Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 17 minutami, smasher pravi:

kaj šele bo s plužnjem če bo po novem, oziroma že je sprejeto da je sprejemljivo da imajo ceste prvega reda 10cm snega ostale pa 15 (morda sem se zmotil, nekaj sem poslušal med vožnjo radjo ne da se mi paiskat novega pravilnika ali zakona) 

Kako lahko navaden avto pelje po 15cm snega če nima mogoče niti toliko oddaljenosti od tal, ne gre se za gume in tudi verige ne, sem poskušal enkrat parkirat na neskidanem parking mestu z avtom, seveda blond logika, bom zdej na silo parkiral, se bo že do konca tedna stalilo . 

No, avto je  nasedel in prednje kolesi dober cm od tal, torej kako  bi se lahko po voil po cesti ki ima 15cm snega, kar je po novem standadu prevozno vozišče ?

http://www.zurnal24.si/vzdrzevanje-pravilnik-snezenje-dars-ceste-pluzenje-pravila-clanek-283080

 

Posebej velja opozoriti glede pravila o pluženju, kot ga predvideva pravilnik: prevoznost je zagotovljena, če višina snega na cestah I. in II. prednostnega razreda ne presega 10 cm, na drugih cestah pa 15 cm, promet pa je možen z uporabo zimske opreme vozil."

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dr_Jakob pravi:

http://www.zurnal24.si/vzdrzevanje-pravilnik-snezenje-dars-ceste-pluzenje-pravila-clanek-283080

 

Posebej velja opozoriti glede pravila o pluženju, kot ga predvideva pravilnik: prevoznost je zagotovljena, če višina snega na cestah I. in II. prednostnega razreda ne presega 10 cm, na drugih cestah pa 15 cm, promet pa je možen z uporabo zimske opreme vozil."

Tisti, ki niso sposobni vozit v takih razmerah, naj ostanejo doma....

Včasih, se je po takem vozilo in ni nikogar motilo. Ko pa so začeli talat vozniške ljudem z omejeno sposobnostjo upravljanja z vozilom, smo pa dobili ŠTALO!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ciciban pravi:

@Borutt Moraš priznat, da se velikokrat kasira tam kjer je najbolj enostavno in ne tam kjer je najbolj potrebno. 

Moraš tudi ti priznati, da sem jaz to že velikokrat napisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, smasher pravi:

kaj šele bo s plužnjem če bo po novem, oziroma že je sprejeto da je sprejemljivo da imajo ceste prvega reda 10cm snega ostale pa 15 (morda sem se zmotil, nekaj sem poslušal med vožnjo radjo ne da se mi paiskat novega pravilnika ali zakona) 

Kako lahko navaden avto pelje po 15cm snega če nima mogoče niti toliko oddaljenosti od tal, ne gre se za gume in tudi verige ne, sem poskušal enkrat parkirat na neskidanem parking mestu z avtom, seveda blond logika, bom zdej na silo parkiral, se bo že do konca tedna stalilo . 

No, avto je  nasedel in prednje kolesi dober cm od tal, torej kako  bi se lahko po voil po cesti ki ima 15cm snega, kar je po novem standadu prevozno vozišče ?

Ne boš verjel, ampak pred dvajsetimi leti (ali pa mogoče še malo kasneje) sploh nismo potrebovali zimskih gum. Celo leto smo se lahko vozili z letnimi. Pa smo vseeno prišli marsikam in to celo v 15 cm snega. Spomnim se, da sem kupil avto, na katerem so bile M+S gume, pa so me vsi začudeno gledali, zakaj imam take gume. So rekli, da za pozimi bo že bolje, drugače pa so brez veze.

Res pa je tudi to, da smo takrat vozniki malo bolj poznali in prakticirali odgovornost, ne pa samo pravice in pljuvanje na cestne službe, ki niso sproti plužile cest.

Ni mi pa najbolj jasno kakšen avto imaš, da si nasedel na neskidanem parkirnem prostoru. Pa čeprav je bilo tam tako "neverjetnih" 15 cm snega.

p.s.: Ne jemlji tega kot osebno kritiko, ampak to kar si napisal, me je malo razdražilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, C eagle pravi:

Tisti, ki niso sposobni vozit v takih razmerah, naj ostanejo doma....

Včasih, se je po takem vozilo in ni nikogar motilo. Ko pa so začeli talat vozniške ljudem z omejeno sposobnostjo upravljanja z vozilom, smo pa dobili ŠTALO!!!

