Skoči na vsebino

skoraj nesreča


stuhec

Priporočene objave

Opišite, če ste bili v situaciji in ste pripomogli k temu da ste izbegli nasrečo

Se mi dans nekaj podobnega zgodilo in mislim da sem vsaj malo pripomogel da ni treskalo

Se peljem po glavni cesti, čez cca 200 moram levo, dam blinker, spustim sam gas, vidim da se pribljižujejo nasprot 3 avti v koloni, peljem cca 30 km/h, zaslišim neko cviljenje in levem špeglu zagledam avto, ki je že premzal, se avtomatsko umaknem desno, oni ne bi imel nobenih šans da bi se do mene ustavil, kar je izgleda sam skapiral tak da me je s cca 80 km/h prehitel z avti nasprot, me je mal ...

moram še neko slikco prilimat

pa ostali tut dajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala enako.. se mi je pa že tudi nardilo da bi enemu v rit priletel k sm se samo za sekundo obrnu. Pač sekunde štejejo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil da bo kaj pametnega padlo

pa vidim da brezveze

v zadnjih 10 letih na motorju je skoraj vsaka furca začinjena s kakšno rizično situacijo, se pač bolj po magistralkah vozim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole sem prestavu sem iz nene druge teme-moja izkušnja od včeraj.

Ok sa so nekateri ljudje neprevidni, raztreseni al pa da preprosto ne znajo vozit mi je še nekak jasno-čeprav taki po moje ne sodijo na cesto. Ampak to kar se mi je pa zgodilo včeraj je bil pa višek objestnosti ter idiotizma. No skratka vozim po glavni cesti nakar iz stranske uličice pridrvi avtomobil z polno hitrostjo ter seveda brez vključenega smernika. Ker sem se ravno vključeval na razvrstilni pas sem bil že na levem robu cestišča kar je poleg divjega zaviranja pomoje edino kar me je rešilo nesreče. Voznica ni niti pogledala levo poleg tega bi pa me pa nekje na sredini voznega pasu že lahko opazila ne pa da je z nezmanjšano hitrostjo vozila proti meni (tudi ona se je kasneje razvrstila na levi razvrstilni pas). Sem ji pa nato na semaforju povedal svoje...

Rešlo me je pa edino to, da sem vozil po omejitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzel sem za velko, kajti nekaj podobnega se mi ni zgodilo že kar nekaj časa

lahk bi pa zelo hudo izgledalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznica ni niti pogledala levo poleg tega bi pa me pa nekje na sredini voznega pasu že lahko opazila ne pa da je z nezmanjšano hitrostjo vozila proti meni (tudi ona se je kasneje razvrstila na levi razvrstilni pas). Sem ji pa nato na semaforju povedal svoje...

Rešlo me je pa edino to, da sem vozil po omejitvi.

Ni te rešilo to, da si vozil po omejitvah. Tud takrat je lahko nesreča. Vozil si PREVIDNO :worship:

Mene je v rondoju izsilila voznica. Trije na motorjih...prva dva spusti, pred mano pa spelje in ko že gledam robnik na levi , me grdo pogleda.... da pol metra več prostora.... in zapusti rondo. Najbolj me je razp...o, ko se je vedla, kot da ni bilo nič, kao... "kaj pa ta tam delam?"? Jaz pa še en krog okol in svojo pot.

Tukaj mogoče nasvet: Ko vozite v rondo (krožni promet), peljite po sredini voznega pasa. Nikakor ne sekati vozni pas, ker s tem dajete prostor drugim, ki se vključujejo v rondo. In ko hočeš zapustiti rondo, imaš na svoji desni avto.....V najboljšem primeru, moraš narediti še en krog, v nasprotnem primeru te pa sigurno zbije...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič me je pri srcu stisnilo, ko me je izsilil tovornjak kesonar s stranske ceste. Možakar me res ni videl ker se je narobe postavil (kabino ni imel pravokotno na cestišče, ampak je bil preveč obrnjen v smeri vožnje).

Če jaz ne bi bil pozoren, bi bil samo še rdeč flek. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi takšnih skoraj nesreč pri izsiljevanjih in podobnih rečeh sem se odpovedal vožni po cesti.

