Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

mi lahko kdo pove kje dobit hitre vijake + matica za PAMETNO CENO (lahko tut rablene) ???

 

hvala :)

Če jih rabiš za na dirkalca, ti priporočam take matice, da se jih prineta na poliester (če čmokneš ostanjejo na poliestru, tiste za nataknit ponavadi padejo dol in veselo kupuješ nove :( ):

DzusSetRing.JPG

 

Koliko jih pa rabiš? Jaz jih bom v kratkem naročala zase,pa jih lahko vzamem zraven, če ti taki prav pridejo. Cena je bila ponavadi  cca 4.00€ na 1 set (vijak, matica, neti in podložka)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh mi ni jasn zakaj to rinete na motor?? Zakaj ne običajni sistem "vijak - matica" ?? Te kur.....sponke letijo dol, vsakič kakšna manjka od treslajev, pol pa vidiš k jih majo zalepljene z "silver tejpom" kao varovano.......jaooo grdo za popizdit :wallbash:

A niso to spoji za hitre posege, kot te v boksu čaka 5 mehanikov in v nekaj min naredijo nemogoče..........po moje ni nobenga takega tuki gor na motosvetu :P

Mi amaterčki k pride do sranja mamo po moje cajta dost za šraufat niso sekunde tolk pomembne .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh mi ni jasn zakaj to rinete na motor?? Zakaj ne običajni sistem "vijak - matica" ?? Te kur.....sponke letijo dol, vsakič kakšna manjka od treslajev, pol pa vidiš k jih majo zalepljene z "silver tejpom" kao varovano.......jaooo grdo za popizdit :wallbash:

A niso to spoji za hitre posege, kot te v boksu čaka 5 mehanikov in v nekaj min naredijo nemogoče..........po moje ni nobenga takega tuki gor na motosvetu :P

Mi amaterčki k pride do sranja mamo po moje cajta dost za šraufat niso sekunde tolk pomembne .)

Ej, ne vozmo vsi po Grobniku :) Če je zadeva kvalitetna (original DZUS so zakon) in dolžina vijaka taprava do valjanja po tleh ne leti nič samo ven. Če vzameš pa xy, potem se pa obnese po dva vijaka z vezicama spet, ponavad ne odpadeta oba istočasno.

So pa predvsem praktični, sploh zato k ni 5 mehanikov v boksih, in moreta 1 ali 2 v istem času motor zrihtat za dirko :)

Tolikokrat kot smo letos te planke dol vlekli za vzdrževalna/popravljalna dela na terenu, nismo  pri CBRjki v treh letih, tak da men se že splačajo.

Malo za šalo malo zares:  insajderska informacija je, da je set teh vijakov za S1000RR za 35g težji od navadnih, tko da kr lepo navadne gor šraubat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha Nives "takoj udri po Grobniku".......itak je sfukan pa trese, sam so treslaji tud drugod, tale R6 je bla konc leta 2007 pripeljana z nemškega R6-cup (z kolegom sva so mela skupaj, sam v španoviji še pes crkne :P ).........naprej je blo treba silvertejp dol pobrat predno smo jo slikali :D :D

post-8560-0-30512700-1385986472.jpg

Popravljeno . Popravil crusty
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha Nives "takoj udri po Grobniku".......itak je sfukan pa trese, sam so treslaji tud drugod, tale R6 je bla konc leta 2007 pripeljana z nemškega R6-cup (z kolegom sva so mela skupaj, sam v španoviji še pes crkne :P ).........naprej je blo treba silvertejp dol pobrat predno smo jo slikali :D :D

post-8560-0-85964100-1385986560_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem dal za par 7€,če slučajno nucaš imam še 4 pare čisto novih...  15€ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha Nives "takoj udri po Grobniku".......itak je sfukan pa trese, sam so treslaji tud drugod, tale R6 je bla konc leta 2007 pripeljana z nemškega R6-cup (z kolegom sva so mela skupaj, sam v španoviji še pes crkne :P ).........naprej je blo treba silvertejp dol pobrat predno smo jo slikali :D :D

