Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, Vin pravi:

@DAMI34, ta izjava je kontradiktorna z dejanskim dogajanjem. Bog vedi, kaj je ta opica videla, če ni vse skup izmišljeno. Z avtom se je en vključeval v promet in izsilil motoriste. Dva sta švignila mimo, tretji ni.

ja sem ugotovil..ampak sem poste premaknil iz črne kronike, ker eni še vedno tam klobasajo in ne znajo linkat posta. Zato sem pa napisal, verzijo da ji je foun na tla padel, ko so jo motoristi prestrašili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

zakaj se ne bi montirala ena kamera na kakšen znan odsek :)

pa bi se pogledalo, kako se vozi...

Ker se montirajo le v inkasanske namene?

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/22-letnik-pri-vucji-vasi-padel-z-motorjem-in-umrl.html

Citiraj
22-letnik se je z motornim kolesom peljal iz smeri Vučje vasi proti Radencem. V levem preglednem ovinku je izgubil oblast nad vozilom in padel. Z desne bankine ga je najprej zaneslo na nasprotni breg obcestnega jarka, po katerem se je skupaj z motorjem nato prevračal. Pri tem se je tako hudo telesno poškodoval, da je na kraju nesreče umrl

Murskosoboški policisti so bili ob 17.38 obveščeni, da je na relaciji Vučja
vas–Hrastje Mota padel motorist in se telesno poškodoval.

Policisti so z ogledom kraja nesreče ugotovili, da se je 22-letnik z motornim kolesom peljal iz smeri Vučje vasi proti Radencem. V levem preglednem ovinku je izgubil oblast nad vozilom in padel. Z desne bankine ga je najprej zaneslo na nasprotni breg obcestnega jarka, po katerem se je skupaj z motorjem prevračal, je sporočila predstavnica za odnose z javnostmi Policijske uprave (PU) Murska Sobota Suzana Rauš.

Motorist se je tako hudo poškodoval, da je na kraju nesreče umrl.

22-letni motorist je letošnja tretja smrtna žrtev na pomurskih cestah. Tudi lani v enakem obdobju so na pomurskih cestah umrli trije ljudje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

kera baba pa se ne userje v avtu, ko motor poči mimo, sam kera.

In tako dobiš hitro mnenje da jo je močno prestrašil motor, ki je šel mimo in ji je od strahu kar telefon padel z rok na tla. Pa še pobrat ga ni mogla, ker je držala volan v rokah. :P

Primer je zgolj hipotetičen...

O tem da sta pa kolega (če sta res) zapustila mesto nesreče, pa.....tu ostajam pa brez besed.

 

 

divjajo tudi vozniki, ki izsilijo prednost in to prav počasi :(

 

tudi avtomobilist divjajo ja, tale primer v Laškem, hm, dva je spustil mimo, tretjega pa ni videl al?

pred 20 minutami, sesir pravi:

Ker se montirajo le v inkasanske namene?

saj pa maš fotografa na tam na ridah, naj enkrat snema :) (aja, bo kak prekršek...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Snecer pravi:

 

saj pa maš fotografa na tam na ridah, naj enkrat snema :) (aja, bo kak prekršek...)

Glede na to,da ti svoje posnetke trzis pod varno,previdno,kulturno in oh in sploh....na posnetkih pa prehitevanja celno...absolutno je veliko bolj objestno oziroma sploh je prehitevanje celno( po moznosti direkt v mlado druzino) kot ce se v poznan,pregleden ovinek peljes po kolenu...

Namreč v zakonu je omenjena objestnost celnega prehitevanja,sama voznja po kolenu pa nikjer,saj je slednja po zakonu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kera baba pa se ne userje v avtu, ko motor poči mimo, sam kera.

 

 

..jaz.... se ne.... :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojih posnetkov ne tržim, še nič nisem dobil zanje, namenjeni pa so bolj za geolociranje.

Med tisočimi posnetki še vedno v mokrih sanjah omenjaš enega :) ki je bil prav posnet z namenom, kako se ne vozi. Sledil sem objestneža s sopotnico, ki je prehiteval vse živo, v enem ovinku je reševal, ker mu je zagrabilo štender itd.

Seveda je bila moja vožnja tudi nevarna in tvegana, a to je bil posamičen primer.

