Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 10 urami, Vin pravi:

Kako se zgodi nesreča, kot se je zgodila pri africi twin, pa vsi vemo. Glejte, kako je sesut avto.

?

Po moji logiki je "priletel" v napačnem času, če bi vozil za njo, bi malo težko dosegel tak "šus" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je z avtom celo stala na svojem voznem pasu in čakala nasproti vozeče vozilo, da zavije preko ceste? ...pripelješ zadaj, rahel ovinek in cesta naenkrat zaprta z obeh strani...to so ugibanja, je pa precej takih situacij. Kolikokrat pelješ kot, da za ovinkom ni nobene ovire...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, franc said:

?

Po moji logiki je "priletel" v napačnem času, če bi vozil za njo, bi malo težko dosegel tak "šus" .

lp

Nisi pozoren ali pa narobe predvidevaš, da bo pred tabo speljal, potem pa ne spelje. Vsem se dogajajo takšne situacije in potem na polno zaviramo, da preprečimo karambol.  Včasih se žal ne izide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MARE 65 pravi:

Obstaja še en problem, ki ga mnogi delajo in sicer žmigavec tik preden zavijejo, ali ko že zavijajo, namesto vklopa žmigavca predno pohodiš pedal zavore, očitno je to zelo težko, v Sloveniji sploh ker smo itak egoisti in nas boli nekaj za druge.

žmigouc daje obsolutno prednost kjerkoli. Sploh na ac, ko cijazi za kamionom, da takoj useče na prehitevalni pas. Uporaba žmigouca je Joker :P uporaba ogledal, pa je nadaljevalni tečaj, kateremu nikol niso prisostvovali.

 

pa še nekaj o brzinah. (zunaj naselja itak)

TRAKTOR vs DESUS v fiat uno

Traktor:

hitrost 45km/h

vožnja ob robu, konstantna

traktor se umakne običajno na prvem prostoru

traktor uporablja smernik, ali pa voznik pazi preden zavije

 

Fiat uno (desus voznik aka bela trajna ali klobuk)

hitrost od 45-65, ko prideš za njega se ustraši in pribije zavoro, ko ga prehitiš ti trobi, ker se je ustrašil :P

vožnja po celem pasu, jemanje ovinkov obvezno z vsaj eno gumo čez črto

desus se ne umakne, pa naj bo še taka kolona za njim

smernik? Kaj je to? :P

 

Smrtno nevarna kombinacija:

DESUS v TRAKTORju 

:D

vsem prizadetim se vnaprej opravičujem :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

tale smrtna nezgoda... možno da starejša zenska cincala že malo prej in jo je zadaj hotel "pospravit", nato pa spredaj bremza in levo... ko je zadaj že pritisnil...

 

to kar si zapisal, tega je veliko več kot si mislimo.

če že ugibamo

včasih se tudi mal izgubiš (zasanjaš) lastne oči te peljejo scat, ko  misliš da avto vozi po istem pasu pa v resnici stoji in potem je prepozno. Lastne oči celo zradirajo kak avto in ga opaziš prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, izibajker said:

Kronik, a nas s temi nemškimi teksti počasi pripravljaš na obnovo K&K monarhije? B)

nije mi bila namjera pokretanje K&K opet! 
Ali kada razmislim: Slovenija, Hrvatska, Juzni Tirol, Austrija, dio Bavarske suma, Balaton, more ..... sve u jednoj drzavi i bez granica..... hmmmm ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ucer je blo noro. Od Planine do Grcarevca jih je slo zihr 50 nasproti... 

Prehitro se zgodi.... Predvidevanje je pa tud bl v kurcu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vćer je blo noro, usta do ušes, ninđa pa GT skupaj, čez wawinke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res zanimivo. Kljub pomislekom, sva šla včeraj do morja. Nekje ob 9. uri štart, ob 11 preč sva bila v Izoli. Ne vem kdaj sem se nazadnje peljal po tej poti z manj oz nič incidentov, če sploh kdaj. Še čez noben greha vreden ovinek se nisem cijazil za avti ali kralji ravnin.

Je bilo pa nazaj grede vse drugače. Sva jo v Divači raje pobrala proti Krasu. Tam pa mir, kot tudi kasneje iz Ajdovščine proti Predmeji in naprej čez Col in Hrušico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Darko3g said:

Včeraj sem se peljal mimo Frama proti Slovenski Bistrici in pri enem odcepu desno dva avtomobila pred mano zavijata desno. Že sem mislil, da bi ju prehitel, ko je iz te stranske ceste zapeljal avto, ki je zavijal levo (proti meni). Očitno je videl, da avtomobila zavijata desno in je imel prosto, ni pa računal, da bi ju lahko kdo prehiteval.
Na srečo sem samo razmišljal o prehitevanju, sicer bi lahko bilo napeto.

