Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, bikez pravi:

Nek mulo me  vpraša, če bo OK v kolikor polepi počeno čelado z "MCgajver" lepilnim trakom. Pa sem ga steral nekam, da če nima za opremo naj raje ne vozi motorja. Sam tak je. Nekateri komaj zmečejo skupaj za motor, za opremo pa zmanjka. 

Ko sva se midva pred 16 leti  odlocila da bova motorista, sva najprej kupila vso opremo in sele potem motorinota. 

Voziva se skoraj vedno v popolni opremi tudi ce se peljeva samo par km. 

Edino ,ko greva na dopust in si tam sposodiva motor takrat pa se voziva tut v kopalkah :blush:. Zaenkrat sva se ziva in cela ( tok tok). Sva pa v najini moto karieri padla samo enkrat in se to sva se prkucnila na mestu, ker je moj stopil v prazno . In upam da bo pri taki statistiki tudi ostalo. ( tok tok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

js sm mel opremo iz Luiza..je preživela :P

 

tut sreča je velik pripomogla, ne sam oprema ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih to soboto na OMV-ju v Postojni sem se čudu kolk folka se voz okol v kratkih majčkah in kratkih hlačah in to na "resnih" motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Frenk 67 pravi:

Glih to soboto na OMV-ju v Postojni sem se čudu kolk folka se voz okol v kratkih majčkah in kratkih hlačah in to na "resnih" motorjih.

Leta 96 smo se veliko nedelj prevažali  okoli z cbr900 v boksercah...lepi spomini...

Plus na morju...se res oblečete ko greste od hotela na plažo oz v kampu na plažo?

Kuk se jaz spomnim se ne...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Frenk 67 pravi:

Glih to soboto na OMV-ju v Postojni sem se čudu kolk folka se voz okol v kratkih majčkah in kratkih hlačah in to na "resnih" motorjih.

Tam so bolj smešni lokalni drkači ki so mopede porival skor not v štacuno, k sta padle 2 kaplce dežja. In so 4 frajaril pred eno babo, kako se take hude mašine ne smejo zmočt. Tko se pa že dolg nisem nasmejal. :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, maus pravi:

tut sreča je velik pripomogla, ne sam oprema ;) 

itak, vendar, drsenje kombija po tleh, udarec z roko ob stebriček vozila...v bistvu me je lujzov kombi probiker (v akciji 160€) pozitivno presenetil. noben šiv se ni odprl, kombi popolnoma cel. rokavice, zimske lojz (cena cca 100€) prav tako minimalne praske.

Za čelado Rpha10+ višji cenovni razred, pa ne morem reč, da jo je dobro odnesla, namreč šipca je odletela že ob udarcu, čelada pa tut ima luknjo, da daš prst not. Je pa glava ostala cela.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

itak, vendar, drsenje kombija po tleh, udarec z roko ob stebriček vozila...v bistvu me je lujzov kombi probiker (v akciji 160€) pozitivno presenetil. noben šiv se ni odprl, kombi popolnoma cel. rokavice, zimske lojz (cena cca 100€) prav tako minimalne praske.

Za čelado Rpha10+ višji cenovni razred, pa ne morem reč, da jo je dobro odnesla, namreč šipca je odletela že ob udarcu, čelada pa tut ima luknjo, da daš prst not. Je pa glava ostala cela.

Vseeno sreča...pač tak naneslo...

Recimo pri meni čelada oče naš pa bla nad 1000eu(vsi zdravniki enotni,da zaradi te kvalitete sploh živ)..rokavice yamahine isti model kot vr46 scotalo,raztrgalo,za jakno in termoflis pa ne vem več...so jo itak razrezali jz pa skuro...če bi imel škornje verjetno ne bi imel zvit gleženj...kavbojke ostale umazane a cele,tak,da najvišjo varnost so pokazale one..edino nog kuk kavbojk so bile nepoškodovane!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecinoma hodiva na morje v Grcijo na otoke in moram rec, da niti enkrat naju na cesti ni nihce ogrozal. Pa pravijo kako Grki grdo vozijo. Ze mogoce, a na turiste pazijo, zato se mogoce tudi z lazjem srcem voziva brez opreme. No celado imava, ce lahko tistemu recemo celada, ( bolj skleda za kosmice :lol1:). 

Je pa res ,da moj vozi previdno in ne divja. Sicer s tistimi kozolci tu ni tezko pocasi vozit. 20160907_100549.thumb.jpg.c7b28d7bbe7c7b5d01f1a35c04c929be.jpg

No s temle se konkretno past ne mores.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Za čelado Rpha10+ višji cenovni razred, pa ne morem reč, da jo je dobro odnesla, namreč šipca je odletela že ob udarcu, čelada pa tut ima luknjo, da daš prst not. Je pa glava ostala cela.

