Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

Bom še tukaj vprašal....zanima me ena zadeva glede menjave stopalk za aftermarket nastavljive. Torej, na desni strani, kjer je zadnja zavora, je ročica zavore povezana na zavorni cilinder ter na stikalo za zavorno luč, zraven pa je tudi vzmet, ki drži ročico v zgornjem položaju.

 

Pri športnih stopalkah nisem opazil, da bi bila ročica sploh kam povezana, razen seveda na zavorni cilinder. Kako potem ročica sploh stoji v pravilnem položaju (zgoraj), če ni pripeta na feder? Je sam cilinder dovolj, da jo pridrži v tem položaju?

Je ne rabiš, stoji sama od sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to da prodaš mašino,a boš zamenjau....? 

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to da prodaš mašino,a boš zamenjau....? 

 v dveh letih sem skozi imel zdravstvene težave(žolčni kamni in popokane vezi na kolenu) in to je povleklo še delo in čas.....v 2013 sem vozil samo par krat zadnjič decembra sem si moral še kombinezon sposodit ker nisem v svojega zlezel ....skratka motor stoji in ga je škoda.......cena za cel motor pa je manj kot stane vzmetenje in komplet izpuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

¸Ja te štekam in upam,da boš zdaj boljše in tudi lepo dobro prodal mašino.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ziher samo se mi zdi, da brez PC ne bo šlo. Ne me držat za besedo, mogoče bo kdo drug bolj vedu. Saj QS pri šaltanju navzgor onemogoči iskro in tudi injektorje če se ne motim. Mogoče bi se dalo na kill switch priklopit, sam to lahka kr škoduje motorju :?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali je to dovolj da imam quickshifter ali moram še kaj dokupiti, predelati itd.... hvala za odgovore

http://www.avt0.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8098244

Tisti rele oz. "elektronika" ki je na sliki in senzor je vse kar rabiš da bo zadeva delovala. Moraš pa to potem tudi vse pravilno zvezati da bo delovalo tako kot je treba. Je pa tudi opcija da boš vse pravilno zvezal pa ti bo varovalko ven vrglo ker je skurjen rele. No tako se je vsaj zgodilo pri meni. :glare:  Samo moraš pa tudi vedeti ali rabiš push ali pull senzor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti rele oz. "elektronika" ki je na sliki in senzor je vse kar rabiš da bo zadeva delovala. Moraš pa to potem tudi vse pravilno zvezati da bo delovalo tako kot je treba. Je pa tudi opcija da boš vse pravilno zvezal pa ti bo varovalko ven vrglo ker je skurjen rele. No tako se je vsaj zgodilo pri meni. :glare:  Samo moraš pa tudi vedeti ali rabiš push ali pull senzor...

kako pa naj vem oz. kje je razlika med push ali pull senzorjem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorju poglej kako se pomakne vzvod kjer pride nameščen senzor ko prestaviš v višjo prestavo. In nato iz tega lahko vidiš ali potrebuješ senzor ki se skupaj stisne (push) ali pa takega ki ga narezen vleče (pull) za aktivacijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel tudi probleme s tole domačo elektroniko od čarmana :BUA: , imaš pa elektroniko od PK-POWER :OK: , ki stane 150e priključiš pa jo direktno na konektorje svečk. Zadeva stane 150e,  deuje pa super  ;)  preizskušeno. Se pravi rabiš tole stikalo http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8098244 za 100e kar mislim, da je dobra cena (tole Čarmanovo elektroniko(rele)) vrzi v smeti :mellow:  in kupi tole elektroniko, ki dela fenomenalno :D http://www.pk-power.com/index.php 

ps:

če boš zadevo naročeval, mu povej, da rabiš elektroniko samo za šaltavtomat :D, da ti nebo pošiljal powercomanderja. :D pa saj je tudi cena drugačna samo malo si moraš pomejlati z možakom :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj uporabljate za hlajenje motorjev na pisti? Uporabljate pač standard hladilno tekočino (antifriz) ali uporabljate destilirano vodo. Zanima me kako se obnese destilirana voda, namesto antifriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Destilirana voda je agresivna...... O.k. no, če jo enkrat natočiš in pustiš pol notri, da se "naje ostankov kamna" od prejšnje tekočine, ne bi bilo problemov... če bi jo večkrat menjal, pa stvari lahko korodirajo. Destilirana voda bi bila o.k., samo prej jo je treba "ubiti" - to pomeni, da jo malo "razredčiš" z navadno vodo.

... sicer če kupiš na pumpi destilirano vodo, ni tako agresivna, če pa daš kako industrijsko pripravljeno vodo (kemično obdelana destilirana voda v toplarnah, ki je demineralizirana, dekarbonatizirana, odplinjena...itd...) ta voda pa je zelo agresivna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni bojazni, da bi se kak kamn notr naredu k mamo tok trdo vodo? :)

Ja daš pa mehčalec vmes :P

... (kemično obdelana destilirana voda v toplarnah, ki je demineralizirana, dekarbonatizirana, odplinjena...itd.. .) ta voda pa je zelo agresivna.

:slap:  a zato pa ženski skoz likalnik crkuje :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam PPT racing tačke za yamaho R1 2009 ->

Zraven dodam še komplet poliestrov. Več na zs

Popravljeno . Popravil daredevil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A z nakedom kdo dirka? Se naredi veliko več škode kot pa če padeš z plastičarjem? Razmišljam o nakupu nakeda, pa se tudi vozim po pisti :)

zakaj pa ne...škoda je isti k..., jaz sem bil z banditom 1200 hitrejši kot z ninjo 9, da ne omenim tiste miške s tuonotam  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatu,če bi slučajno padu na pisti (boh ne daj) bi bile plastike najmanjši problem! Verjemi  .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, da malo popestrim temo s sliko. Moja RaceReady Honda 600RR.  :photo: Manjkajo še športne stopalke, ki so v izdelavi, drugače pa je to to.

wp20140228001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Sloveniji bi se dalo najceneje kupiti zobnike 520 in sicer rabim za Yamaho r6?

Lahko pa tudi kdo nalima kakšen link iz tujine če ve kje so ugodno?

:book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da malo popestrim temo s sliko. Moja RaceReady Honda 600RR. :photo: Manjkajo še športne stopalke, ki so v izdelavi, drugače pa je to to.

wp20140228001.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da malo popestrim temo s sliko. Moja RaceReady Honda 600RR. :photo: Manjkajo še športne stopalke, ki so v izdelavi, drugače pa je to to.

wp20140228001.jpg

Izdelujes sam stopalke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!