Nočem pametovat, pišem zato ker je v tvojem prispevku slutiti, da misliš da bi lahko pravilno prehitel. Ravno zaradi takih situacij se nikoli ne prehiteva v križiščih. Čeprav zavija z neprednostne bi bil ti kriv. Tistemu, ki je zavijal levo ni potrebno računati na prehitevanje saj ni dovoljeno v križiščih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Belaglava pravi:

Nočem pametovat, pišem zato ker je v tvojem prispevku slutiti, da misliš da bi lahko pravilno prehitel. Ravno zaradi takih situacij se nikoli ne prehiteva v križiščih. Čeprav zavija z neprednostne bi bil ti kriv. Tistemu, ki je zavijal levo ni potrebno računati na prehitevanje saj ni dovoljeno v križiščih.

Tako je, v soboto imel tak primer z avtom sem prehitel dva kolesarja pred križiščem s stranskim desnim priklopom, ko je z desne speljal voznik, pravočasno, ni ogrozil kolesarjev, tudi midva sva se normalno pošlihtala, sem pa razmišljal, da napaka je pa bila moja, počakat bi moral tistih 30 m in prehiteti za križiščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem nobeden angelček, ampak kaj se dogaja po cestah in kako se vozniki obnašajo, se čudim kok malo je prometnih nesreč ...

več bom pa zase zadržal ;) 

pred 8 minutami, MARE 65 pravi:

Tako je, v soboto imel tak primer z avtom sem prehitel dva kolesarja pred križiščem s stranskim desnim priklopom, ko je z desne speljal voznik, pravočasno, ni ogrozil kolesarjev, tudi midva sva se normalno pošlihtala, sem pa razmišljal, da napaka je pa bila moja, počakat bi moral tistih 30 m in prehiteti za križiščem.

to nam manjka .. potrpežljivost .. ne p,a da ko koga dohitiš, takoj mimo ... 

al pa me prehitevajo velke endure s sopotnicami pred ovinkom in potem ne znajo speljat ovinka... najraj bi ga zbrcu s ceste, ker mi je zjebu ovinek, ker po ravnem gre njemu več kot 150 :huh: ... takrat me včasih prime, da grem v ovinku mim takega in to dostikrat po kolenu ... :dry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če niso spet kaj spreminjali, je prehitevanje v križišču z neprednostno cesto dovoljeno. Koliko je to pametno je pa drugo vprašanje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, franc pravi:

Če niso spet kaj spreminjali, je prehitevanje v križišču z neprednostno cesto dovoljeno. Koliko je to pametno je pa drugo vprašanje.

lp

mislim, da je pred večina križišč znak, da se približuješ križišču z neprednostno cesto in na tleh je običajno neprekinjena bela črta 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Joker pravi:

Res zanimivo. Kljub pomislekom, sva šla včeraj do morja. Nekje ob 9. uri štart, ob 11 preč sva bila v Izoli. Ne vem kdaj sem se nazadnje peljal po tej poti z manj oz nič incidentov, če sploh kdaj. Še čez noben greha vreden ovinek se nisem cijazil za avti ali kralji ravnin.

Je bilo pa nazaj grede vse drugače. Sva jo v Divači raje pobrala proti Krasu. Tam pa mir, kot tudi kasneje iz Ajdovščine proti Predmeji in naprej čez Col in Hrušico...

khm...vem da si dober voznik, vem da se ti jebe na celi črti, ma tut meni se ampak lej:

Wajdušna-Predmeja ma neke zakonitosti in to so:

Guki (Gorjani) se vozijo vsakodnevno na tej relaciji v službo in cepijo ovinke (valda jih bojo) s kirurško natančnostjo in odmikanjem nasprotivozečim. Neznalac bi padu v šok, kdor pozna ve da se bo izšlo.

Nedeljski šoferji aka beri "ljubitelji visokogroja kateri ne zmorejo peš na 800m višine, pa raje gredo z avtom in potem dalje" ubijejo vsak ovinek z neznanjem in ko ti pripališ (preverjeno vsaj 1000x, fak korona občine fak, ma to je moja priljubljena pista kljub vsemu) kontra po svojem pasu, niti ne trznejo. Izbulijo oke in tam se konča.

Tako da, ja mam rad kul ljudi, ma preveč kul, je pa že mal zavajanje občestva :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Če niso spet kaj spreminjali, je prehitevanje v križišču z neprednostno cesto dovoljeno. Koliko je to pametno je pa drugo vprašanje.

lp

Prehitevanje je v križišču (tudi na krožnem) prepovedano. Izjemoma je v križišču, kjer je dovolj prostora in kjer prometna ureditev to omogoča, dovoljeno prehiteti:

  • vozilo, ki zavija v levo - prehitimo ga po desni strani,
  • vozilo, ki vozi po prednostni cesti;
  • vozilo, ki pri zeleni luči vozi preko križišča, na katerem je promet urejen s svetlobnimi prometnimi znaki.

