Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 minutami, Vin pravi:

Kar se tiče pravil to, da je prehiteval kolono, če jo je že prehiteval, bi jo pa moral previdneje, počasneje in predvsem bi moral počakati, da se kolona umiri, ker dokler se kolona še oblikuje, se lahko zgodi marsikaj.

Ja, in kaj, če 2 ali 3 avti bremzajo na hitro, greš prehitevat? Očitno je neka pizdarija, če tako naglo bremzajo. Ne moreš kar brezglavo prehitevati.

lahko prehitevaš že prej, preden zavirajo. Dejstvo je da je avto s svojim manevrom ali motorista izbil, ali na polno presenetil in je ta trčil zadaj.

Ampak 2 al trije avti pri normalni vožnji niso problem. Predstavljaj si da so recimo 50 ali 100m pred stricem s klobukom. Stric jih spregleda, v tistem trenutku, pa motorist že prehiteva. Namesto zaviranja pa možak na silo odvije levo. Vem butast splet okoliščin, ampak je možen in ravno tega je največ na cesti.  

Hočem povedat, da situacije se dogajajo, pa četudi pravilno voziš.

ps. ker ne vem točne lokacije, bolj špekuliram, da je mogoče počilo na kaki 2 pasovni cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Vin pravi:

Ne vem, kaj bereš. Očitno nekaj drugega. To piše v novici:

Ko je dohitel pred seboj vozečo kolono vozil, hitrosti in načina vožnje ni prilagodil prometnim razmeram in je sunkovito zavil v levo, da bi preprečil trčenje v vozilo pred seboj. V tistem trenutku je njegovo vozilo začel pravilno prehitevati 54-letni voznik motornega kolesa.

Stric ni opazil, da je pred njim stoječa kolona, bremzal, se izognil trku z zavijanjem levo in motorist je šel prehitevat kolono in tega strica. Stric je zasral, glih tako pa motorist, ker je šel brezglavo prehitevat.

Kaj je zasral motorist? Na AC je prehitevalni pas z razlogom. Vozilo, ki menja pas iz voznega na prehitevalnega nima prednosti. Zadeva je kristalno jasna. Neprimerna varnostna razdalja in odvzem prednosti. Tudi, ce bi motoristu dokazali previsoko hitrost gre za prekrsek, ki v danih okoliscinah ni glavni razlog za nesreco oziroma je motorist tudi z nizjo hitrostjo ne bi mogel prepreciti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DinDiin pravi:

Ja ce ga folk pred teboj serje, je neumno it v akcijo. Pocakas. Sam enim se zlo mudi, pa je treba na vsak nacin takoj prehitevat.

Neumno???????

Levi pas fraj kaj pa bos?Aja oblezu,ker zadnji od vozil ne mara motoristov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, sesir pravi:

Recimo ti dohitis kolono...in ker pocasna in brez veze bremza se odlocis,da bos po eno vozil pocasi prehitel po levem pasu in ko zacnes prehitwvat se stric pred teboj odloci,da njega pa ne bos prehitevu in te zbije s ceste....kaj je tvoja napaka?

U don't. Tako preprosto je to. Če že, se postaviš v kolono in počakaš tolko, da vidiš in razumeš kaj se dogaja. In predvsem da on spredaj dojame da si tam. Če si agresiven in siliš takoj mimo tudi prav. Sam ne pozabit da lahko na istega agresivca pred tabo naletiš. Al pa da je desno kaka ovira in je kolona zato, ker je treba nekaj obvozit oz prehitet. In če greš prehitevat v tako situacijo, se lahko zgodi da te kdo spregleda (sploh pri 'verižnem' obvoženju/prehitevanju ko gre folk ko lemingi en za drugim, tazadnji leming ponavadi pol v škarje) in te bo veselo ruknil v jarek. Odločitev voznika je v tem a se boš zanašal nase, ali na druge. Če ne vidiš kaj je spredaj oz zakaj ljudje bremzajo je lih največja glupost kar jih lahko narediš da se probaš na hitro zmuznit mimo. Vem, ker mi je bilo enkrat že konkretno vroče pod čelado.