Le še teren in dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem imel pred 3 leti eno izkušnjo z isiljevanjem, in takrat me je rešila se mi zdi sreča in pa hitro izbrana rešitev.

situacija je bila sledeča:

bil sem takrat z 125-ko yamaho sr, ki spredaj še ni imela diska tak da so zavore pri polni hitrosti bolj slabe. peljal sem se pa enih 95, kar je bil za ta motorček max za ravnino. nek majmun je zavil z (rdečim) avtom s stranske ceste pred mene in ni se mu mudilo pospeševat po nasprotnem pasu pa nasproti pelje (moder) avto. jaz pa sem v sili, ko sem bil že čisto pri rdečem sem zavil desno od njega (saj levo ni bilo placa, je bil moder avto tam) in po bankini mimo njega. na srečo ni bilo nobenega obcestnega količa zabitega v bankino ali pa česa drugega saj bi v takem primeru verjetno padel ko bi ga zahaklal.

ko sem se odpeljal naprej mi je bilo žal, da nisem ustavil in temu šoferjo skozi okno nabil pest v gobec :krneki: . bom pa sigurno prihdnjemu, ki mi bo povzročil tako ali podobno situacijo :grim

slikabla1.jpg

tale izkušnja, ki bi se lahko končala tudi slabše mi je dala toliko nezaupanja v avtomobiliste in druge voznike ki se vključujejo iz stranskih cest, da sedaj posevetim od 100% pažnje sigurno kakih 70% njim in moram povedat, da se je ze večkrat obneslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se spomnil še enega dobrega primera. Izven naselja, cesta ravna, peljem normalno po svojem pasu nekje 90,100, nasproti kolona normalno nekaj časa.. potem pa kar naenkrat se je eden odločil prehitevat :headbang: Je šlo na milimetre in sm se še pol ene 100m lovil po bankini :headbang: Takrat sm resno mislu da bom znoru.. pizda je blo bliz :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da še jaz napišem......zakaj sem zadnje cajte tako nastrojen proti raznim SSmotoristom!!!!!

Ponedeljek zjutraj......

Križišče Linhartove in Topniške......ptarda skozi rdečo.........ga zaradi preveč odvitega gasa dvigne in leti 10cm mimo mene, ki sem normalno peljal v zeleno luč!!!!Motor.....nekaj modrega, sem bil preveč šokiran, a zdi se mi, da R6!!!!!

Da bi bila mera polna, pa še isti dan........kljub dežju.......na Ljubljanski obvoznici......dva SSkretena..........prehitevata na zoožanju pred dolgim mostom po desni strani.............nato pa na zadnje kolo, pa direkt pred tovornjak in zavijat desno proti Šiški.

In zdej naj mi kdo reče, da ste normalni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa še to, danes iz smeri Horjula proti Ljubljani........če nebi cviknil, da bi me kreten na nečem zelenem lahko ubil.......bi enostavno peljal dalje po svoji strani.......ne pa predrl gume na bankini......oziroma, 30cm izven bankine!!!!!!

V prihodnje......nisem več 100%, da se bom umaknil.........res ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to, danes iz smeri Horjula proti Ljubljani........če nebi cviknil, da bi me kreten na nečem zelenem lahko ubil.......bi enostavno peljal dalje po svoji strani.......ne pa predrl gume na bankini......oziroma, 30cm izven bankine!!!!!!

V prihodnje......nisem več 100%, da se bom umaknil.........res ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

klimbra.....mene ni strah, da me bo "snel" kakšen avtomobilist, temveč mlad junc na petardi......samo potem je bolje da ne vstanem....kajti ne bom več zadrževal svoje malenkosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pičica.. danes sicer v avtu ampak vrei.. mađarski tovornjakar kot že ničkolikokrat na avtocesti izrival. Prasice nemarne :headbang: To ne more drugač kot nalašč, cigani. Med prehitevanjem seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa včeraj popoldan v slivniškem rondoju en penzionist kr z okol 40 v rondo, brez da bi kaj sploh pogleo + tega da je mel vzadaj še prikolico in je malo manjkalo. Če nebi pelal na avtocesto bi mu prbil eno okol ust kr z rokavicami mrš govno.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj na cesti med Ljutomerom in Radenci

smo se trije bili vztric, jz in še 2 avta

sam ni bilo glih neke panike,

sam da je avto šel prehitevat na polni črti :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič novega :headbang: Nekatere bi res blo treba spravit z ceste

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič novega :headbang: Nekatere bi res blo treba spravit z ceste

