Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Tisti, ki je omenjal domnevno hitrost je govoril o motoristu in ne o koloni. Motoristi, ki se izmenjujejo zato, da blokirajo promet pa ponavadi vozijo precej hitreje, zato, da pred kolono pridejo do naslednje točke, kjer se blokira promet.

Spet nabijaš. Med kolono motoristov in vozil je precejšnja razlika, saj je kolona motoristov bolj pregledna. Letečmani imajo vozila opremljena s svetlobno in zvočno signalizacijo tudi zato, da jih pri takšnih akrobacijah ne bi kdo snel a tudi oni pazijo nase kolikor se le da. Motorist, ki to počne na svojo pest bi se vsega tega moral zavedati, vključno z možnostjo, da je v koloni vozilo, ki bo naredilo kak nevaren manever. Konec koncev je tudi med motoristi že večkrat počilo v takšnih kolonah, nekaj takšnih primerov je na Tube-u.

In ne govori o meni kot, da me poznaš. Kot prvo, sem se že vozil v takšnih kolonah, kjer so kolegi ustavljali promet. Bistvo vsega pa je bila varnost vseh, tako nas kot tudi tistih, ki so izvajali ustavljanje in nenazadnje tudi ustavljanih. Če ustavljanja ni bilo možno varno narediti se je kolona pač ustavila, big deal.

Ne, ne poznam te, pa tudi ti mene ne ...se prav,i da tudi jaz ne bom prenašal modrovanj, v stilu kaj b,i če bi in pravljice o hitrosti in lokalnih šerifih. Še vedno bom poudarjal in opominjal avtomobiliste, kakor boš ti motoriste. A do sprememb bo prišlo samo v primeru, če bomo oboji začeli paziti, ne samo eni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolona avtomobilistov ali kolona motoristov je čisto vseeno v teh primerih..To je delo POLICISTOV in pika..

Potrebno je prijavit dogodek in poprosit policiste za usmerjanje in čisto nič drugega, raznorazna srečanja na lastno pest pa leži odgovornost na vsakemu posamezniku, ki s tem tudi sprejema posledice nevarnega početja!!!

Kolone enih ali drugih, izredni prevozi tovorov etc...urejanje ni samo delo policistov ampak obstajajo tudi drugačne službe, ki lahko v določenih primerih opravijo delu usmerjanja oz zapiranja prometa. Pa čeprav je to "busanc" ki ti maha z rdečo cunjico, da se ustaviš in počakaš da odstranijo vejo s ceste. Kot sem omenil, bil sem na motorzboru, ker so panoramsko vožnjo spremljali policisti in lokalci, ki so zaustavljali promet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker so panoramsko vožnjo spremljali[b] policisti in lokalci, ki so zaustavljali promet....[/b] 						 						

Only in republika banana na žalost.

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne poznam te, pa tudi ti mene ne ...se prav,i da tudi jaz ne bom prenašal modrovanj, v stilu kaj b,i če bi in pravljice o hitrosti in lokalnih šerifih. Še vedno bom poudarjal in opominjal avtomobiliste, kakor boš ti motoriste. A do sprememb bo prišlo samo v primeru, če bomo oboji začeli paziti, ne samo eni.

In oboji bodo pazili tudi tako, da ne bodo eni (recimo, da motoristi) jemali šerifske značke v svoje roke in žugali drugim, kako morajo paziti na njih ... itd itd itd ...

Začni se raje po predpisih vozit, boš več naredil.

Aja, motoristi si pa kako dolgo že - od lani ali od kdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolone enih ali drugih, izredni prevozi tovorov etc...urejanje ni samo delo policistov ampak obstajajo tudi drugačne službe, ki lahko v določenih primerih opravijo delu usmerjanja oz zapiranja prometa.

Kakorkoli - če zahtevamo objektivno odgovornost za pizdarije v državi od precednika vlade, lahko zahtevamo objektivno odgovornost za onega mrtvega "redarja" (verjetno neformalno, formalno pa itak ni nič bil - ali pač?) tudi s strani prireditelja/organizatorja/karkoliže? Aja, to pa neeee ... .ker je oni tip "pomagal", ker je "red delal" itd?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli - če zahtevamo objektivno odgovornost za pizdarije v državi od precednika vlade, lahko zahtevamo objektivno odgovornost za onega mrtvega "redarja" (verjetno neformalno, formalno pa itak ni nič bil - ali pač?) tudi s strani prireditelja/organizatorja/karkoliže? Aja, to pa neeee ... .ker je oni tip "pomagal", ker je "red delal" itd?

Ja od vseh boš odgovornost zahteval, sam od butaste babe ne ...sej ti pravim, pojdi ven iz hiše...izpit imam od 18 leta, predtem sem pa od 16 leta vozil motorčke do 50ccm....pa to itak nima vezel ker ne govorim kot motorist ampak kot udeleženec v prometu in tu pa imam zeeelo veliko izkušenj, ker sem stalno na cesti in se mi je marsikaj že pripetilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja od vseh boš odgovornost zahteval, sam od butaste babe ne ...sej ti pravim, pojdi ven iz hiše...izpit imam od 18 leta, predtem sem pa od 16 leta vozil motorčke do 50ccm....pa to itak nima vezel ker ne govorim kot motorist ampak kot udeleženec v prometu in tu pa imam zeeelo veliko izkušenj, ker sem stalno na cesti in se mi je marsikaj že pripetilo.