Pa Golf dvojac je najboljš avto na svetu pa Tito je najboljš precednik! Juhej stara juga, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, C eagle pravi:

Tisti, ki niso sposobni vozit v takih razmerah, naj ostanejo doma....

Včasih, se je po takem vozilo in ni nikogar motilo. Ko pa so začeli talat vozniške ljudem z omejeno sposobnostjo upravljanja z vozilom, smo pa dobili ŠTALO!!!

Letos se dogaja, da so ceste nevarne že ob bistveno boljših razmerah. Zadnjič je bila že jutranja megla problem. 

pred 11 minutami, Dr_Jakob pravi:

Pa Golf dvojac je najboljš avto na svetu pa Tito je najboljš precednik! Juhej stara juga, itd.

Pa včasih se je tudi delalo manj kilometrov. Za večino voznikov je bila tista ena fura na leto do morja največji dosežek. Dinamika vožnje in gostota prometa je bila tudi na čisto drugem nivoju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, C eagle said:

Tisti, ki niso sposobni vozit v takih razmerah, naj ostanejo doma....

Včasih, se je po takem vozilo in ni nikogar motilo. Ko pa so začeli talat vozniške ljudem z omejeno sposobnostjo upravljanja z vozilom, smo pa dobili ŠTALO!!!

Seveda, včasih tudi če je bilo preveč snega kdo ni šel v službo, ker prač je živel na hribu in je bilo treba najprej delno skidat cesto da je lahko kam prišel. 

Včasih tudi avti nio imeli plastičnih blatnikov, odbijačev.. prau veselje gledat nove avte kako jim odtrga zadnji odbijač ko se nabije sneg spodaj, s katro ali 101, si preišel marsikam kamor je sedaj hvalijo da pridjeo s Q3. Ravnokar videl briljantno reklamo za novega pežoja na jutubu z novim teren kontrolom "najboljša stvar je to da zismkih gum sploh ne potrebujete" to bojo vsi v jarkih kmalu.

Moj avto tuni nima ne SEPja , niti SRSja, niti ABSa, pa marsikam pridemsamo ima dokaj nizko podvoozje pa lahko nasede(ni nižano, tovarniško je tako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Ti bom še enkrat napisal, da boš mogoče sedaj razumel; vsakršno debatiranje s teboj je branje tvojega nabijanja brez enega dokaza ali argumentiranja. Nobene stvari nisi še ovrgel, ker jo nimaš s čim, saj samo stresaš jezo in deliš svoje prepričanje. Ampak dokazovanje in argumentiranje je veliko več, kot jezno deljenje svojega prepričanja. 

Ostani cel in zdrav, saj te napisana in veljavna beseda ne more ozdraviti in obvarovati. 

Se mi zdi, da zelo poznaš omenjeno delo, ker tako strokovno razlagaš zadevo. 

Jz ti ne bom pa nč pisal , ker vem da ne boš razumel :lol1:kok si ti pameten pa lep to ti bo še šlo ....aja pa popolen nezmotljiv in vsak tvoj post je podprt in argumentiran ....dej ne seri no .......sprazni se na policiji pol pa prid na MS srat s temi tvojimi popolnimi posti , ki nas razveseljujejo .....osebno vem zakaj stresam jezo na tvojo in podobne institucije sem imel preveč sranja z biokracijo , policijsko ,tožilsko ,večkrat sem ti tudi osebno povedal par primerov ,ampak takrat nisi na javnem forumu in si normalen človek s katerim lahko diskutiraš .....tu gor pa deluješ res kot politik , vse maš prav ,vse veš , policija in tvoj delodajalec nikoli nič kriva in ostale bučke ......dej se res mal preber , pa človek bi res mislil ,da živi v transparentni in pravični državi .......:OK: a ti hodiš samo v službo in se zapreš doma v sobico in čakaš spet drug dan in službico ,ker se mi res zdi da nisi ravno na realnih tleh ampak kot sem rekel na političnih , tam je tudi vsako leto bolje, rastemo , imamo več delovnih mest ,dobre plače .......tudi tej ljudje oz, posranci živijo v enem drugem delu vesolja ........

P.S. vaša veljavna in napisana beseda je daleč ,da koga obvaruje in ozdravi , je bolj inkasantske narave :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ciciban pravi:

Letos se dogaja, da so ceste nevarne že ob bistveno boljših razmerah. Zadnjič je bila že jutranja megla problem. 

