Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Sm prevozil kar precej severne italije. 

 

Tudi jaz in se strinjam s tabo, gneča jih je prisilila, da so hitrejši, da bolj razumejo in bolj gledajo. Tako da obtolčeni avti niso znak malomarnosti (nekaj tudi tega, ker se ne sekirajo preveč) ampak defakto preobremenjenosti sistema.

Da bi to bilo pri nas, vse zašteka.

So pa tehnike vožnje med severom in jugom Italije močno drugačne, spodaj je bolj organiziran kaos in eye contact, potem pa šele vse drugo. In 4 žmigavci...tisti so Joker :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, črnolaska said:

Glede otrok pa se strinjam. Vzgajati je potrebno kmalu. Ampak moj 4 letnik s kolesom toliko časa nagiba (kolenčka) v ovinek, da pade. Se pobere (brez joka) in naprej. Kolena ima zdrsana non stop. Jaz se lahko postavim na glavo, noben ne vozi tako … pa vseeno. 

Ste pa motoGP gledal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, IZTOK pravi:

Ma nehaj ga fiksat no. Kako zablojen moras bit, da se vozis po ac in je vse obrnjeno pa ne stekas? Pa nasprotni promet in vsi se ti izogibajo in ti blendajo.

Možgani 'vidijo' tisto kar pričakujejo. Zmeda pri orientaciji je lahko resen problem. Ziher se ti je že kdaj zgodilo da si bil 100% prepričan v to, kar vidiš. Pol se pa na lepem slika malo spremeni in pogruntaš da si videl narobe. Če je človek prepričan v svoj prav in rahlo zmeden, bo ignoriral dejstvo, da vozi po AC v kontra smer. Za primer poglej kolko bojevnikov izza tipkovnice je gladko pripravljenih ignorirati dejstva v forumski debati in goniti svoje naprej do amena, nazaj in še malo naokoli.

Smo zelo daleč od perfekcije pri zaznavanju in sklepanju. Poglej si kdaj Aircrash Investigation na NatGeo. Kako ga znajo izurjeni piloti z desetletji izkušenj fino zajebati in kdaj ne prepoznati zelo jasne situacije. Stvar je zelo poučna ker so te nesreče (za razliko od onih na cesti) res rizgorozno preiskane. En navaden Janez Prostak je daleč od tega nivoja treninga in izkušenj. Komot zajebe/zajebeš/zajebem. Sanacija tega zajeba je tisto, kar loči take dogodke med shit happens in verižno trčenje na AC zaradi vožnje v napačno smer.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiv članek prav na to temo:

https://siol.net/avtomoto/promet/vsak-tretji-dan-nekdo-na-avtocesti-vozi-v-nasprotno-smer-478595

izvleček članka:

Vsak tretji dan nekdo na avtocesti vozi v nasprotno smer

-Najpogostejša razloga sta uporaba psihoaktivnih substanc in zmedenost

 

AVP: med vozniki v napačno smer je največ starejših od 65 let in mladih

Težave voženj v nasprotno smer se zavedajo tudi na Javni agenciji RS za varnost prometa (AVP).

Kot ugotavljajo, je med tistimi, ki vozijo v nasprotno smer, največ starejših od 65 let ter mladih voznikov. Med najpogostejšimi vzroki za vožnjo v nasprotno smer tudi oni navajajo alkohol in druge psihoaktivne substance, težave z orientacijo oziroma zmedenost, duševne ali fizične omejitve ter nepoznavanje okolja, navajajo.

pa ko že hvalimo Avstrijce

-V Avstriji od lani za 13 odstotkov več voženj v napačno smer

Za porast navajajo naslednje mogoče razloge:

promet osebnih vozil je v Avstriji na AC večji za tri odstotke,

napačno vodenje navigacijskih naprav,

najpogosteje je voznik, ki vozi v napačno smer, še vedno alkoholizirani moški,

največ voženj v napačno smer imajo na območju Gradca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

Da bi to bilo pri nas, vse zašteka.

 

V Italiji pa ne?

