Skoči na vsebino

Kaj pa otroci


Senna

Priporočene objave

pred 1 minuto, Kaldu pravi:

Pol pa men pravite, da filozofiram

 

Dami in Norc :worship:

 

P.S. Dami edino glede cucka se ne strinjam; spusti ga na svobodo, pa bo poskrbel sam zase.

moj ne...al pa ja, k pozna vse sosede, bo prec dobil nadomestno mater :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

Skratka del življenja. ampak kot sem rekel, maš ali nimaš, kot človek si lahko popolnoma isti in te proizvodnja ali lastništvo otroka ne dviguje na višjo raven od tistih, ki jih nimajo.

......to pa nikoli ne moreš vedeti zagotovo,......vse stvari, katere se ti v življenju zgodijo te nekako zaznamujejo, če ne celo spremenijo oz. vplivajo na tvoj duševni razvoj, tako, da ne biti tako prepričan...... ali si isti ali jih imaš ali pa ne.......:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, TOMCAT pravi:

......to pa nikoli ne moreš vedeti zagotovo,......vse stvari, katere se ti v življenju zgodijo te nekako zaznamujejo, če ne celo spremenijo oz. vplivajo na tvoj duševni razvoj, tako, da ne biti tako prepričan...... ali si isti ali jih imaš ali pa ne.......:hmm:

ni mišljeno isti, kot ostaneš enak, ampak isti v smislu tega, kakšen si ali nisi do soljudi.

tut prometna nesreča te zaznamuje, torej nisem isti, a vendar do soljudi sem še vedno enak....

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko je vse mimo si rečem ...mater smo se meli fajn, hodili smo na izlete se oooogromno družli, skratka bilo je vsega!

Če pa zdaj nazaj pogledam in odmislim ogromno dobrih stvari, pa se spomnim tudi slabih, pa bi danes krepko premislil, kako bi se odločil.  Pri dveh puncah je skrb bila dosti večja, kot je to pri fantih, ki se lažje znajdejo v različnih situacijah.

Zdaj, ko pa je vse mimo pa je lahko bit pameten, kako je fajn imet otroke. Mah, skrbi so takšne, da glava peče! Zdaj pri teh letih nimam takšne frizure, kot Dami in Kmet, ker tak hudo ni blo, imam pa takšno kot Maus.

Vsak zase najbolje ve in prav je tako in podpiram njihovo odločitev ne glede na rezultat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

 

tut prometna nesreča te zaznamuje, torej nisem isti, a vendar do soljudi sem še vedno enak....

 

Razen do blondink, ki vozijo Xare

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kaldu pravi:

Razen do blondink, ki vozijo Xare

ja, mau bolj se jih bojim :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Zivnorc pravi:

... pa ne svoje žene zdej po telefonu preverjat, kaj počnejo!

:P

Dobr, da je poštar pr nas in pr vas velik lepši kt si ti, tko se tebe nimam kej bat :blush:

ali po drugi varianti

pes, ki laja, ne grize :P ( kitajci bi pa rekl, da ni dost kuhan )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pounoletne hčerke pa vsi skrivate pred mano  :ras:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, HD-Dyna pravi:

 

pes, ki laja, ne grize 

...ampak kausa pa vseen rad...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

V tej vročini ....  :P

če sta oba tok drobćkana k js ... se da tut v hladilniku :jezik: 

štekaš :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

tut prometna nesreča te zaznamuje, torej nisem isti, a vendar do soljudi sem še vedno enak...

.......

 

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

če sta oba tok drobćkana k js ... se da tut v hladilniku :jezik: 

štekaš :huh:

Štekam, štekam... Sm te zadnjič slikal, k si šel "na jago" :blush:

maus.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, TOMCAT pravi:

...... pomoje si malo bolj sovražno nastrojen do lastnic picasso-jev :D

 

spremenu se je ... ni se hotu sprehajat okol jezera z mano .... mau se mu je premaknilo o butanja z glavo :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

če sta oba tok drobćkana k js ... se da tut v hladilniku :jezik: 

štekaš :huh:

hladilni torbi :P

 

pred 1 uro, TOMCAT pravi:

.......

 

sovražno ali bolj občutljivo do tistih, ki me izsiljujejo, pač posledica dogodka....prej sem jim fakiča pokazal, zdej pa mu pokažem....ja fakiča sam 2x :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Čist iz lastne izkušnje vam povem, otroci so stvar odločitve. Jaz sem se že pri 20 odločila, da jih ne bom imela in sedaj 20 let kasneje mi za to odločitev ni žal. Vsak zase ve kaj bo v življenju počel in kaj ne. Sploh mi pa gredo na živce tisti, ki ti hočejo soliti pamet in urejati tvoje življenje po svojem vzoru. Vsak naj živi po svoje z enim vodilom, ki pravi ne počni nič takšnega , kar ne želiš da drugi počno tebi. Tak ti je to simpl. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

Čist iz lastne izkušnje vam povem, otroci so stvar odločitve. Jaz sem se že pri 20 odločila, da jih ne bom imela in sedaj 20 let kasneje mi za to odločitev ni žal. Vsak zase ve kaj bo v življenju počel in kaj ne. Sploh mi pa gredo na živce tisti, ki ti hočejo soliti pamet in urejati tvoje življenje po svojem vzoru. Vsak naj živi po svoje z enim vodilom, ki pravi ne počni nič takšnega , kar ne želiš da drugi počno tebi. Tak ti je to simpl. :cool:

:OK:...................ampak men vedno govorijo ,da bom obžaloval ...........20 let kasneje se mi zdi super  ,ko vidim svoje prijatelje s temi pamži ,jaz pa free kot ptiček ...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

:OK:...................ampak men vedno govorijo ,da bom obžaloval ...........20 let kasneje se mi zdi super  ,ko vidim svoje prijatelje s temi pamži ,jaz pa free kot ptiček ...........

js sm čez 20 let free kot ptiček, edin hladilnik je pa skoz prazn :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam več takih, in tudi slišal sem za kar nekaj takih, ki jim je žal da jih niso imeli, ali pa da jih niso imeli več. Ne poznam nobenega z obratnim mnenjem. (tako kot tudi še nisem slišal da bi kdo prevelik LCD televizor kupil)

Nekateri se zavestno odločijo da jih ne bojo imeli, nekatere v to prepriča partner, za nekatere bi pa bilo bolje da jih nebi imeli, pa jih imajo.