Eni so še zeleni, se hočejo dokazati, drugi senilni in pozabijo pogledati ko se vključujejo na prednostno, večina pa je vasezaverovanih oslov, ki nikoli ne bodo zreli za volan. Govorim o nekaterih avtomobilistih, pa tudi motoristih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo spet ene za las. Se peljem po Celovški cesti v LJ nakar na moj pas sunkovito ter brez smernika zavije starejši moški z KR registracij. To kar delajo ljudje po Ljubljani ni več ničemur podobno. Skor vsak dan me nekdo bolj ali manj grobo izsili :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ta ljubljana je tudi ena đungla ratala....boljši avto maš več lahko delaš kar tebi paše....sploh mi ni všeč to....se mi je pa včeraj zgodila ena situacija, ki bi lahko recimo spadal v to temo....se peljem od Kozine proti Divači za enim avtomobilom s hitrostjo cca 85 km/h in 200m pred odcepom za Matavun oz. škocjanske jame se je en kreten v terencu lotil prehitevanja pred seboj vozečega vozila po polni črti in točno takrat, ko smo mi prišli nasproti....k sreči sta bila avtomobilista toliko pri sebi, da sta zabremzala in se umaknila vsak na svoj rob ceste, da je lahko ta kojot šel mimo....brez večjih hitrih pomislekov sem iztegnil sredinca ker drugega tudi ne moreš pokazat takemu bebcu!...ne zastopim tega kako se folk tako obnaša...pred seboj je imel ovinek in če bi malo potrpel majstr bi po tem ovinku imel ravnino kjer bi lahko mirne duše prehitel...take sile pa spet ni imel :headbang:

Popravljeno . Popravil Ttko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logatec, naselje, sredi prehitevanja avta vidim, da dva avta spredaj stojita, prvi zavija levo. Bremzam, ocenim, da ne bo šlo, neham bremzat, položim motor fejst desno in nazaj levo, po nekem čudnem naključju uspem obvozit stoječa avta po desni strani. Kolegi so me že vidli na tleh.

Penzionistična vožnja po ozki lokalni cesti za avtom, čisto rahel desni pregledni ovinek, avto zapelje na desno bankino, jaz mislim, da se mi umika, po gasu, da grem mimo. v tistem zagledam levi smerokaz, voznik je želel zaviti levo na nek dovoz. Bremza... na srečo je voznik avta opazil, kaj se dogaja za njim in ni zavil, drugače bi mu priletel v bok.

Vinskogorski klanec navzdol, želim prehiteti kombija pred sabo, ko zagledam njegov levi smerokaz, in lezenje čez črto, hotel je prehiteti avto pred sabo. Jaz zabremzam, on me opazi in zavije nazaj proti svojem pasu, se jaz odločim, da ga le prehitim, takrat pa on zopet skoči ven. Očitno je opazil, da sem zabremzal, in je sklepal, da ga ne mislim sedaj prehitet. Malo sem testiral vožnjo po bankini in na srečo še je izšlo.

Peljem se po dežju po takrat še neznani cesti, desni ovinek, jaz se ga ustrašim (na začetku moto kariere-neizkušenost, strah pred mokro cesto), in preveč zabremzam na zadnjo, ter se odpeljem naravnost čez nasprotni pas v grmovje.

Podobno se mi je zgodilo še enkrat kasneje, na klrjevem nenatančnem menjalniku sem pred ostrim ovinkom pri šaltanju dol med tretjo in drugo našel "nulo", ko sem še enkrat dol šaltal(da bi dal v drugo), je pa šlo čez drugo v prvo, in sem se v špuri odpeljal naravnost čez nasprotni pas v koprive.

Cesta v Kamnik iz Tuhinjske strani, v zjutraj v prometni gužvi, mokra cesta. Grem počasi mimo premikajoče se kolone, nasproti že vidim promet, malo po gasu, da še prehitim en tovornjak.

Vzporedno s tovornjakom začnem bremzat, mi spodnese sprednjo gumo, se nekako ulovim, potem se pa nisem mogel ustaviti do avtov spredaj v koloni. Na srečo je bil ravno na pravem mestu znižan robnik, da sem lahko s ca 30-40kmh zapeljal na robnik in naprej po pločniku.

Te so take situacije , pri katerih sem se skoraj usral, na kraju samem, ali pa pozneje ob premišljevanju kaj bi če bi.

Skoraj na vsaki daljši furi se najde kaka situacija, kjer bi imel še komu čas fa*iča kazat med reševanjem situacije, ampak teh ne štejem za kritične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo šli z avtom na oldtimerske dirke v Tabor.Pred mano cinca skupina motoristov.Ni panike,tako ali tako zavijam levo za Pondor.Dam levi smerokaz, upočasnim, ko zagledam za seboj "sneto sekiro".Cincarji so očitno čakali kolega.Seveda me je čez polno črto in kljub smerokazu prehitel ! Ampak samo zato ,ker sem jaz ustavil in počakal.

Poanta zgodbe je v tem ,da ni treba voziti kot Čehi, pa je vseeno skupinska vožnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!