Skoči na vsebino

Na kaj paziti pri nakupu rabljenega avta


bna

Priporočene objave

Ok pol pa nejkdo reče da je Fiat slab, 120k km... menjano praktično nič, ta stari ima 300 000km, vse original podvozje še zmiri po 20 letih. Ta novi 5 let star 115000km, samo ležaj amortizerja sem moral menjat, ki sem ga raje sam plačal svojemu mehaniku, ker je poblaščeni serviser tak, da se pri njih več pokvari kot popravi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, skalar36 pravi:

No, da vaju takoj zatrem, vama  iz prve roke povem, da Hyundai 5 let garancije res izpolni. So mi menjali vzvratno kamero(2x), zadnji plinski vzmeti za zadnja vrata, oblogo volana, ročko prestavne ročice, ležaj v desnem kolesu....

Uf...toliko okvar jaz nisem imel niti na stoenkah. Recimo..od leta 2000 sem imel Leona, Astro (oba nova) in tri leta starega passata.

Edino, kar je crknilo, je bil avtomat za dviganje stekel na leonu. V soboto popoldne v močnem dežju sredi Trente. Neprecenljivo.

 

Motoguziju, ki "kopuje"....za 18K se da dobiti kaj boljšega, kot pa obšlesan 2 leti star voz z 100 000 kilometrov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, sem pozabil dodat, za 18k se dobi nov karavan, če seveda srce ne hrepeni po dojče znački... novi Qumkvat (ups kaškaj), pežo 308.. 2008.. japoncev, korejcev, pa francozev italjanov, tut seati in podobno se dobijo novi za tak dnar.

Celo T cross nov z jajc motorjem .. kdo bi dal v tako težek avto 1.0 turbo motor z 95km ?? ki ima teoretično dovolj navora, ampak koliko časa zdrži tak motor če mora turbina nonstop tuuuuulit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je škoda 18 jurjev za avto, dam max 5-6 jurjev. Ampak vsakemu svoje. Pa četudi zmečem v 7 letih cca 1500-2000 za popravila, sem še vedno samo na 6500-8000 v 7 letih. Torej prišparam cca 11500-10 000, napram nekomu ki da 18 jurjev in začuda ravno tako pridem od a do b. Da ne govorim o zavarovanjih (ker je pač novo vozilo, posledično je dražje) in servisih, ki so pri meni cenejša od nekoga, ki mora hodit na original servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, skalar36 pravi:

No, da vaju takoj zatrem, vama  iz prve roke povem, da Hyundai 5 let garancije res izpolni. So mi menjali vzvratno kamero(2x), zadnji plinski vzmeti za zadnja vrata, oblogo volana, ročko prestavne ročice, ležaj v desnem kolesu, čeprav je bila to posledica trka iz parkirišča. Desni končnik. Celo žarnico so mi menjali(za žarnice je 2 leti garancije).

Razen rjevenje, to pa je težava. 13 let dajejo na prerjavenje ampak to pomeni, da mora biti luknja. Rjavi mi pa. In ker na servisu niso vsako leto preverjali karoserije in to vpisali v servisno knjigo mi niso priznali garancijo na rjavenje. 

Sicer pa imam več opreme, kot od brata A4 S line. Kaj imam več-ogrevanje sedežev, 2 consko klimo, 3 nastavitve trdote volana. Vzvratno kamero. Meglenke se vklapljajo v ovinkih... (čeprav mi to nič ne pomen- jest rabim volan, bremze ,šatlhebl, sedež in luči)) Nov avto me je stal 17k. Bratov 4 leta star 18k. Sicer razlika v vožnji je ogromna. Pa v udobju. V Avdiju se res pelješ udobno in fantastičo. Moj I30 Wagon je pa bol od točke A do točke B. Zelo slabo se drži v ovinkih.Pa 100 kg v prtljažniku zgleda kot 300. Ampak v 7 letih uporabe razen zgoraj naštetega nobenih težav. 120k km. Kupil sem ga iz zaloge. Skeširal, ker mi je prejšni ribnil čez noč.  Edini avto pri hiši, ter otrok je bil na poti.

Če bi samo moja beseda veljala pri nakupu avtomobila bi se odločal med Mercedezom E ali Subarujem. Vse ostalo so samo prevozna sredstva.

hundi je (vsaj bil) bomba. 300000 sam gas, pa 2x končnik.

