Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

A bi me nehali učit kaj in kdaj naj vrnem?

Mislim, da me nihče od vas ne pozna koliko in kako zdržim. 

Torej se nikomur tule ne mislim zagovarjat. Mislim pa se razgovarjat o tem kaj je smiselno in kaj ni smiselno.

Že tvoja izjava:

če ne zdržiš ali pa ker merijo.??

Fak, kaj vam ni jasno, hitrost prilagajam/prilagajamo zaradi nevarnosti otrok, živali, pešcev. Na qurac mi gre ker jo zaradi tabel, včasih tudi slaboumno postavljenih. Namesto da se zija v števec, je bolje gledati cesto!!!! Al je to 40, 50 ali 60 me gladko boli kurac.

 

ps. jaz nimam problemov s tablami 50, ker vklopim tempomat :ras:

kaj tebi ni jasno? Planina je vas. Tud če ni otrok, živali pešcev, se po tisti silni 800metrški ravnini lahko peleš 50 v neki dostojno visoki marči, de ne utrujaš ob cesti živičih. lahko, seveda lahko, peleš 70 v prvi. sej veš, da se, 

 

hopeless and helpless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Cartman pravi:

 

lej, če ti rado ude, dej pleničke nimam kej druzga rečt. Kaj je u ČG me zanima točno isto kot kaj je v Libanonu, Urugvaju, novi Zelandiji....Žvim tle in VSI poznamo pravila igre. In vsi vemo da jagajo v Senožečah, Grčarevcu, Planini......

 

Pa še, VEČINA kazni v naseljih ni policijska.  V Postojni je radar stojko nastavljen na 60. Če ti to ni dost tolerance pol....pol ti bi ušlo tud na 90. In ne, trdim da v Planini ni potrebe po 70km/h

 

grva fuknt u cifre? planina je po guglovi mapi dolga 3,6km. to je pri 50? 4,3min. če ne zdržiš 5 min koncentracije, vrni izpit. Če bi ceo planino prevozu s 70, bi porabil 3 minute in 6 sekund. Ne bom odgovarjal ker ne bova nikoli pršla skupi. 

Malo te bom popravil. 

Redarji nastavijo limit na 66 km/h pri omejitvi 50 km/h. Planina je po glavni cesti dolga manj, kot 2,5 km, saj je kilometrirana. 

Torej imajo neprilagojeni veliko več manevrskega prostora pri hitrosti in manj časa vozijo skozi Planino. Če pa to ni en velik plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

Šlo se je za enake kazni za enake plače, mislim, da si s Diinom nekaj imel. Je enemu lažje dati za kazen 250€ pri 2.500€ kot enemu, ki ima 600€. Samo to je bilo v mojem kontekstu.

nene, nekje je nesporazum. Dindin je reku da bi polcaji lahko na oko ugotavljali kdo divja.....pa se nism strinjal. le grem prehitro plačam. če ne grem, nočem bit u strahu kaj si kdo misli da počnem, če recimno falim marčo in navijem gas.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Fazer03 pravi:

Ja to lahko potrdim; sodelavec g.Niko se kar spozna na prometne nezgode - to počne že več kot tri desetletja.

Bi pa ob tej priliki dodal še nekaj: dostikrat se zgodi, da me pokliče v svoj kabinet in potem skupaj iz priloženih fotografij nesreče ugotavljava kateri motor je udeležen v nesreči - to pa zato, ker so zapisniki policije večkrat zelo površni: npr. napišejo Honda 1000, ali pa Kawasaki Ninja ... potem so tu še razne super moto in hard enduro mašine, ki niso tako in drugače opremljene za cesto rabo ....

:worship: vedno je šofer kriv še najraje obesijo krivdo na mrtvega, da ni več komplikacij in je vse hitro rešeno. G. Niko je napisal, da je bila cesta gladka, da visi navzdol, da ograja ni primerna itd in sem samo policaja vprašal kako so zaključili zadevo. Po mojem neprilagojena hitrost, ker je to najlažje narediti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

Torej si ugotovil, da je samo od tebe odvisno ali boš dobil kazen ali pa jo ne boš dobil. 