Jaz govorim o miselnosti, ko si nekdo kupi projektil za namenom, da bo divjal in divja.

In potem beremo take zgodbe iz zadnjih, dni, splet pa po nepotrebnem poripan.

Nič se ne bo spremenile, vprašanje je samo h komu se gre naslednjič...

In lahko ti povem, da sem v vseh svojih kilometrih v pretežnem videl, da motoristi preprosto divjajo...prehitro, objestno, nestrpno, kjerkoli in kadarkoli.

Še na trajekt se ti zažene mimo kolone motoristov, ko slučajno prvi ne nadene dovolj hitro čelade in zavergla...

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

...

In lahko ti povem, da sem v vseh svojih kilometrih v pretežnem videl, da motoristi preprosto divjajo...prehitro, objestno, nestrpno, kjerkoli in kadarkoli.

Še na trajekt se ti zažene mimo kolone motoristov, ko slučajno prvi ne nadene dovolj hitro čelade in zavergla...

 

 

 

Seveda,ce sam prehitevas zelo objestno in kot pravi borutt zgledi vlecejo in pol ko vidijo drugi tebe....

Pravilno...kaj pa naj trpi v ledru in celade,ce se objestni pocasnezi zacnejo razmusljati o odpravi ko ze treba krent...vidu pri trajektu za Sicilijo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Seveda,ce sam prehitevas zelo objestno in kot pravi borutt zgledi vlecejo in pol ko vidijo drugi tebe....

Pravilno...kaj pa naj trpi v ledru in celade,ce se objestni pocasnezi zacnejo razmusljati o odpravi ko ze treba krent...vidu pri trajektu za Sicilijo...

dej no, a lahko nehaš klobasat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

dej no, a lahko nehaš klobasat.

Si na levo nogo vstal,? Takoj nutelo namaži na kruh...

Ker jz se držim naslova teme...

"Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje"

in tudi v Mitas temi sem se držal!

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, sesir pravi:

Si na levo nogo vstal,? Takoj nutelo namaži na kruh...

Ker jz se držim naslova teme...

"Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje"

in tudi v Mitas temi sem se držal!

Mojster, ti se držiš povsod teme nabijanje. Ampak pod nabijanje se ne smatra:

žaljenje drugih članov, pa brezpredmetno klobasanje.

Sicer pa saj veš kdo bo koga nabou, če boš pretiraval :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

 

žaljenje drugih članov

 

Prosim,ce citiras post,kjer sem kogarkoli žalil...

Ne gre al? Smej se,sonček,nedelja je...fajn je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Prosim,ce citiras post,kjer sem kogarkoli žalil...

Ne gre al? Smej se,sonček,nedelja je...fajn je...

a bi ti rad da začneva? Men se ne da, mal manj se obešaj na Snecija pa bo ok.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

a bi ti rad da začneva? Men se ne da, mal manj se obešaj na Snecija pa bo ok.

Hvala

Ne ko si mi ok,decko...

Saj vem,da sem tezji kolk imam kilogramov...

Predvidevam,da tud Sneci ni slab...ampak nikakor se ne morem strinjam z njegovimi mnenji o vožnji motorja in o ženskah!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Saj vem,da sem tezji kolk imam kilogramov...

ustavi se, zadnje opozorilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skupini Motoristi na FB pa so zadnje dni samo še nesreče...

No, pokojni motorist v Prekmurju je včeraj vozil yamaho r6, lokalna vožnja, ki se ni izšla.

Za pokojnega v Laškem pa piše tam eden izmed kolegov, ki je vozil za njim, prvi je očitno bil že mimo, ko je prišlo do odvzema. Speta lokalna vožnja, glede na motorja kolegov, ponovno ss.

----------------------

In zadnje dni, vsi tako premladi.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

V skupini Motoristi na FB pa so zadnje dni samo še nesreče...

No, pokojni motorist v Prekmurju je včeraj vozil yamaho r6, lokalna vožnja, ki se ni izšla.

Za pokojnega v Laškem pa piše tam eden izmed kolegov, ki je vozil za njim, prvi je očitno bil že mimo, ko je prišlo do odvzema. Speta lokalna vožnja, glede na motorja kolegov, ponovno ss.

----------------------

In zadnje dni, vsi tako premladi.