Kar pa se tiče garancij, kapo dol, ker neke druge blagovne znamke nimajo vsega pokrito.

Konkretno recimo opel, sem prijavil da mi občasno javi napako led matričnih luči, pa mi tip prbije, da modul ni krit, elektronika pa je...pa za kie tut vem, da 7 let ne krijejo vsega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

hundi je (vsaj bil) bomba. 300000 sam gas, pa 2x končnik.

Kar pa se tiče garancij, kapo dol, ker neke druge blagovne znamke nimajo vsega pokrito.

Konkretno recimo opel, sem prijavil da mi občasno javi napako led matričnih luči, pa mi tip prbije, da modul ni krit, elektronika pa je...pa za kie tut vem, da 7 let ne krijejo vsega..

Jest sm čist tko dal Hyundai, ker tretiram isto kot Kio. Sej je iz iste hiše. Sicer avto, kot avto. Nižjega cenovnega razreda. Men so vse zamenjal v garanciji. Sem bil siten, ker so mi ob nakupu obljubljal da ni problema, pa sm mogu prevert, če je res. Lohk rečem, da so se res držal tega. Čeprav mi je, ko je bil avto star 14 dni nekdo na parkirišču butnil v zadnje kolo in blatnik, in so mi mogli to zamenjat. So mi zamenjali ležaj po cca 1 letu v garanciji, čeprav je bil najverjetneje za poškodbo kriv trk.

Drgač pa tko kt pravi Arzen. Čim manj denarja za avto, da ga več ostane za motor. :D 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, skalar36 pravi:

 Zelo slabo se drži v ovinkih.Pa 100 kg v prtljažniku zgleda kot 300.

+ pretirana poraba olja in bencina in sem za vedno zaključil s Hyundai-ji (verjetno bodo enkrat čisto na "nivoju" , samo bo taka tudi cena) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni kuri  cca 7 litrov. Bencinar 1.6. 119 KM. Olja nič. Večinoma mestna vožnja. In tudi jaz nimam nobenih čustev do njega. Prevozno sredstvo za majhen denar. Rabljenih sem imel v lajfu dovolj, da sem se odločil, da kupim samo še nove, pa jih furam 10-15 let, oziroma preden je za odpis. 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, skalar36 pravi:

Meni kuri  cca 7 litrov. Bencinar 1.6. 119 KM. Olja nič. Večinoma mestna vožnja. In tudi jaz nimam nobenih čustev do njega. Prevozno sredstvo za majhen denar. Rabljenih sem imel v lajfu dovolj, da sem se odločil, da kupim samo še nove, pa jih furam 10-15 let, oziroma preden je za odpis. 

Potem jim gre malo na bolje.

Moj je imel cca70KM kuril 10 l (šel ni nikamor) in na 10 000 km pokuril 4 l olja (pa sem kupil novega in prodal pri 40 000km).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, franc pravi:

Potem jim gre malo na bolje.

Moj je imel cca70KM kuril 10 l (šel ni nikamor) in na 10 000 km pokuril 4 l olja (pa sem kupil novega in prodal pri 40 000km).

lp

A si to kakšno Volgo vozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, franc pravi:

Potem jim gre malo na bolje.

Moj je imel cca70KM kuril 10 l (šel ni nikamor) in na 10 000 km pokuril 4 l olja (pa sem kupil novega in prodal pri 40 000km).

lp

To si imel tistega prvega Pony ali nekaj podobnega....

Požrešno olja in goriva pa se gnilo je kot Yugo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kmet2 pravi:

To si imel tistega prvega Pony ali nekaj podobnega....

Požrešno olja in goriva pa se gnilo je kot Yugo.

Prosim ne zali yugota...njega se vidis na cesti...res,da redko,a ker se jih vecina prodalo v bosno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

To si imel tistega prvega Pony ali nekaj podobnega....

Požrešno olja in goriva pa se gnilo je kot Yugo.

Točno.

Yugo se je peljal bolje, edino prostora je imel manj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, franc pravi:

 

Yugo se je peljal bolje,

lp

Ajde, recimo.

