Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

Jaz sem vso opremo (čelada, jakna, hlače, rokavice in škornji) dobil v avtošoli.

 

Da nisem imel čelade direktno na glavo, sem si nabavil "mrežasto kapo" za enkratno uporabo. Tako kot dobiš, ko si sposodiš gokard. Lahko pa bi imel tudi svojo podkapo...

 

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej opreme menda ne rabiš za kadar se lepo voziš? Najbolš da pršparaš 50€ na rokavicah, greš potleh in imaš prste ko prekuhane hrenauke. Isto velja za vse ostalo. 

Že tako rabiš srečo da jo odnesež brez poškodb ob kakršnjem koli srečanju z asfaltom, travo, drevesom, skalo, .....

 

Pač kupiš cenej motor, Sploh pa bi lahko že v štartu vsak vedu če ima dovolj €€ za ta hobij. Sej noben cen ne skriva

ja sej tut avta si ne kupijo usi s 5 zvezdicami in 8 airbagov, eno je želja drugo so finance, poskusiš kupit najboljše kar lahko.

Sej idealno bi bilo imet dvojno eni čist poletno eno pa za vozit  ko ni vroče, ampak če člowk ni zbirčn eno tekstilni komplet od alpinestar se z malo sreče in vztrajnosti dobi za 300€ + čelada + čevlji.

Še vedno boljše kot bit zafrustriran doma da se ne morš vozit.

Jst sm tut mislu d abo dnarja na pretek na začetku leta 2008, pol pa je šlo mal postrani..

 

(Dosti boljše kot modeli z hajabuzo al pa kako ninjo v kratkih hlačah in kratkih rokavih in vjerno bi imeli za opremo.)

 

Seba od kdaj maš pa guzzija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, Guzzi je pri hiši že cca. 7-8 let. Šele lani pa je bil restavriran do konca. Trajalo kar ene 5 let da smo izpeljali projekt doma  :OK:

Vse na novo prebarvano, obnovljen celoten agregat, nov avspuh, nov sedež in malo morje težav z elektriko.

Še danes ne laufa najbolš na visokih obratih... Nevem, važno da dela in se vozim  :quad:

Ko pridem iz amerike pa kupim en taprau motor spet.

 

Za opremo sem pa jst nekako takole računal. Imam 3-5k€ za motoriranje. Odvisno kako se stvari odvijejo v prihajajočih mesecih. Izpit: 800€, Oprema: 1100€, kar pomeni da imam v najslabšem primeru dovolj za en 125cc motor.

Po mojem mnenju če človek nima najmanj 3000€, nima kaj iskat okrog motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj imas to vse v zavarovanju vsteto? Pa koliko bonusa?

Kaj za opravljanje izpita rabim se kaj druga poleg celade?

Zavarovanje avtomobilske odgovornosti in AO+, bonus je 0% ker sem prvič zavaroval motor. Pa tistih 40 % bonusa, ki jih dobiš za ne odjavo in to je to kar se tiče zavarovanja.

 

Jaz sem izpit opravljal v kompletni opremi (svoji), ker itak jo bo treba kupit če se misliš z motorjem vozit :) Sem pa osebno zagovornik tega, da če že kupuješ ne kupiš nekaj za 200 €. Če imaš malo sreče pa še mal probaš pobarantat s prodajalcem se, da kar dobro opremo dobit za pametno ceno. Jaz sem dal za komplet (Nolan N86, rokavice as gp plus, škornji as s-mx plus, jakna in hlače as gp plus) mal čez jurja. Pa dvakrat k sem šel mal asvalt pogledat mi ni bilo nič žal da se nism v kakšnih kavbojkah (ali celo treninrki) vozil :)

Popravljeno . Popravil deyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje avtomobilske odgovornosti in AO+, bonus je 0% ker sem prvič zavaroval motor. Pa tistih 40 % bonusa, ki jih dobiš za ne odjavo in to je to kar se tiče zavarovanja.

 

 

Bonifikacija se ti pri Triglavu prizna enaka kot na avtu, če imaš zavarovanega pri njih. Včasih je šlo tudi od družinskega člana. Samo v vednost, da ne boš preveč plačeval. 380€ je precej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacija se ti pri Triglavu prizna enaka kot na avtu, če imaš zavarovanega pri njih. Včasih je šlo tudi od družinskega člana. Samo v vednost, da ne boš preveč plačeval. 380€ je precej...

Žal imam vse drugo zavarovano pri drugi zavarovalnici. Tudi motor sem imel prej pri tej isti zavarovalnici pa bi me z 30 % bonusom prišlo zavarovanje toliko kot pri triglavu brez bonusa :D

Jebiga AO+ pač nanese kar dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacija se ti pri Triglavu prizna enaka kot na avtu, če imaš zavarovanega pri njih. Včasih je šlo tudi od družinskega člana. Samo v vednost, da ne boš preveč plačeval. 380€ je precej...

