Skoči na vsebino

Priprava motocikla za dirke


RHonda

Priporočene objave

najdla tudi jst zdej na ebayu pa bom verjetno kr naročila, itak je to bolj nek potrošni material (v bistvu to so uni šraufi k jih triumph po cesti spušča, da izloči tekmece :D:P :lol: )

 

No zloži skupaj Triumpha, pa prid šraufke zgubljat kdaj tud na Grobnik :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

 

Lotil sem se nameščanja poliestrov na svojo garo pa imam eno vprašanje. V glavnem namestil sem zadek vse zategnil pa to in zdaj na mestu kjer je sedež je pod plastiko luft recimo 2cm na oko pol spodaj pa je akomulator. Zdaj pa me zanima s čim oz. ali sploh moram ta luft s čim zapolnit da se nebi poliester zlamal pač pri obremenitvi. Zdaj pri originalu je zic tolko debel in nasede na nosilna mesta tukaj pa ni tako. Prosim za kakšen nasvet. Zanima še me kje najceneje dobit peno za sedež?

 

LP Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

 

Lotil sem se nameščanja poliestrov na svojo garo pa imam eno vprašanje. V glavnem namestil sem zadek vse zategnil pa to in zdaj na mestu kjer je sedež je pod plastiko luft recimo 2cm na oko pol spodaj pa je akomulator. Zdaj pa me zanima s čim oz. ali sploh moram ta luft s čim zapolnit da se nebi poliester zlamal pač pri obremenitvi. Zdaj pri originalu je zic tolko debel in nasede na nosilna mesta tukaj pa ni tako. Prosim za kakšen nasvet. Zanima še me kje najceneje dobit peno za sedež?

 

LP Dejan

jaz si ga na tistem delu ko sedim še malo pojačam z dodatnimi vlakni in smolo...pri enem sem enkrat celo dobil še dodatni del iz poliestra, ki sem ga namestil na tistem delu ko se sedi

peno sem pa najceneje dobil na ebay.uk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko si dal za sedež prek ebaya?za ta zadek pa sem študiral će bi ga podložil z kakim debelejšim kosom gume med akomulatorjem in poliestrom če ga bom kje našel. ampak v mislih imam bol trdo gumo. ni se mi za jezit z vlakni pa to nisem glih vešč tega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko si dal za sedež prek ebaya?za ta zadek pa sem študiral će bi ga podložil z kakim debelejšim kosom gume med akomulatorjem in poliestrom če ga bom kje našel. ampak v mislih imam bol trdo gumo. ni se mi za jezit z vlakni pa to nisem glih vešč tega :D

to ni nobena umetnost :) pena pride nekje 20€, sem pa na suzi k5 lahko obrezal poliester in namestil original sedež...pa je blo še najboljše

skratka ideje in improvizacije pa se da vse rešit...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za vikend se bom malo spet igral pa nekak bom te že nardil da bo počasi za vožnjo:D

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

 

Lotil sem se nameščanja poliestrov na svojo garo pa imam eno vprašanje. V glavnem namestil sem zadek vse zategnil pa to in zdaj na mestu kjer je sedež je pod plastiko luft recimo 2cm na oko pol spodaj pa je akomulator. Zdaj pa me zanima s čim oz. ali sploh moram ta luft s čim zapolnit da se nebi poliester zlamal pač pri obremenitvi. Zdaj pri originalu je zic tolko debel in nasede na nosilna mesta tukaj pa ni tako. Prosim za kakšen nasvet. Zanima še me kje najceneje dobit peno za sedež?

 

LP Dejan

Mal improvizirej, jst sm kr en lesen klocn s silvertejpom polepu pa dav gor na akumulator...

Neki časa je blo vredu, sam je še zmer mal zejbaval.

Po parih dnevih na pisti sm pa rajš odrezu poliester, pa dav gor original zic :P

 

post-20290-0-33439400-1362651616_thumb.jpg

post-20290-0-61144800-1362651739_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

 

Lotil sem se nameščanja poliestrov na svojo garo pa imam eno vprašanje. V glavnem namestil sem zadek vse zategnil pa to in zdaj na mestu kjer je sedež je pod plastiko luft recimo 2cm na oko pol spodaj pa je akomulator. Zdaj pa me zanima s čim oz. ali sploh moram ta luft s čim zapolnit da se nebi poliester zlamal pač pri obremenitvi. Zdaj pri originalu je zic tolko debel in nasede na nosilna mesta tukaj pa ni tako. Prosim za kakšen nasvet. Zanima še me kje najceneje dobit peno za sedež?

 

LP Dejan

 

najlažje bi ti bilo da ojačaš z poliestrskimi vlakni in maš mir za vse večne čase :) jst mam na svoji tud sedež ojačan in mojo težo zaenkrat zdrži brez problema :D z poliestrskimi vlakni pa tud ni ceu baubau delat, narežeš vlakna na tako velike kose kakor rabiš, zmešaš smolo s trdilcem in polimaš :) no to je moje mnenje, osebno se mi zdi to lažje kakor kej drugega improvizirat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

 

Malo  :topic: , rabi kdo slučajno stojalo za nalaganje motorja na prikolico. Je model Steadystill in je rabljen eno sezono. Samo prišraufaš na prikolico in motor v 1. počasi zapelješ noter, pa lepo sam stoji. je idealno, če greš sam na pisto, ker ga lahko sam gor in dol dobiš.