Dejansko ne vem kje se vi vozite, da je tako idealno. Ker, če obstaja minimalna možnost, bodo ustvarili kaos in vse skupaj se ustavi (brez najmanjše potrebe) .  In ko se enkrat ustavi, se ne premakne več, ker noben ne bo nobenega "spustil" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

 

Ma ne. Folk se vozi z javnim previzom, ce je smiseln.  Poznam precej ljudi, comuterjev, na relaciji po-lj-po, ki nimajo druge, kot avto. Javni prevoz je dnevno minimalno 4h. Raje 5.  Torej bi tedensko za transfer najmanj 20 ur. Z avtom, brez kolon pa 5h tedensko. Kolk bi migu bit benz drag, da bi hodu na siht 3 ure prej? 

... sej... s tem , ko sem napisal, da je v interesu prodati čimveč energentov, sem mislil na to, da je jim jebe za to, če je smiselen javni prevoz. ... službe čim dlje stran od bivališča.... .itd. 

...jaz sem z avtom v službi tam nekje od 13-15 min .... z busom pa minimalno 45 min in moram enkrat prestopiti.

... glede komoditete: iz naše ulice se trije vozimo na šiht v isto firmo. Vsi imamo enak delavnik. Vsak s svojim avtom. Sem predlagal, da se vozimo skupaj....    reakcija: :hmm: veš... pa moram it pol v trgovino.... en bi šel takoj domov.... en bi to... en bi mogoče drugo.... ...skratka en za drugim se peljemo v službo....in domov. Verjetno nobenemu ni do tega, da bi prenašal še koga drugega med vožnjo.

Bencin in avto je očitno prepoceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

zanimiv članek prav na to temo:

https://siol.net/avtomoto/promet/vsak-tretji-dan-nekdo-na-avtocesti-vozi-v-nasprotno-smer-478595

izvleček članka:

Vsak tretji dan nekdo na avtocesti vozi v nasprotno smer

-Najpogostejša razloga sta uporaba psihoaktivnih substanc in zmedenost

 

AVP: med vozniki v napačno smer je največ starejših od 65 let in mladih

Težave voženj v nasprotno smer se zavedajo tudi na Javni agenciji RS za varnost prometa (AVP).

Kot ugotavljajo, je med tistimi, ki vozijo v nasprotno smer, največ starejših od 65 let ter mladih voznikov. Med najpogostejšimi vzroki za vožnjo v nasprotno smer tudi oni navajajo alkohol in druge psihoaktivne substance, težave z orientacijo oziroma zmedenost, duševne ali fizične omejitve ter nepoznavanje okolja, navajajo.

pa ko že hvalimo Avstrijce

-V Avstriji od lani za 13 odstotkov več voženj v napačno smer

Za porast navajajo naslednje mogoče razloge:

promet osebnih vozil je v Avstriji na AC večji za tri odstotke,

napačno vodenje navigacijskih naprav,

najpogosteje je voznik, ki vozi v napačno smer, še vedno alkoholizirani moški,

največ voženj v napačno smer imajo na območju Gradca.

... to je po moji oceni najpogostejši vzrok (pustimo zdaj pri nas starejše ljudi) . Ljudje buljijo v navigacijo... namesto na cesto.  ...pa ni zdaj napačna navigacija.... pač navigacija ti kaže za par deset.... sto metrov naprej... pa pol, ko ti baba reče...kmalu zavij ... človek pač zavije, ne da bi gledal na oznake na /nad cesto...

Naslednji vzrok so alkohol, starejši ljudje, ko se ne znajdejo... spregledajo......potem pa objestnost.

 

Kalkulator in računalnik je otopel možgane za računanje na pamet najenostavnejše račune +/-   .....   mobitel je pripomogel, da človek ne ve na pamet niti svoje številke .....    navigacija je pripomogla, da si človek ne zapomni poti za naslednjič, če greš po isti poti...in še..in še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Javni prevoz pri nas je katastrofa. Leta nazaj sem imel službo v Laškem, živel pa sem že v Lj. Minimalno 4 ure na dan je šlo za transport z vlakom in s trolami do vlaka. Ko daš sem minimalno 8 ur službe.. je pol dneva mimo. Nikol več, sem rajši veselo brezposeln. Iz nekih bolj prometno oddaljenih delov Slovenije pa kaj, se lahko kr na vlak preseliš. Ni opcija sploh. Mogoče ko si mlad pa glup. Zdaj pa nikakor ne. Čisto razumem zakaj se ljudje vozijo z avti. Dan ima 24 ur, 8 se jih običajno... doma pa partner/družina/mačke/karkoli. Ena ura razlike pomeni veliko, 2 in več ogromno.

