Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 minutami, bikez pravi:

V enih fabrikah se okol vozijo z mopedi in to par 100m ali manj. Jim bo treba vstop v firmo prepovedat in jih na Vojnik poslat. Pa poštarjem tudi povej, da lahko gredo peš, ker nimajo vse v glavi pošlihtan, ker od bajte do bajte pa res ne rabijo mopeda.

Takšnega primitivizma v komparaciji pa že dolgo ne. Malo razmisli na kaj sem repliciral, če ne gre, ti žal ne morem pomagati.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, bikez pravi:

Primer: delaš na njivi in se z motorjem odpelješ v popolni opremi. Malo morgen.

Prejšnje leto se je ponesrečil zelo dober prijatelj. Ni bil nikoli norc, je pa skoraj umrl pri majhni hitrosti. Imel je vso opremo višjega cenovnega razreda. Nauk: tudi oprema ni dovolj. Spokat se je treba iz ceste.

Na njivo se ne vozim z motorjem. Motor (oba) sta pri meni športna rekvizita. Ko se gre, se gre zares al pa sploh ne. Za vse ostalo pa imam avto al pa bickl. S ceste sem precej spokan. Za transfer do off je dobra.

Oprema zgolj izboljša možnost preživetja. In blaži posledice. Ne pomaga pa vedno za vse. Čeprav. Bi tvoj prijatelj preživel če bi bil papučar v trenutku nesreče?

Sicer pa vsakemu svoje. Lahko se voziš naokoli v gatah in se tolažiš z če mi je namenjeno, oprema ne bo pomagala. Jaz v razne usode in višje sile ne verjamem. Shit happens. Možnost boljšega izida si lahko kvečjemu poskušaš izboljšati. Ali pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin, vse to mi je jasno. Tudi jaz se v 99% vozim z full opremo in gledam na varnost. Pa vendar ne vozim Volvo avtomobil, ki je verjetno eden izmed najbolj varnih avtomobilov.

Small overlap korejci:

Small overlap Volvo:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V okolici Torina je pijani voznik nalašč povozil motorista s sopotnico

On 29let, hudo poškodovan, ona 27let, podlegla poškodbam. Konflikt je nastal zaradi prehitevanja motorista, ob čemer mu je voznik Transita odbil ogledalo. Motorist mu je zato s pestjo udaril po steklu in odpeljal. Voznik kombija ju je nato lovil do prvega krožišča kjer je zapeljal vanje. Poglejte si fotke na linku... :cry:

Screenshot_20.jpg.b8c1b774d1c2b155f9d459c0783c15a1.jpg

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Andrejcer pravi:

Par 100m se vozijo invalidi, ki žal ne morejo hoditi. Kdo uporablja kakršnokoli motorno vozilo za par 100 metersko pot, nima vseh papirjev v glavi (zgolj moje razmišljanje).

Jaz uporabljam! V glavi imam pa tok,da mi je fajn. Kak si pa ti ?

In ja sredi lj se vozum v opankah in kratkih hlacah,seveda z primernim tempom in previdnostjo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Jaz uporabljam! V glavi imam pa tok,da mi je fajn. Kak si pa ti ?

In ja sredi lj se vozum v opankah in kratkih hlacah,seveda z primernim tempom in previdnostjo ....

Normalno, saj ni nobene razlike al se pri 50 km/h zaletiš z mopedom, kjer btw imajo vsi full usnje itd... al pa z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celada in dobra zascita hrbta Je osnova.

Meni Je Zelva 2x resila hrbtenico.

PS: sicer pa: vsak Je svoje tinkare kovac.

ce se imas rad si bos navlekel nase kvalitetno zascito. Kaj pa kdo drug oblece me pa gladko boli kurac. Zarad mene se lahko vsi nagi po kolenu vozijo.

IMHO. :smoke:

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Celada in dobra zascita hrbta Je osnova.

Meni Je Zelva 2x resila hrbtenico.

Seveda oprema pomaga, ni pa vsemogoča.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, bikez said:

Seveda oprema pomaga, ni pa vsemogoča.

