 in 30l tankom. Kolikor se pa jaz spomnim tvojega motorja, imaš gori širšega, to je 30l varijanto.

Ziher nimam 30, pa tudi tehnični podatki kažejo za moj model 22,1 l, pa tudi na 350 km tankam npr. 17 l, pred tem pa mi že gori kakih 10 km lučka za bencin :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkor vem je vse skupaj 22 litrov, 18+4 rezerv, delam pa jaz do lučje če od 300-350km...skratka poraba pod 6l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ze dvakrat tankal cez 400 Km... Glih vceraj 405 km, tankal 21,3 l benza.

Kaj to pomeni, da sem sel na hlape.

Jaz sem racunal, da ima skupaj 24 l rezervar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšno škljocanje, pač je bl za dece narjen, sej ko boš naredu par tisoč boš točno dojel med katerimi obrati moraš prestavit, vedi pa da ne bo tko lepo prestavl kot če maš ketno....

naredil malo več kot 3000 km in je res, da ko osvojiš menjalnik, oz. prestavljanje ne škljoca več, oz. škljoca ko šaltaš dol - še bolj pa je res, da se škljocanja navadiš in ga enostavno preslišiš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če je kdo kdaj kaj menjal ali pa obnavljal okoli kardana, kaj je pametno preventivno zamenjati, kakšne gumice, ležaji, puše, semeringi????? Ok redno menjavanje olja je samoumevno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videno kupleno :OK: Kak sm vesel - dobu sm noro lepega 2002 letnik s servisno in 25000km - ni adventr sam je pa siv tak kt sm hotu pa kufr zadi.... Motor takorekoč brez praske, sestut sigurn ni bil, teče tak gladko da kr hudo, mel ga je en gospod,ki je zdaj nabavu 1200gs. U glavnem jutr zavarujem pa po njega v petek pa že na morje za par dni :OK:

lp vsem pa sporočim kak se zadeva res pele pa juhuhu

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je en rekel da do 100.000 ne tikas nic. (pri kardanu seveda)

No, če se ga jaz do 100000 nebi dotikal, bi ga lahko od 40000 naprej vozil samo še v prikolici. Mislim kardan, z motorjem vred. Pri teh kilometrih je namreč shodil zadnji ležaj, na pestu kolesa, ta velik, da ne bo pomote. Na plano je potisnilo kletko ležaja, le ta pa je porinila ven semering. Posledično je tudi izteklo olje, posvinjalo kovčke in ostalo prtljago.

Vse skupaj pa se je zgodilo lani v največji vukojebini v Grčiji.Potem mi je nevozni motor en domačin z pick-upom peljal v prvo večje mesto na BMW servis, kjer so ga v treh dneh spet usposobili za nadaljno vožnjo. Uničen ležaj sem hotel vzeti seboj, kot trofejo, pa ni bilo placa, sem ga samo slikal.

post-689-1177490562_thumb.jpg

post-689-1177490578_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksna pride vticnica za polnilec za gsm, na GS 1150. Lahko prikljucis gor navadni polnilec za Nokio, al pridejo gor kaksni adapterji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksna pride vticnica za polnilec za gsm, na GS 1150. Lahko prikljucis gor navadni polnilec za Nokio, al pridejo gor kaksni adapterji?

Verjetno boš rabil adapter, ker so vtičnice na BMW-ju manjšega premera, kot običajni polnilci, ki so delani za vžigalnike cigaret - oziroma velike vtičnice. Adapter mogoče dobiš v Baumaxu ali Šparu na avtooddelku. V BMW-jevo vtičnico pašejo tisti vtikači, ki imajo na koncu rdečo pušo. Ko je gor je premer za vžigalnik, ko jo snameš za BMW :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: če to ni jeba. pa se ti je to zgodilo na gs 1150 ali novem 1200?

1150 GS, se je pa vse srečno izteklo, ker je mel lager na zalogi. V Mariboru so mi rekli, da bi vsaj kaki teden čakal na njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ze dvakrat tankal cez 400 Km... Glih vceraj 405 km, tankal 21,3 l benza.

Kaj to pomeni, da sem sel na hlape.

Jaz sem racunal, da ima skupaj 24 l rezervar.

Jaz sem tankal pri 410km (18/4) in mislim, da je šlo na hlape.... :kva2:

kardana nisem pipal do 74.000km :grim zamenjal 2dcl olja in je delal bp. :yea1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz včeraj 320km pa 18,4 l tankal = 5,7 povprečje je pa vsak dan velik mestne vožnje in speljevanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tankal pri 410km (18/4) in mislim, da je šlo na hlape.... :kva2:

kardana nisem pipal do 74.000km :grim zamenjal 2dcl olja in je delal bp. :yea1:

Tudi mene je osrečevalo postavljanje rekordnih dosežkov prevoženih km z enim tankom, vse dokler mi ni nekje bogu za hrbtom in v dežju crknila pumpa za bencin. Na servisu so mi povedali, da odsvetujejo vožnjo do zadnjih kapelj, ker je potem večja verjetnost, da bo pumpa potegnila večjo koncentracijo morebitne svinjarije v tanku in posledično crknila. Od takrat naprej grem na pumpo takoj ko posveti lučka.

GH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!