Ja morš upoštevat bonifikacijo,popust na nevračilo premije,komercijalni popust......tko,da te pride za 600ccm cca140-150€(če maš 50% bonusa).Pol maš pa še registracijo cca55€,če maš tehničnega-drgač pa -17€.

Sej ne zgleda tolk,če na konc leta ne potegneš črte. :kva2:  :kva2:

Popravljeno . Popravil bobi1001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja morš upoštevat bonifikacijo,popust na nevračilo premije,komercijalni popust......tko,da te pride za 600ccm cca140-150€(če maš 50% bonusa).Pol maš pa še registracijo cca55€,če maš tehničnega-drgač pa -17€.

Sej ne zgleda tolk,če na konc leta ne potegneš črte. :kva2:  :kva2:

Če pa nimaš bonusa je pa enmalček več :) pol pa še na starost voznika mal premijo na gor nabijejo (ker smo pač mladi norci :) )

Sicer je pa tko, da te pride pol isto za 600 ccm ali pa za jurja, sej kar je nad 74kW pade v isti razred :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse novince, računajte da pride zavarovanje cca kolikor reče obrazec od amzs, ki popustov tut osebni agenti če niso res domači prijatelji ne talajo ful neki popusta. Tako da vsi tistinki se hvalijo kolk malo plačajo ne zavajt začetnikov ki nimajo kolegov na zavarovalnici in jim bo to prvo vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so vse ugodnosti napisane na spletni strani zavarovalnice potem ni zavajanje. Nekateri agenti včasih pozabijo kakšen popust, lahko namerno ali pa morda celo res zaradi nepoznavanja zadev. Ne bo škodilo nikomur če se omeni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse novince, računajte da pride zavarovanje cca kolikor reče obrazec od amzs, ki popustov tut osebni agenti če niso res domači prijatelji ne talajo ful neki popusta. Tako da vsi tistinki se hvalijo kolk malo plačajo ne zavajt začetnikov ki nimajo kolegov na zavarovalnici in jim bo to prvo vozilo.

 

Nikoli nikogar nisem poznala na zavarovalnici in vedno šla direkt na poslovalnico izbrane zavarovalnice in plačala več kot pol manj kot mi izračuna na spletni strani od amzs-ja. Priznam pa da rečem, da želim osnovno pa če so kakšni popusti, mi naračuna potem pa predlaga še kakšna nezgodna zavarovanja zraven in še tisto vzamem pa res nikoli ni drago no, za mojo ubogo ninjo je prišlo pod 60€ z zeleno karto in nezgodnim brez vsakih vez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ženski agentki a :bum:  Res ste ubogi osebki moškega spola, na vsakem koraku se vam krivice delajo, mi pa samo dekolte povsod pokažemo in je to to :ninja:

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer nisi omenila da je bila zenska :glare: sicer pa malo heca more bit mah :closedeyes: Ne spada sem samo,sem sel na mobitel za menjavo ekrana je reku 40 eur,sem poslal sestro od moje tam pa je bilo takoj 15 v necem je finta :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ženski agentki a :bum:  Res ste ubogi osebki moškega spola, na vsakem koraku se vam krivice delajo, mi pa samo dekolte povsod pokažemo in je to to :ninja:

 

Ja lej niso vsem ženskam tipi všeč ;):D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nikogar nisem poznala na zavarovalnici in vedno šla direkt na poslovalnico izbrane zavarovalnice in plačala več kot pol manj kot mi izračuna na spletni strani od amzs-ja. Priznam pa da rečem, da želim osnovno pa če so kakšni popusti, mi naračuna potem pa predlaga še kakšna nezgodna zavarovanja zraven in še tisto vzamem pa res nikoli ni drago no, za mojo ubogo ninjo je prišlo pod 60€ z zeleno karto in nezgodnim brez vsakih vez.

in katera je ta uboga Ninja da je prišla tako nizka premija z zeleno karto poleg??če smem vprašati...

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem,

 

Zadnje čase je v meni zrasla velika želja po motorju. Imam nekaj kilometrov na avtomatiku in na skuterjih, ampak to ne bi ravno štel kot kakšne velike izkušnje, glede na to da niti prestavljat ne znam. Zato se imam za popolnega začetnika, saj niti prestavljat ne znam. Izpit bom šel delat letos ali naslednje leto, ob prvi priliki, ko bodo finance na voljo. Kateri motor bi bil torej primeren za popolnega začetnika? 125, mogoče 250 kubični? Mora pa biti športni motocikel, ker ostali mi niso všeč. Nekje sem bral, ko je nek motorist pisal o svojih začetkih, je predlagal Kawasaki 250 R ali Honda 250 CBR kot dobri izbiri za prvi motor. Je kaj takega OK, ali je to mogoče premočno in bi bilo bolje, če bi začel na 125 ccm?

