Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

14 minutes ago, Snecer said:

Še lahko moje dogodke opišem, da ne bo kdo mislim, da še ni bilo nič do sedaj v teh letih:

er6

1. vožnja v čredi preko 100, na ravnini vodja nenadoma zavre in začne zavijat na levo, celotna čreda zadaj na polno po bremzah, jaz sem bil zadnji, žlajf, drugam ni šlo kot levo direkt proti njemu, k sreči je nekako videl in nadaljeval ravno, sicer bi ga nabasal (ne več z hudo brzino, a vendar) (prehiter, varnostna)

2. vožnja v čredi, jeseni, mokro in listje v senčnem desnemu ovinku, prehitro not, lahko sem samo zravnal in ravno proti križišču preko, če bi pripeljalo kako vozilo, bi me samo koknilo (prehiter, neprilagojena)

3. neko naselje za Ilirsko, star tamič da blinker da gre na desno, dam blinker da ga obvozim levo, ded zavije levo, pohodil sprednjo, ni bila brzina (nestrpnost)

4. se pripravljam na magsitralki da pospravim tovornjaček, s smerokazom že zunaj, tovornjak brez blinkerja "skoči" ven, rešil z manjšim zaviranjem (morda ni gledal, morda se mu nisem dovolj pokazal zadaj)

versys

5. nekje v Bosni mi avtobus nasproti zavije preko ceste na stranko, reševal desno, brez žlajfa, kontrolirano (morda malenkost prehiter)

6. se peljem na Pohorje pa mi v enem levem ovinku preko celega prileti range rover, rešujem desno na makadam bankino, on tudi nekak zmota, za dlako me ni z zadnjim delom pobral (nedolžen)

tak je to bilo...

 

Objestnež... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snecer pravi:

priznam, da so kdaj tudi elementi objestne vožnje, a je tega zelo malo

 

.

... "zelo malo" ??? :eek:

... nič ne bi smelo biti tega ... :kva2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, pik1 pravi:

.

... "zelo malo" ??? :eek:

... nič ne bi smelo biti tega ... :kva2:

 

no, lahko še ti kaj objestnega napišeš pa ne za 9 let, ampak za en izlet :) skrajšano verzijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

no, lahko še ti kaj objestnega napišeš pa ne za 9 let, ampak za en izlet :) skrajšano verzijo

bom jaz namesto njega. Gre Pik skozi tunel, ki se ukrivlja desno, nasproti objestno prileti tovornjak (pomoč na cesti) ko mu vzame zadnji konec in cel kamion začne zanašati proti Piku...da se ni skoraj poljubljal s skalami, bi ne bilo več tria čelos :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

bom jaz namesto njega. Gre Pik skozi tunel, ki se ukrivlja desno, nasproti objestno prileti tovornjak (pomoč na cesti) ko mu vzame zadnji konec in cel kamion začne zanašati proti Piku...da se ni skoraj poljubljal s skalami, bi ne bilo več tria čelos :(

 

pa kakšna vožnja po strugah rek v nacionalnih parkih... itd :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

pa kakšna vožnja po strugah rek v nacionalnih parkih... itd :) 

tam ni izsiljevanja, pa hitrosti so zelo nizke :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

jp, hitrost je vedno kriva za izsiljevanja....globoka ni kaj.

Z ozirom, da nisem samo motorist, vidim pa ogromno vožnje na slepo, malomarno, s telefonom v roki v stilu "ah saj bo počakal" me ne boš kar tako prepričal.

link, ki sem ga jaz nalimal, se navezuje na izsiljevanje, pa še nekaj drugih nesreč, ker je Sneci pisal pavšalno. Pri R6 je bil pa izlet v maline/travnik.

Kje sem napisal, da je hitrost vedno kriva za izsiljevanje? Bo treba dobro prebrati, da boš razumel. Zato še enkrat počasi preberi, da ne boš delal nekih svojih zaključkov. 

Pa v vednost; hitrost je v m/s. Bo šlo to? 

