Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

...
Uradne cene GPjk pa naj kar bodo kakršne hočejo bit. Tako ti kot jaz najbrž veva kam se jih gre iskat in kolk se zanje da, tako da ...

 

 

In kam se jih gre iskat :D

 

Se pridružujem vprašanju @ludiluka :D

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

......moj "mehanik" ob popravilu kreša že misli, da je na plaži  :D  :D  :D.......morje se bliža ni kaj :)

post-8560-0-20883900-1403030998_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boga Barbi. Ti bom jaz posodil Goldwing, da se bo lahko malo popeljala, ne samo šraufala.

Grega ti maš srečo, da je nepremičninski davek padel...........ker na tole ga bi blo kar nekaj  :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo razloži kaj se pridobi, izboljša ali pa sploh spremeni pri motorju če se zmontira povišane clipon-e ? Dejstvo je da je krmilo višje samo kako pa ta menjava vpliva na samo vožnjo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo razloži kaj se pridobi, izboljša ali pa sploh spremeni pri motorju če se zmontira povišane clipon-e ? Dejstvo je da je krmilo višje samo kako pa ta menjava vpliva na samo vožnjo ?

Da montiraš povišane klipone že moraš imeti razloge za to, ne da tukaj sprašuješ................običajno jih dajejo gor ker so original prenizki in nekaterim globoka sklonjenost ne paše. Verjetno se drža na motorju določeno spremeni, ampak vsega se človek navadi.............da bi s tem kaj posebej pridobil ali izgubil po moje ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo razloži kaj se pridobi, izboljša ali pa sploh spremeni pri motorju če se zmontira povišane clipon-e ? Dejstvo je da je krmilo višje samo kako pa ta menjava vpliva na samo vožnjo ?

 

Jaz imam od ABM ST clipone na GSXR 1000. Dejstvo je, da sem dobil čisto drug motor, ni za avtocesto, ker preveč piha, po lokalnih cestah pa nasmešek do ušes. Ni pa poceni zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ma veze naslov, če je model vprašal za povišane clipon-e? Je pač vprašal v napačni temi. Če je mislil za pisto, potem pa ne rabi povišane ampak malo bolj odprte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da montiraš povišane klipone že moraš imeti razloge za to, ne da tukaj sprašuješ................običajno jih dajejo gor ker so original prenizki in nekaterim globoka sklonjenost ne paše. Verjetno se drža na motorju določeno spremeni, ampak vsega se človek navadi.............da bi s tem kaj posebej pridobil ali izgubil po moje ne.

 

 

Kaj ma veze naslov, če je model vprašal za povišane clipon-e? Je pač vprašal v napačni temi. Če je mislil za pisto, potem pa ne rabi povišane ampak malo bolj odprte.

Zadeva je taka da sem med dirko po pisti padel in nakrivil original clipon. In kot sem izvedel da ravnanje clipon-ov ni najbolje sem pogledal na netu za nove ter opazil da so na voljo tudi povišani.... za katere me je pa na splošno zanimalo kako je z njimi .)

 

Hvala za odgovore !

 

ps... motor imam samo za na pisto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je taka da sem med dirko po pisti padel in nakrivil original clipon. In kot sem izvedel da ravnanje clipon-ov ni najbolje sem pogledal na netu za nove ter opazil da so na voljo tudi povišani.... za katere me je pa na splošno zanimalo kako je z njimi .)

 

Hvala za odgovore !

 

ps... motor imam samo za na pisto...

Če se maš rad jih ne boš ravnal. Rahlo povišani (cca. 2 cm) bodo OK, menjaj še šajbo. Bolj odprti za boljšo kontrolo.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je taka da sem med dirko po pisti padel in nakrivil original clipon. In kot sem izvedel da ravnanje clipon-ov ni najbolje sem pogledal na netu za nove ter opazil da so na voljo tudi povišani.... za katere me je pa na splošno zanimalo kako je z njimi .)

 

Hvala za odgovore !

 

ps... motor imam samo za na pisto...

Jest sm letos namontiral malo širše klipone, ki sem jih tudi malo dvignil in odprl in morm rečt, da mi je žal da tega nism že prej naredu !!

post-8975-0-74081200-1403858804_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kakšen rabljen race zadnji amortizer za K4,K5 600/750? Öhlins, Wilbers, WP, ExtremeTech, Penske, K-tech, etc..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje: čemu služi "nogavička", kot ta na sliki, na rezervoarju za zavorno olje? Je samo za okras ali ima kakšno funkcijo?

Na večini motorjev na pisti sem to opazil, pa mi ni jasno kakšno funkcijo naj bi to imelo.

(O.K. ta na sliki je zagotovo za okras).

yzetehem.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vpije zavorno olje, ko se raztreščiš in prepreči, da bi se le to razlilo po progi.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vpije zavorno olje, ko se raztreščiš in prepreči, da bi se le to razlilo po progi.

Ko se že enkrat raztreščiš, je itak že prepozno...

 

Cestni mopedi imajo na rezervoarčku posebno zaščito prozi odvijanjo pokrovčka (morda ne vsi):

 

mqQCRQJkIPZ8mGTSG50v9WA.jpg

PC260388.jpg

 

Aftermarket rezervoarji tega (ponavadi?) nimajo, zato se lahko pokrovček malce odvije in lahko tekočina počasi pronica skozi, se nabere v kapljico, ki lahko odleti na vizir ali kam drugam - to pa naj bi ta zokn preprečeval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ok!

Vprašanje: zadnja gp racer guma ali jo lahko obrnem ali ne? Vožena bo na grobniku. Je varno ali raje ne? Za gp-jke vem da obračajo za gp racer pa ne vem.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej nekaj sem našel na forumu, vendar sem tak tip človeka, da se raje pozanimam 3x kot nobenkrat.

Lp Danijel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!