 

Pa še druga stvar, ki me zelo zanima: kje naj se naučim vozit motor? Ali kar od začetka v avtošoli ali naj si ga najprej kupim, da se naučim vsaj speljat in prestavljat in podobne osnovne stvari?

 

Aja, še to: izpit bom delal verjetno A2, ker sem za A še premlad. Imam pa že izpit za avto in so mi vsaj cestno prometni predpisi zelo dobro poznani.

 

Se opravičujem če sem malce zašel iz teme in vnaprej hvala vsem za vaša mnenja.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

 

Zadnje čase je v meni zrasla velika želja po motorju. Imam nekaj kilometrov na avtomatiku in na skuterjih, ampak to ne bi ravno štel kot kakšne velike izkušnje, glede na to da niti prestavljat ne znam. Zato se imam za popolnega začetnika, saj niti prestavljat ne znam. Izpit bom šel delat letos ali naslednje leto, ob prvi priliki, ko bodo finance na voljo. Kateri motor bi bil torej primeren za popolnega začetnika? 125, mogoče 250 kubični? Mora pa biti športni motocikel, ker ostali mi niso všeč. Nekje sem bral, ko je nek motorist pisal o svojih začetkih, je predlagal Kawasaki 250 R ali Honda 250 CBR kot dobri izbiri za prvi motor. Je kaj takega OK, ali je to mogoče premočno in bi bilo bolje, če bi začel na 125 ccm?

 

Pa še druga stvar, ki me zelo zanima: kje naj se naučim vozit motor? Ali kar od začetka v avtošoli ali naj si ga najprej kupim, da se naučim vsaj speljat in prestavljat in podobne osnovne stvari?

 

Aja, še to: izpit bom delal verjetno A2, ker sem za A še premlad. Imam pa že izpit za avto in so mi vsaj cestno prometni predpisi zelo dobro poznani.

 

Se opravičujem če sem malce zašel iz teme in vnaprej hvala vsem za vaša mnenja.

 

LP

Nabavi APN in vozi, vozi,..  Tebi in njemu se ob morebitnih manjših padcih ne bo kaj dosti poznalo. 

Naslednji motor pa kak, da bo dal kaj več od sebe. Najboljša je postopnost, imaš celo življenje časa, za motor nisi nikoli prestar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svetujem da začneš v avtošoli, ker skuteri in tomosi imajo malce drugačno tehniko vožnje, in prva stvar ki mi je rekel inštruktor je bila, pozabi kako se vozi skuter ker če ne boš hitro pobiral motor.

Tako da v avtošoli probaj motor, morda se posvetuj z inštruktorjem če bo kak fajn, pa če ti finance ne bojo omejitev bol lahko pol izbiral al 4 al 2 cilindra al pa 1, al turer al šport in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo naredi izpit, potem nabavi opremo in nazadnje svoj motor.

Na začetku boš verjetno nekajkrat položil motor in bolje je, da to ni tvoj.

Opremo pa zato pred motorjem, ker navadno začetnik ves denar vloži v motor (po možnosti še kredit), za opremo pa potem ni več denarja. Pol se pa vozi naokoli, kot da gre na smučarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo naredi izpit, potem nabavi opremo in nazadnje svoj motor.

Na začetku boš verjetno nekajkrat položil motor in bolje je, da to ni tvoj.

Opremo pa zato pred motorjem, ker navadno začetnik ves denar vloži v motor (po možnosti še kredit), za opremo pa potem ni več denarja. Pol se pa vozi naokoli, kot da gre na smučarijo.

 

Eni ste pa imeli precej nenavadne začetke motoriranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moja ocena:

Izpit 750-900eur,to je malcek nehvalezno, ker je relativno, odvisno od stevila ur. (Zal 20 obveznih, ura cca 30eur)

Oprema:

Kot so rekli od par 100eur pa do 1000 plus.

Mislim da dobis povsem solidno opremo takole:

Celada: 300-800

Rokavice: 50-150

Tekstil kombinezon: 300-600

Usnjen kombinezon: 300-700

Skornji: 100-250

Podkapa, podobleka / druge drobnarije:

Skupaj bo hitro 40,50 eur in vec

Potem lahko prides se do zakljucka:

kovcki, nosilci, drugi rori, pa bi menjal se smernike pa dal druge zarnice.. :)

To je z moje strani glede opreme. Glede registracije in pripomockov za vzdrzevanje je pa sploh tezko govoriti, najbolje ti bodo seveda svetovali lastniki omenjenega motorja, ostalo pa zelo varira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!