Z ozirom, da vidim veliko brezveznega divjanja s strani motoristov, me ne boš prepričal, da so vsi nedolžne ovčice. Enako velja za ostale udeležence. Še predvsem za voznike kombijev, kateri veselo tipkajo po telefonih in se ne umaknejo z levega pasu. Ja, veliko ukrepov je izrečenih prav njim. 

Link govori o nečem drugem in ne o odvzemu, kot si napisal poleg. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Res si nadpovprečno visoko...

Je avto zapeljal na drug pas?Je s tem zaprl pot drugemu,ki je peljal pravilno?

Zate nič več briketov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Kje sem napisal, da je hitrost vedno kriva za izsiljevanje? Bo treba dobro prebrati, da boš razumel. Zato še enkrat počasi preberi, da ne boš delal nekih svojih zaključkov. 

Pa v vednost; hitrost je v m/s. Bo šlo to? 

Z ozirom, da vidim veliko brezveznega divjanja s strani motoristov, me ne boš prepričal, da so vsi nedolžne ovčice. Enako velja za ostale udeležence. Še predvsem za voznike kombijev, kateri veselo tipkajo po telefonih in se ne umaknejo z levega pasu. Ja, veliko ukrepov je izrečenih prav njim. 

Link govori o nečem drugem in ne o odvzemu, kot si napisal poleg. 

potem pa ne citiraj meni, ampak napiši svoj post.

Sploh pa te nisem prepričeval, da so motorsiti nedolžne ovčke, vendar v prometu niso samo motoristi in dokler bodo mene v kombiju (velikem in plavem) izsiljevali ko bom vozil 100% po pravilih, mi nehče ne bo tumbal da ni izsiljevanja in malomarne vožnje, je preveč vidim.

link govori o točno tem kar sem pisal, pa ga klikni. o stricu s klobukom :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne štekam tistega članka..

...73 lernik je na polno bremzal in se ognil počasivozeči koloni...in je vozil neprilagojeno...med tem pa ga je motorist pravilno prehiteval...   :huh: ....in trčil vanj?

...al sem jaz blesav...al tisti, ki je to pisal...     :eek:

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, dr.looney pravi:

..jaz.... se ne.... :dry:

ene se sam polulajo..

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Sicer pa saj veš kdo bo koga nabou, če boš pretiraval :P

ti svojo...al p ona tebe..

pred 6 urami, Snecer pravi:

In zadnje dni, vsi tako premladi.

s tem se strinjam.. vsak , ki umre na motorju umre premlad..

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Zivnorc pravi:

...ne štekam tistega članka..

...73 lernik je na polno bremzal in se ognil počasivozeči koloni...in je vozil neprilagojeno...med tem pa ga je motorist pravilno prehiteval...   :huh: ....in trčil vanj?

...al sem jaz blesav...al tisti, ki je to pisal...     :eek:

 

 

cjele, 2 pasovnica (možno, ker ni natančne pozicije, lahko je bila kolona za kam zavijat), stari je zaspal, pa kresnu levo, ko so bremzali in snel motorista, ki je prehiteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

cjele, 2 pasovnica, stari je zaspal, pa kresnu levo, ko so bremzali.

Ne pisi realno....

Saj je borut povedu,da stric NI odvzel prednosti!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, sesir pravi:

Ne pisi realno....

Saj je borut povedu,da stric NI odvzel prednosti!

Pišem, kar so napisali...nism si zmislu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Pišem, kar so napisali...nism si zmislu :P

 

Za nas je to dejstvo...Za Borutta in policijo ocitno ni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Za nas je to dejstvo...Za Borutta in policijo ocitno ni....

no, tudi novinarji klobasajo in to velikokrat. Jaz nisem birokrat, niti se ne ubadam s premetavanjem črk, niti čim drugim podobnim. Mene samo močno pizdi, ko se govori non stop o motoristih. Nekateri že trdijo da gre motor izredno hitro če ima glasen auspuh in se šofer/ka močno zdrzne, ko moped prileti mimo, medtem ko le ta pravkar piše SMS :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če lahko kolono pravilno prehitevaš, glede na to, da kolone ne smeš prehitevati. Malo nespametno prehitevanje se mi zdi, če greš prehitevat kolono, ki se šele oblikuje oziroma se še ni stabilizirala. Pač, napačna presoja motorista in avtomobilista. Na njuno žalost sta se našla.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Vin pravi:

Ne vem, če lahko kolono pravilno prehitevaš, glede na to, da kolone ne smeš prehitevati.

