Skoči na vsebino

skoraj nesreča


stuhec

Priporočene objave

Sem sam predaval svoj čas CPP in ti povem, da se v NOBENEM križišču ne prehiteva, razen po desni, kadar vozilo pred nami stoji v križišču in zavija v levo in je za to dovolj prostora. Pa še to je bolj "vožnja mimo", kot prehitevanje... :closedeyes:

Če taki predavajo CPP, pa ni čudno, da je taka morija na cesti. :slap:

Vsak kolovoz, ki se priklopi na glavno cesto, pa ja ni križišče - in če je mimo takšnega 'dovoza' črtkana črta in ni znaka za križišče, potem vozniki na glavni cesti niti ne morejo vedeti, da je tam kak dovoz.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če taki predavajo CPP, pa ni čudno, da je taka morija na cesti. :slap:

Vsak kolovoz, ki se priklopi na glavno cesto, pa ja ni križišče - in če je mimo takšnega 'dovoza' črtkana črta in ni znaka za križišče, potem vozniki na glavni cesti niti ne morejo vedeti, da je tam kak dovoz.

D.

TOČNO TKO :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če taki predavajo CPP, pa ni čudno, da je taka morija na cesti. :slap:

Vsak kolovoz, ki se priklopi na glavno cesto, pa ja ni križišče - in če je mimo takšnega 'dovoza' črtkana črta in ni znaka za križišče, potem vozniki na glavni cesti niti ne morejo vedeti, da je tam kak dovoz.

D.

Zdaj se odločite ali je tam dovoz ali križišče. Sam nisem bil tam. Križišča je križišče in tam se ne sme prehitevati, lahko pa seveda povprašate za drugo mnenje.

In če taki vozijo po cesti, ko mislijo, da se sme prehitevati v križišču, potem bog nam pomagaj. Raje ključe stran in kupite karto za avtobus :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se odločite ali je tam dovoz ali križišče. Sam nisem bil tam. Križišča je križišče in tam se ne sme prehitevati, lahko pa seveda povprašate za drugo mnenje.

In če taki vozijo po cesti, ko mislijo, da se sme prehitevati v križišču, potem bog nam pomagaj. Raje ključe stran in kupite karto za avtobus :naughty:

Ko smo se vračali, sem si ogledal cesto, tam je čist en majhen stranski priključek sredi dreves ali grmov in seveda famozni znak STOP.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se odločite ali je tam dovoz ali križišče. Sam nisem bil tam. Križišča je križišče in tam se ne sme prehitevati, lahko pa seveda povprašate za drugo mnenje.

In če taki vozijo po cesti, ko mislijo, da se sme prehitevati v križišču, potem bog nam pomagaj. Raje ključe stran in kupite karto za avtobus :naughty:

V križišču se lahko prehiteva. Bo treba mal CPP ponoviti :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se odločite ali je tam dovoz ali križišče. Sam nisem bil tam. Križišča je križišče in tam se ne sme prehitevati, lahko pa seveda povprašate za drugo mnenje.

In če taki vozijo po cesti, ko mislijo, da se sme prehitevati v križišču, potem bog nam pomagaj. Raje ključe stran in kupite karto za avtobus :naughty:

Teorija je lahko eno, praksa drugo. Kdor pozna Vrhniški klanec, ve kako dolga ravnina je tam, če ni na nasprotnem pasu prometa, prav kliče po tem, da pritisneš plin in prehitiš brez problemov, tako kot jst v tistem primeru kamion in še avto za njim ki so se cijazili 60km/h. Omejitve na tistem odseku ni. Potem ko prehitevaš, pa se od nekod pojavi nek stranski dovoz izza grmov, kjer je celo znak STOP. Ali se to kvalificira kot križišče ali kot kolovoz ne vem, sem pa ob prebiranju nasvetov po tem forumu prišel do zanimive točke.

"46) Pomembno!!! Npr; Voziš po pregledni ravni cesti, kjer so navidezni pogoji idealni. S tvoje leve je stranska cesta (lahko je tudi kolovozna pot), s katere se želi vozilo vključiti v promet na svojo desno. Ti pravilno prehitevaš vozilo, voznik s stranske ceste pa zaradi "navidezno" idealnih pogojev, pogleda samo na svojo levo in "pravilno" zavije desno, na prednostno cestišče. Takrat pa poči... V teh primerih, ni zavornih sledi! PREDVIDEVANJE je tukaj, več kot dobrodošlo."