Working as intended. 10/10 would buy again?

To je poanta.  Podobno kot crumple zone pri avtu. Ko se material krivi, poka in podobno se zmanjšuje sila ki pride do občutljivih delov aka tebe oz. tvoje kepe

Težko si predstavljam boljše reklame za čelado, kot da rukneš z njo pa ti glavo obdrži celo :hmm:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, maus pravi:

bistvo opreme ni, da jo oprema dobro odnese, ampak un kar je notr :P 

sreča ćlouk, sreća je bistvena .. ostalo le pripomore ;) 

bolj kot je oprema cela, po teoriji bi tut tist not moral bit bolj celo.

Cela embalaža, cela jajca, sploh če drsiš po asfaltu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Xebec pravi:

Working as intended. 10/10 would buy again?

To je poanta.  Podobno kot crumple zone pri avtu. Ko se material krivi, poka in podobno se zmanjšuje sila ki pride do občutljivih delov aka tebe oz. tvoje kepe

Težko si predstavljam boljše reklame za čelado, kot da rukneš z njo pa ti glavo obdrži celo :hmm:

 

sej mi je jasno, da se mora zmečkat da omili udarec...šipca pa ni fajn da odleti. sicer po sharpovih testih ima samo 3 zvezdice, pol cenejša (isto hjc) pa 4 zvezdice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

bolj kot je oprema cela, po teoriji bi tut tist not moral bit bolj celo.

Cela embalaža, cela jajca, sploh če drsiš po asfaltu.

Bistvo je, da ne zadaneš v kaj trdega in tam obstojiš. Pri tem ti nobena oprema ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, bikez pravi:

Bistvo je, da ne zadaneš v kaj trdega in tam obstojiš. Pri tem ti nobena oprema ne pomaga.

točno tako, bistvo je čimveč drseti brez kaj zadeti. to je dejansko glavna točka preživetja.

In če vemo, da je trk neizogiben, bo telo letelo tja kamor gledamo, kamor usmerimo glavo. Z ozirom, da se čas pred trkom zelo raztegne (možgani delajo z nadpovprečno hitrostjo) imamo kar nekaj "opcij" in kar je vsaj po mojem mišljenju fajn, je to da si človek vedno znova in znava dopoveduje, da ne sme nikamor zadeti, da se mora izogniti oviram, preskočiti, zaviti, drseti.. meni je pomagalo, saj sem se zadnji trenutek pravilno odločil in usmeril moped v najnižji dela avta, pol pa wiiii čez :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

bolj kot je oprema cela, po teoriji bi tut tist not moral bit bolj celo.

Cela embalaža, cela jajca, sploh če drsiš po asfaltu.

k te airbag nokautira in dobiš plave uće .... nikoli ni ostau ceu .. edin glavo ti ohrani nerazbito .. edim mau te ošamuti :P

tko js gledam na to .. sicer pa .. takšni smo človečki .. najprej ko padeš si misli, glaun, da sem jaz živ .. potem ko si živ, si rečeš .. ja pizda no ... vso opremo sm uniču ... če še to ni hudo si potem rešeš ... joj .. ceu motor je spraskan in razbit ... plasitka stran štrli .... nikol ni prau :P

men je glaun, da si ti ceu in da me ne blokiraš :lol1: 

 

pred 7 minutami, Snecer pravi:

Jaz se pa, ko je prevroče, raje ne peljem.

jokica :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ukica pravi:

@Borutt ce se zvrnes z motorjem, in se bolecina pojavi sele cez par ur, ali je potrebno delati policijski zapisnik na bolnici? Al je bols rect da si padu cez stopnice pa mas mir.. :)  

 

Odvisno. Če imaš AO+, pokliči policijo. Drugače so stopnice dobra rešitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

v bistvu se poleti z njim nisi mogel daleč peljati, ker se je pregreval (znana napaka).

Mi nismo mel težav s tem -> prepočasen si, pa se ne ohlaja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

k te airbag nokautira in dobiš plave uće .... nikoli ni ostau ceu .. edin glavo ti ohrani nerazbito .. edim mau te ošamuti :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Borutt said:

Odvisno. Če imaš AO+, pokliči policijo. Drugače so stopnice dobra rešitev. 

Od cesa je lahko odvisno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

si se vozil na prekratke razdalje...

Tud ko se je šlo v Bosno z njim se ni pregreval!Al misliš,da je dva tedna nazaj blo mrzlo?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Tud ko se je šlo v Bosno z njim se ni pregreval!Al misliš,da je dva tedna nazaj blo mrzlo?

Pred dvema tednoma si se peljal s ctxom v Bosno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!