Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 49 minutami, maus pravi:

Po avtocesti od Šentilja do Dunaja je pa skoz 110, pa še zelo slaba cesta je ... kar se tiče pa počivališč so pa zrihtana u nulo ;) .. pa še miljon radarjev je nafukanih ... če na vsakemu plačaš samo 20 €, bankrotiraš :P

 

 

Sosedova trava je vedno bolj zelena. In župa okusnejša. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Se vedno boljsa od vecine odsekov v Slo. Pelji se enkrat skozi trojanske tunele. Da ne omenim strosek vignete na kilometrino avtocest. O tem razpravljat nima smisla. Zaposleni na Darsu pa niste ravno merodajni za ocenjevanje. @DAMI34 daj napravi eno anketo o zadovoljstvu uporabnikov AC v Slo, pa da vidimo kaj bo izpadlo?

si ne upam, me moralisti raztržejo :P

baj mamo ultranajboljše ceste pri nas, najnižje kazni pa najlepše omejitve....mislm lepo nam je :D

ps. anketo lahko odpre vsak, naredi novo temo klikne na Anketo in da možne odgovore. Če že naj bo tole v sklopu Splošno

 

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Sosedova trava je vedno bolj zelena. In župa okusnejša. 

strokovna utemeljitev, podprta z dokazi in raziskavami a ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, IZTOK pravi:

Seveda v naselju. V Avstriji ima vsako selo plocnike in kolesarske steze in takoj ob tabli z oznako kraja tudi dovoljeno hitrost 70. Vsaj na Stajersjem koncu.

Potem je pa zahodna Avstrija v eni drugi državi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, IZTOK pravi:

Se vedno boljsa od vecine odsekov v Slo. Pelji se enkrat skozi trojanske tunele. Da ne omenim strosek vignete na kilometrino avtocest. O tem razpravljat nima smisla. Zaposleni na Darsu pa niste ravno merodajni za ocenjevanje. @DAMI34 daj napravi eno anketo o zadovoljstvu uporabnikov AC v Slo, pa da vidimo kaj bo izpadlo?

Ni res .. slabša je ... sicer pa .. jaz sem tudi uporabnik avtocest in plačnik vinjete in imam ravno toliko pravice o tem govorit, kot ti in tista avtocesta je slabše kot nič. Alfa mi je skor zapadla, kar se mi po slovenskih, hrvaških in italjanskih še ni dogajalo ... edina slabša avtocesta je takoj ko prideš preko hrvaške meje v Srbijo ... taprvih 10 km je res obupnih.

Ankete se izvajajo in če ne spremljaš je tvoj problem ... izvajajo se ankete uporabnikov avtocest in to od uporabikov in neodvisnih inštitucij .. rezultati so precej podobni kot v tujini - kar se zadovoljstva uporabnikov tiče ... malo poišči... jaz ti ne bom olajšal dela :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

si ne upam, me moralisti raztržejo :P

baj mamo ultranajboljše ceste pri nas, najnižje kazni pa najlepše omejitve....mislm lepo nam je :D

ps. anketo lahko odpre vsak, naredi novo temo klikne na Anketo in da možne odgovore. Če že naj bo tole v sklopu Splošno

 

strokovna utemeljitev, podprta z dokazi in raziskavami a ne :P

 

Priznam, da ne znam bluziti o nekih najboljših cestah, najnižjih kaznih, ... Za to moraš biti rojen. 

Vprašaj Mausa, kaj je mislil s svojim zapisom. Ker boš potem mogoče doumel pomen zelene trave in fine župe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, IZTOK pravi:

Da ne omenim strosek vignete na kilometrino avtocest. O tem razpravljat nima smisla.

Vinjete so glede na stanje prej smešno poceni, sploh za malo bolj redne uporabnike AC. Če sam pomislil kake zastoje bi po starem sistemu cestinjenja gledali na čelnih cestninskih postajah zdaj, so pa sploh smešno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Borutt pravi:

Potem je pa zahodna Avstrija v eni drugi državi. 