Točno to se je zgodilo v mojem primeru, tko da zdaj ne vem kdo in kako obvlada CPP pravila in kdo jih celo uči. Sicer pa četudi bi tudi jaz naredi po predpisih napako, ker se tisto šteje za "križišče", bi dejstvo, da debil v Jugotu ni ustavil pri STOP znaku in se prepričal, če je cesta prosta, razbremenilo mojo napako, ki bi jo verjetno oba plačala z življenjem, če tam ne bi bila cesta dovolj široko, da smo vsi trije šli vštric mimo.

Za domočo nalogo, pa se vsedi na motor ali avto in se zapleji do Vrhnike, pa bomo vidli, kdo bo potem govoril o CPP pravilih in kako se tam ne prehiteva v križišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dans v Mokronogu speljem iz krizisca, vozim po sredini voznega pasu, nakar mi iz desne na cesto pomoli nos tovornjakar. Sreca, da sm vozu po sredini pasa (manj kot 50 km/h), se orng ognu na nasprotnga in bil vesel, da je bil nasprotn pas frej... Najbrz je tovornjakar sam gledal, medtem, ko sem se jaz skor posral... :blink: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pijani kolesar mi je iz nikjer skočil na zebro, brez da je pogledal levo-desno - komaj sem rešil situacijo skoraj bi ga zgazil :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa dans,že tko al tko zmantran od vožnje s kamionom,pol mi pa še na eni cesti začne kamion rikverc rint,js se mogu pa z vso silo,kolk sm je še mel nazaj rint,jebate bog,da bi mi motor uniču...Ihu :P Vsaj bi druzga dubu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.CPP-je sem delau prejšnji petek in v križišču je prehitevanje PREPOVEDANO razn po desni mimo, oziroma če je za razvrščanje več pasov... :worship:

2.Kolesarji so taki cigani da bom pištolo kupu za jih streljat.. :naughty: S stranske na glavno ne da se ne ustavjo niti ne pogledajo, po cesti pa vozijo vzporedno in brez milosti tudi ko so za njimi avtomobili...grrr.. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.CPP-je sem delau prejšnji petek in v križišču je prehitevanje PREPOVEDANO razn po desni mimo, oziroma če je za razvrščanje več pasov... :worship:

2.Kolesarji so taki cigani da bom pištolo kupu za jih streljat.. :naughty: S stranske na glavno ne da se ne ustavjo niti ne pogledajo, po cesti pa vozijo vzporedno in brez milosti tudi ko so za njimi avtomobili...grrr.. :krneki:

1. Ocitno ne razumes, kar sem napisal...ni blo nbenga prehitevanja (ce ni blo namenjeno men, se opravicujem)

2. Sam sem tud kolesar, zato streljanja le njih ne priporocam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kolesarji so taki cigani da bom pištolo kupu za jih streljat.. :naughty: S stranske na glavno ne da se ne ustavjo niti ne pogledajo, po cesti pa vozijo vzporedno in brez milosti tudi ko so za njimi avtomobili...grrr.. :krneki:

Verjetno kakor kdo, ni treba lih posploševat. Sej ljudje tudi vidijo samo enega motorista, ki dela neumnosti po cesti, pa so za njih vsi taki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

2.Kolesarji so taki cigani da bom pištolo kupu za jih streljat.. :naughty: S stranske na glavno ne da se ne ustavjo niti ne pogledajo, po cesti pa vozijo vzporedno in brez milosti tudi ko so za njimi avtomobili...grrr.. :krneki:

Vsi, ki so na cesti za rekreacijo, delajo pizdarije. Najsi bodo kolesarji, ki mislijo, da so s svojimi kombinezoni kupili pravico vožnje vštric in počez ali pa motoristi, ki nimajo denarja za gume in pisto.