To tvoje peljati po omejitvi in povezava z znanjem vožnje je larifari. Vsi strokovnjaki so mnenja, da se z večanjem hitrosti povečuje tudi tveganje za nastanek prometne nesreče in nastanek hujših posledic v primeru prometne nesreče. Kajti, fizika je ena takšna prasica, katera te bo vedno premagala. Torej, 15 m/s ni enako 20 m/s. To stvar z metri na sekundo sem pa že večkrat razložil in se boš verjetno spomnil.

najbolj varno je sedeti doma in nikogar ogrožat. Povej tvojim strokovnjakom, da so enako nevarni tudi tisti , ki sicer vozijo po omejitvi, pa vmes telefonirajo, zijajo za deklicami v kratkih krilih, si vrtajo po nosu, pišejo smsje, drkajo qurac al pa še kaj drugega. Ni samo hitrost tista. koncentracija je pomembna v prvi vrsti in zavedanje!!!

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Ker si palicaj na MS, lahko popraviš svojo objavo oziroma citiranje. 

 

ne bom, ni potrebe :D

 

pred 6 minutami, Cartman pravi:

kaj tebi ni jasno? Planina je vas. Tud če ni otrok, živali pešcev, se po tisti silni 800metrški ravnini lahko peleš 50 v neki dostojno visoki marči, de ne utrujaš ob cesti živičih. lahko, seveda lahko, peleš 70 v prvi. sej veš, da se, 

 

hopeless and helpless

torej je glavni vzrok, da se ti smilijo tam živeči? Men se pa marsikje drugje smilijo "živeči". Naj taki tudi ostanejo..živeči :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Cartman pravi:

nene, nekje je nesporazum. Dindin je reku da bi polcaji lahko na oko ugotavljali kdo divja.....pa se nism strinjal. le grem prehitro plačam. če ne grem, nočem bit u strahu kaj si kdo misli da počnem, če recimno falim marčo in navijem gas.....

ok, ven, da je bil govor v tem, ne vem pa kdo je rekel, da bi se plačevalo kdo ima pač večjo plačo. Zato sem jaz napisal, da eden, ko ima cca 2.500€ plače lažje plača kazen za 500€ ali 250€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, solorider pravi:

:worship: vedno je šofer kriv še najraje obesijo krivdo na mrtvega, da ni več komplikacij in je vse hitro rešeno. G. Niko je napisal, da je bila cesta gladka, da visi navzdol, da ograja ni primerna itd in sem samo policaja vprašal kako so zaključili zadevo. Po mojem neprilagojena hitrost, ker je to najlažje narediti.

Katerega policista si to vprašal ? Kajti, jaz nisem bil na kraju in nisem nobeno zadevo zaključil v primeru punce v Soči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

najbolj varno je sedeti doma in nikogar ogrožat. Povej tvojim strokovnjakom, da so enako nevarni tudi tisti , ki sicer vozijo po omejitvi, pa vmes telefonirajo, zijajo za deklicami v kratkih krilih, si vrtajo po nosu, pišejo smsje, drkajo qurac al pa še kaj drugega. Ni samo hitrost tista. koncentracija je pomembna v prvi vrsti in zavedanje!!!

ne bom, ni potrebe :D

 

torej je glavni vzrok, da se ti smilijo tam živeči? Men se pa marsikje drugje smilijo "živeči". Naj taki tudi ostanejo..živeči :P

 

Spet se nekaj ven vlečeš oziroma s prstom lažeš na druge. Ali si mogoče tudi ti takšen, kot opisuješ druge ? V kombiju s telefonom v roki in glavo obrnjeno za kratkim krilcem. Sendvič tudi paše med vožnjo, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Katerega policista si to vprašal ? Kajti, jaz nisem bil na kraju in nisem nobeno zadevo zaključil v primeru punce v Soči. 

Lahko pa zveš, če pokličeš kolega. Samo se bojiš priznati, da imam prav in g. Niko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Spet se nekaj ven vlečeš oziroma s prstom lažeš na druge. Ali si mogoče tudi ti takšen, kot opisuješ druge ? V kombiju s telefonom v roki in glavo obrnjeno za kratkim krilcem. Sendvič tudi paše med vožnjo, kajne. 

Ne vem o kom pišeš, sprenevedanje pa je iskanje krivca v prehitri vožnji oziroma zagovarjanje merjenja na nelogičnih mestih, zagovarjanja pretirano nizkih omejitev? Mogoče sebe v tem prepoznaš, pa se ven vlečeš? :P

Vidiš, da ti znam enako vrniti v trenutku, ko se spustiš na osebno raven, se da klobasat, malce težje je pa pogledati kompleksnost problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

 

 

torej je glavni vzrok, da se ti smilijo tam živeči? Men se pa marsikje drugje smilijo "živeči". Naj taki tudi ostanejo..živeči :P

 

Zdi se mi da omejitve tu pa tam tudi niso cist bezvezne, preprican sem de folk u planini, ker je lih o planini govor, ne onanira nad ful hudmi Akrapovici brez db killerjev na gsxr s skrajsanim prenosom. In predvsem, vem de nism najbol pametn v evropi, in de bom od sistema pojeban, ce jih bom spicil. De se moram obnasat normalno. Ne balkansko, normalno, pa ni cist pogojeno s kaznovalinm sistemom ampak neko splosno kulturo, ki je pr nas podhranjena. Radi bi zveli u Avstriji, radi bi bli Svica....pod pogojem de smo lahko se  naprej cisti balkanci. 