Prej je tezava v tem, da isces razlog za nestrinjanje ... poglej par postov nazaj, vec uporabnikov je navedlo kaj so opazili glede omejitev hitrosti v krajih pri sosedih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Borutt pravi:

Priznam, da ne znam bluziti o nekih najboljših cestah, najnižjih kaznih, ... Za to moraš biti rojen. 

Vprašaj Mausa, kaj je mislil s svojim zapisom. Ker boš potem mogoče doumel pomen zelene trave in fine župe. 

Mojster, če mamo najboljše ceste, potem pa lahko komot dvignemo omejitve, al se bojiš da boste ob zaslužek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, maus pravi:

Ni res .. slabša je ... sicer pa .. jaz sem tudi uporabnik avtocest in plačnik vinjete in imam ravno toliko pravice o tem govorit, kot ti in tista avtocesta je slabše kot nič. Alfa mi je skor zapadla, kar se mi po slovenskih, hrvaških in italjanskih še ni dogajalo ... edina slabša avtocesta je takoj ko prideš preko hrvaške meje v Srbijo ... taprvih 10 km je res obupnih.

Ankete se izvajajo in če ne spremljaš je tvoj problem ... izvajajo se ankete uporabnikov avtocest in to od uporabikov in neodvisnih inštitucij .. rezultati so precej podobni kot v tujini - kar se zadovoljstva uporabnikov tiče ... malo poišči... jaz ti ne bom olajšal dela :P

 

Seveda imas lahko svoje mnenje, samo sem napisal, da ni merodajno, ker samega sebe tezko ocenjujes objektivno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Sosedova trava je vedno bolj zelena. In župa okusnejša. 

ali je tud kuharca boljša.....:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, IZTOK pravi:

Prej je tezava v tem, da isces razlog za nestrinjanje ... poglej par postov nazaj, vec uporabnikov je navedlo kaj so opazili glede omejitev hitrosti v krajih pri sosedih

Sem skoraj vsak teden v Avstriji. In vem, kaj vidim. V naselju je omejitev 50 km/h, izven 100 km/h in 70 km/h. Ponekod v naselju tudi 70 km/h. Ponekod. Tako, kot pri nas. 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Mojster, če mamo najboljše ceste, potem pa lahko komot dvignemo omejitve, al se bojiš da boste ob zaslužek.

Ti si stručko za vse. Pa povej, če lahko država dvigne omejitev hitrosti glede na to, da ves čas trdiš, da imamo najboljše ceste. Kje to trdiš? V vsakem zapisu o najboljših cestah. 

Ne boš pa nikoli ugotovil, da je voznik najšibkejši člen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Sem skoraj vsak teden v Avstriji. In vem, kaj vidim. V naselju je omejitev 50 km/h, izven 100 km/h in 70 km/h. Ponekod v naselju tudi 70 km/h. Ponekod. Tako, kot pri nas. 

Ti si stručko za vse. Pa povej, če lahko država dvigne omejitev hitrosti glede na to, da ves čas trdiš, da imamo najboljše ceste. Kje to trdiš? V vsakem zapisu o najboljših cestah. 

Ne boš pa nikoli ugotovil, da je voznik najšibkejši člen. 

Lahko, samo bo ob zaslužek :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Borutt pravi:

Sem skoraj vsak teden v Avstriji. In vem, kaj vidim. V naselju je omejitev 50 km/h, izven 100 km/h in 70 km/h. Ponekod v naselju tudi 70 km/h. Ponekod. Tako, kot pri nas. 

Ti si stručko za vse. Pa povej, če lahko država dvigne omejitev hitrosti glede na to, da ves čas trdiš, da imamo najboljše ceste. Kje to trdiš? V vsakem zapisu o najboljših cestah. 

Ne boš pa nikoli ugotovil, da je voznik najšibkejši člen. 