 

 

večinoma so lokalne vožnje, manjša pozornost in mogoče hitrejša vožnja (al pa tudi ne) Mene bolj moti to da je izredno velik % odvzema prednosti. Pa jebenti a je tok težko pogledat levo in desno večkrat?

tudi tule odvzem

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/motorist-hudo-trcil-v-avtomobil-in-oblezal-91224

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

večinoma so lokalne vožnje, manjša pozornost in mogoče hitrejša vožnja (al pa tudi ne) Mene bolj moti to da je izredno velik % odvzema prednosti. Pa jebenti a je tok težko pogledat levo in desno večkrat?

tudi tule odvzem

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/motorist-hudo-trcil-v-avtomobil-in-oblezal-91224

Prva stvar; bo treba razmišljati o hitrosti in ne bo več toliko nekih izsiljevanj. 

Druga stvar; preberi še enkrat članek, preden trdiš nekaj o odvzemu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Prva stvar; bo treba razmišljati o hitrosti in ne bo več toliko nekih izsiljevanj. 

Druga stvar; preberi še enkrat članek, preden trdiš nekaj o odvzemu. 

Prva stvar...bo treba pogledat konkretno preden zapres vozni pas!

Druga stvar glede ta nesreče sem prebral tri kontra zgodbe...tako,da bi nam lahko ti pojasnil kaj je res in kaj novinarske lazi!Nesreca ko so bili trije motoristi in enega žal več ni med nami...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Prva stvar...bo treba pogledat konkretno preden zapres vozni pas!

Druga stvar glede ta nesreče sem prebral tri kontra zgodbe...tako,da bi nam lahko ti pojasnil kaj je res in kaj novinarske lazi!

Naj ti petletnik prebere in obrazloži moj zapis. Ker samo serješ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Naj ti petletnik prebere in obrazloži moj zapis. Ker samo serješ. 

Res si nadpovprečno visoko...

Je avto zapeljal na drug pas?Je s tem zaprl pot drugemu,ki je peljal pravilno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Borutt pravi:

Prva stvar; bo treba razmišljati o hitrosti in ne bo več toliko nekih izsiljevanj. 

Druga stvar; preberi še enkrat članek, preden trdiš nekaj o odvzemu. 

jp, hitrost je vedno kriva za izsiljevanja....globoka ni kaj.

Z ozirom, da nisem samo motorist, vidim pa ogromno vožnje na slepo, malomarno, s telefonom v roki v stilu "ah saj bo počakal" me ne boš kar tako prepričal.

link, ki sem ga jaz nalimal, se navezuje na izsiljevanje, pa še nekaj drugih nesreč, ker je Sneci pisal pavšalno. Pri R6 je bil pa izlet v maline/travnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še lahko moje dogodke opišem, da ne bo kdo mislim, da še ni bilo nič do sedaj v teh letih:

er6

1. vožnja v čredi preko 100, na ravnini vodja nenadoma zavre in začne zavijat na levo, celotna čreda zadaj na polno po bremzah, jaz sem bil zadnji, žlajf, drugam ni šlo kot levo direkt proti njemu, k sreči je nekako videl in nadaljeval ravno, sicer bi ga nabasal (ne več z hudo brzino, a vendar) (prehiter, varnostna)

2. vožnja v čredi, jeseni, mokro in listje v senčnem desnemu ovinku, prehitro not, lahko sem samo zravnal in ravno proti križišču preko, če bi pripeljalo kako vozilo, bi me samo koknilo (prehiter, neprilagojena)

3. neko naselje za Ilirsko, star tamič da blinker da gre na desno, dam blinker da ga obvozim levo, ded zavije levo, pohodil sprednjo, ni bila brzina (nestrpnost)

4. se pripravljam na magsitralki da pospravim tovornjaček, s smerokazom že zunaj, tovornjak brez blinkerja "skoči" ven, rešil z manjšim zaviranjem (morda ni gledal, morda se mu nisem dovolj pokazal zadaj)

versys

5. nekje v Bosni mi avtobus nasproti zavije preko ceste na stranko, reševal desno, brez žlajfa, kontrolirano (morda malenkost prehiter)

6. se peljem na Pohorje pa mi v enem levem ovinku preko celega prileti range rover, rešujem desno na makadam bankino, on tudi nekak zmota, za dlako me ni z zadnjim delom pobral (nedolžen)

tak je to bilo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!