Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 18 urami, Kmet2 pravi:

Mene ravno ne zanima kaj drugi počnejo ,me pa začne zeloooo če s tem ogroža mene  :)

 

Ja in kako, kdaj in kako hitro boš lahko prišel do zaključka da te nekdo ogroža?

Situacija včeraj pri Kranju:  - se pravi te "pobere" neki neprilagojenec od zadaj in kako naj človek to predvidi? 

49-letni motorist je zaradi neprilagojene hitrosti po prehitevanju vozila povzročil trčenje ter padec motorista in motoristke, ki sta pred njim iz Police proti Kranju vozila v isti smeri.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

če nam ti časi nebi povzročali toliko stresa v službi s katero je povezano potem tudi samo življenje v privat času bi bilo tudi bolj zdravo ..

lepo da tako voziš že od nekdaj.. jaz se velikokrat umaknem , ko me dohitijo drugi v naselju - ker seveda ne grem prehitevat če nekdo pred mano vozi 45 - potem pa ko pridemo iz naselja ga pa čakam .. 

ponavadi na avtocesti vozim s krjolco med 130 in 145 po števcu  - odvisno od gostote prometa .. z motorjem pa okol 115 in pri prehitevanju pospešim do 130 /145 kolikor je pač potrebno da ne oviram tistih , ki so nekaj hitrejši po levem pasu..

ko na ac prehitevam kamione , ki klinci sploh ne poznajo pravil - med drugim razdalje med enim in drugim 150m - pa se pri 130 tudi pod razno ne mislim ogrožat in se umikat med dva kamiona , ki vozita 90 in to 30m narazen ter zavirat na polno - in ja če peljem 130 pa me nekdo dohiti jaz pa se ne morem varno umakniti ponavadi pospešim ( dohiti je mišljeno da se mi počasi približa kar pomeni , da vozi nekje do 160 .. rakete nad 180 mi dol visijo )

če nekdo vozi +5/-5 v okviru omejitev se lepo potrudim , da mu ne skačeem preveč v zadek in ga prehitim ko je to varno če mi je prepočasen ..z motorjem se umaknem ko me dohitijo na prvem odseku kjer je to zame varno in kjer se mi ni treba prav ustaviti , da gre tisti zadaj mimo-ponavadi itak spregledajo levo roko s katero jim nakažem da naj se speljejo naprej čeprav vsakega motorista , ki me dohiti pozdravim z levo roko že ko me dohiti ter se umaknem malo bolj proti desnemu robu če je to varno in brez pričakovanih lukenj  in ve ,da sem ga opazil ..te zanima še kaj?

 

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

A da ste imeli pločnik čobani ,kaka palca pa ovce že ,pločnik ne vrjamem,še danes ga ni tam iz kjer imaš korenine :lol1:

Moj iq je dovolj za mene ,vse kar imam sem si ustvaril sam napram tebi ki si vse dobila ,sama si nesposobna ,brez staršev bi vrjetno bila na tromostovju ,ker pa si prelepa bi imela tudi tam bolj prazne žepe !

Jaz lahko slikam in obešam kar želim ,če te moti preskoči ,če pa misliš zapenjat na takem nivoju kot ponavadi začneš (seveda primerljivo tvojemu iq) ne jokcaj potem moderatorjem kot ti je v navadi !

Ne vtaknem se v en tvoj post ,sej mislim da si sposobna razumet da s tabo ne želim komunicirat na nobenem nivoju  zato se posprav iz mojega vrata in se brigej za sebe . Boš videla manj bo stresno bo za tebe .

 

Še ena misel za tebe napisana v tvojem jeziku in ti pritiče !

Ti pa kar ,te čakam ,mi je ravno prav dolgčas da si vzamem čas za takšne zafrustrirane kot si ti .

 

 

12274621_10153736818889518_6970556321536948740_n.jpg

tis blesav majkemi..... res

dej se še mal pohval, nis še vse povedu..btw tole je real life, ne reality show, sam tko, če še ne veš....

pa še enkrat preber: teb res IQ nagaja...dobesedno

 

p.s. dolg že nisi svoje riti nataknu na ms.. a si pozabu? al pa nima nobenga novga mozola ...

 

pred 52 minutami, Kmet2 pravi:

Ne bo brez skrbi ,je tiho ko miš v živo !!! Okvirno me poznaš in veš da nisem žaljiv ,toda ko se spusti v mene na osebno raven pa iQ pa takšne ja pol je pa konec heca in mi odbije pokrovko . 

Še vedno ji pa ne želim nič slabega ,samo ne želim nikakršne komunikacije z njo . 

Preberi stran nazaj ko je napadla iz čistega miru ,odgovoril sem kulturno ona pa v mene z iQ itd     mislim :dry:

Skratka ja off topic se opravičujem toda žaljenja ne bom toleriral in se bom spustil še nižje če treba ,kar naj klobasa pa naj me blokirajo ,samo upam da bo moderatorka fer in bo blokirala oba !!!

sej znaš, mislim špecat pa oprvaljat, boš pa ja zašpecu me , če slučajn ne vid :O 

pred eno uro, ELO pravi:

hehe, pajkica vs kmet, se vidi da kurilne sezone še ni konec...

iz tega spora zna tudi nastati črna kronika,... :) sploh če se na cesti srečata, bo še kako za v to temo...