Pa včasih se je tudi delalo manj kilometrov. Za večino voznikov je bila tista ena fura na leto do morja največji dosežek. Dinamika vožnje in gostota prometa je bila tudi na čisto drugem nivoju.

tudi teža povprečnega avta skoraj ni presegala 850 kil, gume pa ne širine 155...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

tudi teža povprečnega avta skoraj ni presegala 850 kil, gume pa ne širine 155...

To je zelo veliko , namreč na tiguanu sem imel prvo leto pozimi 19col in 245širine  in pa 4motion , avto ni šel bistveno bolje po snegu kot kakšen samo s prvim pogonom , zdaj 2 leti vozim pozimi 16col in ožje pnevmatike, razlika neprimerna ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

To je zelo veliko , namreč na tiguanu sem imel prvo leto pozimi 19col in 245širine  in pa 4motion , avto ni šel bistveno bolje po snegu kot kakšen samo s prvim pogonom , zdaj 2 leti vozim pozimi 16col in ožje pnevmatike, razlika neprimerna ....

Sem videl te gume :lol1::jezik:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Gonca pravi:

Manj težav bi bilo, če bi tovorna vozila izločali pravočasno....aja to že 10 čet govorimo, je očitno transportni lobij premočan.

pred 25 minutami, Kmet2 pravi:

To je zelo veliko , namreč na tiguanu sem imel prvo leto pozimi 19col in 245širine  in pa 4motion , avto ni šel bistveno bolje po snegu kot kakšen samo s prvim pogonom , zdaj 2 leti vozim pozimi 16col in ožje pnevmatike, razlika neprimerna ....

Ko so 1x začeli izdelovati zimske gume, še sedaj se spomnim, ko sem imel prve lamelne pnevmatike, je bilo kot bi imel verige. Nit 1x nisem nikjer obtičal, pa sem vozil v vse mogočih razmerah. 

Pa na kombije, ki so imeli možnost 2 širin pnevmatik, smo zimske vedno dajali ožje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

Manj težav bi bilo, če bi tovorna vozila izločali pravočasno....aja to že 10 čet govorimo, je očitno transportni lobij premočan.

Ko so 1x začeli izdelovati zimske gume, še sedaj se spomnim, ko sem imel prve lamelne pnevmatike, je bilo kot bi imel verige. Nit 1x nisem nikjer obtičal, pa sem vozil v vse mogočih razmerah. 

Pa na kombije, ki so imeli možnost 2 širin pnevmatik, smo zimske vedno dajali ožje.

Je takšna zakonodaja, da je izločanja zaradi snega veliko manj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Je takšna zakonodaja, da je izločanja zaradi snega veliko manj. 

Zakonodaja so samo črke na papirju. Zaživi, samo če je razumna in če jo družba sprejme. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Je takšna zakonodaja, da je izločanja zaradi snega veliko manj. 

zakonodaja tule močno šepa. A veš koliko stroškov, na koncu tudi kazni bi se privarčevalo, če bi se pravočasno izločalo...itak da veš.

Vremenske napovedi pa so zadnje čase tudi dovolj točne, da se da zelo natančno pred sneženjem začeti z izločanjem, ko enkrat sneži je itak brez pomena, ker nimaš kam kamionov stavit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonodaja je tudi tista, katera špara na pluženju in posipanju.

A dojamete, da sploh ni problem v tem, da se ne more oz. da se ne da oz. da ni pravočasno?

Problem je v tem, da država špara na pripravi cest, torej manj denarja za snežno službo, posledično seveda slabše pripravljene ceste. Posledica je več nesreč, več intervencij in manjša pretočnost. Manjša hitrost, manjši zaslužek. Tudi tovornjaki niso problem. Če je cesta splužena in posipana in polivana kot mora biti, potem se lahko po njej brez večjih problemov vozimo vsi. Ker je pa treba šparat na plečih davkoplačevalcev, pa je stanje tako kot je.

ZAKONODAJA to določa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Sem videl te gume :lol1::jezik:.

Halooo to so privat zadeve :D sam gre pa bolj kot z predpisanimi ,so bolj varne za po snegu ...pol pa razumi , za bolj varne bom fasu kazen .........sam jbg napisana in veljavna beseda ......;) a štekaš :D

da so narobe obrnjene ni kriv voznik .....:jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

Zakonodaja je tudi tista, katera špara na pluženju in posipanju.

A dojamete, da sploh ni problem v tem, da se ne more oz. da se ne da oz. da ni pravočasno?