Po drugi strani so pa delodajalci tudi eni kekci. Za kolko služb (predvsem pisarniških) se ljudje vozijo naokoli za brezveze. Namesto da bi jim vsaj kak dan na teden ponudili opcijo dela od doma. Jaz že leta delam od doma in mi nič ne manjka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, jskrablin pravi:

Ziher se ti je že kdaj zgodilo da si bil 100% prepričan v to, kar vidiš. Pol se pa na lepem slika malo spremeni in pogruntaš da si videl narobe.

 

Ja je ja. Ko sem bil mlajsi veckrat. Po tretjem pivu je zgledala kot misica, zjutraj pa sem se cudil :blush:

Saj pravim, alko in droge delajo cudeze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, IZTOK pravi:

Ja je ja. Ko sem bil mlajsi veckrat. Po tretjem pivu je zgledala kot misica, zjutraj pa sem se cudil :blush:

Saj pravim, alko in droge delajo cudeze.

Ja baje, da gredo po 3tjem piru vse grde domov. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, črnolaska pravi:

Ja baje, da gredo po 3tjem piru vse grde domov. :eek:

...a pol ti vztrajaš do konca..   :huh:

:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

..jaz sem z avtom v službi tam nekje od 13-15 min .... z busom pa minimalno 45 min in moram enkrat prestopiti.

... glede komoditete: iz naše ulice se trije vozimo na šiht v isto firmo. Vsi imamo enak delavnik. Vsak s svojim avtom.

pa pusti druge, vozi se sam z busom. Sej pušneš "samo" urco na dan. 

Vam se ni treba skupaj vozit, ker ni nekega plusa. Dlje od LJ ko si, več je sodelovanja med ljudmi. Okrog PO so ob uvozih na AC precej polna parkirišča. na Razdrtem recimo, je vedno zelo dost avtov, ko se pripeljejo do tam, pa skupaj v LJ. AvioPub je mel prav težave, ko so carpoolerji zasedali 2/3 parkplaca. U bistvu je moja edina ki jo poznam, da se vozi sama. Sm prepričan, da bi vsaj med glavno turistično sezono raj uporabljala vlak, pa enostavno ne gre skozi. 

3 hours ago, črnolaska said:

:lol1: svetovna.. ampak je res tko...  Ne veš al te bo preskoču ali v prtljažnik zlezu. 

No jaz sem bila nad Trstom fascinirana. Vse miga, piska, leta, trobi, .. avti so vsi obutani… Sem en čas kar sedela ob kavi in gledala vsa očarana :) 

Nad avtocesto pa malo manj, sploh ker sem se vozila z garminom in tiste njihove vzporedne ceste.. ker sploh ne zazna po kateri se pelješ

Garmin, prav blagovna znamka garmin, ima v italiji grozne težave. Klasifikacija cest je neobstoječa, vse mu je enako....garmin tam ni fajn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

V Italiji pa ne?

Dejansko ne vem kje se vi vozite, da je tako idealno. Ker, če obstaja minimalna možnost, bodo ustvarili kaos in vse skupaj se ustavi (brez najmanjše potrebe) .  In ko se enkrat ustavi, se ne premakne več, ker noben ne bo nobenega "spustil" .

lp

res, če Italijo primerjam, pa ne rabim daleč samo do Trsta, smo pri nas še 30 let za njimi, kar pa je normalno, dokler je vse pretočno. Predstavljaj si 100 skuterjev mim tebe v LJ po vseh možnih poteh. Tako tam je pa se ne zabijajo, Zakaj, ne ker so po defoltu boljši, ampak ker so navajeni, pa nič drugega.

