Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 urami, IZTOK pravi:

Odkar imamo ABS e je bistveno manj dramatično, štiri kolesa pa so le štiri. Jaz sem se z integralnimi zavorami in vso to elektroniko kar razvadil.

Saj ta pomagala so super, kadar delujejo. Ne veš pa, če delujejo, dokler jih ne potrebuješ. 

V bistvu; pomagala morajo biti, ker so boljša od nas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Vin pravi:

Že to, da zaviješ nekam stran, je za večino v takšnih situacijah znanstvena fantastika. Seveda ne zaviješ v šleper, ker ga vidiš, motorista, ki te prehiteva pa ne vidiš, ker je za tabo, mogoče celo v tvojem mrtvem kotu. Ta ded je zavil v prazen prostor, zmanjkalo je časa in preobremenjen je bil z zaviranjem in iskanjem izhoda, da ni imel čas še za pogled v ogledala in mrtvi kot. Bi skoraj upal staviti, da bi ti naredil isto. Zavil bi levo ali desno na pločnik, če bi bila cesta ali pločnik prazna.

Večina bi zavila levo. Na levi sedimo, večji vidni kot imamo v levo. Podzavestno zaviješ tja, ker več vidiš.

pri normalni vožnji avtomobilista in ne pretirani hitrosti motorist vidiš le-tega vsaj nekaj prej preden te dohiti..

ta ded ni zavil v prazen temveč v poln prostor! drugo je , da ni gledal špeglov prej..

ni imel časa? zaseden s čim za volanom?glej prvi stavek..

 

pred 15 urami, IZTOK pravi:

nebi vedo, nikoli nisem vozil rally avta :naughty: Ampak nevronske povezave funkcionirajo v avtu in na motorju enako.

sam rezultati so pa kontra pri hitrostih nad 30km/h .. če v avtu volan zavrtiš v levo gre avto levo .. če na motorju obrneš balanco levo gre motor desno.

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

2. ni zaradi tebe, ampak je na dopustu zaradi mene, ker sem mu večkrat rekel naj preneha, pa ni. No , zdej je...za nekaj časa in ker ni to tema za obračunavanja.

sem reku dovolj o tem :bum:

a za enega , ki ima pa po celem forumu skoraj pejstane odgovore če ga kdo kaj vpraša je pa zmer plac ane.. če prišteješ še njegov stalno podmuklo žaljiv in podcenjevalen ton v teh postih a je to popestritev foruma? dej no dami - jaz vem da znaš bolje.. .. .. ne vem pa če ti to dopustijo to je pa res..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Saj ta pomagala so super, kadar delujejo. Ne veš pa, če delujejo, dokler jih ne potrebuješ. 

V bistvu; pomagala morajo biti, ker so boljša od nas. 

Ja delujejo ziher, res pa ne morejo resit pretiravanj voznika. Za pomoc pa so zelo OK. Npr. ABS, se zdaj imam v zivo pred seboj, ko sem pred kaksnimi 18 leti fasal. Jodlar je v ovinku z avtom vozil po sredini vozisca. Jaz pok po zadnji zavori, kolo pa povprek tocno pred avto. Tu bi me ABS 100% resil in bi se izognil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dogodek je splet več napak voznika (strica s klobukom).

 Najprej, ni opazil stoječe kolone na voznem pasu.

Ni spremljal prometa za sabo; že v avtošoli učijo, da je stalno spremljanje prometa zadaj nujno. Pri C in E kategoriji učijo (oz. so učili,) vsake  3 sekunde je potrebno pregledati vzvratna ogledala in armaturo. 

Namesto zaviranja na polno je začel z izogibalnim manevrom, brez da ve, kaj se dogaja za in ob njem. Enostavno njegovi refleksi niso več primerni za vožnjo vozila v cestnem prometu. Enkrat sem poslušal Braneta Kuzmiča glede varne vožnje; njegov nasvet bi bil; zaviranje na polno!!!!

Žal je tako, da se napake seštevajo in na koncu je tragedija.

Motorist je vozil skladno z pričakovanji, da bodo drugi udeleženci upoštevali cestnoprometne predpise.

V vsakem primeru je povzročitelj nesreče stric s klobukom, točen potek nesreče bo podan tožilstvu s strani policije, kakšna bo kazen bo odločalo sodišče.

Res ne vem, zakaj je potrebno tri dni na polno analizirati tako nesrečo, vsak človek v različnih trenutkih drugače odreagira na kritično situacijo.

Lahko je biti general po bitki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

potem sem pa jaz fenomen.....zagledaš mačko ko leti preko ceste, trznem po volanu... a ostali kaj drugače?

pred 17 urami, sesir pravi:

Če ni koga za mano, pobremzam. Drugače pa držim smer in hitrost. Zaradi ene mačke ne mislim v nevarnost spravljat sebe in okolice.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, jskrablin pravi:

Če ni koga za mano, pobremzam. Drugače pa držim smer in hitrost. Zaradi ene mačke ne mislim v nevarnost spravljat sebe in okolice.

govorim o podzavestnih manevrih. Mam kar nekaj "srečanj" s strici s klobukom, dolenjska jih je polna in izogibovalnih manevrov. saj pravim, mogoče jaz tako počnem, počim po zavori in avtomatsko odvijem volan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

sam rezultati so pa kontra pri hitrostih nad 30km/h .. če v avtu volan zavrtiš v levo gre avto levo .. če na motorju obrneš balanco levo gre motor desno.

To pa ne razumem, kvecjemu gre ravno in ti spodnese prednje kolo, ce pretiravas z bremzo ob izogibanju. Po padcu bo motor se vedno drsel ravno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kaldu pravi:

...