Problem je v tem, da država špara na pripravi cest, torej manj denarja za snežno službo, posledično seveda slabše pripravljene ceste. Posledica je več nesreč, več intervencij in manjša pretočnost. Manjša hitrost, manjši zaslužek. Tudi tovornjaki niso problem. Če je cesta splužena in posipana in polivana kot mora biti, potem se lahko po njej brez večjih problemov vozimo vsi. Ker je pa treba šparat na plečih davkoplačevalcev, pa je stanje tako kot je.

ZAKONODAJA to določa.

Da in NE. Tovornjaki so ob hudem sneženju problem (vlačilci v glavnem, hladilniki ponavadi ne ker je keson dovolj težek in če ma dobre gume gre.)

Ne moreš ti dovolj dobro očistiti in sprotno tako očistiti, da bodo le ti lahko zdelovali klančke v kolikor je tako sneženje kot je večinoma pri nas nekje med Postojno in Vrhniko, ponavadi je to južen pacast sneg, ki povzroča ledene plošče.

pred 35 minutami, Kmet2 pravi:

Halooo to so privat zadeve :D sam gre pa bolj kot z predpisanimi ,so bolj varne za po snegu ...pol pa razumi , za bolj varne bom fasu kazen .........sam jbg napisana in veljavna beseda ......;) a štekaš :D

da so narobe obrnjene ni kriv voznik .....:jezik:

pol pa u rikverc vozi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

Zakonodaja je tudi tista, katera špara na pluženju in posipanju.

A dojamete, da sploh ni problem v tem, da se ne more oz. da se ne da oz. da ni pravočasno?

Problem je v tem, da država špara na pripravi cest, torej manj denarja za snežno službo, posledično seveda slabše pripravljene ceste. Posledica je več nesreč, več intervencij in manjša pretočnost. Manjša hitrost, manjši zaslužek. Tudi tovornjaki niso problem. Če je cesta splužena in posipana in polivana kot mora biti, potem se lahko po njej brez večjih problemov vozimo vsi. Ker je pa treba šparat na plečih davkoplačevalcev, pa je stanje tako kot je.

ZAKONODAJA to določa.

To je res. Ampak poglejva Avstrijo...

Ob sneženju se pluži samo avtoceste, po regionalnih cestah se pluži tako, da se plug sploh ne dotakne asvalta, lokalnih cest pa se zimske službe sploh ne dotaknejo! Trik je v tem, da si družba ne dela nepotrebnih stroškov. Če hočeš v sneženju na pot, si pač omisliš primerno vozilo, ali pa natakneš verige... Ne bodo sedaj oni za to, da bos sel v 300m oddaljeno trgovino vsem državljanom povrčevali stroškov, kar za sabo potegne višje dajatve... Je pa res, da se po koncu sneženja zadev lotijo kot je treba... Da bi ljudje kar tako leteli s ceste zaradi neprimerne opreme se ne dogaja, ker se vlečenje neprimerno opremljenega avta iz jarka tudi plača...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Zakonodaja so samo črke na papirju. Zaživi, samo če je razumna in če jo družba sprejme. 

Je treba prvo poznati zakonodajo, da jo lahko komentiraš. 

Družba nikoli ne sprejme sankcioniranja svojih kršitev. 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

zakonodaja tule močno šepa. A veš koliko stroškov, na koncu tudi kazni bi se privarčevalo, če bi se pravočasno izločalo...itak da veš.

Vremenske napovedi pa so zadnje čase tudi dovolj točne, da se da zelo natančno pred sneženjem začeti z izločanjem, ko enkrat sneži je itak brez pomena, ker nimaš kam kamionov stavit.

Prvo je treba poznati zakonodajo, da jo lahko komentiraš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonodajo ne poznajo še tisti ki so jo napisali , kaj šele mi navadni ljudje .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/16/2017 at 9:58, DAMI34 pravi:

sneg na vozilu (večkrat zmrznjen) je lahko smrtno nevaren, ko se pride do nas v dolino in se le ta odtali, potem pa letijo celi kosi vsepovsod.

Kolegu je pred leti en tak kos fino pomrznjenega snega iz kamiona ruknil komplet sprednji odbijač z avta. Je imel srečo, da ni priletel v vetrobansko steklo... ko tisto bi lahko imelo grde posledice.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Je treba prvo poznati zakonodajo, da jo lahko komentiraš. 

Družba nikoli ne sprejme sankcioniranja svojih kršitev. 

Prvo je treba poznati zakonodajo, da jo lahko komentiraš. 

Družba je koneckoncev merilo, da nekaj ne štima. Kar pomeni, da če vsi zavestno nekaj kršimo ni to v interesu večine in ni pravilno, jebiga, tako je. Ogledalo resnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!