 

Frend se je odselu, zvi v aut, dela v ch, prvo kar mi je povedu je blo, stari, tam je crta crta.  50 ni 55. In policaji so nori. Ne vem. Nimam se za cistga balkanca. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, solorider pravi:

Lahko pa zveš, če pokličeš kolega. Samo se bojiš priznati, da imam prav in g. Niko....

V čem imaš prav ? Da punca ni prilagodila hitrosti in načina vožnje ?

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Ne vem o kom pišeš, sprenevedanje pa je iskanje krivca v prehitri vožnji oziroma zagovarjanje merjenja na nelogičnih mestih, zagovarjanja pretirano nizkih omejitev? Mogoče sebe v tem prepoznaš, pa se ven vlečeš? :P

Vidiš, da ti znam enako vrniti v trenutku, ko se spustiš na osebno raven, se da klobasat, malce težje je pa pogledati kompleksnost problema.

Vozi v okviru omejitve, pa bo. Meritve se opravljajo tam, kjer je to mogoče. Štekaš  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Cartman pravi:

Zdi se mi da omejitve tu pa tam tudi niso cist bezvezne, preprican sem de folk u planini, ker je lih o planini govor, ne onanira nad ful hudmi Akrapovici brez db killerjev na gsxr s skrajsanim prenosom. In predvsem, vem de nism najbol pametn v evropi, in de bom od sistema pojeban, ce jih bom spicil. De se moram obnasat normalno. Ne balkansko, normalno, pa ni cist pogojeno s kaznovalinm sistemom ampak neko splosno kulturo, ki je pr nas podhranjena. Radi bi zveli u Avstriji, radi bi bli Svica....pod pogojem de smo lahko se  naprej cisti balkanci. 

 

Frend se je odselu, zvi v aut, dela v ch, prvo kar mi je povedu je blo, stari, tam je crta crta.  50 ni 55. In policaji so nori. Ne vem. Nimam se za cistga balkanca. 

Ampak to dopovedati strokovnjakom na MS je misija nemogoče. Pa naj občutijo na svoji koži, kaj pomeni biti neprilagojen.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Cartman pravi:

Zdi se mi da omejitve tu pa tam tudi niso cist bezvezne, preprican sem de folk u planini, ker je lih o planini govor, ne onanira nad ful hudmi Akrapovici brez db killerjev na gsxr s skrajsanim prenosom. In predvsem, vem de nism najbol pametn v evropi, in de bom od sistema pojeban, ce jih bom spicil. De se moram obnasat normalno. Ne balkansko, normalno, pa ni cist pogojeno s kaznovalinm sistemom ampak neko splosno kulturo, ki je pr nas podhranjena. Radi bi zveli u Avstriji, radi bi bli Svica....pod pogojem de smo lahko se  naprej cisti balkanci. 

 

Frend se je odselu, zvi v aut, dela v ch, prvo kar mi je povedu je blo, stari, tam je crta crta.  50 ni 55. In policaji so nori. Ne vem. Nimam se za cistga balkanca. 

ne  vem, ne razumem, kaj majo radarji in kasiranje tukajle:

58a45b259f289_Breznaslova.thumb.jpg.70adf3c88761c570bd0a9b25b2b3f652.jpg

s preglasnim izpuhom. Taki niso dovoljeni mar ne????

Tudi omejitev 50 je tukaj najmanj zlo rigorozna :P

 

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ampak to dopovedati strokovnjakom na MS je misija nemogoče. Pa naj občutijo na svoji koži, kaj pomeni biti neprilagojen.  

Kateri so to, poimensko prosim. Strokovnjaki namreč. Kot opažam trenutno 3 ali 4 osebe tukale na MS trenutno debatiramo, kdo je strokovnjak od teh? Kdo ni in zakaj ni? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

V čem imaš prav ? Da punca ni prilagodila hitrosti in načina vožnje ?

Vozi v okviru omejitve, pa bo. Meritve se opravljajo tam, kjer je to mogoče. Štekaš  ?