Leta 94 sem rekel...zdaj pa dosti stoenk, yugotov...in podobnega plehovja pri bajti, gremo na pravi avto. Našparava z našo za mal rabljenega golfa III. (leta 91 so prišli ven). Že ogledujem golfe, ko sestra pripelje domov ganc novega Hyundai ponija. Za tiste čase opreme..vvvaauuuu....centralno zaklepanje, vsa 4 stekla na elektriko, naslon za roke med sedeži, koš za smeti pod sovoznikovim sedežem, stereo avtoradio..(golf je imel ročne vinte za šipe in luknjo tam, kjer si potem sam namontiral radio).

Najdem ohranjenega ponija, kupim... vožnja udobna, ampak ne čez ovinke...to se je zibalo ko Sinji galeb.

Čez dobro leto mi zaropota mašina na AC mal pred Torovim. Pogledam...olja NIČ. NADA. ZERO. Poanta...(po besedah servisa Lušine): Ta serija je imela  napako, da je rdeča luč za olje zagorela, ne ko ga je bilo premalo, ampak ko ga je zmanjkalo.

Od takrat....Hyundai….pri meni...obvoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Arzen pravi:

 Da ne govorim o zavarovanjih (ker je pač novo vozilo, posledično je dražje).

Prvič slišim, meni so do sedaj vsa zavarovanja avtomobila delali na nabavno novo ceno po njihovih tablicah, seveda tudi popusta, ki ga pri nakupu avta dobi vsak kupec, ne upoštevajo.

Včasih si lahko malo znižal, da nisi yavarovalvse opreme, danes pa vpišejo VIN številko in nimaš več kaj.

So pa popusti na nekarambole, -25 % na Drajv in slične zadeve, ki pa kar znižajo zavarovalno premijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Bmflar pravi:

Prvič slišim, meni so do sedaj vsa zavarovanja avtomobila delali na nabavno novo ceno po njihovih tablicah, seveda tudi popusta, ki ga pri nakupu avta dobi vsak kupec, ne upoštevajo.

Včasih si lahko malo znižal, da nisi yavarovalvse opreme, danes pa vpišejo VIN številko in nimaš več kaj.

So pa popusti na nekarambole, -25 % na Drajv in slične zadeve, ki pa kar znižajo zavarovalno premijo.

Pustimo te fore v zadnjem stavku. Če tega ne upoštevaš, potem dobiš prst v rit. Zaenkrat mam šele drugo leto zavarovalnega agenta iz kle in samo pohvale. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Tedybear pravi:

Ajde, recimo.

Leta 94 sem rekel...zdaj pa dosti stoenk, yugotov...in podobnega plehovja pri bajti, gremo na pravi avto. Našparava z našo za mal rabljenega golfa III. (leta 91 so prišli ven). Že ogledujem golfe, ko sestra pripelje domov ganc novega Hyundai ponija. Za tiste čase opreme..vvvaauuuu....centralno zaklepanje, vsa 4 stekla na elektriko, naslon za roke med sedeži, koš za smeti pod sovoznikovim sedežem, stereo avtoradio..(golf je imel ročne vinte za šipe in luknjo tam, kjer si potem sam namontiral radio).

Najdem ohranjenega ponija, kupim... vožnja udobna, ampak ne čez ovinke...to se je zibalo ko Sinji galeb.

Čez dobro leto mi zaropota mašina na AC mal pred Torovim. Pogledam...olja NIČ. NADA. ZERO. Poanta...(po besedah servisa Lušine): Ta serija je imela  napako, da je rdeča luč za olje zagorela, ne ko ga je bilo premalo, ampak ko ga je zmanjkalo.

Od takrat....Hyundai….pri meni...obvoz.

Ker lastnik vozila ni kontroliral nivoja olja, je motor v avtu zaropotal. Je zaradi malomarnosti nekoga sedaj neka znamka vozila zanič? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Arzen pravi:

Pustimo te fore v zadnjem stavku. Če tega ne upoštevaš, potem dobiš prst v rit. Zaenkrat mam šele drugo leto zavarovalnega agenta iz kle in samo pohvale. 

Ja,ampak zavarovanje ti dela na novo vrednost avtomobila in ti ne pada vsako leto s starostjo vozila, to sem želel vedeti, drugače menjam tudi jaz !

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Ker lastnik vozila ni kontroliral nivoja olja, je motor v avtu zaropotal. Je zaradi malomarnosti nekoga sedaj neka znamka vozila zanič? 