Pošteno bi bilo, da bi se spravil na oboje, pa še kakšnega đogerja lahko mimogrede ukrotiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.CPP-je sem delau prejšnji petek in v križišču je prehitevanje PREPOVEDANO razn po desni mimo, oziroma če je za razvrščanje več pasov... :worship:

2.Kolesarji so taki cigani da bom pištolo kupu za jih streljat.. :naughty: S stranske na glavno ne da se ne ustavjo niti ne pogledajo, po cesti pa vozijo vzporedno in brez milosti tudi ko so za njimi avtomobili...grrr.. :krneki:

Hvala bogu! Vsaj en vun šoulan! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.CPP-je sem delau prejšnji petek in v križišču je prehitevanje PREPOVEDANO razn po desni mimo, oziroma če je za razvrščanje več pasov... :worship:

2.Kolesarji so taki cigani da bom pištolo kupu za jih streljat.. :naughty: S stranske na glavno ne da se ne ustavjo niti ne pogledajo, po cesti pa vozijo vzporedno in brez milosti tudi ko so za njimi avtomobili...grrr.. :krneki:

dej ne kaki :blink: motoristi smo pa angelčki O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans v MB

od glave proti Dravi, naprej od KBM, punca sam lepo v levo pred mene, mal potrobim, nakar vidim da je bila napaka, ker sem se moral čist ustavit ker se ona tudi

po mestu kjer je avto na avtu in vse drugo kaj se poleg res boljse cist po obcutku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans v MB

od glave proti Dravi, naprej od KBM, punca sam lepo v levo pred mene, mal potrobim, nakar vidim da je bila napaka, ker sem se moral čist ustavit ker se ona tudi

po mestu kjer je avto na avtu in vse drugo kaj se poleg res boljse cist po obcutku

:? ne razumem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas je že več :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi edini ... :unsure:

nista edina... :hmm:

vceraj sem naletel na nesreco (sicer v italiji tik pred naso mejo v Skofijah), je mozakar lezal na boku po tleh ob notranjem robniku krozisca, nemiren, pri zavesti :cry: , sta pa bla ze dva ob njem, najbrz tisti ki ga je zbil. Uni njegov izraz na obrazu verjetno ne bom zlahka pozabu, se mene je bolelo ko sem ga gledal :( .Ne vem kako se je zgodilo, skuter je bil po tleh na notranjem pasu, morda mu je avto izsilu prednost in mu pot zaprl, se najbolj verjetno... Sem pa pomislu, da imam sreco, da nisem na njegovem mestu, ce bi prisu minuto prej, bi uni lahko mene zbil...V tistem kroziscu sem sicer tudi sam ze dostikrat skoraj nastradal, z avtom... :slap: Nekateri italjani so res mojstri, samo da so vedno prvi in cimprej pridejo do cilja, izsiljevanje je postal obicaj, tako da sem se navadu pazit se za ostale, pa cetudi prispem zaradi tega minuto kasneje...Krozisca so super stvar , samo pazljivost pa mora bit zato toliko vecja. Tam sem tudi ze dozivel, ko mi je starcek po notranjem pasu nasproti pripeljal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes se lepo spravim na motor in se peljem proti Vojniku-Frankolovem-Konjicam, tam se odločim da jo mahnem proti Poljčanam. V Konjicah zapeljem desno v križišču kjer je tabla za Poljčane in se peljem do križišča, na katerem se usmerim proti Konjiški vasi, tam se prikljućim na glavno cesto peljem zmerno, cesta se vzpenja v dolg levi pregleden ovinek, do mesta kje se cesta neha vzpenjat. Lepo položim motor ga držim v neki konstantni hitrosti ko prispem do vrha šok!!! Neki debil z belo škodo fabio se je odločo ,da bo zavoj "vzel" po dirkaško in se odloči zapeljat na moj pas na delu ceste kjer se ta začne spuščati in se ne vidi naprej, če kdo pripelje nasproti!!! Ko me zagleda je med nama le še par metrov razdalje, divje skrene na svoj pas jst pa tak nism mel kaj kr je on prpelo z dost večjo hitrostjo ko jst. Zgleda ,da ko človek postane motorist se mora navadit na take situacije :BUA: kar pa me pošteno raz***a. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!