Konkreten primer. Zajeb penziča je jasen. Motorist je pa lahko tudi malo preveč optimistično ocenil stanje spredaj in za to drago plačal. Kot sem napisal - zanašaj se nase, ne na druge. V veliko primerih je prometna nesreča en zajeb stran - en zajebe, nekdo drug pa ne. Ko zajebeta dva, je pa svašta. Počakat minuto ali dve napram polomljenim kostem ali slabšem? Ta izbira bi mogla biti jasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, IZTOK said:

Kaj je zasral motorist? Na AC je prehitevalni pas z razlogom. Vozilo, ki menja pas iz voznega na prehitevalnega nima prednosti. Zadeva je kristalno jasna. Neprimerna varnostna razdalja in odvzem prednosti. Tudi, ce bi motoristu dokazali previsoko hitrost gre za prekrsek, ki v danih okoliscinah ni glavni razlog za nesreco oziroma je motorist tudi z nizjo hitrostjo ne bi mogel prepreciti.

Pogovarjamo se o nesreči, ki se je zgodila na dvopasovni cesti v naselju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

U don't. Tako preprosto je to. Če že, se postaviš v kolono in počakaš tolko, da vidiš in razumeš kaj se dogaja. In predvsem da on spredaj dojame da si tam. .

Stric ni vidu avtom pred seboj kot jih mora videti voznik z izpitom.Ce potrebuje ocala in jih ni imel....Če mrzi motoriste...

Dejstvo motorist nič kriv!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 1 minuto, Vin pravi:

Pogovarjamo se o nesreči, ki se je zgodila na dvopasovni cesti v naselju.

Pa ravno tule je problem, ker najbrž ni bila 2 pasovna ampak kar 4 pasovna, namreč 2 pasovne po Celju od Lave na čopovo vsaj kar jaz vem nimajo črtkane črte in tam ne moreš pravilno prehitevat. V bistvu, preden kaj debatiramo, bi morali vedeti točno lokacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Vin pravi:

Pogovarjamo se o nesreči, ki se je zgodila na dvopasovni cesti v naselju.

Hoces reci,da tam levi pas ni namenjem prehitevanju na desnem pasu pocasnejsih...in tam lahko izsiljujes na levi pas?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, sesir said:

Hoces reci,da tam levi pas ni namenjem hiyrejsim na desnem pasu in tam lahko izsiljujes na levi pas?

Ne, tam je levi pas namenjen nasprotnemu prometu.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Vin pravi:

Pogovarjamo se o nesreči, ki se je zgodila na dvopasovni cesti v naselju.

Sorry, sem razumel na AC. Kljub temu, krivda je na strani voznika avtomobila, ce ni ravno prehiteval premikajoce se kolone. Je pa v tem primeru placal ceno za brezglavo voznjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res bi rad videl zapisnike prometnih nesreč, ki bi jih sestavljali izvedenci iz MS-ja :P

 

a ga poznaš ... poznam ... ni kriu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

Pa ravno tule je problem, ker najbrž ni bila 2 pasovna ampak kar 4 pasovna, namreč 2 pasovne po Celju od Lave na čopovo vsaj kar jaz vem nimajo črtkane črte in tam ne moreš pravilno prehitevat. V bistvu, preden kaj debatiramo, bi morali vedeti točno lokacijo.

 Cesta je običajna dvopasovna. Ajt, ne vem, kako se reče prav, ampak dva prometna pasova sta. Za vsako smer en.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

res bi rad videl zapisnike prometnih nesreč, ki bi jih sestavljali izvedenci iz MS-ja :P

 

a ga poznaš ... poznam ... ni kriu :huh: 

Žal me pri tej nesreči ne gre prepricati nasprotno...

Nisem poznal...

Nasplošno sem detalno predelal izvedeniska mnenja treh nesreč...ne le en dan,ampak konkretno ko bi se ucil za izpit na faksu...

Priznam,da strinjal z izvedencem!

pred 2 minutami, Vin pravi:

 Cesta je običajna dvopasovna. Ajt, ne vem, kako se reče prav, ampak dva prometna pasova sta. Za vsako smer en.

A ti prehitevas po zraku al po levem pasu,ce fraj?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, sesir said:

A ti prehitevas po zraku al po levem pasu,ce fraj?