 

 

nč bat, na jadranki mene težko srečaš ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, som pravi:

Ti motoristi  so lahko  očetje in  možje  ,ne pa neki  prdci  iz  tvoje glave !

Tud fotri in deci so lohk prdci. In to gromozanski!

 

Leta in uspešen fuk še ne dasta pameti u glavo!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo ma kj proti starim prdcem :mad:

dl časa ga, zadržuješ bolj smrdi .. ajeprau :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bugy2004 pravi:

Zavili ste z teme.........:blush:

Je še mrzlu pa mastnu, pa je zaneslu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

kdo ma kj proti starim prdcem :mad:

dl časa ga, zadržuješ bolj smrdi .. ajeprau :ras: 

Najprej zdravje, potem kultura, a ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DinDiin pravi:

Sam zaenkrat so sami "stari izkuseni prdci" v novicah.....cudn a?

sam zato k so nam fouš, pol nas pa hočejo "izbit" s ceste. :P

pred 10 urami, sayo pravi:

Tudi če ne ogrožate drugih, zdravljenje plačujemo vsi

a ni lepo, solidarnost....pa take...

pred eno uro, pajkica pravi:

 

nč bat, na jadranki mene težko srečaš ....

ja, ti greš raj čez Gospič, je bolj naravnost :P

pa ne mi žalt IQja plis.....sej ga mislim upgrejdat :fyou:

pred 51 minutami, maus pravi:

kdo ma kj proti starim prdcem :mad:

dl časa ga, zadržuješ bolj smrdi .. ajeprau :ras: 

pol ti pa u glavo udari in imaš usrane misli!!!

Živeli stari prdci :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Saturday, April 02, 2016 at 13:00, builder pravi:

srna zlo dobro sliši, a zelo slabo vidi, jagri bodo znal to tudi potrdit:P

Res je. Ima pa še to "grdo navado", da ko se enkrat odloči, ne spremeni smeri, čeprav vidi in sliši kamion, zato je za nas še bolj nevarna od ostale divjačine...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, thumper pravi:

... čeprav vsakega motorista , ki me dohiti pozdravim z levo roko ...

...

Zakaj pa pozdravljaš vse motoriste? A nepoznane tudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, TinaRR pravi:

Mah jaz se sploh ne čudim več. A je treba divjati po mrzlem in neočiščenem asfaltu? Danes sta se 2 rossija pripeljala mimo mene ziher z +130 (proti Logatcu, drevored). Mislim a je treba??

Nisem bil jest   ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Res je. Ima pa še to "grdo navado", da ko se enkrat odloči, ne spremeni smeri, čeprav vidi in sliši kamion, zato je za nas še bolj nevarna od ostale divjačine...

Divjačina je futr narejen iz divjadi! No, ja, sej če se tebi roadkill iz divjadi zdi njami, tud prow.

Se pa tudi obrnejo, brez skrbi in ni nekih razlik od ostalih parkljarjev kar se obnašanja na in ob cesti tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Fazer03 pravi:

Ja in kako, kdaj in kako hitro boš lahko prišel do zaključka da te nekdo ogroža?

Situacija včeraj pri Kranju:  - se pravi te "pobere" neki neprilagojenec od zadaj in kako naj človek to predvidi? 

49-letni motorist je zaradi neprilagojene hitrosti po prehitevanju vozila povzročil trčenje ter padec motorista in motoristke, ki sta pred njim iz Police proti Kranju vozila v isti smeri.

 

Mene ne moti če mim mene odleti 250kmh toda na varen način, so projektili ki se stisne om mene na mm in mim pa ima več kot dovolj časa oz manevrskega prostora da se to ne narfedi na taskšen butast način . Ponavadi poženem za njim in mu ob priložnosti tudi razložim normalno če je pa brihten pa tudi nesramno. 

Kot profesionalni voznik sem več v ogledalih kot na cesti in do zdaj me ni presenetil še nihče ,se enostavno malo pomaknem na desno in mu pustim prostor .....včasih pa zagrabim tudi za igro :P in se gremo mačka -miš :D

Seveda če pa imaš idiota ki se mu umakneš on te pa še vedno sneme kot sneta sekira ...............nimaš kaj ,moli da preživiš . 

Večkrat lahko predvidiš v zaprtih ovinkih da bo kakšen sekal ovinek kar je zelo pogosto ,takrat ne iščem idealne linije temveč najbolj varno . 

pred 5 urami, pajkica pravi:

tis blesav majkemi..... res

dej se še mal pohval, nis še vse povedu..btw tole je real life, ne reality show, sam tko, če še ne veš....

pa še enkrat preber: teb res IQ nagaja...dobesedno

 

p.s. dolg že nisi svoje riti nataknu na ms.. a si pozabu? al pa nima nobenga novga mozola ...

 

sej znaš, mislim špecat pa oprvaljat, boš pa ja zašpecu me , če slučajn ne vid :O 

nč bat, na jadranki mene težko srečaš ....