Beri: OSNOVA

vsakic ko gres pod tus imas sreco, da ti ni spodrsnilo in si nisi zlomil tilnik.

Lahko pa RedNeck teorijo furas: " kaj ce mi  celada in ostala krama, ker vedno obstaja moznost, da me kdo izsili, al pa da me meteor zadar. Etc etc"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt ce se zvrnes z motorjem, in se bolecina pojavi sele cez par ur, ali je potrebno delati policijski zapisnik na bolnici? Al je bols rect da si padu cez stopnice pa mas mir.. :)  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

Beri: OSNOVA

vsakic ko gres pod tus imas sreco, da ti ni spodrsnilo in si nisi zlomil tilnik.

Lahko pa RedNeck teorijo furas: " kaj ce mi  celada in ostala krama, ker vedno obstaja moznost, da me kdo izsili, al pa da me meteor zadar. Etc etc"

Nikoli nisem in ne bom zagovarjal vožnjo motorja brez opreme. Pa vendar vidim veliko motoristov, ki se lokalno vozijo brez opreme, razen čelade, kar je dejstvo. Na dolgo vožnjo gre vsak s polno opremo, lokalno par 100m pač ne. In naj me vrag pocitra, če nikol v življenju nisi vozil brez opreme. Takega ne poznam. Ko smo bili mulci, še čelada ni bila obvezna, želve nismo poznal, možakarji so vozili z dekami preko kolenov, da jih ni napihalo, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bikez pravi:

Nikoli nisem in ne bom zagovarjal vožnjo motorja brez opreme. Pa vendar vidim veliko motoristov, ki se lokalno vozijo brez opreme, razen čelade, kar je dejstvo. Na dolgo vožnjo gre vsak s polno opremo, lokalno par 100m pač ne. In naj me vrag pocitra, če nikol v življenju nisi vozil brez opreme. Takega ne poznam. Ko smo bili mulci, še čelada ni bila obvezna, želve nismo poznal, možakarji so vozili z dekami preko kolenov, da jih ni napihalo, ...

zimska zaščita je vsebovala:

dve smučarske puhovke namesto ene, pa sm letel v Ljubljano 1. novembra. Daaa :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz delal vozniško dovoljenje “A“ kategorije (2x). Je bilo rečeno, da je obvezna oprema jakna, hlače, čelada , rokavice, škornji čez gleženj. Še v cpp je je bilo vprašanje na to temo. Mi je inštruktor izrecno naročil, da ne bom opravil glavne vožnje, če ne bom imel naštetega. Vem, da obutev nesme biti “šlapi“ ali kaj podobnega.

Ksj piše v zakonu težko poiščem preko telefona. Borutt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, skalar36 pravi:

Vem, da obutev nesme biti “šlapi“ ali kaj podobnega

tudi avo ne smeš voziti v papućah, ki niso zadaj speti na naogo ... če te u takih coklih dobijo, lahko plačaš kazn ... za motor pa ne vem ... ker sem pred leti se zarad papuć zvrnu in zviu gležen, ni variante da se u šlapah zapelem ... tudi motorja ne grem premikat u šlapah :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, skalar36 pravi:

Ko sem jaz delal vozniško dovoljenje “A“ kategorije (2x). Je bilo rečeno, da je obvezna oprema jakna, hlače, čelada , rokavice, škornji čez gleženj. Še v cpp je je bilo vprašanje na to temo. Mi je inštruktor izrecno naročil, da ne bom opravil glavne vožnje, če ne bom imel naštetega. Vem, da obutev nesme biti “šlapi“ ali kaj podobnega.

Ksj piše v zakonu težko poiščem preko telefona. Borutt?

To je sedaj. Prej tega zagotovo ni bilo. Ko sem jaz delal izpit, so vozili v šlapih, jaz v opremi, kar sem se odločil samoiniciativno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bikez pravi:

To je sedaj. Prej tega zagotovo ni bilo. Ko sem jaz delal izpit, so vozili v šlapih, jaz v opremi, kar sem se odločil samoiniciativno.