Lej, samo domnevaš lahko, da je kriva voznica avtomobila. Če je tam polna črta, če je odsek nepregleden in je motorist pripeljal bistveno nad omejitvijo, je nedvomno bolj kriv kot voznica, ker ne bi nič pomagalo tudi če bi pol ure bolščala v ogledalo. V trenutku, ko bi začela manever, bi se pojavil motorist, ki ga prej ni bilo videti v ogledalu a tudi to je samo domneva. Ali lahko nehamo domnevati?

Nedvomno pa motorist ni bil pooblaščen oz. ni imel nobene pravice kršiti predpise (če je to počel) in ustavljati drugih vozil.

Še enkrat, predvsem v našem interesu, da se izognemo nesreči. Projiciranje vse krivde izključno na avtomobiliste pri tem nič ne pomaga, tako kot tistemu, ki vozi po prednostni nič ne pomaga, če ga zbije nepozorni avtomobilist. Pomagalo bi, če bi bil bolj viden, če bi predvideval nevarnosti in napake drugih in če bi se uspel pravočasno ustaviti pred oviro ali se ji izogniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, samo domnevaš lahko, da je kriva voznica avtomobila.

Ne, to je dejstvo.

Vprašanje je le, v kolikšni meri je motorist sokriv.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, predvsem v našem interesu, da se izognemo nesreči. Projiciranje vse krivde izključno na avtomobiliste pri tem nič ne pomaga, tako kot tistemu, ki vozi po prednostni nič ne pomaga, če ga zbije nepozorni avtomobilist. Pomagalo bi, če bi bil bolj viden, če bi predvideval nevarnosti in napake drugih in če bi se uspel pravočasno ustaviti pred oviro ali se ji izogniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja od vseh boš odgovornost zahteval, sam od butaste babe ne ...sej ti pravim, pojdi ven iz hiše...izpit imam od 18 leta, predtem sem pa od 16 leta vozil motorčke do 50ccm....pa to itak nima vezel ker ne govorim kot motorist ampak kot udeleženec v prometu in tu pa imam zeeelo veliko izkušenj, ker sem stalno na cesti in se mi je marsikaj že pripetilo.

Ona - pa naj bo butasta ali ne - bo že itak morala odgovarjati, saj to nam je jasno, kajne ... Bo pa morda sokrivdo nosil še kdo drug. Ali se ti zdi, da ni nihče drug pri temu sokriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amapk bistvo na tem forumu je da se nasprotuje drug drugemu da se talajo plusi in minusi in da se posta v nedogled nekonstruktivne debate to je bistvo ne!?

Če bi motorist predvidu da bo nekdo zavil na levo in če se nebi >špilal šerifa< bi bil živ in če bi gospa v avtu dala smerokaz in pred tem pogledala v ogledalo in vidla >lokalnega šerifa< nebi zavila in bi spet motorist bil živ. Tukaj je veliko čejev nobeden pa ni predvideval tako motorist kot avtomobilist.

Pa tudi če ni imel nobene pristojnost za se igrat >šerifa< ne more bit to opravičilo za njega in za teto!

Ne. Bistvo v javni komunikaciji je, da se bobu reče bob. Da se stvari pogleda čimbolj objektivno, pa čeprav skozi subjektivne poglede - skozi debate in brez motečih čustvenih izpadov (zakaj, a samo zato, ker je najebal motorist?). Ne pa, da se skorajda poziva k pogromu nad "butastimi babami" (ki vozijo avte).

kar se mene tiče - če ni predvidneo, da peč hodim po avtocesti in to vendarle storim, sem si dokaj sam kriv, če me zbije šlepar, kenede.

No, nazadnje ko sem prečkal (dvakrat v isti uri okoli 4h zjutraj) avtocesto (tam nekje pri Slovenski Bisterci) sem si pol gležn spolamam - na nekem travniku ... Šlepar me na srečo ni zgazil, pa kaka pijana nora baba tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se mene tiče - če ni predvidneo, da peč hodim po avtocesti in to vendarle storim, sem si dokaj sam kriv, če me zbije šlepar, kenede.

Kaj si to hotel povedat da če nekaj kar ni predvideno torej tvoja hoja po AC bi se jaz ko voznik šleparja moral izognit in te pusti pri življenju in ti jebat m... ker hodiš po avtocesti kjer nebi smel ali hladnokrvno te povozit ter si sam sebi reč j... se prav ti je kaj pa hodiš po avtocesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smiley-smiles-blahblah.gif

eh nakladači, pejte se raj mal peljat da boste videli dejansko stanje na terenu.

