Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

Hvala Jure za pojasnila...malo se bom posvetoval tudi z osebnim mehanikom :).. pri pregledovanju foruma sem opazil, da je kar dosti ponudbe rabljenih gum. Kje je tle fora....? Komu pridejo prav te gume? nekateri jih celo ponujajo za 30€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki se gredo vožnjo po pisti bolj resno imajo ponavadi radi na motorjih frišne gume. Rabljene, ki so še dobre, se pač proda.

 

Je pa čisto odvisno za kakšen namen jih rabiš in kaj kupiš. Če se misliš vozit po Novem Marofu je za tja marsikaj dobro in dejansko lahko dobiš gumo za 30€ s katero se boš brez problema vozil cel dan ali še kaj več. Grobnik po drugi strani obrablja gume kot nor in ne boš veliko naredil če boš dal gor neko precej izrabljeno gumo, ker boš po dveh izhodih na pisto že na platnu.

 

Kar se tiče prodaje rabljenih gum je na trgu precej šrota. Ampak se da dobiti pa tudi zelo solidne gume za zelo pameten denar in je nakup lahko dejansko zelo smiseln. Sploh če si začetnik in itak ne pelješ takih časov, da bi izkoristil tisto dodano vrednost na oprijemu, ki ti jo da nova guma. Po drugi strani je pa ravno za začetnika mogoče pametno, da raje kupi novo, ker še ne pozna gum, zmesi, etc. in se lahko pri rabljenih kaj hitro zajebe in kupi sranje.

 

Razsodba glede rabljenih gum bi torej bila, da vsekakor da, če je cena prava glede na ohranjenost in predvsem, če veš kaj kupuješ!

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo...eno vprašanje.metzeler k2 slike za grobnik je to vredu ali ni najbolše...sicer kupo sm motor pa so gor nove take gume in jih ne mislim dol jemat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jaz imam tudi že narejenega...zadeva deluje (sprobano na mojem motorju, zdaj pa gre na kolegovega), ampak je problem ker sem dobil časovnik z 100ms najmanjšim odklopnim časom.....zadeva deluje, če je čas okoli 50ms, samo lotit se moram pa sprobat par kombinacij pa bo ;)

Evola link za digitalno nastavljiv - 68ms - bo v redu!!

 

http://www.conrad.si/Nastavljivost-casa.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=115975&ci=SHOP_AREA_17362_2408010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, v bistvu je čas od 8,4ms, več kot dovolj kratko za tole :D ....če se prav spomnim, potem pride material s tem vred manj kot 30€ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, v bistvu je čas od 8,4ms, več kot dovolj kratko za tole :D ....če se prav spomnim, potem pride material s tem vred manj kot 30€ ;)

Ni tolk super, ker pri 8,4ms zviješ prest.  vilico in ostaneš brez zob na zobnikih - naslednji čas je 33,6ms in zatem 67,2ms. Za prvo in drugo prestavo rabiš daljši čas, za ostale krajši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tolk super, ker pri 8,4ms zviješ prest.  vilico in ostaneš brez zob na zobnikih - naslednji čas je 33,6ms in zatem 67,2ms. Za prvo in drugo prestavo rabiš daljši čas, za ostale krajši.

aja vidiš sploh nisem pogledal točno, sem mislil da je čas potem brezstopenjsko nastavljiv v posameznih območjih....še vedno se pa da točen čas nastavit z menjavo upora oz. kondenzatorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pride približno stroškov na sezono za povprečnega amaterskega dirkača oz. povprečno število dirk, brez hujših padcev?

Popravljeno . Popravil Yunksi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sepravi ta dva skupaj povprečno odvozita 16 dirk ;)

Kr prštimajta vsak od vaju min. od 3-4 jurje, če se ne vozita glih turistično. Padci niso všeti ;)

 

Edit: to je bilo mišljeno, če dva vozita en motor in to na pravi pisti (npr. Grobnik). V kolikor vozi vsak svojega dodaš x2 :).

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pride približno stroškov na sezono za povprečnega amaterskega dirkača oz. povprečno število dirk, brez hujših padcev?

Za 16 dirk da sezono, če se boš počasi vozil in nič razbijal bo morda 20 tisocakov dovolj.

Če že imaš motor seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 16 dirk da sezono, če se boš počasi vozil in nič razbijal bo morda 20 tisocakov dovolj.

Če že imaš motor seveda.

 

Zato sem šel v supermoto :). No, pa tudi všeč mi je :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato sem šel v supermoto :). No, pa tudi všeč mi je :).

 

Tako je. poceni dirkanje je supermoto ali karting, pogojno tudi cross. sicer sem bil na grobniku samo enkrat, pa sem ugotovil, da če si  zelo varčen prideš skozi s 500€ na vikend; jasno motor moraš imet...

Za 500€ sem s SM vsaj 5 dni na progi (to je za mene celo sezono :ninja: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo ali pa pozna koga ki prodaja grelce za gume?

Če rabiš rabljene poglej na avto net ali ebay, če kupuješ nove pokliči Čarmana ali Eliso.

Priporočam iz lastih izkušenj znamke TTSL ali Capit :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avto netu nism nč najdu včerej...sej če nam najdu rabljenih bom pač primoran it k čarmanu po capit :)

hvala drgač ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Thermal Technology, in moram rečt, da so odlični, pred tem sem imel TTSL in so tudi super.

 

Tukaj sem kupil Thermal Technology grelce: http://www.carpimoto.it/en-SI/41866_CMTERMOPITXLN-Thermal-Technology-Performance-Motorcycle-Tyre-Warmers.htm

 

Te črno oranžne imam sam in so XL velikost. 

 

Lp 

Popravljeno . Popravil speed
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Stanje gum je sledeče, za dirkat pa rekorde postavljat več niso ( razen če ti ni ime Crusty  :lol: ), za mal potrenirat pa so še ok.

 

 

Crusty se s tako gumo lohk 1,35 pele, da k Ivota vulkanizerja upraša, če je še dobra za par krogov ga upraša, če ga jebe  :P  :D ( no to je blo res ni šala B) )

Popravljeno . Popravil RVT
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!