Sem koncal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

ne  vem, ne razumem, kaj majo radarji in kasiranje tukajle:

58a45b259f289_Breznaslova.thumb.jpg.70adf3c88761c570bd0a9b25b2b3f652.jpg

s preglasnim izpuhom. Taki niso dovoljeni mar ne????

Tudi omejitev 50 je tukaj najmanj zlo rigorozna :P

 

Kateri so to, poimensko prosim. Strokovnjaki namreč. Kot opažam trenutno 3 ali 4 osebe tukale na MS trenutno debatiramo, kdo je strokovnjak od teh? Kdo ni in zakaj ni? :blush:

Na sliki je del naselja. Pa mi pokaži, kje redarji postavijo radar. Ga mogoče postavijo na tistem delu brez hiš neposredno ob cesti ali mogoče ob hišah  ?

Prehitro se najdeš v mojih zapisih. Imaš samokritiko na ful ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Na sliki je del naselja. Pa mi pokaži, kje redarji postavijo radar. Ga mogoče postavijo na tistem delu brez hiš neposredno ob cesti ali mogoče ob hišah  ?

Prehitro se najdeš v mojih zapisih. Imaš samokritiko na ful ?

čak a lahko pišem al se moram pod mus najti?

Nisem se našel in nisem še plačal na Planini ever, pa v Postojni tudi ne :ras:

ps. na tistem delu brez hiš, oziroma, kjer so hiše pod cesto, bi gladko bila hitrost 70km/h, pa ne bi bilo potrebno nobenih neumnosti z nastavitvijo radarja na 66,6km/h :D in da tudi tule ga postavljajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

čak a lahko pišem al se moram pod mus najti?

Nisem se našel in nisem še plačal na Planini ever, pa v Postojni tudi ne :ras:

ps. na tistem delu brez hiš, oziroma, kjer so hiše pod cesto, bi gladko bila hitrost 70km/h, pa ne bi bilo potrebno nobenih neumnosti z nastavitvijo radarja na 66,6km/h :D in da tudi tule ga postavljajo.

 

si pa ubijalec senc! :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, solorider pravi:

:worship: vedno je šofer kriv še najraje obesijo krivdo na mrtvega, da ni več komplikacij in je vse hitro rešeno. G. Niko je napisal, da je bila cesta gladka, da visi navzdol, da ograja ni primerna itd in sem samo policaja vprašal kako so zaključili zadevo. Po mojem neprilagojena hitrost, ker je to najlažje narediti.

Pomagaj mi poiskati, kje je g. Niko napisal, da je cesta gladka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, solorider pravi:

si pa ubijalec senc! :lol1:

priznam, moja senca se najde v Borutovih zapisih, vendar odgovornost naj nosi kar sama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

čak a lahko pišem al se moram pod mus najti?

Nisem se našel in nisem še plačal na Planini ever, pa v Postojni tudi ne :ras:

ps. na tistem delu brez hiš, oziroma, kjer so hiše pod cesto, bi gladko bila hitrost 70km/h, pa ne bi bilo potrebno nobenih neumnosti z nastavitvijo radarja na 66,6km/h :D in da tudi tule ga postavljajo.

 

Postavijo ga ob hiše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Postavijo ga ob hiše. 

da vendar vozniki vozijo po cesti, ne po hišah :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, solorider pravi:

Sem koncal.

Zakaj začneš z nečim, če nimaš odgovora  ?

Pravkar, DAMI34 pravi:

da vendar vozniki vozijo po cesti, ne po hišah :ras:

V skladu z omejitvijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

 

V skladu z omejitvijo ?

irelavantno, debata in moj post ni govoril o vožnji v skladu/neskladju z omejitvijo, ampak kasiranje na preglednem koncu, kjer je nepotrebna omejitev ali pretirana, ter odgovor Cartmanu, ki je imel zapis o preglasnih izpuhih. Jaz ne vem kaj je to, ker vsi registrirani motorji so v skladu s predpisi, v nasprotnem jih organi štrafajo :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

irelavantno, debata in moj post ni govoril o vožnji v skladu/neskladju z omejitvijo, ampak kasiranje na preglednem koncu, kjer je nepotrebna omejitev ali pretirana, ter odgovor Cartmanu, ki je imel zapis o preglasnih izpuhih. Jaz ne vem kaj je to, ker vsi registrirani motorji so v skladu s predpisi, v nasprotnem jih organi štrafajo :D

 

Vozi v okviru omejitve, pa ne bo nihče kasiral. Štekaš ?

O preglasnih izpuhih si lahko prebereš v kakšni drugi temi. Tam vsi nekaj predelujejo z željo po večjem hrupu. Samo ne potem jokcati, ko pride dan plačila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!