Ma ja...

Ko sem jz delal izpit...pač kdo imel jakno in rokavice jih imel kdo ne pač ne...

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Jaz sem delal 1. 2007 in 2. 2009

Midva malo prej...jz 95 bikez pa...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm rečt da sm zelo razočaran nad veliko motoristi kar se tiče opreme. Kaj vse sem ta vikend videl ajooooj :S Iz trajekta sta pred mano štartala po moji oceni 30letnik ter 20letna deklica na črni Cbr1000. Tamala je bla mal več kot v gatah in japonke so seveda obvezna oprema. Tip je vozu kot kontretn kreten, totalno nesposobno. Oba se mi smilita tudi če sta cela prišla na cilj.

Včasih se me loti še tast prepričevat da kje mam voljo tolk opreme nase metat v tej vročini...da bi on na svoj maksi skuterček škorne obu sred poletja? Pa da sej se mu ni zmešalo. Želva? A ni to za na smučanje?

Res katastrofa. Kaj use na cesti vidiš pa no comment. Glede na to kolk nesreč je blo ta vikend in od tega kakor sm prebral dva brez ustrezne zaščite telesa?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bikez pravi:

Čelado ste mel, al je bla zadosti dovolj trda glava :P?

na izpitu ja ... ni je bilo treba met v naselju, razen izven naselja ... js sm jo tut u naselju nosu, če ne mi je fotr zaklenu mopedek :dry: 

tko da se ne spomnem točno, kdaj je bila obvezna čelada tudi v naselju :? 

 

tko kt varnostni pas .. na izpitu leta 1982 sem moral bit zvezan ... kdaj je blo pa to uzakonjeno, se pa ne spomnim več .. enkrat v prejšnjem stoletju ... 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, _luke_ pravi:

Morm rečt da sm zelo razočaran nad veliko motoristi kar se tiče opreme. Kaj vse sem ta vikend videl ajooooj :S Iz trajekta sta pred mano štartala po moji oceni 30letnik ter 20letna deklica na črni Cbr1000. Tamala je bla mal več kot v gatah in japonke so seveda obvezna oprema. Tip je vozu kot kontretn kreten, totalno nesposobno. Oba se mi smilita tudi če sta cela prišla na cilj.

Včasih se me loti še tast prepričevat da kje mam voljo tolk opreme nase metat v tej vročini...da bi on na svoj maksi skuterček škorne obu sred poletja? Pa da sej se mu ni zmešalo. Želva? A ni to za na smučanje?

Res katastrofa. Kaj use na cesti vidiš pa no comment. Glede na to kolk nesreč je blo ta vikend in od tega kakor sm prebral dva brez ustrezne zaščite telesa?!?

Nek mulo me  vpraša, če bo OK v kolikor polepi počeno čelado z "MCgajver" lepilnim trakom. Pa sem ga steral nekam, da če nima za opremo naj raje ne vozi motorja. Sam tak je. Nekateri komaj zmečejo skupaj za motor, za opremo pa zmanjka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mu mogu svetovat nej si kr glavo ovije s trakom :D

Ma niso vedno finance problem ampak prepričanje, če greš počasi se ti nima kej zgodit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, _luke_ pravi:

Si mu mogu svetovat nej si kr glavo ovije s trakom :D

Ma niso vedno finance problem ampak prepričanje, če greš počasi se ti nima kej zgodit...

Ti dam prav. Kolega skoraj umrl pri 50km/h pa je imel vso opremo in to ne iz Lojza. Sicer pa na mopedih še nisem videl, da kdo nosi usnje, želvo jih tudi nosi zelo malo ali noben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bikez pravi:

Ti dam prav. Kolega skoraj umrl pri 50km/h pa je imel vso opremo in to ne iz Lojza. Sicer pa na mopedih še nisem videl, da kdo nosi usnje, želvo jih tudi nosi zelo malo ali noben.

js sm mel opremo iz Luiza..je preživela :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!