Ne vem, kaj trmariš. Levi pas ni namenjen hitrejšim. Levi pas je namenjen nasprotnemu prometu. Lahko si ga izposodiš za prehitevanje, če je prehitevanje dovoljeno in če lahko to izvedeš varno. Kolone ne smeš prehitevati, ampak ne bom se delal angelčka, tudi jaz jih prehitevam (z motorjem). V nobenem primeru pa se ne prehiteva kolone brezglavo in za vsako ceno.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Primosio pravi:

Epidemija postavljanja prometne signalizacije brez ustrezne pravne podlage in celo v nasprotju z Zakonom o javni rabi slovenščine podlage se nadaljuje. 

https://siol.net/avtomoto/promet/nenavaden-prometni-znak-kdo-ga-je-lahko-postavil-477743 

Kaksne nebuloze so sedaj to? Pa tega nihce ne razume. Zame je 3 PM ... ajd u tri PM ...:jezik:

A ne obstaja v praksi uveljavljena dopolnilna tabla za opis kratkotrajnega parkiranja? Jaz jo poznam, mogoce zato, ker sem delal izpit se v casu, ko ni veljalo daj kes in vozi misko ... Ma ti obcinarji, vsako selo svojo obcino, strojokovne sluzbe pa v 3 PM :D

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, IZTOK pravi:

Kaksne nebuloze so sedaj to? Pa tega nihce ne razume. Zame je 3 PM ... ajd u tri PM ...:jezik:

A ne obstaja v praksi uveljavljena dopolnilna tabla za opis kratkotrajnega parkiranja? Jaz jo poznam, mogice zato, ker sem delal izpit se v casu, ko ni veljalo daj kes in vozi misko ... Ma ti obcinarji, vsajo selo svojo obcino, strojokovne sluzbe pa v 3 PM :D

Kako vam ni jasno? Tabla je da oddaš mulca v šolo, mu da 3 lupčke (kiss 3pm) in greš v PM :P čimprej :D

 

pred 5 minutami, Vin pravi:

Ne vem, kaj trmariš. Levi pas ni namenjen hitrejšim. Levi pas je namenjen nasprotnemu prometu. Lahko si ga izposodiš za prehitevanje, če je prehitevanje dovoljeno in če lahko to izvedeš varno. Kolone ne smeš prehitevati, ampak ne bom se delal angelčka, tudi jaz jih prehitevam (z motorjem). V nobenem primeru pa se ne prehiteva kolone brezglavo in za vsako ceno.

da, ampak izhajamo iz dejstva, ki je napisano, da je pravilno prehiteval.

Tak da o nekem brezglavem in za vsako ceno prehitevanju ni govora. Jaz razumem po pravilno prehitevanje tudi primerno hitrost.

Verjamem pa, da nihče od nas ne pričakuje, da bo prehitevani odmotal levo.

ps. mogoče poznaš točno lokacijo, da vsaj vidimo kaka je cesta , predvsem me pa zanima, če je črtkana črta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Vin pravi:

Ne vem, kaj trmariš. Levi pas ni namenjen hitrejšim. Levi pas je namenjen nasprotnemu prometu. Lahko si ga izposodiš za prehitevanje, če je prehitevanje dovoljeno in če lahko to izvedeš varno. Kolone ne smeš prehitevati, ampak ne bom se delal angelčka, tudi jaz jih prehitevam (z motorjem). V nobenem primeru pa se ne prehiteva kolone brezglavo in za vsako ceno.

To da zelel prehitevat kolono lahko izjavi policaj!Saj mu stric kot zadnji v koloni ni dopustil...Se pravi ni prehitel niti enega avta!

Dejstvo...zadnji avto v koloni ga porinil s ceste in...

Na loto bi tud rad zadel sedmico,sam pizda ponavad me ze prva izzrebana cifra zjebe... upam vsaj,da eurojackpot posten in ne kot doloceni drugi loto.

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

ps. mogoče poznaš točno lokacijo, da vsaj vidimo kaka je cesta , predvsem me pa zanima, če je črtkana črta?