 

kak pa čednaaaaa :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste ki ste se odločili za športne stopalke...kakšne 'nastavke', footpegs po angleško uporabljate; fiksne ali zložljive? Namreč zdi se mi, da bi bilo bolje namestiti zložljive, če se zgodi, da slučajno zadeva podrgne po tleh...ampak kolikor gledam jih ima večina fiksne. Se zadeva obnese bolje pri morebitnem padcu, da se motor drsa po tačkah al kako? Drugega razloga namreč ne vidim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste ki ste se odločili za športne stopalke...kakšne 'nastavke', footpegs po angleško uporabljate; fiksne ali zložljive? Namreč zdi se mi, da bi bilo bolje namestiti zložljive, če se zgodi, da slučajno zadeva podrgne po tleh...ampak kolikor gledam jih ima večina fiksne. Se zadeva obnese bolje pri morebitnem padcu, da se motor drsa po tačkah al kako? Drugega razloga namreč ne vidim...

 

Vprašanje za tiste ki ste se odločili za športne stopalke...kakšne 'nastavke', footpegs po angleško uporabljate; fiksne ali zložljive? Namreč zdi se mi, da bi bilo bolje namestiti zložljive, če se zgodi, da slučajno zadeva podrgne po tleh...ampak kolikor gledam jih ima večina fiksne. Se zadeva obnese bolje pri morebitnem padcu, da se motor drsa po tačkah al kako? Drugega razloga namreč ne vidim...

 

Vprašanje za tiste ki ste se odločili za športne stopalke...kakšne 'nastavke', footpegs po angleško uporabljate; fiksne ali zložljive? Namreč zdi se mi, da bi bilo bolje namestiti zložljive, če se zgodi, da slučajno zadeva podrgne po tleh...ampak kolikor gledam jih ima večina fiksne. Se zadeva obnese bolje pri morebitnem padcu, da se motor drsa po tačkah al kako? Drugega razloga namreč ne vidim...

tudi jaz imam fiksne..lahko rečem da so za mene 100x bolše kot pa zložljive..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz verjetno razmišljam drugače kot večina udeležencev te teme, dirkalnik sem imel za dirkat ne pa za dodatke nanj montirat...

Pa vseeno, hitre spojke take in drugačne so zame razmetavanje denarja, ker nikoli se tako ne mudi da bi rabil tisto minuto več za navadne vijake odšraufat.

Pa veselo šraufanje :-)

Lp Miha

Glede tačk pa tako, če originalnim vzameš ven vzmet in namesto bolcna daš vijak in matico dobiš trde točke, ki se pri padcu zložijo namesto zlomijo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva rešitev glede tačk. Ampak odločil sem se čez zimo montirat nastavljive tačke, ker z originalnimi prevečkrat čoham po asvaltu, samo ne vem ali raje fiksne ali zložljive...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje da smo si na jasnem jst sm vas prašu kje se da kupt ne da mi tle pridgate pa nwm kwa še use zakwa rabm...a mi mogoce vi častite :D noben problem..če mam jst preveč € za bedarije moj problem ;) tko da hvala usm za pomoč in pridge ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva rešitev glede tačk. Ampak odločil sem se čez zimo montirat nastavljive tačke, ker z originalnimi prevečkrat čoham po asvaltu, samo ne vem ali raje fiksne ali zložljive...

Če boš dajal nastavljive tačke, pol BV da dajaš še zložjive stopalke, saj so tok visoke, da z njimi drsaš sam ko se motor sam "pelje" :D.

straza vidm maš top motor, svaka čast :OK:!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oj 

Glede menjave sklopke me zanima, če je kdo menjal komplet, lamele+fedrčke in plošče pa je zamenjal z EBC SRK kit? Sicer motor ne bo za dirke, ampak za po cesti pa me zanima če se kej pozna v negaivnem smislu, če bi dal tak srk kit notr v smislu a je potem trša ročica za sklopko, se kej težje speljuje-trese ipd in potem kej ni tako kot pri oem sklopki??  :hmm:

http://ebcbrakes.com/product/race-sport-srk-series/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj 

Glede menjave sklopke me zanima, če je kdo menjal komplet, lamele+fedrčke in plošče pa je zamenjal z EBC SRK kit? Sicer motor ne bo za dirke, ampak za po cesti pa me zanima če se kej pozna v negaivnem smislu, če bi dal tak srk kit notr v smislu a je potem trša ročica za sklopko, se kej težje speljuje-trese ipd in potem kej ni tako kot pri oem sklopki??  :hmm:

http://ebcbrakes.com/product/race-sport-srk-series/

 

Zakaj bi pa to sploh dajal noter? Če na motorju nisi delal nekega hudega tuninga SSP oz SBK mašine ne potrebuješ močnejših vzmeti. Sploh če imaš zdrsno sklopko je z premočnimi vzmetmi njena funkcija okrnjena.