 

Cena 60€ (novi stane 90€). Če koga zanima naj na PM poslje.

 

Lp,

post-33091-0-81279700-1362661173_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal improvizirej, jst sm kr en lesen klocn s silvertejpom polepu pa dav gor na akumulator...

Neki časa je blo vredu, sam je še zmer mal zejbaval.

Po parih dnevih na pisti sm pa rajš odrezu poliester, pa dav gor original zic :P

 

si obupal z naravnimi materiali:D jah neke bom ze jaz zrihto mogoče se bom res lotil tega da ga ojačam z vlakni če ni tak bav bav. mam še celo material doma ampak nisem nikol uporabljaj tega. Koliko slojev je dobro napackat gor?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo dobiti nalepke za poliester znanih znamk ( d.i.d. , dunlop , itd ) hvala

 

V podforumu oprema je tema: Nalepke in logotipi po meri za motor, tam se zihr kaj pametnega najde :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi se dalo dobiti nalepke za poliester znanih znamk ( d.i.d. , dunlop , itd ) hvala

Extrem Desing!!! ..priporočam njih!! =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne nameravaš met motorja več kot 2-3 leta pol je vseeno, mora it folija v manj kot 5 minutah dol, magar s pomočjo fena. Drugač pa je to tko, da karkol daš spodaj ali pa samo mal slabš spucaš, tvegaš da se ti odlepi prekmalu. Jaz sem folijo trgal dol tudi že iz 10 let starih tabel, ki so bile na soncu, pa je zmerom šlo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z čim prilepiti carbonsko zaščito tanka, da v primeru prodaja komot dol potegnem in ni samo spucam :D?

 

Vem da tele karbonske dele sigurno dobro drži lepilo od Sike. Poišči pod lepila Sika. Ne gre pa tko lahko dol, ker če iščeš lepilo ali neke vrste silikon da bo šlo na lahko dol, pol kaj ima smisel vse skupaj na motor dajat, če bo že pri eventuelnem manjšem padcu vse skupaj dol padlo.

 

Mogoče bo kakšen 3M dvostranski lepilni trak za tole kar rabiš ti, boljši. Tega maš pa pomoje tud v Bauhausu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh stvareh je zoprno če ga daješ dol (recimo deklc s silikonom zaliman) potegne tudi barvo dol. Sam to vem iz prve roke in ko sem iskal, če bi bila še kakšna alternativa, brez ličarskih poškod, nisem našel čisto nič. Če pa ma kdo pozna kakšno lepilo, ki ni dražje od samega karbona pa kr z besedo na dan :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh stvareh je zoprno če ga daješ dol (recimo deklc s silikonom zaliman) potegne tudi barvo dol. Sam to vem iz prve roke in ko sem iskal, če bi bila še kakšna alternativa, brez ličarskih poškod, nisem našel čisto nič. Če pa ma kdo pozna kakšno lepilo, ki ni dražje od samega karbona pa kr z besedo na dan :D.

obojestransko črne barve,1mm debelo dober cm široko je super zato,ker res drži in ni treba ga velik.Je pa un del ko dol vzemaš temno zelen,trak pa črn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh stvareh je zoprno če ga daješ dol (recimo deklc s silikonom zaliman) potegne tudi barvo dol. Sam to vem iz prve roke in ko sem iskal, če bi bila še kakšna alternativa, brez ličarskih poškod, nisem našel čisto nič. Če pa ma kdo pozna kakšno lepilo, ki ni dražje od samega karbona pa kr z besedo na dan :D.

 

Včasih smo to delali tako, da smo najprej površino polepili s powertape-om, potem pa na powertape silikon in karbon oblogo. Ampak to je samo za okvir, za na motor pa ne vem kako bi se obnesel powertape zaradi vročine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo to delali tako, da smo najprej površino polepili s powertape-om, potem pa na powertape silikon in karbon oblogo. Ampak to je samo za okvir, za na motor pa ne vem kako bi se obnesel powertape zaradi vročine.

ja...bencin kesl je zelo vroč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo to delali tako, da smo najprej površino polepili s powertape-om, potem pa na powertape silikon in karbon oblogo. Ampak to je samo za okvir, za na motor pa ne vem kako bi se obnesel powertape zaradi vročine.

Samo pol se dejansko ob zdrsu zanašaš samo na lepilo od powertape (silvertape, če se ne motim). Mogoče bi pa tudi na deklc dobro prijel, odvisno kakšno je lepilo, ki ga je uporabil proizvajalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem polepil tank z silvertape in potem gor silikon...bomo vidli kak bo držalo :). A ima kdo kakšno dobro varianto za neko malo luč, da še lahko naredim kdaj pa kdaj kakšen krog po cesti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima bi prodal qstarz bluetooth gps 10hz, zraven dam še nokio n70, katera ima enako baterijo kot qstarz. Skupaj zelo dobro deluje in je zelo dober lap timer. Več info na pm.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!