Potem veš, da je v Avstriji bistveno več omejitev 70 skozi naselja, kot pri nas. Pri nas so skoraj izjema, tam pa skoraj pravilo. Mislim, seveda na naselja ob glavnih cestah, (Bundesstrasse), je pa potrebno biti pozoren na postavitev znakov. Če je omejitev 70 pred naseljem, je znak za naselje ne odpravi, dokler ni znaka za preklic. In tam je omejitev 70 tudi skozi naselja s hišami ob cesti. Pri nas je zvišanje omejitve kvečjemu na kakšnem praznem odseku ali na kakšni štiripasovni cesti v večjih mestih.

Ko se npr. peljem iz MB do Dunaja je ogromno vasi z omejitvijo 70, pa mi naštej takšne odseke na cesti MB - LJ.

Bistvo teh zapisov pa je, da je v Avstriji več boljših cest in posledično višjih omejitev (tudi bolj racionalnih). Res pa so tudi servisi za KTM dražji (ampak to je že iz ene druge teme).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V obdobju pred uvedbo vinjet sem bil dnevno na AC  in letno placal več kot 1000 DEM. Če bi bila količina vinjet omejena bi bivakiral pred štacuno in čakal kot Američani na novi iPhone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Lahko, samo bo ob zaslužek :P

 

Država za en cent dvigne ceno goriva in je takoj denarja za razmetavati. Tako, da so tvoje trditve, da so kazni zaradi zaslužka, zavajanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Potem veš, da je v Avstriji bistveno več omejitev 70 skozi naselja, kot pri nas. Pri nas so skoraj izjema, tam pa skoraj pravilo. Mislim, seveda na naselja ob glavnih cestah, (Bundesstrasse), je pa potrebno biti pozoren na postavitev znakov. Če je omejitev 70 pred naseljem, je znak za naselje ne odpravi, dokler ni znaka za preklic. In tam je omejitev 70 tudi skozi naselja s hišami ob cesti. Pri nas je zvišanje omejitve kvečjemu na kakšnem praznem odseku ali na kakšni štiripasovni cesti v večjih mestih.

Ko se npr. peljem iz MB do Dunaja je ogromno vasi z omejitvijo 70, pa mi naštej takšne odseke na cesti MB - LJ.

Bistvo teh zapisov pa je, da je v Avstriji več boljših cest in posledično višjih omejitev (tudi bolj racionalnih). Res pa so tudi servisi za KTM dražji (ampak to je že iz ene druge teme).

Kjer se jaz vozim, je bolj malo omejitev 70 v naselju. Jih je pa veliko izven naselja, kjer so hiše. 

Je pa res, da se tam že v zraku čuti red. Vasi so vasi s hišami na kupu in ne, kot pri nas, kjer so nekje razmetane oziroma nametane, kot pri južnih sosedih. V Avstriji stojijo vsi znaki in to točno tam, kjer morajo biti, pri nas pa se vsake toliko zgodi glupost. Da ne omenjam južnih sosedov. Tam je znak za konec naselja, nikjer ni začetka in še manj hiš. In v takšnem redu, kot je severno, je veliko lažje voziti. Ker južno od nas je resničen kaos s temi znaki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Igi Pop pravi:

V obdobju pred uvedbo vinjet sem bil dnevno na AC  in letno placal več kot 1000 DEM. Če bi bila količina vinjet omejena bi bivakiral pred štacuno in čakal kot Američani na novi iPhone.

to eni ne morjo razumet .. ravno sedaj sem bil s prijateljem na pijači in veliko potuje okoli in tudi po Avstriji ... po avstriji naredi približno toliko kilometrov kot po Sloveniji ... letno vinjeto plača v Avstriji 87,00 € ... pa za vsak prehod tunela 11.00 € in tega mora preškati vsaj 10 x na leto .... toliko o tem.