Je pa danes, tako opažam, ogromno okolištiridesetletnic, ki so s svojim slogom življenja (imeti se cel čas dobro in se brigat samo zase) zamujajo, in malo pozno na silo iščejo očeta njenih bodočih otrok, oziroma so že zamudile. 

Otroke je teba začeti delati konec dvajsetih let..., vadiš pa seveda že prej..., 

sam zase vem da bom čez 10 let že frej obveznosti, tako grem pa sedaj malo manjkrat na motor, pa še kam drugam, zato pa grem kam drugam večkrat in z drugačnim veseljem.

2 hours ago, dr.looney said:

Čist iz lastne izkušnje vam povem, otroci so stvar odločitve. Jaz sem se že pri 20 odločila, da jih ne bom imela in sedaj 20 let kasneje mi za to odločitev ni žal. Vsak zase ve kaj bo v življenju počel in kaj ne. Sploh mi pa gredo na živce tisti, ki ti hočejo soliti pamet in urejati tvoje življenje po svojem vzoru. Vsak naj živi po svoje z enim vodilom, ki pravi ne počni nič takšnega , kar ne želiš da drugi počno tebi. Tak ti je to simpl. :cool:

zdaj veš zakaj oziroma od kje to pride...  old grumpy woman... :)

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, 40-50 let majo pa se kolegice in kolegi še vedno pogovarjajo o menjavi plenic, pa o prvi besedi, pa kaj je una učiteljica rekla, pa o nalogi za prvi razred....groza, mi2 sva mela zgodaj otroke, bdw zlo lep čas otroštva, sedaj skupaj z  njimi odraščava, so bolj prijatelji kot otroci, seveda so težave čisto drugačne , kot če se bi še vedno ubadal ktere plenice pa kter puder je najboljši za otroško ritko. Še najbolj žalostno pa je da, taisti naši kolegi pozabljajo na starejše otroke, jim ne  pomagajo in jim ne znajo pomagat, ker so se enostavno ustavili na stopnji "pleničk". Torej, ne si naklepat mulca v "poznih letih če maš že prej kakšnega.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji partnerici je menopavza nagajala tudi na mentalnem področju in je imela občasne napade,da bi ob dveh  lastnih odraslih  sinovih posvojili še eno deklico.Ko sem podoživel obdobje plenic in adolescence najinih sinov,sem moji dragi hotel ustreči in predlagal posvojitev ene deklice z faksom..Projekt nisva nikoli izpeljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj se odloči sam.

Ampak če kdo misli, da bo z odraslimi otroci končal in se posvetil drugim rečem, se pošteno moti.

Vsi moji prijatelji in prijateljice so imeli nekaj let mir, potem pa so se zopet zakopali v plenice, in to od vnukov.

Tako da........ni konca......

In naenkrat si star in ne moreš reči, da si v źivljenju lahko počel, kar si si źelel, ampak da si se vse źivljenje nečemu prilagajal.

Seveda pa je nekaterim starševstvo zelo pomembno, ali pa celo smisel življenja.

Če takih ne bi bilo, bi izumrli, zato jih popolnoma podpiram in se strinjam z njimi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja..., vse je stvar odločitve, se moraš vse življenje nečemu prilagajat, partnerju, službi, otrokom, psom, količini denarja, in tudi ne moreš imeti vsega (vsaj večina), zdravju (morda ne glih pri štiridesetih - je pa večina mojih znancev petdesetletnih precej gibalno omejeno - strgani in obrabljena kolena, hrbti - pretiravanje s športi v "mladosti"), nekateri pridejo brez nog na Mont Blank, večina pa še na bližnji hirib ne - stvar odločitve, včasih tudi lenobe :)

imajo pa eni raje tri pse, pa prav tako nikamor ne morejo za dalj časa..., jaz sem se odločil za mačke in otroke :) 

so pa tudi plenice vnukov stvar odločitve...

4 minutes ago, FLY said:

Lepo se je ukvarjati z vnuki ampak to naj bo bolj kot hobi in ne  obveza kot je starševstvo. Opažam trende da bi stari starši prevzeli čim večji če že ne pretežni ali celo izključni del "starševstva" pri vnukih.Prav je imeti stik z vnuki in po svojih zmožnostih pomagat glede njih  svojim otrokom ampak vse naj  ima svoje meje.Npr.kak izlet,varstvo kak vikend ipd.Ne moreš pa pričakovati od dedka in babice da se bosta 24/7 ukvarjala z paglavci ,jim kuhala,prala,pospravljala,se z njimi učila..vse samo zato da bodo starši paglavcev še naprej živeli brezskrbno "otroštvo"

To je potem že izkoriščanje, ne pa pomoč, je treba znat postavit meje in se postaviti za sebe, kot vedno in povsod.

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!