 

1604808_10208019867927028_3299827152202430197_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, stuhec pravi:

Nisem bil jest   ;)

ja, ti bi bil pa malo težko :). Murska pa Logatec vsak na svojem koncu Slovenije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, StaraFeltna pravi:

Kaj te je zmotilo? BMK če je skuter, cestak ali skiro. Le pod most nisem želel zaradi norca.

hecal sm se mal no ne bit tolk nervozn .. drgač sem pa jaz enemu mal orosil učke enkrat ko me je po levi prehiteval v kar solidno nepreglednem desnem ovinku ..ene 4m preden je prišel do mene sem opazil en avto spredaj in sem mu zarad splošnega zdravja nakazal rosija - tazga konkretnga ..mal se je usral pa mal gas spustil (poravnan in nazaj zalegel v ovinek)pa malo črtice je verjetno spustil ker sem imel občutek , da je bilo med avtom in njegovimi gumami samo par cm .. potem se je par ovinkov - in ravnin vozil za mano ...in ustavil .. 

pred 20 urami, nazo13 pravi:

Zakaj pa pozdravljaš vse motoriste? A nepoznane tudi?

zato , ker jim moj premik iz leve polovice ali sredine pasu na desno v večini primerov ne potegne v smislu "videl sem te - potegni naprej -umaknil sem se ti"..pa tudi jaz se bolje počutim , če vem da tisti zadaj ve da ga vidim in opazujem ..

drugače pa ja - pozdravljam predvsem nepoznane motoriste .. za tiste , ki se poznamo ponavadi vem kakšnega zdravja so .. slabega - predvsem v glavi - mi si ponavadi med sabo kažemo fakiča , pa butla , pa quqoš pa take ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starih prdcev ni,ker takoj ko pride na plan umre v tujih nosnicah.O dišavljen pa je zato.da imajo tudi gluhonemi kaj od njega:cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 4. 2016 at 17:30, TinaRR pravi:

Mah jaz se sploh ne čudim več. A je treba divjati po mrzlem in neočiščenem asfaltu? Danes sta se 2 rossija pripeljala mimo mene ziher z +130 (proti Logatcu, drevored). Mislim a je treba??

js tut nism biu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh teh nezgodah v zadnjih dneh, sem se malo zamislu, pa bi vprašal vas, ta izkušene kaj dejansko pomeni divjanje, neprilagojena hitrost...

Meni se zdi, da imam vedno kontrolo nad vozilom, vozim nad omejitvah, v glavnem med 100 in 120 km/h, v naseljih največkrat okoli 60km/h. Prehitevam pa konstantno, če je vozilo počasnejše od mene.

Me pa res zanima, če je to že smatrano kot divjanje, al je to nek normalen tempo vožnje na motorju. Upam da ni zgrešena tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz opazim je to kar normalna vožnja za motoriste, za marsikaterega tudi počasna. Zato je med motoristi tudi toliko nesreč.

Razlika med večino avtomobilistov in večino motoristov pa je v tem da bi prvi tudi, pa ne morejo. Preširoko in prepočasno vozilo. Tako pa ko se vsedeš na motor moraš vse in takoj prehiteti, po levi, po desni, čez pločnik, pas za zavijat levo ali desno, dvojno polno črto, nepregleden ovinek, omejitev hitrosti je pa španska vas...

Nimam pa občutka kakšen delež je takih, vsekakor se zdi da veliko, preveč, vsekakor pa ostanejo v spominu.

Popravljeno . Popravil .
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imamo vse pod kontrolo, vse do trenutka ko tega nimamo več.

To je zelo nebulozno in nedefinirano, "imeti vozilo pod nadzorom". 

Če ti izven naselja kjer je omejitev 90 skoči srna medtem ko prehitevaš vozilo ki je vozilo 60 na uro, potem boš najverjetneje zgubil tisto malo "kontrole" ki so ji imel. Čeprav si vozilo obvladoval al whatever.

Na cesti obstaja toliko matematičnih neznank in spremenljivk, da je praktično nemogoče ustvariti optimalno kontrolo nad katerokoli situacijo. 

 

Morala zgodbe -  pri zmanjšani hitrosti zmanjšaš vpliv spremenljivk in pozitivno vplivaš na zmožnost izogiba neprijetnim situacijam 

Če se vrnem k anekdoti s srno, lahko cruizaš 60 na uro za avtom, ta opazi srno in zabremza in mu priletiš v rit.

Če bi ga prehitel že preden si se začel cjazit za njim, mogoče srne sploh opazil nebi. 

 

Še krajše povedano: Teorija kaosa 

maxresdefault.jpg

 

Najboljše je vozit v svoji coni udobja, kjer še vedno lahko vplivaš na dejavnike kot so zasilno vstavljanje, izogib oviram itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, 5413lvl3145 pravi:

Najboljše je vozit v svoji coni udobja, kjer še vedno lahko vplivaš na dejavnike kot so zasilno vstavljanje, izogib oviram itd

.................

:photo:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, VS800 pravi:

.................

:photo:

Tega videa imam pa že res polhn qrac v vseh teh temah na MS!:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!