Ko se je uvajal ECS so vsi DARS spraševali, če bo to tudi za osebna vozila (elektronsko cestninjenje na prevožen kilometer) in je že bila panika, da raje plačajo 150 € za letno vinjeto, kot pa da se to uvede.

Itak nikomur ni prav karkol bi bilo.

P.S.

cene določa vlada in ne DARS ... kot gorivo, katero je občutno predrago in se ne dela nikakršna anketa ali je gorivo predrago, ker odgovor bi bil 100 %, da je gorivo predrago in ga je potrebno znižati za 50 %.

Cestno omrežje je tako kot je... zdj vsi navijajo za električna vozila ... mi je en povedu, ki se ukvarja z elektroomrežjem in mi je reku ... prajtu ... če gre 30 % slovenskih voznikov na elektriko nam bo šlo za nohte, ker trenutno električno omrežje tega ne bi preneselo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, IZTOK pravi:

Seveda imas lahko svoje mnenje, samo sem napisal, da ni merodajno, ker samega sebe tezko ocenjujes objektivno :D

saj ne ocenjujem sebe ... se strinjam, da bi bilo lahko marsikaj bolše ... hočm bit samo realn kot voznik in uporabnik in se tudi sam kj okol prevozim ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi samo nekaj vprašal...

...namreč...zakaj so ene tarumene krajevne table obrobljene s črnim okvirjem...ene ga pa nimajo?...  :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

...jaz bi samo nekaj vprašal...

...namreč...zakaj so ene tarumene krajevne table obrobljene s črnim okvirjem...ene ga pa nimajo?...  :huh:

brez črnega okvirja ponazarja bližino razpršene naselbine in ne vzpostavlja pravil vožnje v naselju ... torej .. tabla brez črnega roba pomeni, gas do daske :P

črn rob je naselje in, če ni drugega znaka za omejitev hitrosti je pač omejitev 50.

;)

a sm ti kj pomagu s svojimi odgovori :P

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus 

...js to dobro vem...

....samo 98% drugih šoferjev tega ne ve...

ps.

....a ne znaš brat med vrsticam, kaj sem napisal...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

@maus 

...js to dobro vem...

....samo 98% drugih šoferjev tega ne ve...

ps.

....a ne znaš brat med vrsticam, kaj sem napisal...:naughty:

znam..ampak mi med vrsticami pokaže belo polje :huh:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

brez črnega okvirja ponazarja bližino razpršene naselbine in ne vzpostavlja pravil vožnje v naselju ... torej .. tabla brez črnega roba pomeni, gas do daske :P

črn rob je naselje in, če ni drugega znaka za omejitev hitrosti je pač omejitev 50.

;)

a sm ti kj pomagu s svojimi odgovori :P

 

Če bi meni prej to dopovedal, nebi zbral 18 pik :blush:.

Ko sm se vozu z fičotom, pejekom itd, so ble omejitve višje. Mogoč zato, ker ni blo abs, aerbag, diskov, senzorjev, gume Tiger itd itd pa država je mela gnar.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...jaz bi samo nekaj vprašal...

...namreč...zakaj so ene tarumene krajevne table obrobljene s črnim okvirjem...ene ga pa nimajo?...  :huh:

Menda ti na dom pošljejo pisno obrazložitev, kaj je tisti črn okvir :P Pravijo tako :lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, IZTOK pravi:

Se vedno boljsa od vecine odsekov v Slo. Pelji se enkrat skozi trojanske tunele. Da ne omenim strosek vignete na kilometrino avtocest. O tem razpravljat nima smisla. Zaposleni na Darsu pa niste ravno merodajni za ocenjevanje. @DAMI34 daj napravi eno anketo o zadovoljstvu uporabnikov AC v Slo, pa da vidimo kaj bo izpadlo?

pelji se v Angliji po avtocesti, boš videl, da so naše biser, poleg v nulo urejenih postajališč :)

pri nas so bolj problem druge ceste, sem sedaj malo po Dolenjski vozil...katastrofa

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!