Po moje tole še gre skozi, ampak s pametjo kot si omenil in predvsem predvidevanjem, da se lahko prvi premisli, drugi se spomni, da je pozabil zavit levo, tretji pa ....kaj bo naredil ?... je pa tu mišljeno koga in kdaj prehitevati v križiščih, po pravilih splošnega prehitevanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebeš kaj je prepovedano, važno da se izide. :P

V križišču je zelo velika šansa da se ne...lahko greš fulkuluizi mimo gledaš voznika v šajbo, ga pozdraviš, da se ne ustraši, pomigneš z glavo, lej ko maš dobro babo zraun..sam vse 2 do 3km hitrej, ker wosla ne smeš splašit da ne zbezlja, hkrati ga pa moraš vreči iz rutine, da kapira, da gre nekaj mimo in bi bil težek nesmisel poknit levo (brez žmigalac, brez gledanja u retrovizor in stranska ogledala)

 

Zgornji zapis je brezpredmeten, v kolikor ste nedolžni, oblečeni v belo, ter se držite popolnoma in natančno vseh pravil kot jih določa ZVCP

ps. vsem takim še vedno priporočam, da se zapeljejo mal po Trstu v "rush our" ali podobnih mediteranskih mestih (recimo Trogir) kjeb bo občutiti pristen utrip mesta, kjer na enem pasu sobiva 4 linije vozil od tega so 3 skuterji od navadnih prduljic, do 250 in 500ccm z Akrapovičem opremljenih Yamah, ki nabijajo na polno ter letijo mimo v vse smer in brez nikakršne uporabe smernikov.

 

ps. ja vem ful sm pokvarjen in nevaren, ma jaz z razliko ostalih vsaj priznam :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

Nisem nobeden angelček, ampak kaj se dogaja po cestah in kako se vozniki obnašajo, se čudim kok malo je prometnih nesreč ...

 

Zadnjič sem vozil za enim kombijem iz Idrije proti LJ. Ma mi verjameš, da me je imelo, da ga prehitim, ustavim in povprašam po zdravju? 

Ne pretiravam, ma je bil res več na drugem pasu (pred nepreglednim ovinkom) kot na svojem. Samo molil sem, da se kdo ne pripelje nasproti.... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

Zadnjič sem vozil za enim kombijem iz Idrije proti LJ. Ma mi verjameš, da me je imelo, da ga prehitim, ustavim in povprašam po zdravju? 

Ne pretiravam, ma je bil res več na drugem pasu (pred nepreglednim ovinkom) kot na svojem. Samo molil sem, da se kdo ne pripelje nasproti.... 

kaj si molil? Očenaš al Zdrava marija, ker razlika je velika...

Pri Očenaš maš več časa, pri zdravi mariji pa mal manj :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

kaj si molil? Očenaš al Zdrava marija, ker razlika je velika...

Pri Očenaš maš več časa, pri zdravi mariji pa mal manj :P

 

Nevem no, men ni blo smešno k sem se za njim vozil...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, motozajebant pravi:

Nevem no, men ni blo smešno k sem se za njim vozil...

vem, zato si molil in se križal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Snečer pravi:

Včeraj en siv gospod v Postojni (smer Planina), center mesta, vidi da "prihaja" več vozil, čaka... ko pripeljemo tik v križišče pa spelje :) nora scena...

Jaz sem trobil, da sem videl, če hupa še dela.

Vsi trobili, motorist, ki je bil tretji ta mano, se mi zdi da mu je nekaj še po avtu "pomahal".

kaj a še niste slišal za znak "križišče" , predvidevanje . zmanjšanje hitrosti ???

pred 3 urami, maus pravi:

mislim, da je pred večina križišč znak, da se približuješ križišču z neprednostno cesto in na tleh je običajno neprekinjena bela črta 

če je prekinjena pa je dovoljeno - videno marsikje.. kolk je pa priporočljivo je pa druga stvar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

vem, zato si molil in se križal

No saj, smešno ja...dokler kaksna babica v Xsari ne pripelje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

No saj, smešno ja...dokler kaksna babica v Xsari ne pripelje... 

ja ma tiste ne sečejo ovinkov, kar celo cesto, še pokrižat se nisem mogu, je blo direkt AMEN :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mestu tvojega AMEN sem ravno v soboto peljal strogo po PS. Sta me kolega kasneje sfakala kwa mislim. Nista forumaša, jima je oproščeno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!