Olje v avtu mora zdržati do naslednjega servisa, drugače je znamka vozila sigurno zanič !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Bmflar pravi:

Ja,ampak zavarovanje ti dela na novo vrednost avtomobila in ti ne pada vsako leto s starostjo vozila, to sem želel vedeti, drugače menjam tudi jaz !

Olje v avtu mora zdržati do naslednjega servisa, drugače je znamka vozila sigurno zanič !

Bolj je vprašanje to, če se ti splača imeti kasko pri 10 let starem, ker ko se boš zaletel, ti bodo raje rekli totalko. Je pa še nekaj - ja res je, na novo vrednost vozila, ti delajo zavarovanje, ampak če maš kasko dobiš velik več popusta in si na koncu skoraj na istem glede samega zavarovanja, saj pri osnovnem dobiš zelo malo popusta oz ti ostane samo tisto tvoje, ki ga imaš. Konkretno pr mojem meganu je bila razlika mislim da 20-30€ med kasko in osnovnim (a0+).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Bmflar pravi:

Ja,ampak zavarovanje ti dela na novo vrednost avtomobila in ti ne pada vsako leto s starostjo vozila, to sem želel vedeti, drugače menjam tudi jaz !

Olje v avtu mora zdržati do naslednjega servisa, drugače je znamka vozila sigurno zanič !

Olje mora zdržati? Ne glede na kvaliteto olja in odnos lastnika ali voznika do vozila? Res je, avto je zanič in kriv. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Ker lastnik vozila ni kontroliral nivoja olja, je motor v avtu zaropotal. Je zaradi malomarnosti nekoga sedaj neka znamka vozila zanič? 

Tocno tako. Ker sem na Zastavah kontroliral olje tedensko, sem ob nakupu "pravega" avta redno merjenje opustil. Mitsubishi mašina je to, sem si rekel. In vmes je bil na rednem servisu.

Sicer ti je ze Bmflar odgovoril. O

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tedybear pravi:

Tocno tako. Ker sem na Zastavah kontroliral olje tedensko, sem ob nakupu "pravega" avta redno merjenje opustil. Mitsubishi mašina je to, sem si rekel. In vmes je bil na rednem servisu.

Sicer ti je ze Bmflar odgovoril. O

Olje se kontrolira na vsakem vozilu. Ampak, vsaka šola nekaj stane. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Olje se kontrolira na vsakem vozilu. Ampak, vsaka šola nekaj stane. 

Mogoče na starih fordih Fiesta :) ostali ti sami povejo kaj želijo preko displeja brez kontroliranja merilne palice v agregatu  in v bistvu tud ne povejo , ker je od servisa do servisa tako , kot so ti že povedali . 

Si razmišljal , da bi avto zamenjal :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Olje se kontrolira na vsakem vozilu. Ampak, vsaka šola nekaj stane. 

Zadnjih 25 let ga nisem še nikoli kontroliral - delam pa servise na redne intervale.

Ne vem sicer katera jajca vozite, ampak časi, ko je šel ata na dopust in en teden prej vse živo kontroliral na avtu, so davno mimo.

Jaz ga samo vozim, tankam in servisiram - orodje pač za delo, kot računalnik ali kuli.

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Si razmišljal , da bi avto zamenjal :naughty:

V Bistri že dolgo čakajo :naughty:

pred 9 urami, Arzen pravi:

Bolj je vprašanje to, če se ti splača imeti kasko pri 10 let starem, ker ko se boš zaletel, ti bodo raje rekli totalko. Je pa še nekaj - ja res je, na novo vrednost vozila, ti delajo zavarovanje, ampak če maš kasko dobiš velik več popusta in si na koncu skoraj na istem glede samega zavarovanja, saj pri osnovnem dobiš zelo malo popusta oz ti ostane samo tisto tvoje, ki ga imaš. Konkretno pr mojem meganu je bila razlika mislim da 20-30€ med kasko in osnovnim (a0+).

Ne vem, moje izkušnje govorijo drugače. Za totalko MB sem dobil s prodajo razbitega in odškodnino zavarovalnice več, kakor bi dobil za celega ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, skalar36 pravi:

Rabljenih sem imel v lajfu dovolj, da sem se odločil, da kupim samo še nove, pa jih furam 10-15 let, oziroma preden je za odpis. 

Matr, pa kok si ti str? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!