Ne poznam na meter točne lokacije. Menda približno tu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Vin pravi:

Ne poznam na meter točne lokacije. Menda približno tu.

tule res ne pričakuješ bremzanja na mrtvo, še manj pa nekoga ki bo levo usekal. :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sesir, ja zgleda ni bilo varno, ce se je moral voznik pred teboj umikati levo, na fraj nasprotni pas, da je resil situacijo, ker so zavirali....zgleda ni spremljal. In ti kot pametni motorist gres valda kr prehitevat, ker je pas frej....kaj se pa dogaja, pa nima veze. :lol1: Promet spremljamo kolikor dalec naprej se vidi, ne pa samo avto pred teboj.....ce si omejen na avto pred nosom, verjamem, da te lahko marsikaj preseneti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist kriv al ne, po tleh je šel in verjamem, da bo drugič (če še kdaj) premislil, ali bo šel prehitevat stoječo/zelo počasno kolono na polno (kar lahko pomeni tudi 50 km/h). Nima smisla razpravljat o tem, kaj se je zgodilo in kdo je zajebal, ker za nazaj ni več pomoči, kdor koli je že zajebal. Tisti, ki je, bo zato kazensko odgovarjal - tu ni več kaj storit. Dajmo se raje naučit iz tega kaj. Želel bi verjet, da ko vidiš, da se bližaš koloni zmanjšaš, se pripelješ na rep, ugotoviš kaj se dogaja, potem pa pogledaš v špegu, da se prepričaš, da te ne prehiteva kak projektil, da ga ne izsiliš, daš žmigavc in se počasi z roko na bremzi odpelješ mimo. Če bi motorist to naredil v tem primeru verjamem, da danes v tej temi ne bi razglabljali kdo je zajebal. Nenazadnje je pravilo defenzivne vožnje eno temeljnih pravil na cesti. Če nekdo nekaj lahko zajebe, potem definitivno tudi bo. Na tebi pa je, če boš zamahnil in rekel - jaz imam prednost, ko ga jebe, saj bo on kriv, ali pa mu boš skrit v čelado je.al sorodstvo in ga pustil, da zajebe do konca in šel potem mimo.  Pri prvem bolijo kosti, pri drugem samo ego. Kaj je huje naj pa vsak sam presodi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DinDiin pravi:

Sesir, ja zgleda ni bilo varno, ce se je moral voznik pred teboj umikati levo, na fraj nasprotni pas, da je resil situacijo, ker so zavirali....zgleda ni spremljal.

Se pravi se strinjas,da avto odvzel prednost in ne kot borut...

Se pravi avto je zajebal...

Seveda moramo motoristi biti previdni na take strice,ce se imamo radi!

A v tem primeru motorist nic nic naredil v nasprostju z prometnimi predpisi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DinDiin pravi:

Sesir, ja zgleda ni bilo varno, ce se je moral voznik pred teboj umikati levo, na fraj nasprotni pas, da je resil situacijo, ker so zavirali....zgleda ni spremljal. In ti kot pametni motorist gres valda kr prehitevat, ker je pas frej....kaj se pa dogaja, pa nima veze. :lol1: Promet spremljamo kolikor dalec naprej se vidi, ne pa samo avto pred teboj.....ce si omejen na avto pred nosom, verjamem, da te lahko marsikaj preseneti.

dvomim, da je bilo vse tako fino, mogoče so bili avtomobili bolj razpotegnjeni in je manever prehitevanja bil normalno izveden še preden so zavirali in je motorist bil vštric ko se je situacija pojavila...je kup zadev, ki se lahko potem zgodijo. 

In ja možno je da je bil motorist pozoren samo na avto, ki ga je prehiteval in oba nista spremljala situacije pred seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, sesir pravi:

... kako  v tem primeru stric ni izsilil motorista? ...

Tule imam tudi jaz problem. Pa da ne bom na tem primeru (ker je nekdo pomojem zjebal dejstva že s tem, da je napisal, da je motorist pravilno prehiteval) - Če se mi biciklist pripelje po kolesarski v nasprotno stran (torej počne nekaj česar ne sme in ) - ali sem ga izsilil ali ne, če ga nisem videl, ker ga tam itak ne bi smelo bit.

Sicer pa je fotr, stric ali karkoli mu rečeš reševal situacijo in tu ni neke hude filozofije. Svaka čast tistemu, ki je sposoben pravilno odreagirat ko vidi, da ga je usral in bo počl, če se ne bo izognu. Desno ni placa, spredi vse stoji, levo ni nobenga... Za špegu zmanjka cajta. Verjetno bi nas 90% isto naredil (še če bi bil cajt v špegu pogledat) in upal, da se bo izšlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!