Italija ima 60 miljonov ljudi, v severnem delu je skoncentriranih skoraj 2/3, pa valda znajo reševat gnečo, saj so v to prisiljeni. Le pri njih ni verižno da poči 5 vozil ampak 50, ker jih je več, ker je večja gneča, ker vse leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, C eagle pravi:

Oprosti, teh Avstrijcev, ki pridejo k nam, je 90% balkancev. Pravi Avstrijci vozijo  strpno.... 

ja strpno..ne pogleda v ogledalo in z 90 na ac zapelje brez smerokaza na prehitevalnega pred tebe..mb 307 d avtodom.. ali ko pride na levi pas vztraja tam nekje med 100 in 105 neglede na to , da imaš ti zadaj levi smerokaz in se mu nastavljea levo/desno pa hupaš in blendaš..  italjan se bo umaknil..

pred 11 urami, franc pravi:

Ne vem po kateri Italiji si se vozil, ker po tisti ko sem se jaz ni ravno tako. Nestrpnost na kvadrat, namerno zaletavanje, izsiljevanje, tudi teoretično nihče ne bo spustil nikogar, siljenje v križišča, totalni kaos brez vsake potrebe.

Strpni so edino kakšni skandinavci (tisti "originalni" ) , ostalo pa gre v "smeri balkana" .

lp

ti res nisi imel ali sreče ali pa si nesposoben prilgajanja normalnemu italjanskemu mestnemu utripu..prvič ko sem šel v genovo me je bilo malo strah..ko pa sem prišel dol potem sem videl , da gre vse hitro a precizno.. ..če si levak in mečkač pa te pregazijo - to pa..

nekdo , ki vozi 20-25 pod omejitvijo ni strpen..kvečjemu mečkač..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Zivnorc pravi:

...manjka nam samo kulture.

..isto se folk pri nas  na štiripasovnici (ko se zožuje na dvopasovnico) postavi - nabije samo na en pas...tisti drugi, ko se priključi  na prvi pas pa je prazen.... in če hočeš iti mimo (par deset ali sto metrov) do znaka za združitev obeh pasov... pa ti folk trobi...in se ti postavi polovično na oba pasova, da ne moreš mimo....  PA FOLK RES NE VE ZA PRAVILO ZADRGE?!?!

 

 

 

Od kje pa velja pravilo zadrge na zoženjih? Poglej si primer zoženja na Kozarjah, iz smeri Barje na severno obvoznico (Brdo). Najprej imaš rumeno tablo za zoženje na desno, za njo pa znak za prepovedano PREHITEVANJE.  To pomeni, da v primeru akumulacije vozil na desni prehitevaš kolono kljub prepovedi in na koncu izsiljuješ prostor za vključitev v kolono. Če te desni spustijo, se morajo skoraj ali čisto zaustaviti in tako nastane kolona.

Če bi vsi vozniki pred zoženjem se vključili na desni pas, počasi zmanjševali hitrost na zoženju nebi nastal zastoj, razen ob veliko večji gostoti prometa. Zaradi mudonj, ki so prepričani o pravilu zadrge pa nastanejo ob vsakem zoženju zastoji. 

Ker se dosti vozim po Nemčiji, tam samo Balkanci prehitevajo kolono po levi in se na koncu vrivajo v kolono.

Morda ideja za inkasante, postavite se za znak prepovedano prehitevanje, boste dosti pokasirali, saj je večina teh mudonj  v dobrih kočijah.

 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadrga deluje, če je zgoščen promet in če se folk drži pravil. Do konca potem en levi en desni, če se vsak po svoje uriva ni več zadrga ampak zmešnjava.

Če je prometa manj, so pa boljše table kak km prej da vsi normalno z dveh pasov preidejo v enega, brez drastičnega nižanja hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...halo mudonja.. @Kaldu :P

...to velja ob tekočem prometu...

...če pa se vsi nabijejo na en pas...in stojijo....ali pa se po polžje premika.... pa velja pravilo zadrge     :P

 

...no sej je že  @DAMI34 ... napisal  sekundo pred mano...   :P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Zadrga deluje, če je zgoščen promet in če se folk drži pravil. Do konca potem en levi en desni, če se vsak po svoje uriva ni več zadrga ampak zmešnjava.