Motorist je vozil skladno z pričakovanji, da bodo drugi udeleženci upoštevali cestnoprometne predpise.

...

Kot je slavni nepremagljivi bojevnik enkrat rekel, pa drži kot pribito:
Assumption is the mother of all fuck ups.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2018 ob 15:17, IZTOK pravi:

 Ampak nevronske povezave funkcionirajo v avtu in na motorju enako.

 

pred 14 urami, thumper pravi:

sam rezultati so pa kontra pri hitrostih nad 30km/h .. če v avtu volan zavrtiš v levo gre avto levo .. če na motorju obrneš balanco levo gre motor desno.

nevronske povezave - če funkcionirajo v avtu in na motorju enako potem je rezultat kontra..

zavira se naravnost . pred izogibom se zavora spusti in stisne sklopka , da se razbremeni motorjevo pogonsko kolo..

nihče od naju ni omenjal zaviranja na motorju med izogibanjem / zavijanjem - torej ne vleci novih pogojev v debato..ker na motorju z abs brez cornernig abs ne smeš zavirati drugače kot naravnost.cornering abs pa ima malo motorjev , ki so nam povprečnim slovenskim motoristom finančno dosegljivi. ti ga imaš na svojem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

 

nevronske povezave - če funkcionirajo v avtu in na motorju enako potem je rezultat kontra..

zavira se naravnost . pred izogibom se zavora spusti in stisne sklopka , da se razbremeni motorjevo pogonsko kolo..

nihče od naju ni omenjal zaviranja na motorju med izogibanjem / zavijanjem - torej ne vleci novih pogojev v debato..ker na motorju z abs brez cornernig abs ne smeš zavirati drugače kot naravnost.cornering abs pa ima malo motorjev , ki so nam povprečnim slovenskim motoristom finančno dosegljivi. ti ga imaš na svojem?

Se ni treba izogibat, da ti prednje kolo spodnese ce si na meji drsenja ali pa je celo kolo blokirano. Ker vsi tudi ABS nimajo. O tem je bilo govora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

pol so pa kolone in pol je DARS kriu .. še najbolj je pa kriva policija, ker to ne prepreči :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

pol so pa kolone in pol je DARS kriu .. še najbolj je pa kriva policija, ker to ne prepreči :huh:

Železnica je kriva, ker ima samo en tir :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Železnica je kriva, ker ima samo en tir :jezik:

ma pa dve tračnici ... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

teta z očali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Si spregledal v novici, kaj so ostali počeli? Očala? 

nisem, je pa čuden zapis (taista novica je bila večkrat objavljena, pa nisem nikjer videl da bi vsi počeli to kar piše)........žal je pa ponavadi takole, če se vsi odločijo voziti kontra po AC se represija in zakonodajalec lahko obrišejo pod nosom. Raja zmaga, kot granitna kocka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Borutt pravi:

Železnica je kriva, ker ima samo en tir :jezik:

.

... pa letalski promet, ker kabinsko osebje štrajka :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pik1 pravi:

.

... pa letalski promet, ker kabinsko osebje štrajka :kva2:

opet vi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

nisem, je pa čuden zapis (taista novica je bila večkrat objavljena, pa nisem nikjer videl da bi vsi počeli to kar piše)........žal je pa ponavadi takole, če se vsi odločijo voziti kontra po AC se represija in zakonodajalec lahko obrišejo pod nosom. Raja zmaga, kot granitna kocka.

Boš poročal, ko boš čelno stisnil enemu ali pa oni tebi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Boš poročal, ko boš čelno stisnil enemu ali pa oni tebi. 

uspešno sem se že izognil stricu s klobukom na AC ki je vozil v napačno smer...kaj pa ti si že doživel to?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

uspešno sem se že izognil stricu s klobukom na AC ki je vozil v napačno smer...kaj pa ti si že doživel to?

 

Jaz jih vsake toliko lovim. Ti tudi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Borutt pravi:

Jaz jih vsake toliko lovim. Ti tudi? 

Lovis jih po AC v kontra smer? Ce vzamem dobesedno tvojo trditev te tako razumen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

nisem, je pa čuden zapis (taista novica je bila večkrat objavljena, pa nisem nikjer videl da bi vsi počeli to kar piše)........žal je pa ponavadi takole, če se vsi odločijo voziti kontra po AC se represija in zakonodajalec lahko obrišejo pod nosom. Raja zmaga, kot granitna kocka.

Stvar je simpl. Rabiš par kamer, ki berejo registrske. Postaviš na izvoz/uvoz z AC (na začetku in koncu izvoza). Ko nekdo zapelje kontra gor, takoj veš za kak avto se gre - take zadeve je precej enostavno integrirati v avtomatski opozorilni sistem.

Ko se kup pametnjakovičev 'taktično' vozi v kontra smer po izvozu sam zalavfaš printer. 1200 evrskih + 18 kazenskih točk kot minimalna kazen. Se bo že folk spametoval. Do takrat pa naj plačuje.

Btw, na Cesti Dolomitskega Odreda imamo novo pridobitev. Postavljeno tako, da je pokrita cela 'gp' ravnina. Meri v obe smeri. Očitno so 'prijazni radarji' zabeležili dovolj kršitev da se splača malo manj prijaznega postavit. Za morebitne primere ljucke pravice (vandalizma) je pokrit z nadzorno kamero, ki se jo lepo vidi na fotki. Tako da po pameti tule mimo... da ne bo denarnica trpela.

Fotografija_-_Google_Foto_2018-09-24_08-

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!