Če si se pa zgornje predelave šel, potem ti je pa tudi jasno kdaj, kaj in zakaj se menja ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi pa to sploh dajal noter? Če na motorju nisi delal nekega hudega tuninga SSP oz SBK mašine ne potrebuješ močnejših vzmeti. Sploh če imaš zdrsno sklopko je z premočnimi vzmetmi njena funkcija okrnjena.

Če si se pa zgornje predelave šel, potem ti je pa tudi jasno kdaj, kaj in zakaj se menja ;)

 

Na ta srk sem pomislu,ker bi menjal kot komplet (fedri,plošče,lamele) nisem pa našu kompleta src in ck s fedri,ploščami,lamelami... Ker src ma fedre+lamele in brez plošč, ck pa samo z lamelami.

Sej mi je že frend reku,da ta srk nau gud sam sem rajš še koga prejt uprašu.

A pol naj za skoraj nč predelan motor (sam druga izpuha pa k&n zračn filter pa iridium svečki) gledam src in ck ebc kit?

A je še kej druzga za nabavit kot ebc pa,da je dobra kvaliteta (oem ne bi,ker je še enkrat drazje) ? Ubistvu a sploh je ebc dobra roba??

 

danci, maš prov ja sm spregledu ta podatk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta srk sem pomislu,ker bi menjal kot komplet (fedri,plošče,lamele) nisem pa našu kompleta src in ck s fedri,ploščami,lamelami... Ker src ma fedre+lamele in brez plošč, ck pa samo z lamelami.

Sej mi je že frend reku,da ta srk nau gud sam sem rajš še koga prejt uprašu.

A pol naj za skoraj nč predelan motor (sam druga izpuha pa k&n zračn filter pa iridium svečki) gledam src in ck ebc kit?

A je še kej druzga za nabavit kot ebc pa,da je dobra kvaliteta (oem ne bi,ker je še enkrat drazje) ? Ubistvu a sploh je ebc dobra roba??

Pa sploh rabiš novo sklopko? A že drsi?

 

Ko mi je na prejšnjem motorju sklopka drsela in sem spraševal podobna vprašanja po tujih forumih, so mi za nepredelan motor v glavnem svetovali kar original lamele - med drugim tudi en ameriški 'tuner', ki pripravlja motorje za dirkače. A to velja za vse znamke ali samo za Suzuki (o katerem je takrat bilo govora), pa ne vem.

 

Kasneje se je izkazalo, da sem za drsenje sklopke bil kriv sam, ker sem uporabil avtomobilsko 'energy saving' olje. :slap: Žal so lamele bile že preveč kontaminirane in se tudi z menjavo olja zadeva ni več popravila (včasih pa se).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sploh rabiš novo sklopko? A že drsi?

 

Ko mi je na prejšnjem motorju sklopka drsela in sem spraševal podobna vprašanja po tujih forumih, so mi za nepredelan motor v glavnem svetovali kar original lamele - med drugim tudi en ameriški 'tuner', ki pripravlja motorje za dirkače. A to velja za vse znamke ali samo za Suzuki (o katerem je takrat bilo govora), pa ne vem.

 

Kasneje se je izkazalo, da sem za drsenje sklopke bil kriv sam, ker sem uporabil avtomobilsko 'energy saving' olje. :slap: Žal so lamele bile že preveč kontaminirane in se tudi z menjavo olja zadeva ni več popravila (včasih pa se).