Dokler imamo na cesta toliko EGOTOV, je zadrga nekaj nemogočega :blush:

...večina jih ima eno čudno vetrnico na haubi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, HD-Dyna said:

Dokler imamo na cesta toliko EGOTOV, je zadrga nekaj nemogočega :blush:

...večina jih ima eno čudno vetrnico na haubi :naughty:

Vecina jih vozi dvignjene obicne avte. Ko vidim ford fusion ali pa kakega pezoja, opla ... dva prsta na zavoro obvezno.

Oni z vetrnicami, zvezdami so pac egotriperji. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

ti res nisi imel ali sreče ali pa si nesposoben prilgajanja normalnemu italjanskemu mestnemu utripu..prvič ko sem šel v genovo me je bilo malo strah..ko pa sem prišel dol potem sem videl , da gre vse hitro a precizno.. ..če si levak in mečkač pa te pregazijo - to pa..

nekdo , ki vozi 20-25 pod omejitvijo ni strpen..kvečjemu mečkač..

Prevozil sem celo evropo in vem kaj primerjam. Italijani sami naredijo gnečo (tudi tam kjer je to povsem nepotrebno) in v tem njihovem sranju ni prav nič pozitivnega. Če bi se držali pravil bi promet potekal precej bolj tekoče.

In očitno se italijani, ki delajo zgago po primorski, ko iščejo kje bodo jedli in mečkajo po cestah, v italiji potem obnašajo čisto drugače (malo morgen) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, franc pravi:

In očitno se italijani, ki delajo zgago po primorski, ko iščejo kje bodo jedli in mečkajo po cestah, v italiji potem obnašajo čisto drugače (malo morgen) .

 

Brez malo morgen, tako je. Živim v delu slo kjer italijani mečkajo po cestah - trust me :) Preko meje pa tudi zavijem in tam je druga pesem. Sicer tudi meni ni jasno kako je lahko takšna razlika, ampak je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Zivnorc pravi:

...halo mudonja.. @Kaldu :P

...to velja ob tekočem prometu...

...če pa se vsi nabijejo na en pas...in stojijo....ali pa se po polžje premika.... pa velja pravilo zadrge     :P

 

...no sej je že  @DAMI34 ... napisal  sekundo pred mano...   :P

Kje pa to piše, da ima vozilo z desne prednost vključevanja ob zoženju? Kolikor vem, (pa imam več izpitov kot ti) pravilo zadrge velja samo, če je postavljen znak za "zadrgo".  Zaradi vrivanja pač nastane kolona, ker morajo desni zavirati, da leve spustijo v kolono.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, franc pravi:

In očitno se italijani, ki delajo zgago po primorski, ko iščejo kje bodo jedli in mečkajo po cestah, v italiji potem obnašajo čisto drugače (malo morgen) .

lp

A veš da se, ker k nam pridejo na "camapgnio"(deželo) in tu se sprostijo...drug svet. Sicer pa taki ki pri nas kolobarijo niso tipičen vzorec, čeprav priznam, da si taljani prilagajajo pravila po svoje. In nikjer ne trdim, da so boljši vozniki, le situacija (gneče, količina prometa) jih je naučila hitrejšega reagiranja.

Da pa njihovi nonoti in nonice znajo tudi kontra v krožišče, pa kontra po avtocesti, al pa nabirat zvončke in parkirat avto za ovinkom na cesti ni pa nič novega 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎24‎. ‎09‎. ‎2018 ob 21:35, ukica pravi:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/trcila-osebni-avto-in-tovornjak-ena-oseba-umrla.html

 

treba se kaj dodati?

kazni so prevelike, sankcije so premile, kulturo imamo u podnu. Jebiga balkanci.. 

Grozno je, če človek umre, ampak če išče...….  

V tem primeru je končno počakal voznik svojo usodo. Policisti so mu že odvzeli en dan prej  vozniško zaradi prehitre vožnje in pod vplivom alkohola. K "sreči" je naletel na močnejšega in ne na nič krive voznike in sopotnike v avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!