Urejanje prometa - delo policistov? kaj pa na maratonu franja? tam pa nikogar ne moti, ko so klicali motoriste (zdaj t.i. lokalne šerife) na pomoč.

Delo na cesti? ko delavci (hmmm..... lokalni priložnostni šerifi? ) urejajo promet. A to je pa OK?

zanimivo koliko pametnih ljudi, ko se kaj zgodi. Do sedaj se pa ni nihče pritoževal in pamet delil na račun t.i. lokalnih šerifov ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si to hotel povedat da če nekaj kar ni predvideno torej tvoja hoja po AC bi se jaz ko voznik šleparja moral izognit in te pusti pri življenju in ti jebat m... ker hodiš po avtocesti kjer nebi smel ali hladnokrvno te povozit ter si sam sebi reč j... se prav ti je kaj pa hodiš po avtocesti?

ne, da sem si pač sam kriv, če izzivam ... pa makar 2 promila v krvi ...

Urejanje prometa - delo policistov? kaj pa na maratonu franja? tam pa nikogar ne moti, ko so klicali motoriste (zdaj t.i. lokalne šerife) na pomoč.

Tisto je prijavljena prireditev, s pooblastili in odgovornimi osebami, varovanje je urejeno dogovorno s pristojnimi organi itd. No, je pa tudi na lastno odgovornost verjetno :O)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje.(to da si sam kriv je res ampak to ni odgovor to je sigurno dejstvo) in sploh v tej debati ni vprašanje kdo je kriv ampak( da se pride do zaključka zakaj se je to zgodilo in kako preprečit da se spet ne ponovi) itaq od tebe niti ne pričakujem kak pameten odgovor saj razen za moraliziranje nisi vreden nobenega dokončnega zaključka pa če prav trdiš da smo tukaj za informiranje in da rečemo bobu bob vendar od tebe ni nobene info sploh pa da rečeš bobu bob ti prideš samo do bob.(bi pa bil dober politik v sloveniji ; bla bla ni nobenega drugega efekta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje.(to da si sam kriv je res ampak to ni odgovor to je sigurno dejstvo) in sploh v tej debati ni vprašanje kdo je kriv ampak( da se pride do zaključka zakaj se je to zgodilo in kako preprečit da se spet ne ponovi) itaq od tebe niti ne pričakujem kak pameten odgovor saj razen za moraliziranje nisi vreden nobenega dokončnega zaključka pa če prav trdiš da smo tukaj za informiranje in da rečemo bobu bob vendar od tebe ni nobene info sploh pa da rečeš bobu bob ti prideš samo do bob.(bi pa bil dober politik v sloveniji ; bla bla ni nobenega drugega efekta)

Jah, kaj zaj, hočeš pameten odgovor ali ne?

Od mene je vedno vsa potrebna info. Ampak eni te info nočejo slišati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, to je dejstvo.

Vprašanje je le, v kolikšni meri je motorist sokriv.

D.

To je dejstvo, ker...

Se dam z veseljem podučiti, če imaš argumente za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je dejstvo, ker...

Se dam z veseljem podučiti, če imaš argumente za to.

A ni tako, da apriori morajo večja/težja vozila vedno paziti na šibkejše in je motorist v tem primeru šibkejši? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako, da apriori morajo večja/težja vozila vedno paziti na šibkejše in je motorist v tem primeru šibkejši? :)

Včasih pa vseeno kako pametno zineš...aja..pa dns sm videl kup "lokalnih šerifov", ki so varovali otroke na prehodih za pešce, pa k so vzeli zakon v svoje roke in ustavljali vozila pred zebrami...nezaslišano surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pa vseeno kako pametno zineš...aja..pa dns sm videl kup "lokalnih šerifov", ki so varovali otroke na prehodih za pešce, pa k so vzeli zakon v svoje roke in ustavljali vozila pred zebrami...nezaslišano surrender.gif

Lepo bi doma spal, kot vsi ostali "pošteni" državljani, pa nebi videl vseh teh grozot:P :)

Drugače pa a ni bla tema črno-sivo nabijanje namenjena temu? Sej ni važno a je bil kriv al ne, svoje plati zgodbe itq nažalost ne bo moral povedat, pustite ga pri miru in sami ravnajte kot mislite da je prav, pa bo. Itq je v slo motociklizmu zadnja leta, edini cilj preživeti.

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za slabe 3 jurje in pol imaš eno modro na avtone tu, pa si jo za v garažo kupi... :yea1:

Ta prava je le tista iz Ptuja na naslednji strani. Verjetno edina nikoli razsuta in z realnimi km ter še dobrim agregatom. A je predraga, čeprav je po svoje vredna.

Žal, n'č ne bo. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih pa vseeno kako pametno zineš...aja..pa dns sm videl kup "lokalnih šerifov", ki so varovali otroke na prehodih za pešce, pa k so vzeli zakon v svoje roke in ustavljali vozila pred zebrami...nezaslišano surrender.gif

To je bilo pa verjetno nacionalna direktiva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!