Motorista je s ceste zbil zadnji avto v koloni,v trenutku ko ga prehiteval motorist...

To sam Borutu ni jasno,da je odvzem prednosti...

Prehitevanje kolone?Kako,ce te zadnji v koloni ne uporablja ogledal in ti zapre vozni pas????

Ti narišem? 

Recimo ti dohitis kolono...in ker pocasna in brez veze bremza se odlocis,da bos po eno vozil pocasi prehitel po levem pasu in ko zacnes prehitevat se stric pred teboj odloci,da njega pa ne bos prehitevu in te zbije s ceste....kaj je tvoja napaka?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, sesir said:

Motorista je s ceste zbil zadnji avto v koloni,v trenutku ko ga prehiteval motorist...

To sam Borutu ni jasno,da je odvzem prednosti...

Prehitevanje kolone?Kako,ce te zadnji v koloni ne uporablja ogledal in ti zapre vozni pas????

Ne vem, kaj bereš. Očitno nekaj drugega. To piše v novici:

Ko je dohitel pred seboj vozečo kolono vozil, hitrosti in načina vožnje ni prilagodil prometnim razmeram in je sunkovito zavil v levo, da bi preprečil trčenje v vozilo pred seboj. V tistem trenutku je njegovo vozilo začel pravilno prehitevati 54-letni voznik motornega kolesa.

Stric ni opazil, da je pred njim stoječa kolona, bremzal, se izognil trku z zavijanjem levo in motorist je šel prehitevat kolono in tega strica. Stric je zasral, glih tako pa motorist, ker je šel brezglavo prehitevat.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...in kaj je naredil narobe motorist?

Brezglavo? Prehitevat pocasna vozila po pasu namenjenem prehitevanju!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Vin pravi:

Ne vem, kaj bereš. Očitno nekaj drugega. To piše v novici:

Ko je dohitel pred seboj vozečo kolono vozil, hitrosti in načina vožnje ni prilagodil prometnim razmeram in je sunkovito zavil v levo, da bi preprečil trčenje v vozilo pred seboj. V tistem trenutku je njegovo vozilo začel pravilno prehitevati 54-letni voznik motornega kolesa.

Stric ni opazil, da je pred njim stoječa kolona, bremzal, se izognil trku z zavijanjem levo in motorist je šel prehitevat kolono in tega strica. Stric je zasral, glih tako pa motorist, ker je šel brezglavo prehitevat.

To o stoječi koloni...lahko so 2 ali 3je avti zabremzali na hitro. Ni nujno da je to kolona.

Ne vem pa če je pravilno prehitevanje brezglavo, je pa vsekakor nevarno,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče pravil to, da je prehiteval kolono, če jo je že prehiteval, bi jo pa moral previdneje, počasneje in predvsem bi moral počakati, da se kolona umiri, ker dokler se kolona še oblikuje, se lahko zgodi marsikaj.

3 minutes ago, DAMI34 said:

To o stoječi koloni...lahko so 2 ali 3je avti zabremzali na hitro. Ni nujno da je to kolona.

Ne vem pa če je pravilno prehitevanje brezglavo, je pa vsekakor nevarno,

Ja, in kaj, če 2 ali 3 avti bremzajo na hitro, greš prehitevat? Očitno je neka pizdarija, če tako naglo bremzajo. Ne moreš kar brezglavo prehitevati.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce ga folk pred teboj serje, je neumno it v akcijo. Pocakas. Sam enim se zlo mudi, pa je treba na vsak nacin takoj prehitevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!