 

Ja kokr se spomnem zdrsi, pa dostkrat,ko sem dal v prvo mi kot,da bi hotu naprej skočt motor, pa čist nakonc prjemle sklopka... Sem pa mislu,da tko pač prime sklopka. Sam, ko mi je frend pokazu kako na njegovem motorju to dela sem vidu,da je pr men še mal slabš, zato bi pa zamenjal,ker se bojim,da mi nebi kje sklopka razpadla pa,da kje ostanem al pa še kje pogrnem po možnosti.

 

Olje je pa motul 5100 10-50 za motorje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ta srk sem pomislu,ker bi menjal kot komplet (fedri,plošče,lamele) nisem pa našu kompleta src in ck s fedri,ploščami,lamelami... Ker src ma fedre+lamele in brez plošč, ck pa samo z lamelami.

Sej mi je že frend reku,da ta srk nau gud sam sem rajš še koga prejt uprašu.

A pol naj za skoraj nč predelan motor (sam druga izpuha pa k&n zračn filter pa iridium svečki) gledam src in ck ebc kit?

A je še kej druzga za nabavit kot ebc pa,da je dobra kvaliteta (oem ne bi,ker je še enkrat drazje) ? Ubistvu a sploh je ebc dobra roba??

 

danci, maš prov ja sm spregledu ta podatk.

Ti najprej sklopko podri, poglej v kakšnem stanju so zadeve, premeri lamele, kovinske plošče in vzmeti, poglej kakšne so tovarniške zahteve o debelini plošč oz dolžini fedrov, da boš sploh videl, kaj je treba pomenjat. Večinoma so original sklopke kar trpežna zadevščina in znajo narest ob primerni uporabi tudi 100.000 km brez problema.  Lahko da je treba zamenjat samo lamele. EBC kot tak ni slab, se pa ob teh aftermakret zadevah dostikrat kasneje izkaže, da je original vseeno original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kokr se spomnem zdrsi, pa dostkrat,ko sem dal v prvo mi kot,da bi hotu naprej skočt motor, pa čist nakonc prjemle sklopka... Sem pa mislu,da tko pač prime sklopka. Sam, ko mi je frend pokazu kako na njegovem motorju to dela sem vidu,da je pr men še mal slabš, zato bi pa zamenjal,ker se bojim,da mi nebi kje sklopka razpadla pa,da kje ostanem al pa še kje pogrnem po možnosti.

 

Olje je pa motul 5100 10-50 za motorje...

Hmm to je pa mal čudno. Če prav razumem ko držiš sklopko in daš iz lera v prvo ti motor naprej cukne? Si jo mogoče probal kej štelat? Pa ne pri ročki ampak spodi pri bloku?

Če sklopka res drsi, sem sam opazil ko sem motor nateral čez 10000rpm se je kazalec samo dvignil pospeška pa nič. Kljub zamenjavi olja in štelanju ni blo druge kot zamenjati sklopko (samo lamele sem menjal-EBC) in zdej dela super. Če ti mogoče moja izkušnja pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zanimivo, če motor skoči naprej ko daš v prvo, potem se lamele ne razmaknejo dosti, po drugi strani pa če drsi sklopka lamele nimajo dobrega stika. Ko si rekel da sklopka prijema čisto na koncu - to misliš takoj ko stisneš sklopko ali jo moraš stisniti do konca, skoraj do ročke? Imaš pravilno nastavljeno sklopko, tako da je na koncu nekaj mm oz slab cm praznega hoda?

 

Če ti sklopka drsi res ne morš sfalit občutka, sploh če si nagnjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največkrat cukne naprej, če ugasnem motor pa nekaj časa stoji, zagotovo vsakič pa čez noč ali pa po več dneh mirovanja. Dogaja se tudi to,da če se ustavim z recimo tretjo na semaforju in bi rad do prve prišel , pri prvi kot,da je ne bi našel in moraš spustit ročko pa še enkrat pa gre v prvo. Ni vsakič se pa rado zgodi,ni zelo redek primer.  Hod ročke sklopke sem pa pogledal (nisem še nič štimal) pa bi rekel,da je prej ene 2 do 2,5cm praznega-mrtvega hoda zgoraj (motor ugasnjen seveda), spodaj pa mal manj,tko na oko...

Bo treba nastavit hod, potem pa če ne bo dobro pa vzet ven kot je svetovala svptica in premerit materjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!